Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ahojte. My, ktorí s touto chorobou bojujeme, prežívame zvlášť citlivo niektoré udalosti v našom rodinnom živote - rôzne sviatky, narodeniny, Vianoce atď., lebo nikdy nevieme, či nie sú posledné, ktorých sa zúčastníme aj my. A preto by sme si mali dávať aj také dlhodobejšie ciele, odporúča sa to aj v literatúre a ja s tým mám len tie najlepšie skúsenosti. Keď som pred 3,5 rokmi ochorela, moja dcéra nemala ani 3 roky a vtedy som si veru nepomyslela, že ju vyprevadím do školy ako hrdú prváčku. Veľmi som však po tom túžila a splnilo sa mi to minulý rok. A teraz cez víkend sa mi splnil ďalší sen - bola som na stužkovej slávnosti svojmu staršiemu synovi, dokonca som zvládla aj rodičovský tanec, aj keď v sobotu doobeda som bola strašne slabá a bála som sa, či do večera pookrejem. Ale akoby mi niekto nalial novú silu, hodinu pred odchodom som sa vychystala a bavili sme sa do 1 hod po polnoci. Teraz mám pred sebou ďalší cieľ - stužková mladšieho syna o 2 roky. A možno aj tanečný venček mojej dcéry, ale to je fakt veľmi ďaleko...
Držím Vám všetkým palce.
Naposledy upravil JarkaL : 16.11.10 at 13:45 Dôvod: preklep
15 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ahojte. My, ktorí s touto chotobou bojujeme, prežívame zvlášť citlivo niektoré udalosti v našom rodinnom živote - rôzne sviatky, narodeniny, Vianoce atď., lebo nikdy nevieme, či nie sú posledné, ktorých sa zúčastníme aj my. A preto by sme si mali dávať aj také dlhodobejšie ciele, odporúča sa to aj v literatúre a ja s tým mám len tie najlepšie skúsenosti. Keď som pred 3,5 rokmi ochorela, moja dcéra nemala ani 3 roky a vtedy som si veru nepomyslela, že ju vyprevadím do školy ako hrdú prváčku. Veľmi som však po tom túžila a splnilo sa mi to minulý rok. A teraz cez víkend sa mi splnil ďalší sen - bola som na stužkovej slávnosti svojmu staršiemu synovi, dokonca som zvládla aj rodičovský tanec, aj keď v sobotu doobeda som bola strašne slabá a bála som sa, či do večera pookrejem. Ale akoby mi niekto nalial novú silu, hodinu pred ochodom som sa vychystala a bavili sme sa do 1 hod po polnoci. Teraz mám pred sebou ďalší cieľ - stužková mladšieho syna o 2 roky. A možno aj tanečný venček mojej dcéry, ale to je fakt veľmi ďaleko...
Držím Vám všetkým palce.
Jarka, máš môj veľký obdiv. Mňa čaká 3.12. operácia a potom sa uvidí, čo bude ďalej. Snažím sa nemyslieť na to dopredu a veriť, že je to len zlý poplach. Je tam maličká nádej a tej sa nemôžme nikdy vzdať.
Mám podobný postup ako ty. Stanovím si nejaký cieľ a na ten sa upnem. Tiež to bolo tak: najprv dcerin večierok na konci deviatky, potom synova stužková a podobne. Teraz si hovorím, že na budúci rok budem na synovej promócii, tam predsa nemôžem chýbať. Možno nepremýšľam až veľmi dopredu, ale aj tieto malé ciele mi v mojom boji veľmi pomáhajú.
13 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Betka631 ...ideš na operáciu??? Čo sa stalo??
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekny deň všetkým,

dlho som nebola na nete, tak sa ospravedlňujem, že som sa nezapajala do "debaty", plavčík mi zobral otázku z úst:betka631 co sa deje? A taktiež by som chcela pogratulovať majke k uspešne zvládnutej operácii a už len naberanie síl.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Mám nový nález, tentokrát na druhom prsníku.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Tak sa DRŽ!!! Ja som tiež po operácii OBOCH prsníkov... a totálnej - operovali ma 3/2009 a rok liečby- Herceptín, teraz na Tamoxiféne a Lucrine.
Tiež nemám stále dobré onkomarkery a v jednej jazve sa mi urobila hrčka...ale na USG to zhodnotili ako nezhubné.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
plavčík Pozri príspevok
Tak sa DRŽ!!! Ja som tiež po operácii OBOCH prsníkov... a totálnej - operovali ma 3/2009 a rok liečby- Herceptín, teraz na Tamoxiféne a Lucrine.
Tiež nemám stále dobré onkomarkery a v jednej jazve sa mi urobila hrčka...ale na USG to zhodnotili ako nezhubné.
Ďakujem Ľubka, ja dúfam, že bude dobre...musí byť. Tamoxifen som užívala i ja, našťastie o prsník som neprišla. Uvidíme ako to dopadne teraz, ale verím, že dobre. Potom sa ozvem.
Aj ty sa drž!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte dievčence,

moje zlaté držte sa mi obe, ja som tiež tak trošku odskočila, ale už som doma a pokračujem ďalej.Tie naše drinky nie sú síce to čo by boli niekde v bare,ale myslím, že tiež mame občas po nich riadnu opičku.
Pekny deň.V.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahojte,dovolte aby som sa ku Vasej debate pridala,dnes som sa na nu pozrela prvy krat.Nam,,zdravim,,sa niekedy tazsie prihovara ludom ktori takto ochoreli z toho dôvodu,ze sa bojime ako budu reagovat.Ale uz som aj cez toto preskocila vdaka susedke ktora ma rakovinu hrubeho creva.Obdivuhodne silno sa ku tomu stavia a hovori o tom a je vdacna za kazdu pomoc ked sa snazim jej posunut hned nejaky recept na vyliecenie.Vie ze za vyskusanie nic neda a su to pre zdravie aj prevenciu dobre veci.Najnovsie som citala ze je velmi vhodny javorovy sirup zohriaty so sodou bikarbonou a pridavany do napoja.Ja mam uz 18 rokov hrcky v oboch prsnikoch,zatial nezhubne a kazdy den sa modlim nech to tak zostane,tiez mam dve nezaopatrene deti.Drzte sa vsetci a hlavu hore,to je polovicny uspech-tak hovoria ti co tym presli.Pekny vecer.
4 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
betka631 Pozri príspevok
Mám nový nález, tentokrát na druhom prsníku.
Je mi to ľúto a držím palce.
Skus si niekde zohnat surove tekvicove jadierka a splraviť odvar. Potm je zeleny čaj a vola sa SAYONARA, skus si o zohnat v cajovni. Sayonara je japonsky pozdrav a je to vlastne vyjadrenie " dovidenia rakovine ". A tie dinové jadierka som ja zacal luskať ked mi povedali ze sa mi vrátila choroba... po dvoch tyzdnoch, ked som prisiel do nemocnice, mal som pripravenu chemoterapiu, prisla lekarka a povedala " dovidenia, ste zdravý " Len Ťa prosím, nepoddávaj sa a ziadne negatívne myslenie. Drzim nie len palce ale cele päste...
8 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lusielaL Pozri príspevok
Ahojte,dovolte aby som sa ku Vasej debate pridala,dnes som sa na nu pozrela prvy krat.Nam,,zdravim,,sa niekedy tazsie prihovara ludom ........................................zaopatrene deti.Drzte sa vsetci a hlavu hore,to je polovicny uspech-tak hovoria ti co tym presli.Pekny vecer.
Pre chorého človeka je dôležité komunikovať o svojich problémoch, nie len s chorými ale aj so zdravými ľudmi. Ono to pomaha tak nech to nie je pre teba ťažké. A je to dobre nie len pre chorého ale aj pre zdravého. Sú to skúsenosti chorého človeka ktoré môžu pomôcť včas odhaliť chorobu ked sa este clvoek cíti byť zdravý a už nie je...
2 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
ivantt Pozri príspevok
Je mi to ľúto a držím palce.
Skus si niekde zohnat surove tekvicove jadierka a splraviť odvar. Potm je zeleny čaj a vola sa SAYONARA, skus si o zohnat v cajovni. Sayonara je japonsky pozdrav a je to vlastne vyjadrenie " dovidenia rakovine ". A tie dinové jadierka som ja zacal luskať ked mi povedali ze sa mi vrátila choroba... po dvoch tyzdnoch, ked som prisiel do nemocnice, mal som pripravenu chemoterapiu, prisla lekarka a povedala " dovidenia, ste zdravý " Len Ťa prosím, nepoddávaj sa a ziadne negatívne myslenie. Drzim nie len palce ale cele päste...
Ivan, ďakujem za tvoju podporu, ja sa nepoddávam,to jediné určite nie. Inač ja čaj SAYONARA poznám a mám ho aj doma, sem tam ho pijem, ale vidíš, jeho pravý význam som nepoznala. Ďakujem aj za tip na dyňové jadierka, niekde si ich tu už spomínal, určite vyskúšam.
Ja ešte vždy verím, že napokon mi povedia, že ma len strašili.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
betka631 Pozri príspevok
Ivan, ďakujem za tvoju podporu, ja sa nepoddávam,to jediné určite nie. Inač ja čaj SAYONARA poznám a mám ho aj doma, sem tam ho pijem, ale vidíš, jeho pravý význam som nepoznala. Ďakujem aj za tip na dyňové jadierka, niekde si ich tu už spomínal, určite vyskúšam.
Ja ešte vždy verím, že napokon mi povedia, že ma len strašili.
Jasné že ťa len strašili.. ani o tom nevedeli, jednoducho sa pomylili..
1 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
to si píš, že áno...radi strašia...
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ahojte. My, ktorí s touto chorobou bojujeme, prežívame zvlášť citlivo niektoré udalosti v našom rodinnom živote - rôzne sviatky, narodeniny, Vianoce atď., lebo nikdy nevieme, či nie sú posledné, ktorých sa zúčastníme aj my. A preto by sme si mali dávať aj také dlhodobejšie ciele, odporúča sa to aj v literatúre a ja s tým mám len tie najlepšie skúsenosti. Keď som pred 3,5 rokmi ochorela, moja dcéra nemala ani 3 roky a vtedy som si veru nepomyslela, že ju vyprevadím do školy ako hrdú prváčku. Veľmi som však po tom túžila a splnilo sa mi to minulý rok. A teraz cez víkend sa mi splnil ďalší sen - bola som na stužkovej slávnosti svojmu staršiemu synovi, dokonca som zvládla aj rodičovský tanec, aj keď v sobotu doobeda som bola strašne slabá a bála som sa, či do večera pookrejem. Ale akoby mi niekto nalial novú silu, hodinu pred odchodom som sa vychystala a bavili sme sa do 1 hod po polnoci. Teraz mám pred sebou ďalší cieľ - stužková mladšieho syna o 2 roky. A možno aj tanečný venček mojej dcéry, ale to je fakt veľmi ďaleko...
Držím Vám všetkým palce.

Ja som vďačná Vierke, že túto tému založila, nielen preto, že si tu môžu ľudia vymeniť informácie a rady ale aj preto, že sa vlastne môžu vzájomne podporiť.
Jarka ja ti veľmi držím palce od začiatku tejto témy, pretože ty máš podobný postup ako ja. Verím, že všetko zvládneš a tá hnusná pliaga odíde navždy preč z tvojho života.
Však to bol dobrý pocit a stalo to zato, byť na stužkovej svojho syna a pozerať na neho s hrdosťou?
No,ale Jarka, o 2 roky čakáme správičku o stužkovej tvojho mladšieho syna, tak nie, že zabudneš nám to tu napísať!
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Po roku ...

Po dvoch dňoch užívania Senného listu a Šaratice ...

Po hodine /cca/ strávenej v čakárni ...

Po aplikácii 0,25 Dolsin a 0,25 Dormicum som bol jak bábä ...

Po polhodine na vyšetrovacom lôžku ...

Po 5 minútach písania zprávy...

No čo už .....chválabožku ...

Někdy příšte ...o rok ...
Naposledy upravil buchač : 18.11.10 at 18:41
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
buchač Pozri príspevok
Po roku ...

Po dvoch dňoch užívania Senného listu a Šaratice ...

Po hodine /cca/ strávenej v čakárni ...

Po polhodine na vyšetrovacom lôžku ...

Po 5 minútach písania zprávy...

No čo už .....chválabožku ...

Někdy příšte ...o rok ...
Juraj, tak to je super správa! Teším sa s tebou, len tak ďalej!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte,

najskôr "betka631" , nemáš sa čoho báť, vieš čo Ťa čaká, operácia a potom šup sa dávať do poriadku po nej, pomaličky cvičiť, možno si dať ten náš drink, ale ideme ďalej, snáď sme nejaké baby a mame svoje ciele i keď nám to ide už pomalšie, ale sú pre nás dôležité.Raz som to už písala Betka, par % je liečba, ostatné je na nás, na našej viere v uzdravenie, ale hlavne pozitívne myslenie.Viem, že nie vždy to ide, sú i chvíľky kedy by sme najradšej zaliezli do myšacej dierky, ale neviem ako Vy ja som i za túto skutočnosť vďačná, uvedomila som si, že sú na svete i dôležitejšie veci ako to či má sused nové auto, alebo suseda nový kožuch.Teraz vnímam veľmi prírodu, každú rastlinku sledujem ako sa borí s počasím a to tiež nie je niekedy ideálne, a tak by som mohla pokračovať ďalej.Viem, že peniaze sú dôležité v živote, ale sú dôležité na prežitie, nie, aby sme kvôli nim žili a verte mi , že tieto veci si bežný človek málokedy v dnešnej dobe uvedomuje.Betka vnímaj všetko okolo seba, všetko krásne a pozitívne, z toho budeš naberať silu a nepodstatné veci púšťaj jedným uchom dnu a druhým von.
Pardon, zasa som raz rozkecala, ale po kratkej pauze som už zasa i ja vo svojej kožke, ako hovorieva moja dcéra, ktorá začala ďalšiu VŠ a to som si myslela , že nebudem ani na maturitnom plese a vidíte opica nijako mi to neulahčí, veď mamka to vydrží tak budem študovať, samozrejme , že toto som myslela zo srandy.
Juraj,
Tebe závidim to dormikum a dolsin, potom sa krásne sníva,samozrejme, že Ti gratulujem a teším sa na Tvoje úžasne príspevky, ktoré ma vždy dostanú do tej správnej formy.
JarkaL,
neboj sa Ty moja, ešte Ty budeš lamentovať nad stužkovou, koľko Ťa to bude stáť.Jednu už máš za sebou, bola si do jednej na druhej budeš možno do rána, ja som odchádzala z dcérinej po štvrtkovom drinku, v sobotu teda už v nedeľu ráno domov, bola som síce akoby som prišla na maškarný a hrala sa na anorektičku, ale aspoň bola sranda.Načo by som teraz spomínala.
LusielaL,

Tebe ďakujem, že si aspoň pozrela našu stránku a "ivantovi" ďakujem, že Ti v krátkosti vysvetlil, čo je pre nás dôležité, viem, že niekedy sa iným zdá, že je to nezvládnuteľné, ale verte, že sa to dá.Človek zapne všetky svoje skryté rezervy a dokáže i nemožné.

Tak a dosť už môjho vykecávania, som rada, že sem prispievate i keď to niekedy nie je ľahké , ale ako sa hovorí : ve dvou se to lépe táhne a nás je viac, ako dvaja, tak to zvládneme.

Prajem krásny večer všetkým.
Vaša V.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte,
Juraj,
Tebe závidim to dormikum a dolsin, potom sa krásne sníva,samozrejme, že Ti gratulujem a teším sa na Tvoje úžasne príspevky, ktoré ma vždy dostanú do tej správnej formy.
ROZPRÁVKA - či ....???

Kde bolo , tam bolo ...
V jednom meste na Východnom Slovensku ,
príliš ďaleko od hlavného mesta Bratislavy , kde nie sú k tomuto mestu postavené žiadne diaľnice a ostatné dobré komunikácie potopy vzali ...
Ajhľa , bola tam jedna vynikajúca nemocnica .
No zlí ujovia z Bratislavy tak rozhodli , že táto vysoko špecializovaná nemocnica nie potrebná a tak ju premenili na akciovú spoločnosť ...
Jeden zo zlých ujov ale mal túto nemocnicu obzvlášť rád , predsa pochádza z tohoto mesta .
Tak prijal rozhodnutie v tajnom kruhu určitého SMERu , že táto jeho bude ...
No stalo sa nestalo nemožné ...časť poddaných sa vzbúrila a zvolila si inú vládu ...
No aj napriek týmto všetkým zlým ujom ostalo v tejto nemenovanej nemocnici jedno pravidlo ...že je potrebné aj ľuďom pomáhať ...


P.S.:
Bez toho by som ani na stôl neľahol ...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

buchač Pozri príspevok
ROZPRÁVKA - či ....???

Kde bolo , tam bolo ...
V jednom meste na Východnom Slovensku ,
príliš ďaleko od hlavného mesta Bratislavy , kde nie sú k tomuto mestu postavené žiadne diaľnice a ostatné dobré komunikácie potopy vzali ...
Ajhľa , bola tam jedna vynikajúca nemocnica .
No zlí ujovia z Bratislavy tak rozhodli , že táto vysoko špecializovaná nemocnica nie potrebná a tak ju premenili na akciovú spoločnosť ...
Jeden zo zlých ujov ale mal túto nemocnicu obzvlášť rád , predsa pochádza z tohoto mesta .
Tak prijal rozhodnutie v tajnom kruhu určitého SMERu , že táto jeho bude ...
No stalo sa nestalo nemožné ...časť poddaných sa vzbúrila a zvolila si inú vládu ...
No aj napriek týmto všetkým zlým ujom ostalo v tejto nemenovanej nemocnici jedno pravidlo ...že je potrebné aj ľuďom pomáhať ...


P.S.:
Bez toho by som ani na stôl neľahol ...
Nemôžem si pomôcť, aj keď mi manžel pozerá cez plece, si môj poklad....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať