Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Držím manželovi aj celej blízkej rodine prsty, prajem šťastie na dobrých lekárov a liečbu, želám veľa psychických síl na prekonanie tejto nelichotivej diagnózy.
1 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

Ďakujem pekne Tweety. uvidím, ako sa bude celá liečba vyvíjať a určite pridám svoje skúsenosti do tejto debaty.
1 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

lianett, veľmi držím palce , nech to čím skôr dobre dopadne.

AML je ťažká diagnóza, ale treba sa sústrediť na to, že manžel je mladý, doteraz zdravý, takže ho čaká veľmi dôležitý boj - verím, že môže vyhrať. Bude to určite veľmi náročné, pre neho i pre všetkých blízkych. Ale lekári dnes dokážu veľa, najmä ak je pacient silný, nevzdáva sa, spolupracuje , hlavne ak organizmus má dostatok síl . Dnes sú aj novšie lieky, ktoré dokážu pomáhať.

Takže hlavu hore, teraz nie je čas na strach, teraz treba bojovať . Bojovať spolu s ním, byť mu oporou. Vy teraz tiež budete potrebovať všetky sily, aby ste to zvládli spolu s ním. Indukčná dávka chemoterapie, ktorá ho čaká, je náročná, ale nech to bude akokoľvek zlé, mali by ste vedieť, že za pár týždňov účinky chemoterapie odznejú a bude lepšie

Držím všetky palčeky
2 0
J+K J+K

J+K je offline (nepripojený) J+K

lianett
. A navyše je v BA a začal okamžite s chemoterapiou, čo je ďalšia rana pre neho aj pre mňa, ale asi to v týchto prípadoch inak nejde.

Červené riadky ma potešili najviac:-).

Lianett, chemoterapia je jediná možnosť. Tu si niet z čoho vyberať, teraz bude bojovať chemoterapia s chorobou a s nežiadúcimi účinkami sa manžel popasuje .

Veľa ľudí podstupuje chemo, lebo chcú zvíťaziť nad chorobou. Toto je spôsob ako sa to dá. Bez nežiadúcich účinkov to žiaľ neide, ale žiť je to na čom naozaj záleží. Nie je podmienka byť na 100% zdravý, to podstatné je žiť. Žiť a byť s tými, na ktorých nám záleží . Človek je prispôsobivý tvor, zvykne si aj na to, že nie všetko je tak ako bolo, tak ako chcel . Len nič netreba vzdávať vopred, lekári robia, čo môžu, tak aj vy musíte bojovať - takže treba v každom negatíve nájsť aj niečo pozitívne . Ak už je choroba tu, nepomôže pýtať sa prečo, treba bojovať všetkými silami a dostupnými prostriedkami , iba to môže pomôcť .
5 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Neviem či,moja otázka je dobre zaradená,uznali mi preukaz ZŤP ,ale ako nárok na parkovné označené kartičkou ZŤP mi neuznali vraj nemám na to nárok a ani na doprovod.Uznali mi tam 80%.Chcem sa spýtať či sa oplatí v takomto prípade dať odvolanie.Zároveň chcem Lianett popriať vela síli a šťastia aby chorobu s manželom zdolali treba tomu veriť.Ďakujem!!
0 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

Ďakujem všetkým za povzbudenie. Bojujeme s chorobou ako sa dá. A naozaj je to veľmi ťažké. Indukčná terapia už má vedľajšie účinky, ale manžel ich zatiaľ celkom dobre zvláda. Je potrebné ho najmä povzbudzovať a samozrejme ho aj podporujeme psychicky. Zatiaľ býva iba veľmi unavený, samozrejme nejaké zmeny na koži nastali, ale zatiaľ žiadne bolesti, iba opuchy na dolných končatinách, teploty a únava, únava a únava. Sucho v ústach, hoci pije a nechutenstvo. Ale snažíme sa dodávať mu síl, aby bojoval a jedol aj napriek vedľajším účinkom. Staráme sa teraz oňho najlepšie ako vieme a veríme, že to dobre dopadne.
5 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Lianett, držím päste, zvládnete to....
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lianett
Ďakujem všetkým za povzbudenie. Bojujeme s chorobou ako sa dá. A naozaj je to veľmi ťažké. Indukčná terapia už má vedľajšie účinky, ale manžel ich zatiaľ celkom dobre zvláda. Je potrebné ho najmä povzbudzovať a samozrejme ho aj podporujeme psychicky. Zatiaľ býva iba veľmi unavený, samozrejme nejaké zmeny na koži nastali, ale zatiaľ žiadne bolesti, iba opuchy na dolných končatinách, teploty a únava, únava a únava. Sucho v ústach, hoci pije a nechutenstvo. Ale snažíme sa dodávať mu síl, aby bojoval a jedol aj napriek vedľajším účinkom. Staráme sa teraz oňho najlepšie ako vieme a veríme, že to dobre dopadne.
na podporu skuste beta-glukan a proti nechutenstvu caj zo supiek granatovych jablk. Svokre pomohlo velice
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.zemavek.sk/articles/view/...-velka-neznama
2 0
IIla IIla

IIla je offline (nepripojený) IIla

lianett
Ďakujem všetkým za povzbudenie. Bojujeme s chorobou ako sa dá. A naozaj je to veľmi ťažké. Indukčná terapia už má vedľajšie účinky, ale manžel ich zatiaľ celkom dobre zvláda. Je potrebné ho najmä povzbudzovať a samozrejme ho aj podporujeme psychicky. Zatiaľ býva iba veľmi unavený, samozrejme nejaké zmeny na koži nastali, ale zatiaľ žiadne bolesti, iba opuchy na dolných končatinách, teploty a únava, únava a únava. Sucho v ústach, hoci pije a nechutenstvo. Ale snažíme sa dodávať mu síl, aby bojoval a jedol aj napriek vedľajším účinkom. Staráme sa teraz oňho najlepšie ako vieme a veríme, že to dobre dopadne.
Aj ja Vám držím palce...
Moja suseda asi pred 20 rokmi prekonala rakovinu. Ostatným potom zvykla radiť, aby jedli cviklu. (Suseda ešte žije.)
Niektorí ľudia po prekonaní rakoviny vládzu aj tancovať :-)
Držím Vám palce...
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Včera som (znova) pozeral film "Posledné Vianoce" v hlavnej úlohe s Queen Latifah.
Dej samotného filmu je vcelku nenáročný, je z kategórie americkej produkcie-komédia, tak sa ani nič zvláštne nedalo čakať...
ALE motto celého filmu (viď plagát) je stále tak aktuálne.

Užívajte si každý svoj deň tak, ako keby bol deň posledný !



P.S.:
Ergo ... nečudujte sa mojim príspevkom, užívam si každý deň dennodenne už skoro 15 rokov a dúfam, že to aj tak ostane...
P.S.:
Príjemné Vianoce všetkým ..
10 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Všetkým tu, ktorí bojujú, či sami, či kvôli členovi rodiny, želám krásne a požehnané Vianoce, a kopčisko zdravia...
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Všetkým, životom ťažko skúšaným, prajem zo srdca krásne a požehnané vianočné sviatky plné lásky a pokoja. Úspešne zvládnutý boj s chorobami a do nového roka veľa, veľa zdravia, šťastia a lásky milovaných.
7 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Ja sa pripájam so želaním krásnych sviatkov, nech vám dajú novú, veľkú silu do boja s chorobou,
6 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Všetkým, ktorí práve bojujú,
všetkým, ktorí ich povzbudzujú,
všetkým, ktorí pomáhajú v tejto téme,
všetkým, ktorí sem chodia len tichučko čítať,
želám krásne a nezabudnuteľné Vianoce.
11 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Chcem popriať všetkým,krásne vianočné sviatky a hlavne veľa zdravia a chuť do života.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem všetkým krásny sviatočný deň,

mám pre Vás jeden darček: po všetkých vyšetreniach som sa konečne dopracovala ku konečnému výsledku.......bolo veľa zmätkov a zmätočných diagnoz, no neboli nadarmo, ide len o zrasty, ktoré treba odstrániť.......a pretoa ako som šťastná ja buďte i Vy všetci a prajem Vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov:

Prichádza čas, keď máte zabudnúť na všetky starosti. Prichádza čas, keď máte rodine nahradiť to zameškané. Prichádza čas, keď vykúzlite úsmev na tvári vašich najdrahších, keď dostanú vaše prekvapenie. Tak otvorte srdcia a oči a užite si tie najkrajšie dni v roku. Želáme krásne Vianoce a nový rok podľa vašich snov!

Vaša Viera
20 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Tešíme sa s Tebou.
7 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Vierka, som rada, že sú to iba zrasty, ale je vždy lepšie keď sa všetko prekontroluje. Prajem Ti, aby sa nikdy nič vážnejšieho nestalo.♥

Taktiež každému želám veeeeľa zdravia, lebo je to najvzácnejšie čo máme.

Požehnané sviatky!
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova
Prajem všetkým krásny sviatočný deň,

mám pre Vás jeden darček: po všetkých vyšetreniach som sa konečne dopracovala ku konečnému výsledku.......bolo veľa zmätkov a zmätočných diagnoz, no neboli nadarmo, ide len o zrasty, ktoré treba odstrániť.......a pretoa ako som šťastná ja buďte i Vy všetci a prajem Vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov:

Prichádza čas, keď máte zabudnúť na všetky starosti. Prichádza čas, keď máte rodine nahradiť to zameškané. Prichádza čas, keď vykúzlite úsmev na tvári vašich najdrahších, keď dostanú vaše prekvapenie. Tak otvorte srdcia a oči a užite si tie najkrajšie dni v roku. Želáme krásne Vianoce a nový rok podľa vašich snov!

Vaša Viera
Túto potešújucu správu čítam až dnes, teda po sviatkoch. To ale nič nemení na tom, že pre Teba to bola tá najkrajšia správa pred sviatkami a teda ako darček pod stromček. Teším sa dnes s Tebou a držím prsty aj naďalej, nech si úplne zdravučká. Prajem krásny posviatočný čas, bez zbytočných medicínskych zmätkov, v kruhu najmilších. Všetko najlepšie a najkrajšie, hlavne veľa šťastia a zdravia v novom roku. Objímam Maja
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať