Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dadušš
mám to skonzultované s dvomi rôznymi onkológmi ( jeden odporúča, druhý nie) Tú hypertermiu som podstupovala aj pred operáciou (ale len lokálnu),na onkologickej klinike vo Wiedni a nádor sa krásne opúzdril. Cieľom hypertermie je na maximum naštartovať vlastný imunitný systém , keďže chemoterapia ho zničí.
...pfúúúúú...

Najčastejším rizikom hypertermie môže byť boles ťa zápal tkaniva okolo aplikovanej oblasti. Teplo aplikované priamo na kožu môže zapríčiniť mierny diskomfort až výraznú bolesť špeciálne ak sú dosahované vyššie teploty. Pri vyšších teplotách môže dôjsť k tvorbe pľuzgierov a súčasnému zápalu kože. Opatrná aplikácia môže tieto efekty odstrániť.
Hypertermia je liečebná metóda so širokým uplatnením, využíva sa ako imunoterapia, pri určitých teplotách dosahovaných v zdravom tkanive má analgetické, myorelaxačné a spazmolytické, trofotropné i antiedematózne účinky a využíva sa aj vo fyzioterapii.
Z hľadiska medicíny je perspektívna najmä ako protinádorová terapia. Imunitný systém organizmu hrá dôležitú úlohu aj v ochrane proti vzniku nádorov, aj v ich liečbe. Hypertermia môže aktivovať imunitný systém podobným spôsobom ako horúčka, čo je vlastne fyziologické zvýšenie teploty.
Aj keď samotný imunitný systém, hoci je plne funkčný - nie je schopný zlikvidovať nádorové ložisko - ani malého rozsahu.
Naposledy upravil buchač : 25.03.15 at 22:56
2 1
Dadušš Dadušš

Dadušš je offline (nepripojený) Dadušš

Jarka1, nedoporučenie nebolo zdôvodnené. Jednoducho sa tomu asi pozornosť nevenovala a hotovo.
0 0
Dadušš Dadušš

Dadušš je offline (nepripojený) Dadušš

Buchač, v článku píšeš o bolesti a pľuzgieroch. Nič také som nemala, kým som podstupovala lokálnu hypertermiua jeden krát som už mala aj celotelovú( ležala som na špecialnom uzavretom lôžku a teplo nesálalo priamo na kožu. Tu ide o prehriatie celého tela, aby sa zvýšila telesná teplota až na 39,5°C a to až po dobu 8 hodín. Pozvolne sa teplota zvyšuje a aj pozvoľna znižuje). Cítila som len že mám trochu zvýšenú teplotu, ale to som bola v tom lôžku len 1,5 hod. Počas tejto doby sa zvýšila telesná teplona na 37,5°C.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Nejako to neviem stráviť - tú hypertermiu. Píše sa tam o dosahovaní určitej teploty v zdravom tkanive. Nie v chorom.

Ja som bola doteraz ako onkologický pacient upozorňovaná na to, aby som sa vyhýbala teplotám nad nejakých 34 st. Žiadna sauna, infrasauna, žiadne horúce termálne bazény, žiadne opekanie na slnku a zdôrazňujem, že minimálne 2 roky po ukončení liečby.
Vyššie teploty spôsobujú bujnenie rakovinových buniek. Neviem, či by som sa dala na to nahovoriť aj keby to bolo zadarmo.
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Jarka 1 úplný súhlas, ja by som veru tiež neriskovala. Taktiež sa vyhýbam vysokým teplotám, vykašľala by som sa na celú hypertermiu, určite by som sa na to nedala nahovoriť. Upozorňujú na to lekári stále od okamihu kedy som bola ožarovaná.
0 0
Dadušš Dadušš

Dadušš je offline (nepripojený) Dadušš

Rakovinové bunky neznesú vysoké teploty, pričom zdravé bunky áno. Rakovinová bunka= chorá bunka, odumiera pod vplyvom pôsobenia vysokej teploty. Je to obyčajná horúčka.
Ano, aj mojej známej povedali, že sa má vyhýbať vyššímteplotám ovzdušia. A ako sa im majú vyhnúť onkologickí pacienti v južných krajinách?
V Amerike - v niektorých štátoch si pacientka môže zvoliť, či chce liečbu chemoterapiou, alebo lokálnou hypertermiou. Sama som videla dokument ktorý vysiela naša STV 1, kde sa pani vyliečila práve lokálnou hypertermiou. Bez operácie a chemoterapie. Ja som to podstúpiť nechcela, pretože som už mala najdený útvar aj v pečeni a kým nebol vyoperovaný a nemala som výsledok hystologie, nevedelo sa, či je to len hemangiom, alebo metastáza.
V Nemecku sú nemocnice, ktoré popri klasickej liečbe používajú aj alternatívy a jednou z nich je práve hypertermia a aj ju prepláca poisťovňa, nesmie to byť však súkromné zariadenie a musí byť pacient hospitalizovaný( bez hospitalizácie si to hradí sám). V Nemecku sa považuje alternatívna liečba(niektoré zložky) za 4. pilier liečby rakoviny= 1.chirurgickáliečba,2.chemoterapia,3.radioterapi a,4.hypertermia a fytoterapia
Majka, ožiare a hypertermia sa vylučujú. Nesmú prebiehať súbežne. Ožiare kožu pália, hypertermia nie.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dadušš, ďakujem za vysvetlenie. Vždy sú lepšie vlastné skúsenosti niekoho z nás, ako len prečítať si niečo na nete. Ja hypertermiu nezatracujem, ale mám pred ňou rešpekt. Ak sa rozhodneš v nej pokračovať, budem veľmi rada ak nám sem budeš písať. Určite na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí toto podstúpili a k tomu sú ochotní podeliť sa o vlastné skúsenosti.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dadušš
Buchač, v článku píšeš o bolesti a pľuzgieroch. Nič také som nemala, kým som podstupovala lokálnu hypertermiua jeden krát som už mala aj celotelovú( ležala som na špecialnom uzavretom lôžku a teplo nesálalo priamo na kožu. Tu ide o prehriatie celého tela, aby sa zvýšila telesná teplota až na 39,5°C a to až po dobu 8 hodín. Pozvolne sa teplota zvyšuje a aj pozvoľna znižuje). Cítila som len že mám trochu zvýšenú teplotu, ale to som bola v tom lôžku len 1,5 hod. Počas tejto doby sa zvýšila telesná teplona na 37,5°C.
Nie, zle si pochopila príspevok.
Ja som článok nepísal, je to výňatok z odbornej publikácie, ktorý je vedený vo všeobecnej rovine a Ty píšeš sama za seba. To je trošku rozdiel, nakoľko aj jednotlivci sú rozdielny a nedá sa aplikovať každá liečba (všeobecne myslené...týky sa pomaly aj chrípky) na každého.
0 1
Dadušš Dadušš

Dadušš je offline (nepripojený) Dadušš

Jarka1, kým som sa nato dala, preštudovala som toho hlavne na zahraničných stránkach skutočne veľa. Na začiatku som bola rozhodnutá, že sa chemoterapiou liečiť nedám a podstúpim len alternatívne možnosti, tým však myslím liečbu len lekármi, na klinikách alternatívnej medicíny. Ako však pribúdali nové a nové vyšetrenia a ja som sama videla, že by to bolo riskantné, keďže môj agresívny nádor postupoval veľmi rýchlo, predsa len som podstúpila operáciu a teraz mám naplánovanú aj zaisťovaciu chemoterapiu. Vo Wiedni mi vzali krv a poslali na vyšetrenie do Nemecka, kde sa zisťovalo koľko percent rakovinových buniek mám v krvnom riečisku. Výsledok je taký, že mi sám wiedenský onkológ odporúča podstúpiť chemo a súbežne s hypertermiu. Bojím sa oboch, ale urobím všetko preto, len aby som čo najdlhšie bola s mojou rodinou. Nieje iste jednoduché dostať infúziu chemo a nasledujúci deň 8 hodín ležať v horúčke 39,5 °C . Majú stým viacročné skúsenosti, vedia čo robia. V Amerike to funguje už 20 rokov,v Nemecku tiež . Ale všetky sú našimi lekármi zatracované a posudzované ako šarlatánstvo. Myslím si však, že žiadny z tych lekárov ktorý to tak striktne odmietajú si nikdy nič o alternatíve nepreštudoval. Mám veľa známych ktorí nedajú dopustiť na Biorezonanciu - pomáha im a keď sa na ňu opýtala moja známa svojej onkologičky, dostala protiotázku " čo to je?"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dadušš
Jarka1, kým som sa nato dala, preštudovala som toho hlavne na zahraničných stránkach skutočne veľa. Na začiatku som bola rozhodnutá, že sa chemoterapiou liečiť nedám a podstúpim len alternatívne možnosti, tým však myslím liečbu len lekármi, na klinikách alternatívnej medicíny. Ako však pribúdali nové a nové vyšetrenia a ja som sama videla, že by to bolo riskantné, keďže môj agresívny nádor postupoval veľmi rýchlo, predsa len som podstúpila operáciu a teraz mám naplánovanú aj zaisťovaciu chemoterapiu. Vo Wiedni mi vzali krv a poslali na vyšetrenie do Nemecka, kde sa zisťovalo koľko percent rakovinových buniek mám v krvnom riečisku. Výsledok je taký, že mi sám wiedenský onkológ odporúča podstúpiť chemo a súbežne s hypertermiu. Bojím sa oboch, ale urobím všetko preto, len aby som čo najdlhšie bola s mojou rodinou. Nieje iste jednoduché dostať infúziu chemo a nasledujúci deň 8 hodín ležať v horúčke 39,5 °C . Majú stým viacročné skúsenosti, vedia čo robia. V Amerike to funguje už 20 rokov,v Nemecku tiež . Ale všetky sú našimi lekármi zatracované a posudzované ako šarlatánstvo. Myslím si však, že žiadny z tych lekárov ktorý to tak striktne odmietajú si nikdy nič o alternatíve nepreštudoval. Mám veľa známych ktorí nedajú dopustiť na Biorezonanciu - pomáha im a keď sa na ňu opýtala moja známa svojej onkologičky, dostala protiotázku " čo to je?"
Dadušš...nehnevaj sa, ja som človek otvorený, takže zvyknem na rovinu povedať a občas si neberiem servítku pred hubu..
1. Toto vrav tomu, čo seno žerie...alebo niekde na lavičke starým babkám...
2. Čo všetko som sa ja na internete za tých 20 rokov dozvedel - dočítal ...ajajááááj.
3. Wiedeň, Nemecko, USA...aj tam umierajú jedinci nie iba na rakovinu...
4. Spočiatku je nie jeden frajer, nie jeden má blato v spodnom prádle...ALE realita je dôležitá a aj tie iné, podstatné okolnosti.

Mne na onkológii v "smiešnych Košiciach" mi onehdá povedali, že budem brať určitý druh chemoterapie. Prednosta tiež podotkol, že je jedno, či by som išiel do Singapúru, Tokia, New Yorku ....aj tak by som dostal tú istú látku, nakoľko nič iné by nezabralo.

...ozaj, nie je infúzia a infúzia.
Záleží vždy od prípadu k prípadu. Ty si možno dostala jednorázovku a po hodine hupky šupky domov. Moja dávka chema spočívala v hospitalizácii a hupky šupky 3 dni tlačili do mňa infúzky za šorom.
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dadušš, mne sa páči, že alternatívu riešiš v spolupráci s lekármi a na klinikách alternatívnej medicíny. Na Slovensku sa ťažko hľadá lekár, ktorý je ochotný povedať svoje stanovisko k nejakej alternatíve, ak sa ho pacient spýta. Skôr by som povedala, že u nás pacient takú možnosť ani nemá.
Poisťovňa nepreplatí a od lekára môžeš dostať aj takú odpoveď ako ja: Neviem, ja to nepredávam, keby som to predával, tak sa tým živím.
A nakoniec s tou odpoveďou som nemala zásadný problém. Veď ani od lekára nemôžem chcieť, aby sa zaujímal o všetko.
2 0
Dadušš Dadušš

Dadušš je offline (nepripojený) Dadušš

Buchač,
neviem čo si myslel tým: 1.,"Toto vrav tomu, čo seno žerie...alebo niekde na lavičke starým babkám... " Že píšem bludy? Čo konkrétne? Je to moja realita
2., že si veľa prečítal na nete,? Ja viem, sú tam aj hlúposti, a preto máme mozog.
3., ??? ako súvisí s onkologickou témou, že tam pacienti umierajú aj na iné choroby?
4., ? Každý sme nejakí.

Vieš, s tým zasa ja nesúhlasim, čo Ti povedal svojho času ten onkológ, že kdekoľvek dostaneš to isté. Dnes sa už robí aj tkz. Chemosenzitivita ( vyoperovaný nádor sa posiela do špeciálneho labáku, kde sa testuje mimotelovo ako ktorá chemoška bude na konkrétny nádor pôsobiť). U nás sa žiaľ nič také nerobí. Keď som sa opýtala prečo nie, povedala mi onkologička, že my máme nato štandardy. Čiže každý na svoju diagnozu dostane rovnaký prípravok alebo zmes rovnakých, zato všade sa píše, ako každému pacientovi ušijú terapiu na mieru.
Ty že si mal takú agresívnu chemošku, máš obrovské šťastie, že si to takto ustál. Môj manžel mi za pár mesiacov odchádzal pod rukami , tiež dostával chemo intenzívne a v špitáli. A on veru žiadnej alternatíve otvorený nebol. Dôveroval výlučne lekárom.Pochovala som ho vlani v januári, takže mám všetko v čerstvej pamäti.
Sú lekári a "lekári". Ver mi . Pracujem s nimi už 30 rokov. Sú takí, čo svoju prácu robia svedomito a človek je u nich vždy človekom, ale sú aj takí, čo síce robia svedomito, ale pacient je len ďalším prípadom. A sú aj takí, čo sa zaujímajú aj o iné možnosti, nie len o ten svoj obor. A s tými sa dá diskutovať, aj Ti vysvetlia, prečo odmietaju to čo ono a prečo hento považujú za najlepšie riešenie.
Možno sa Ti zdá, že sa chválim tým, že mi robia niečo vo Wiedni, niečo v Nemecku a niečo na Slovensku. Nie je to tak, ja len keď mám túto možnosť, chcem ju využiť, pretože viem, že existuje a inde sa bežne používa.
Mimochodom, do tejto témy som sa zapojila preto, aby som zistila kto ste ako znášali chemoterapiu. Ak Ťa niečím iritujem, veľmi ma to mrzí, nebol to môj zámer.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ahojte...chcem sa spytat bol niekto z vas alebo z okolia na tomto vysetreni...moja mátinka je obj.koncom maja dik.
http://www.nemocnicasaca.sk/lekarske...ova-mamotomia/
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Ahoj Lui, ja osobne som nepodstúpila toto vyšetrenie ale moja kamarátka to absolvovala cca pred rokom na Heydukovej. Napíš mi čo by Ťa zaujímalo ohľadom toho. Popýtam sa jej a dám vedieť. Ona bola operovaná v roku 2010 - bol to nezhubný nález. Potom chodievala na pravidelné kontroly a keďže nastali u nej nejaké zmeny v už operovanom prsníku odporučili jej lekári podstúpiť toto vyšetrenie. Zatiaľ je v poriadku. Pamätám si akurát toľko keď mi o tom hovorila, že chvíľami to nebolo veľmi príjemné ale určite záleží aj od toho ako je to miesto znecitlivené.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dakujem zatial....máti je sledovana dlho vzdy po mamoške este sono...teraz toto...tak je z toho rozhadzana uz od marca...kedy jej,ze ine vysetrenie.....cakala kym to schvali poistovna...to sme dnes riesili,ze prijemne to nebude....a navyse videla pani co bola po....ze sa striasla....
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

..áno, spomínam si ako si vravela, že má ísť na biopsiu a tú jej napokon nerobili?

Ja som podstúpila iba core cut biopsiu 2x a veľmi sa od seba líšili, čo sa bolesti týka. Veľmi záleží od toho ako sa dávkuje lokálne anestetikum a aký je šikovný lekár, ktorý to vykonáva, samozrejme. To isté bude platiť aj pri vákuovej mamotómii.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tak moja máti uz po spominanom vysetreni.....trvalo to 1,30h....ze si to odrevala....ihla hruba...nechali jej tam nejaku titanovu casticu...keby este potrebovali...opät tam kukat.....teraz hodinu ma v cakarni sediet a tlacit si na prso....a potom ze skontroluju ako to a ci krvaca.....domov s doprovodom
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
Tak moja máti uz po spominanom vysetreni.....trvalo to 1,30h....ze si to odrevala....ihla hruba...nechali jej tam nejaku titanovu casticu...keby este potrebovali...opät tam kukat.....teraz hodinu ma v cakarni sediet a tlacit si na prso....a potom ze skontroluju ako to a ci krvaca.....domov s doprovodom
Uffff..... Luji, to ju muselo bolieť....dúfam, že to bude všetko OK...držte sa...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jaj evka...stve ma,ze som si nezobrala volno a nesla s nou...tata isiel....ako vzdy.dik
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

volala som s máti....povedala,že keby zas ....nikdy by si to nedala robiť.....leží sa na bruchu tak aby prso bolo v takej dúre kde je pripučené ako pri mamoške-fuj.....samozrejme,že anesteziou šetrili takže si to odrevala od bolesti .....vpich velkosti 4mm..
..nechali jej v mieste odkial brali vzorku ten titanový klip...ako značku odkial to bolo odobraté.....po ukončení zákroku ešte tam ležala...aby odtiekla krv.....potom ju stiahli fáčom uplne napevno aako ked sa sťahujú prsa...aby sa mlieko nerobilo...dali jej kusisko ladi do ruky a hodinu ešte sedela v čakarní....potom to skontrolovali či nekrváca.....miesto šitia jej tam dali nejaké nejaké lepiace spinky......týždeň danú stranu-ruku bez námahy.....zatial ju to nebolí.....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať