Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Vážení ľudkovia, niekde som sa dočítal či dopočul že okrem rakoviny hrubého čreva žiadna rakovina nie je dedičná. Ale keď sa začne človek báť že má rakovinu, lebo ju mal aj jeho rodič, je tu nádej že si ju dokonca sám privolá. Preto, keď máte niekto strach, treba si dať spraviť vyšetrenia a byť si istý ýe nič nehrozí.
Milé dámy, zamýšľali ste sa niekedy nad antikoncepciou ? ktorá je vhodná a ktorá nie ??? A prečo antikoncepciu predpisujú len ženám a nie chlapom ??? Nie je príčina onkologických ochorení práve v tých tabletkách, ktoré Vám tak doporučujú lekári ? Veď si zoberte : antikoncepcia, zlé stravovanie, stres a uponáhľanosť. Nie je to ten najlepší základ pre zhubné chorobý ??? Ja osobne som proti každej chemickej antikoncepcii. Aj keď je to fain že to môžem pustiť ale radšej by som riskoval že budem mať dieťa ako by mala riskovať partnerka rakovinu. S dieťaťom sa totiž to dá žiť po celý život a radostne žiť. S rakovinou človek už len celý zbytok života bojuje.
A také malé zamyslenie : Poznáte nejakú romku, čo berie antikoncepciu ? ja nie, ved by ju partner zabil a to doslova. Ci sa jedná o natikoncepciu, podviacňzanie alebo umysleny potreat, u nich je to odsudenie k smrti ked na to partner príde. No, a keďže nepoznime žiadnu romku, čo berie antikoncepciu, poznáme nejakú čo má rakovinu ??? Je to len vzácnosť stretnúť onkologicky chorú romku. Uf, ale sa mi to ťažko píše, ja som bol zvyknutý na cigánky a nie romky :-)
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
S tou romkou je to zaujimavy postreh. Osobne si myslim, ze asi maju tiez rakoviny, ale ci aj prsnikov a zen. pohlavnych organov a kolko?

Urcite, ze vsetky hormony iduce umelo do ludskeho tela su skodlive, asi snad len okrem tych, co telo prestane samo vyrabat a musia sa doplnat.

Geneticky prenosna je hlavne rakovina prsnika a s tym spojenych vajecnikov.

Osobne si myslim, ze najvacsou pricinou a spustacom je stres - ten jediny oslabuje imunitu a telo straca cast potrebnu na vysporiadanie sa s rakovinovymi bunkami v zaciatkoch. Na druhe miesto by som dala ziv. styl - stravovanie a ine skodliviny a asi az na tretie genetiku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivantt Pozri príspevok
Vážení ľudkovia, niekde som sa dočítal či dopočul že okrem rakoviny hrubého čreva žiadna rakovina nie je dedičná.
Ale keď sa začne človek báť že má rakovinu, lebo ju mal aj jeho rodič, je tu nádej že si ju dokonca sám privolá. Preto, keď máte niekto strach, treba si dať spraviť vyšetrenia a byť si istý ýe nič nehrozí.
Milé dámy, zamýšľali ste sa niekedy nad antikoncepciou ? ktorá je vhodná a ktorá nie ??? A prečo antikoncepciu predpisujú len ženám a nie chlapom ??? Nie je príčina onkologických ochorení práve v tých tabletkách, ktoré Vám tak doporučujú lekári ? Veď si zoberte : antikoncepcia, zlé stravovanie, stres a uponáhľanosť. Nie je to ten najlepší základ pre zhubné chorobý ??? Ja osobne som proti každej chemickej antikoncepcii. Aj keď je to fain že to môžem pustiť ale radšej by som riskoval že budem mať dieťa ako by mala riskovať partnerka rakovinu. S dieťaťom sa totiž to dá žiť po celý život a radostne žiť. S rakovinou človek už len celý zbytok života bojuje.
A také malé zamyslenie : Poznáte nejakú romku, čo berie antikoncepciu ? ja nie, ved by ju partner zabil a to doslova. Ci sa jedná o natikoncepciu, podviacňzanie alebo umysleny potreat, u nich je to odsudenie k smrti ked na to partner príde. No, a keďže nepoznime žiadnu romku, čo berie antikoncepciu, poznáme nejakú čo má rakovinu ??? Je to len vzácnosť stretnúť onkologicky chorú romku. Uf, ale sa mi to ťažko píše, ja som bol zvyknutý na cigánky a nie romky :-)
S tou dedičnosťou by som nejak neexperimentoval ...jedna štatistika to a druhá onô ...

Rómka /cigánka , deg.... , ..../ a rakovina ?
Ale hej , aj oni majú , ibaže tieto sa dožívajú pomerne menšieho veku života a preto sa to až tak u nich neprejavuje .
Ale na onko som ich zopár videl ...

Rómka a antikoncepcia ???...hej , nejak sa k činu nemajú , to je fakt , muž by ju spráskal jak koňa .
Lenže u tejto populácie sa je potrebné aj z iného hľadiska na to pozerať .
Je ich viacero :
- zaostalosť
- nevedomosť
- prostredie
- manžel , druh
- v neposlednej miere aj viera
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Určite nie v poslednom rade peniaze. Toť sa jedna vyjadrila ...deti treba, aby boli peniaze.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Jarka 1
Tak ano, to sa da casto pocut od nich... ale od gadžov počuť presný opak, treba prachy aby mohli byt deti teraz rozmyslam, ktora skupina je na tom lepsie ??
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ivantt Pozri príspevok
Jarka 1
Tak ano, to sa da casto pocut od nich... ale od gadžov počuť presný opak, treba prachy aby mohli byt deti teraz rozmyslam, ktora skupina je na tom lepsie ??
No my pracujúca inteligencia sme na tom lepšie-podla mna...ved medzi romami (vezmi si napr.nejaku romsku osadu)-kde sa priemer IQ pohybuje v medziach -debilita. A vezmi si napr. nejaký činžiak intelig.ludí-tak si urob priemer IQ tu. No nie je to tak? Viem, aj medzi inteligentami sa nájdu "svetlé či tmavé" výnimky, ale jednoznačne tvrdím, že sme na tom lepšie my-biely. Oni nevedia čo je praca, len robit deti kvoli dávkam a príspevkom, štát ich naučil na peniaze bez práce(dávky,podpory) tak by boli hlupi robiť a až tak brat peniaze, ked nemusia robit a peniaze k nim idu same. Sú aj medzi nimi výnimky, ale to by som hladala asi ako ihlu v kope sena-velmi málo.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
katarina.j Pozri príspevok
No my pracujúca inteligencia sme na tom lepšie-podla mna...ved medzi romami (vezmi si napr.nejaku romsku osadu)-kde sa priemer IQ pohybuje v medziach -debilita. A vezmi si napr. nejaký činžiak intelig.ludí-tak si urob priemer IQ tu. No nie je to tak? Viem, aj medzi inteligentami sa nájdu "svetlé či tmavé" výnimky, ale jednoznačne tvrdím, že sme na tom lepšie my-biely. Oni nevedia čo je praca, len robit deti kvoli dávkam a príspevkom, štát ich naučil na peniaze bez práce(dávky,podpory) tak by boli hlupi robiť a až tak brat peniaze, ked nemusia robit a peniaze k nim idu same. Sú aj medzi nimi výnimky, ale to by som hladala asi ako ihlu v kope sena-velmi málo.
Ale ved ja viem, to ja len tak ironicky som poznamenal... na druhej strane romovia nie su blby.. to sme skôr naopak.. oni nerobia a kto za nich robi ? hmmmm.... kto sa narobi aby sa oni mali dobre... ale to sem nepatri, to patri niekam uplne inam...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Katarina.j, príď k nám - ako ihlu v kope sena budeš hľadať tých, čo sú výnimky a nič nerobia, len čakajú na nejaké sociálne dávky. Len neviem, do ktorej kategórie radíš mamičky na materskej, keď sú Rómky, ak predtým pracovali, a Rómov/ky, ak predtým pracovali a nie vlastnou vinou prišli o prácu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Politiku z tejto témy radšej vypustite ...

Na tom trvám !!!!!!!!!!
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Môže mi niekto prosim povedasť, ako sa prejavujú prvé príznaky rakoviny hrubého čreva ?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

ivantt Pozri príspevok
Môže mi niekto prosim povedasť, ako sa prejavujú prvé príznaky rakoviny hrubého čreva ?
Vraj sa strieda zápcha s hnačkami, nadúvanie, krv v stolici, ceruzkovitá stolica...
Ja som nemala ani jeden z týchto príznakov a mám ju (zistili mi to v 4. štádiu, keď mi narástla v bruchu mts o veľkosti detskej hlavy).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivantt Pozri príspevok
Môže mi niekto prosim povedasť, ako sa prejavujú prvé príznaky rakoviny hrubého čreva ?
Choď niekde do histórie ...nájdi si môj , jeden z mojich príspevkov , tam som to opísal .
Podotýkam , že moje príznaky to boli .
0 0
irve irve

irve je offline (nepripojený) irve

bonita Pozri príspevok
Mne zase hned udrelo do oci, ze viacerymi pracoviskami bol potvrdeny nezhubny nador a dokonca aj mamografom a az 3 mesiace po mamografii bol zhubny. Ked som bola mlada, tak ma mama upozornovala, uz neviem pri akej prilezitéosti to bolo, ze treba si davat pozor na uder do prsnika, elbo z toho moze byt rakovina. Mamograf nie je nic ine, len silne stlacenie, co sa moze rovnat uderu. ja viem, ze vsetci tu asi budete za mamograf, ale citam po nete dost a vidim, ze na prvej prehliadke nic a potom casto zhubny nador. Navyse stalcenim sa moze ohraniceny nadorcek rozprsknut do okolia. Tot moj nazor, verim tomu, co tu ored casom na porade prebehlo / upozornenie pred mamografiou/ a teda som aj toto vysetrenie odmietla a navyse svoje dcery upozornujem, ze ak tak, len ultrazvuk.
ja som v svojom príspevku písala, že ma objednala lekárka na o 6 mesiacov aj na mamografiu ... no ešte predtým ako som ju absolvovala (po 3 mesiacoch po poslednom USG) tak sa mi hrčka začala meniť, takže NEBOLO to spôsobené mamografom ... inak ja počúvam v OUSA, že USG nie je také presné ako MAMOGRAF a CT ... takže nech si urobí každý svoj vlastný názor, ja som to len chcela upresniť .... ale určite mladým ženám, ktoré namajú problémy s prsníkmi by som odporúčala IBA USG, pretože ani nie tak tlak mamografu, ale jeho žiarenie by mohlo mať vedľajšie účinky ......
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
JarkaL Pozri príspevok
Vraj sa strieda zápcha s hnačkami, nadúvanie, krv v stolici, ceruzkovitá stolica...
Ja som nemala ani jeden z týchto príznakov a mám ju (zistili mi to v 4. štádiu, keď mi narástla v bruchu mts o veľkosti detskej hlavy).
Dakujem za info, pošlem dalej
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
buchač Pozri príspevok
Choď niekde do histórie ...nájdi si môj , jeden z mojich príspevkov , tam som to opísal .
Podotýkam , že moje príznaky to boli .
To sa pytal kamarat tak mu doporucim nech sa sem prihlasi a hlada, ved je to jeho zdravie. on sa boji a nedá si povedat, dokonca ani lekarovi nechce ist.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Prosím, máte niekto skúsenosti s lymfomasážou pri chemoterapii?
Nakontaktovala som sa na masérku, ktorá robí tieto masáže. Vymyslela som to tak, že prídem na masáž po ďalšej chemoterapii tesne pred tým, ako mi zvykli prepuknúť bolesti. Upozornila ma, že vraj niektorí pacienti hovorili, že im to lekár zakazoval.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Prosím, máte niekto skúsenosti s lymfomasážou pri chemoterapii?
Nakontaktovala som sa na masérku, ktorá robí tieto masáže. Vymyslela som to tak, že prídem na masáž po ďalšej chemoterapii tesne pred tým, ako mi zvykli prepuknúť bolesti. Upozornila ma, že vraj niektorí pacienti hovorili, že im to lekár zakazoval.
Skôr inak by som povedal , odborník - masér na lymfomasáž by Ťa nemal vziať , pokiaľ to neodporučí angiológ ....
Takže , pokiaľ ma vezmeš vážne , nič nevymýšľaj a ani s masérkou nedumajte ...

Pekne krásne vyhľadaj angiológa , ktorý Ti vysvetlí všetky možné okolnosti okolo lymfomasáže .

Aj na rôznych stránkach , kde sa o tom pojednáva , je skoro vždy táto podmienka , t.j. konzultácia s odborníkom.
Chodím na angio , ešte ma na masáž nepoukázali .

Spomínaš bolesti po chemo , tak vedz aj to , že pokiaľ masér kvalitne odvádza svoju robotu , tak aj táto masáž je aj bolestivá .
4 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ďakujem buchač, vždy ma dobre usmerníš.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

ivantt Pozri príspevok
Môže mi niekto prosim povedasť, ako sa prejavujú prvé príznaky rakoviny hrubého čreva ?

Tak tu sa to vsetko rôzni:

mozes mat problemy a nemusis: ja osobne som problemy nemala, mna len odviezli priamo do nemocnice, nakolko som dostala bolesti do dutiny brusnej.
Ak si si nie isty/istá a máš nejake príznaky od kolegov uz popísané, odporucam jednoznacne urobit kolonoskopiu a na nic necakat, je to jedine smerodatne vystrenie co sa tyka hrubeho creva.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

buchač Pozri príspevok
Skôr inak by som povedal , odborník - masér na lymfomasáž by Ťa nemal vziať , pokiaľ to neodporučí angiológ ....
Takže , pokiaľ ma vezmeš vážne , nič nevymýšľaj a ani s masérkou nedumajte ...

Pekne krásne vyhľadaj angiológa , ktorý Ti vysvetlí všetky možné okolnosti okolo lymfomasáže .

Aj na rôznych stránkach , kde sa o tom pojednáva , je skoro vždy táto podmienka , t.j. konzultácia s odborníkom.
Chodím na angio , ešte ma na masáž nepoukázali .

Spomínaš bolesti po chemo , tak vedz aj to , že pokiaľ masér kvalitne odvádza svoju robotu , tak aj táto masáž je aj bolestivá .

Súhlasím: je to veľmi dôležité
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať