Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem všetkým pekný deň,

dovoľte mi najskôr poďakovať sa Jarke1 a "Buchymu" , ktorí prevzali po mne štafetu a snažia sa túto tému riadiť......je to úžasná práca, ktorú odviedli, aby to skorigovali a nemontovali sa nám sem ľudia, ktorí o rakovine nemajú ani páru, nakoľko ju neprežili na vlastnej koži.......ďakujem taktiež všetkým, ktorí so mnou v tejto téme začínali.

Prečítala som si túto tému od začiatku až po posledný príspevok.......niekedy som bola smutná, niekedy ma rozveselili príspevky dievčat a chlapcov, ktorí vedia o čom tu píšeme, no čím ďalej som čítala tým viac som bola nahnevaná, smutná, a neviem čo všetko, hlavne keď som čítala príspevky od ľudí, ktorí vedia či je to onkologické ochorenia a "ponúkajú tzv. zaručené prostriedky ako sa z neho dostať" .........toto všetko vo mne evokovalo, aby som dala túto tému uzatvoriť........bola som pevne rozhodnutá......no nikdy nerobím veci, ktoré ma napadnú hneď a tak som si to nechala v hlave.......cca 2 týždne........záver:
Tému sa pokúsim s pomocou Jarky1 a Buchyho udržať, ak budú takí dobrí a budú mi naďalej pomáhať a samozrejme i ostatní s ktorými sme začínali a odhalili tu svoje najtajnejšie vnútro......čo tu mnohí v poslednej dobe znevažujú.

Zatiaľ len toľko a ešte raz vďaka všetkým, ktorí tu vydržali.....Viera
13 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova
Prajem všetkým pekný deň,

dovoľte mi najskôr poďakovať sa Jarke1 a "Buchymu" , ktorí prevzali po mne štafetu a snažia sa túto tému riadiť......je to úžasná práca, ktorú odviedli, aby to skorigovali a nemontovali sa nám sem ľudia, ktorí o rakovine nemajú ani páru, nakoľko ju neprežili na vlastnej koži.......ďakujem taktiež všetkým, ktorí so mnou v tejto téme začínali.

Prečítala som si túto tému od začiatku až po posledný príspevok.......niekedy som bola smutná, niekedy ma rozveselili príspevky dievčat a chlapcov, ktorí vedia o čom tu píšeme, no čím ďalej som čítala tým viac som bola nahnevaná, smutná, a neviem čo všetko, hlavne keď som čítala príspevky od ľudí, ktorí vedia či je to onkologické ochorenia a "ponúkajú tzv. zaručené prostriedky ako sa z neho dostať" .........toto všetko vo mne evokovalo, aby som dala túto tému uzatvoriť........bola som pevne rozhodnutá......no nikdy nerobím veci, ktoré ma napadnú hneď a tak som si to nechala v hlave.......cca 2 týždne........záver:
Tému sa pokúsim s pomocou Jarky1 a Buchyho udržať, ak budú takí dobrí a budú mi naďalej pomáhať a samozrejme i ostatní s ktorými sme začínali a odhalili tu svoje najtajnejšie vnútro......čo tu mnohí v poslednej dobe znevažujú.

Zatiaľ len toľko a ešte raz vďaka všetkým, ktorí tu vydržali.....Viera
Pekný dníček aj Tebe Vierka, hlavne sa teším, že si sa konečne ozvala. Verím, že je u Teba všetko tak, ako má byť, sestra je zdravotne v poriadku a aj Ty. Objímam Maja
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ahoj Vieročka,

aká som rada, že si sa ozvala.... Neboj, myslím, že Juraj i Jarka1 tu urobia poriadok, ak sa niekto nebude vedieť zmestiť do kože....
Želám Vám všetkým kopec zdravia a pohody !!!
5 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Vierka konečne si sa ozvala !!! Ani nevieš aká som rada.
Tému by bola veľká škoda zatvoriť ( hovorím za seba ), lebo ak Vaše rady a povzbudenia pomôžu čo len ešte jednému, tak ako pomohli aj mne, tak bude mať zmysel.
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Majka, z toho dôvodu som sa vrátila, Jarka1 ma ukecala a taktiež si uvedomujem, že je potreba pomáhať.....no veľa pôsobím i na fc.........a tam je tiež treba pomoc.....takže skúsim tu byť čo najčastejšie, no ako som si všimla treba tu najskôr upratať, uvidíme či sa to podarí a dostane to zasa to čo to má plniť.......
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova
Prajem všetkým pekný deň,

dovoľte mi najskôr poďakovať sa Jarke1 a "Buchymu" , ktorí prevzali po mne štafetu a snažia sa túto tému riadiť......je to úžasná práca, ktorú odviedli, aby to skorigovali a nemontovali sa nám sem ľudia, ktorí o rakovine nemajú ani páru, nakoľko ju neprežili na vlastnej koži.......ďakujem taktiež všetkým, ktorí so mnou v tejto téme začínali.

Prečítala som si túto tému od začiatku až po posledný príspevok.......niekedy som bola smutná, niekedy ma rozveselili príspevky dievčat a chlapcov, ktorí vedia o čom tu píšeme, no čím ďalej som čítala tým viac som bola nahnevaná, smutná, a neviem čo všetko, hlavne keď som čítala príspevky od ľudí, ktorí vedia či je to onkologické ochorenia a "ponúkajú tzv. zaručené prostriedky ako sa z neho dostať" .........toto všetko vo mne evokovalo, aby som dala túto tému uzatvoriť........bola som pevne rozhodnutá......no nikdy nerobím veci, ktoré ma napadnú hneď a tak som si to nechala v hlave.......cca 2 týždne........záver:
Tému sa pokúsim s pomocou Jarky1 a Buchyho udržať, ak budú takí dobrí a budú mi naďalej pomáhať a samozrejme i ostatní s ktorými sme začínali a odhalili tu svoje najtajnejšie vnútro......čo tu mnohí v poslednej dobe znevažujú.

Zatiaľ len toľko a ešte raz vďaka všetkým, ktorí tu vydržali.....Viera
AMEN ...
4 1
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
keď som otvorila Poradu, vyskočila na mňa horiaca sviečka ... Už som si myslela, že to svinstvo skolilo ďalšieho Poraďáka ... Som rada, že ste sa rozhodli túto tému nechať, lebo nikto z nás nevie, kedy tu tému bude potrebovať ... V poslednom čase behá okolo našej rodiny táto pliaga ...
Držím všetkým palce, držte sa
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vierka, som rada, že si konečne zase späť. Po mojich posledných príspevkoch som mala pocit, že to tu zabalím aj ja. Už mesiac sem chodím len čítať. Skončila som s hrozným pocitom, že niekto si tu môže myslieť, že spolupracujeme s nejakou farmaceutickou firmou. Stále som však cítila, že treba to nejako uzavrieť a nie zamiesť problém pod stôl.
Ťažko sa mi ukladajú slová, aby to nebolo dlhé , ale napriek tomu zrozumiteľné. Nebudem reagovať na tých, ktorý sem prišli na alternatíve zarábať.
Chcem reagovať na tých, ktorí vo mne vyvolali pocit, že chcú pomôcť. Hodia sem v dobrej viere odkaz na "niečo", majú aj nejakú skúsenosť s chorobou s bližšieho okolia. No nemajú hlbšie vedomosti o chorobe.
Treba vedieť základné údaje, že:
rakovina má viac stupňov - štádií T1 - T4
pri šťastí a ľahšom štádiu ešte nemusí byť napadnutý aj lymfatický systém. Väčšinou však je a tiež sú tu stupne podľa rozsahu.
nemusí, ale môže už aj metastázovať
rakovinová bunka je z nášho tela a je individuálne, akú intenzitu obrany vyvinie pri liečbe na svoju ochranu - aj od toho závisí úspešnosť liečby

Nevieme nič z hore uvedeného pri tých, ktorým sa podarilo vyliečiť alternatívou. Ale je viac ako pravdepodobné, že mali hodnoty na tých nižších stupňoch.
MY V TEJTO TÉME NERADÍME, AKÚ LIEČBU ZVOLIŤ!!!

MY IBA ODOVZDÁVAME SVOJE PREŽITÉ SKÚSENOSTI.

Preto prosím, ak je tu čo i len jeden poraďák, ktorý sa osobne vyliečil alternatívou, nech založí o tom novú tému. Nech tam napíše všetko to, čo ľudí bojujúcich s chorobou zaujíma. Nech sa otvorí ostatným tak, ako sme to urobili my v tejto téme. Iba to odovzdanie vlastných prežitých skúseností môže mať význam. Žiadne hádzanie odkazov nepomôže. Každý si musí uvedomiť, že keď už sme tu na porade, tak iste vieme používať aj Google.
19 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ďakujem Jarke1, predbehla ma v pokračovaní, ale napísala všetko zrozumiteľne a jasne čo od tejto témy všetci očakávame a chceme ľuďom len pomôcť radami ako sme to prežili my, ktorý keď sme ochoreli neexistovalo nič čo by nám pomohlo zorientovať sa.
8 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...čítam vás tu a obdivujem....vždy si pomyslím, akí sme niektorí povrchní, keď sa trápime mamonom...
Vierka, Jarka1 i ostatní - veľa zdravia a elánu.... Nedajte sa odradiť, ste silnejší, než my ostatní, ktorí o tom prd vieme
4 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

Prosím, pokračujte v téme ...

Už len to, že zdieľate svoje starosti a radosti aj takto verejne, môže držať nad vodou nás či našich blízkych ... už zajtra sa to môže týkať hocikoho z nás.

Pár mesiacov som pozorovala, akú moc má takéto ochorenie. A táto téma mi občas bola oporou, občas som mala pocit že aj osvetou.... Mamka síce nevyhrala ...

Ale vážim si vás všetkých, ktorí máte popri tejto chorobe silu a vôľu pomáhať druhým.
7 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Vieročka, som veľmi rada, že si sa po dlhom čase znova ozvala...

Prosím tiež - pokračujte v téme, a to práve aj napriek tým, ktorí ju "kalia", lebo vďaka svojim životným skúsenostiam dokážete pre "neznalých" oddeliť zrno od pliev...

Vďaka Vám všetkým!
3 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Som veľmi rada,že táto téma je tu,pomohla mi na začiatku mojej choroby,dnes mám za sebou už aj ožiare a dúfam ,že to najhoršie mám už za sebou.Všetkým prajem,aby mali už len dobré výsledky. Ďakujem!!
9 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Chcem sa spýtať,čo ste po ožiari čo vám pomáhalo.Ja som dostala masť na popáleniny,ale začali sami robiť pluzgieriky tak si dávam sprej panthenol,a ešte sa chcem spýtať koľko trvalo vášmu lekárovi pokiaľ vám vypísal papiere na preukaz ZTP a na posudkovú na invalidný dôchodok.
0 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

Ahojky! Svokra hovorila, že si po ožiaroch dávala sprej, a aj gél s ALOE VERA - jej to pomáhalo. To druhé netuším, už bola na dôchodku.
0 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Ďakujem!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
demeter
Chcem sa spýtať,čo ste po ožiari čo vám pomáhalo.Ja som dostala masť na popáleniny,ale začali sami robiť pluzgieriky tak si dávam sprej panthenol,a ešte sa chcem spýtať koľko trvalo vášmu lekárovi pokiaľ vám vypísal papiere na preukaz ZTP a na posudkovú na invalidný dôchodok.
Čo Ti dali ? Dermazulen ?
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky...-pil-5164.html

Skús Dermazin
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky...krem-5163.html
Je to jedna z najlepších mastičiek, čo poznám. Rokmi overené účinky (nie síce na onko-ožiare som nemal), no v prípade popálenia je veľmi rýchly účinok. Manželka mala popáleniny 2. stupňa a v Šaci jej toto okamžite aplikovali. Posledné požitie bolo, keď vnučka (dilino) chytila ešte horúci výfuk po oprave zváraním. Najprv pod studenú vodu a následne masť. Do týždňa nebolo ranu po pľuzgieriku vidieť.
---------------------------------------------------------------------------------------
Papiere ?
Záleží od lekára a jeho prístupe a iných aspektoch.
Ten môj mi príslušné kolónky na ZTP vypísal na počkanie podľa jednotlivých lekárskych správ.
Naposledy upravil buchač : 23.10.14 at 12:50
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Demeter, ja mám veľmi dobrú skúsenosť s : http://www.biora.cz/sk-biomassage.html
Je to síce písané ako masážny gel, ale obarila som sa vriacou vodou, pľuzgiere hnisali, myslela som si, že už zostanú jazvy, ale tento gel mi pomohol, na ruke nie je nič vidno..
Denne natierať i 6-8 krát....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Včera som sledoval šot v telke.

Hm....a aký máš názor ??? Aj som zvedavý...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať