Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ďakujem, ďakujem, neuhla som, ešte Ťa držím a rozmýšľam, kedy mám pustiť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivantt Pozri príspevok
Samozrejme že by sme si mali pomáhať. A ani nevieš aký široký úsme si my vykúzlila na tvári. Máme rovnaké pomenovanie, ja tiež nadsluhujem, vždy to tak hovorím
S tým rebríčkokm hodnôt s tebou plne súhlasim, tiež som začal uprednostňovať iné hodnoty než je mamon. Preto som si aj s bývalou ženou prestal rozumieť. Odvtedy čo som bol chory a vyliečil sa začal som pomáhať chorým ľuďom. Len nie pre peniaze a to bol dosť veľký problém. Mne stačil usmev alebo pohľad šťastia a manželka chcela peniaze. Viem že sú potrebné ale keď som niečo dostal do daru nemal by som to meniť na peniaze. Nech si hovorí kto chce čo chce, dar sa nepredáva...
Mamon hore ...mamon dole ...

Včera som sledoval reláciu ...Večer s Adelou "...
Ako hosť tam bol Fedor Flašík ...
Svojím spôsobom ma tento človek dráždi ...za to však ja nemôžem , iné dôvody sú tam ...ale o inom som chcel vravieť ...

Je známe , že má rakovinu lymfatických uzlín , priznal sa k nej tak verejne ako aj napríklad Michael Douglas k rakovine hrtana ...
Adela B. sa ho tiež opýtala na tie priority , či ich aj on zmenil ...vraj nie , on nemusí , čo je fakt pravda ...
No tiež je aj to pravda , že zdravie za peniaze si nekúpi NIK...ako markantný príklad na Slovensku si vezmime toho ... čo "čestnou , statočnou a dlhoročnou prácou" k miliardám prišiel ...pána Rezeša ...
Mal ťažké peniaze , mohol si kúpiť aj XXX sŕdc a už to prvé mu nepomohlo ...

Ale vrátim sa k Flašíkovi ...
Ako vravím , štvali ma jeho reči ...dosť hrdinský bol , ale prosím ...

No na druhej strane oceňujem , čo povedal a aj tá psychologička z onkológie ...
Totiž to , že je potrebné sa o tom zhovárať , zdieľať pocity a podobne ...
O tom to je , aj na toto sú "dobré" celebriti / bože , ako neznášam ten výraz... /...nakoľko veľa "jednoduchých ľudí" si potom povie ..." hm , veď aj X.Y. má to čo aj ja a nebojí sa priznať si to ..."
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Prosím Vás, skúste mi poradiť, čo sa so mnou deje. Neviem, či to súvisí s chemo. Od včera večera mám pocit , že ma neznesiteľne bolia nohy, kolená, kosti. Ledva sa doplazím na záchod. Som úplne nefunkčná, bez ohľadu na to, ako si ľahnem. K tomu sa mi nežiada nič jesť ani piť. Ešte zvažujem, či to nemôže súvisieť s tým, že ma zrazu obrali o všetky ženské orgány.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Prosím Vás, skúste mi poradiť, čo sa so mnou deje. Neviem, či to súvisí s chemo. Od včera večera mám pocit , že ma neznesiteľne bolia nohy, kolená, kosti. Ledva sa doplazím na záchod. Som úplne nefunkčná, bez ohľadu na to, ako si ľahnem. K tomu sa mi nežiada nič jesť ani piť. Ešte zvažujem, či to nemôže súvisieť s tým, že ma zrazu obrali o všetky ženské orgány.
...áno ...

ak Ti ovšem stačí len takáto odpoveď ...

Bohovský súvis to má ...
Predsa len sú tam tie agresívne látky , to nie je len tak ...

Pozri si pozornejšie , viacej je predsa len ...

http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Jarka, to prejde, nevadí že sa ledva doplazíš. Dobré je, že sa vôbec doplazíš, tak sa teš aj z toho. Však ani chemoterapia netrvá večne. Len to pekne vydrž a pripoj sa k nám ostatným, čo už chodíme normálne, už sa neplazíme. Veď my sme sa tiež necítili najlepšie a vidíš že sa dá, človek si zvykne a žena dvojnásobne. DRŽ SA
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Jarka 1 Pozri príspevok
Prosím Vás, skúste mi poradiť, čo sa so mnou deje. Neviem, či to súvisí s chemo. Od včera večera mám pocit , že ma neznesiteľne bolia nohy, kolená, kosti. Ledva sa doplazím na záchod. Som úplne nefunkčná, bez ohľadu na to, ako si ľahnem. K tomu sa mi nežiada nič jesť ani piť. Ešte zvažujem, či to nemôže súvisieť s tým, že ma zrazu obrali o všetky ženské orgány.
Súvisí to chemotherapiou,celé je to obrovská záťaž na organizmus.Co sa jedenia týka,hlavne si navar veľa hustých polievok a dostatočne pi tekutiny,najlepšie zeleninové šťavy a to čerstvé a čajíčky.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Jarka môže to súvisieť aj s anémiou, červené krvinky sú zodpovedné za transport kyslíka do tela a pri anémii sa do tela dostáva menej kyslíka a tým aj ubúda síl v svaloch a človek sa cíti slabý. bolí ho hlava a taktiež to môže byť spôsobené zhoršenou funkciou obličiek a zníženou produkciou erythropoietínu. Bohužiaľ je to jeden s tých neželaných vedľajších účinkov.
Naposledy upravil ludmilla : 23.09.10 at 16:07
4 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Po ličbe chemoterapiou bývajú rôzne príznaky, nie sú vždy rovnaké. Záleží na tom čo je v organizme najslabsie a najnáchylnejsie. Ale vsetko treba vydržať a hlavne je dôležité pozitívne myslenie a nikdy sa popredu nevzdávať. Stavy nevonosti prejdú, nevládnosť tiež. Je to ako po opici, tiež to prejde, je to len stav dočasný :-)
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ďakujem Vám všetkým za odpovede a za povzbudenie. Nehanbím sa priznať, že včera som si aj poplakala od bolesti. Vôbec som nepredpokladala, že mi môže byť až tak zle. Myslela som, že to zvládnem ako hrdinka. Až večer prišiel manžel s tým, aby som si dala Ibalgin. Ja som úplne zabudla, že mi to popredu povedal aj doktor. Dnes je mi už o niečo lepšie. Ale dnes som si poplakala znovu, keď som prečítala Vaše odpovede. To od šťastia, koľko dobrých ľudí na mňa myslí. Budem veriť, že to najhoršie ma čaká vždy prvý týždeň po chemo a potom budem mať čas dať sa trochu dokopy. Predbežný plán je 6 chemoteratpíí, vždy 1x za tri týždne. Z Vašich odpovedí usudzujem, že ste to mali ešte ťažšie ako ja. Teda buchač určite. Ani si neviete predstaviť, ako veľmi ste mi všetci pomohli. Ešte raz srdečná vďaka.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za odpovede a za povzbudenie. Nehanbím sa priznať, že včera som si aj poplakala od bolesti. Vôbec som nepredpokladala, že mi môže byť až tak zle. Myslela som, že to zvládnem ako hrdinka. Až večer prišiel manžel s tým, aby som si dala Ibalgin. Ja som úplne zabudla, že mi to popredu povedal aj doktor. Dnes je mi už o niečo lepšie. Ale dnes som si poplakala znovu, keď som prečítala Vaše odpovede. To od šťastia, koľko dobrých ľudí na mňa myslí. Budem veriť, že to najhoršie ma čaká vždy prvý týždeň po chemo a potom budem mať čas dať sa trochu dokopy. Predbežný plán je 6 chemoteratpíí, vždy 1x za tri týždne. Z Vašich odpovedí usudzujem, že ste to mali ešte ťažšie ako ja. Teda buchač určite. Ani si neviete predstaviť, ako veľmi ste mi všetci pomohli. Ešte raz srdečná vďaka.
Takýto plán som aj ja mal ...a aj absolvoval ...
Streda nástup , kontrolné odbery krvi a od od 15:00 - presne ma napichli a šup 36 hodín v kuse mi aplikovali látky ...v piatok ráno , už o cca 03:00 som zdrhal z onka ...
Personál ma už poznal , vedel , že padám ...v pondelok som si prišiel po správu a veget ...
Po prvej chemo som na chodbe čakal na prepúšťaciu správu , manželka pri mne ...
Zrazu mi vraví ..." je Ti zle , bledý si ?" ...na viac si len matne spomínam , do limba som sa poberal ...ale len chvíľku to trvalo , pokles tlaku to bol a aj anemický som bol ...

V ďalšom Ťa už asi len poteším ...
Ostatné cyklusy prebehli v pohode , nič sa nedialo ...akurát len tie prvé dávky s infúziami boli blbé , teplo mi od nich bolo ...ale v priebehu dňa aj to pominulo ...
Čo sa týka nevoľností , tak na tieto som dostal tiež infúzie , takže žiadne "šabľové " tanečky sa nekonali ...
Čo sa týka nejakých bolestí , kľudne si niečo šľahni ...Paralen , Ibalgin ...
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekny vecer vsetkym,

v prvom rade dakujem kamaratovi "buchacovi", ze ma zastupil v radach Jarke 1, samozrejme i ostatním,ja som sa tu dlhsie nezastavila, nakolko som sa opät zaradila medzi vas, pravidelne cucajucich lektvar z onka, takze Jarka 1, mala som to take ako Ty, ale naozaj neboj, zvykneme si na vsetko, ak sa s tym vyrovnas relativne, ze to teraz bude chvilu patrit k Tvojim dennym ritualom a prispôsobis si denny rezim, tomu co Tvoje telo ziada, tak to zvladnes , tak ako vsetci.Co sa tyka stravy: v prvom rade nezabudat na tekutiny, ja som obvykle vystriedala vsetko od mineralky, caju, cez mix dzusov s mineralkou, kofolu, pepsi colu a atd., skratka tu zarucena rada neexistuje co Ti bude robit dobre, musis odskusat, bohuzial na sebe, ale vela pit, papat na co mas chut aj ked len v malych davkach, ale papat.Co sa tyka Tvojich bolestí celeho tela a to co popisujes, u mna to zacalo asi v v priebehu 3-tieho cyklu, takze ako radili daj si od bolesti co treba, ja som osobne zacala paralenom, aby som mala vzdy nejake zadne dvierka, ze je este nieco co si mozem dat ak paralen nezaberie, neboj sa o tom rozpravat a radit sa , kludne tu napis co Ta zaujima, pripadne mozes aj na ss, ak by si chcela nieco osobne.Takze pekne si setri sily,manzel nech sa o teba pekne stara, nerob nic nasilu, i ked nebudes mat napr. 2 tyzdne upratane, nestoji to zato.
Drzim palce a napis ako sa nam mas.
Krasny vecer vsetkým a vela síl.
V.
4 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ďakujem za podporu priatelia. Naozaj sa mám každý deň o trošku lepšie. Vďaka Vám som sa dala dosť rýchlo psychicky dokopy. Tie bolesti na začiatku nastúpili veľmi razantne a nezaberali ani dva Ibalginy po sebe. Budem veriť, že na budúce to bude o trochu slabšie. Je mi veľmi ľúto Vierka, že si sa zase musela zaradiť medzi nás cucajúcich. Ja som dúfala, že keď človek prejde týmto liečebným utrpením, bude mať už pokoj a bude pod neustálou kontrolou lekárov. Ako vidím, situácia sa môže z nejakých dôvodov znovu skomplikovať. Držím Ti palce, aby si to chemo mala rýchlo za sebou a bola si v poriadku.

Vôbec by ma zaujímalo, aká bola situácia po absolvovaní liečby u Vás, čo ste tým prešli. To ste boli po skončení liečby, v tom čase, akože v poriadku a potom sa to znovu nejako vrátilo?
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Ďakujem za podporu priatelia. Naozaj sa mám každý deň o trošku lepšie. Vďaka Vám som sa dala dosť rýchlo psychicky dokopy. Tie bolesti na začiatku nastúpili veľmi razantne a nezaberali ani dva Ibalginy po sebe. Budem veriť, že na budúce to bude o trochu slabšie. Je mi veľmi ľúto Vierka, že si sa zase musela zaradiť medzi nás cucajúcich. Ja som dúfala, že keď človek prejde týmto liečebným utrpením, bude mať už pokoj a bude pod neustálou kontrolou lekárov. Ako vidím, situácia sa môže z nejakých dôvodov znovu skomplikovať. Držím Ti palce, aby si to chemo mala rýchlo za sebou a bola si v poriadku.

Vôbec by ma zaujímalo, aká bola situácia po absolvovaní liečby u Vás, čo ste tým prešli. To ste boli po skončení liečby, v tom čase, akože v poriadku a potom sa to znovu nejako vrátilo?
Už som bol nikde písal ...

V mojom prípade asi nasledovne , ale len v krátkosti ...:

- najprv bolesti ...potom vyšetrenia od jedného k druhému ...stanovená dg ...
- operácia č. 1 - resekcia cca 30 cm hrubého čreva s nádorom ...veĺkosť nespomínam radšej ...
- zvyšné neboli operovateľné kvôli veľkosti , takže
- chemo 6 cyklusov
- následne okamžitá hospitalizácia a príprava na operáciu

Celá anabáza trvala cca jeden rok ...teraz je tomu 9 rokov ...

...po tomto už len kontrolné vyšetrenia - krv , moč , kolonoskopia , rentgen + USG vnútorných orgánov kvôli prípadným metastázam

Hm ...čo ďalej ...hádam len to , že doteraz sa nič neobjavilo ...
Naposledy upravil buchač : 26.09.10 at 18:51
3 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

želám Ti, aby to tak zostalo naďalej..
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dakujem za odpoved a zelam, aby aj tie kontrolne vysetrenia raz vobec nebolo treba.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
Hm ...čo ďalej ...hádam len to , že doteraz sa nič neobjavilo ...
Nedovoľ aby sa. Držím prstíky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jarka 1 Dnes, 04:59 PM

Dakujem za odpoved a zelam, aby aj tie kontrolne vysetrenia raz vobec nebolo treba.

Držím prstíky aj Tebe. Maja
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jarka, držím Ti palce.....uzdrav sa moja čo najskôr.....
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Jarka 1 Pozri príspevok
Vôbec by ma zaujímalo, aká bola situácia po absolvovaní liečby u Vás, čo ste tým prešli. To ste boli po skončení liečby, v tom čase, akože v poriadku a potom sa to znovu nejako vrátilo?
Mne sa to po prvom "vyliečení" vrátilo po 3 mesiacoch, znova vyšetrenia, operácia a CHT liečba, ktorá trvala vyše roka, keď povedali, že je možné ju ukončiť. Do mesiaca sa zas objavili bolesti a po vyšetreniach zistili, že je to tu zas... Takže od 10/2008 prakticky len asi s 2-mesačnou prestávkou sa vkuse liečim a beriem CHT. Už som z toho dosť unavená, lebo tam chodím každú stredu a kým sa spamätám, treba tam ísť zas... Nestíha sa telo regenerovať a dosť som schudla, lenže som zistila, že chudnúť je oveľa ľahšie ako pribrať. Nedarí sa mi to, som slabá a rýchlo sa unavím. Ale nevzdávam to. Asi prvýkrát odkedy som ochorela (3/2007) som mala zrejme krízu a prestala som to v lete zvládať, začala som vracať (dovtedy som z CHT nikdy nevracala), ale zistila som, že to bolo psychického pôvodu, stačilo vidieť budovu NOU v TV novinách a už som musela bežať...Nemala som pocit, že mi CHT pomáha a v podvedomí som si k nej vytvorila odpor. To je zle. Dovtedy som ju brala ako kamošku, ktorá mi pomôže sa vyliečiť. Takže som sa zamyslela, popracovala som trochu na sebe a myslím, že už to je OK. Jarka 1, takže aj Ty nechoď na liečbu s tým, že Ti z nej bude zle, ale s tým, že Ti pomôže vyzdravieť. Buďte s infúziou kamarátky. Určite to potom budeš lepšie znášať. Prajem Ti veľa sily a verím, že vyzdravieš a že budeme chodiť už len na kontroly ako buchač.
14 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Občas zavítam do tejto témy, a vždy na Vás myslím. Keď čítam, čo všetko musíte pretrpieť, tak s Vami všetkými súcitím a držím Vám päste, aby ste s tou pliagou riadne zatočili. Želám Vám veľa veľa síl v ďalšom boji - verím, že úspešnom...
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať