Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
danushka Pozri príspevok
Betuška, všetci Ti posielame veľa pozitívnej energie a veľmi sa tešíme dobrým správam !
A pridaj k tým cieľom, práve oni nás ženú vpred .
Ved som hovoril ze sa lekari mylili :-)) tesim sa spolu s nou :-)
4 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Dnes som sa vrátila z nemocnice, cítim sa dobre, tak ma pustili o deň skôr. Som síce ubolená, ale veľmi, veľmi šťastná, že tá malá iskrička nádeje, ktorú som mala a ktorej som verila, napokon nezhasla.
Stará otrepaná fráza, že nádej zomiera posledná, sa potvrdila už pred operáciou, keď mi ešte robili USG a lekárka mi povedala, že nález hodnotí inak ako kolega. Ani si neviete predstaviť, aká som bola šťastná, keď mi prišli po operácii povedať, že nález bol napokon negatívny.
I napriek tomu, že ma nik z vás okrem Maríny nepozná, dodávali ste mi toľko pozitívnej energie, že to ani nemohlo inak dopadnúť.
Je to úžasný pocit a pre mňa veľmi veľa znamená, tá spolupatričnosť a povzbudenia, ktorých sa mi od vás dostalo, som naozaj a úprimne šťastná, že ste.
Neviem nájsť tie správne slová aby som vyjadrila svoju vďaku, tak len jednoducho, pritom však z celého môjho srdca ĎAKUJEM všetkým, ktorí na mňa mysleli a držali mi palce.
Maríne-Evke velikánska vďaka za všetku podporu, obavy, ktoré so mnou prežívala a telefonáty, ktorými ma povzbudzovala. Evička, mám veľké šťastie, že som Ťa mala možnosť stretnúť a spoznať Tvoje veľké a dobré srdiečko.
25 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Betka, myslím, že môžem hovoriť za všetkých, sme veľmi radi, že ti operácia dopadla dobre, že máš vynikajúci výsledok a si tu opäť medzi nami. Tak vitaj!
11 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
betka, to sa ti teda podarilo....ty sa vytešuješ a mňa si rozplakala....ale sú to slzy šťastia,tak ti tú rozmazanú špirálu odpustím prajem nám všetkým,aby sa lekári často mýlili /ale len v zlých prognózach/ a aby sme tu mohli častejšie čítať také povzbudivé správy...
10 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahoj Betka,

som veľmi šťastná, že si už doma a všetko Ti dopadlo dobre, teraz musiš už len
naberať silu a rýchle sa postaviť na nohy. Ani nevieš aká som šťastná, že máš dobré výsledky.
Prajem Ti rýchle uzdravovanie a krásne /pre Teba, asi najkrajšie/ predvianočné obdobie.
Pa.V.
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem všetkým pekný večer,

práve som si všimla, že pri tejto téme je zadané vyriešené od neviem či ešte člena porady "karla41", neviem ako Vy všetci ostatní, ktorí navštevujete túto tému, ale ja ju nepovažujem za vyriešenú, táto téma bude vyriešená až sa nájde účinný liek proti tejto chorobe.
Vaša V.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem všetkým pekný večer,

práve som si všimla, že pri tejto téme je zadané vyriešené od neviem či ešte člena porady "karla41", neviem ako Vy všetci ostatní, ktorí navštevujete túto tému, ale ja ju nepovažujem za vyriešenú, táto téma bude vyriešená až sa nájde účinný liek proti tejto chorobe.
Vaša V.
Jeden člen už bol "poriešený"....vyriešime aj tento "problém" ...
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

buchač Pozri príspevok
Jeden člen už bol "poriešený"....vyriešime aj tento "problém" ...
Ďakujem, Ty ma vieš vždy povzbudiť a podporiť
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Však keď tému dajú 3x vyriešenú, a téma sa tým pádom uzavrie, veľmi rýchlo bude znovu otvorená, a potom nech už klikajú na vyriešené koľko chcú....
Pekný večer všetkým.
3 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Na druhej strane by som sa chcel dožiť toho aby bola táto téma skutočne vyriešená a keď sa toho náhodou dožijem tak to asi vďaka tomu že sa dožijem môjho vysnívaného veku 120 rokov
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Betka,

pre Teba,že Ti všetko tak dobre dopadlo, mala si nad sebou anjelikov, možno i takýchto:



Viera
8 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Vierka, ĎAKUJEM...za tých anjelikov nado mnou som Bohu nesmierne vďačná.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Prepacte, ze tu dam otazku trochu mimo temy, ale mozno mi prave tu budete vediet dat tip - chceme s par psickarmi vyzbierat nejake peniaze a darovat ich na vianoce nejakej jednej, mozno dvom rodinam / zalezi od toho kolki sa pridaju a kolko s avyzbiera/.

Ja som to nasmerovala na typ rodiny, kde jeden z rodicov ochorel / pripadne je samozivitel / a ma deti. Viem si predstavit ako taky prijem v tomto obdobi chyba a mozno taky prispevok potesi a deti budu moct mat normalne vianoce.

Povodne myslienka vznikla emocne po zhliadnuti reflexu o rodine na orave s vela detmi, ale kedze boli v tv prezentovani, sa tam nazbierala dost znacna pomoc a pritom su rodiny, co neboli v tv a su mozno na tom este horsie. Napisala som aj do dobreho anjela, ci mi nedaju daky tip, no len dnes, tak neviem ci mi odpovedia.

Mozno niekto z vas, kto chodi na vysetrenia vie o nejakej rodine, ktora je na tom fin. zle a ktorej by sme takto vedeli aspon trosku pomoct.
7 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
bonita Pozri príspevok
Prepacte, ze tu dam otazku trochu mimo temy, ale mozno mi prave tu budete vediet dat tip - chceme s par psickarmi vyzbierat nejake peniaze a darovat ich na vianoce nejakej jednej, mozno dvom rodinam / zalezi od toho kolki sa pridaju a kolko s avyzbiera/.

Ja som to nasmerovala na typ rodiny, kde jeden z rodicov ochorel / pripadne je samozivitel / a ma deti. Viem si predstavit ako taky prijem v tomto obdobi chyba a mozno taky prispevok potesi a deti budu moct mat normalne vianoce.

Povodne myslienka vznikla emocne po zhliadnuti reflexu o rodine na orave s vela detmi, ale kedze boli v tv prezentovani, sa tam nazbierala dost znacna pomoc a pritom su rodiny, co neboli v tv a su mozno na tom este horsie. Napisala som aj do dobreho anjela, ci mi nedaju daky tip, no len dnes, tak neviem ci mi odpovedia.

Mozno niekto z vas, kto chodi na vysetrenia vie o nejakej rodine, ktora je na tom fin. zle a ktorej by sme takto vedeli aspon trosku pomoct.
Tazko hladat rodiny ale poznam jeden velikansky dom v Bratislave a hovoria mu detska onkologia... co tak zajst prave tam a potesiť deticky ktoré sa tam liecia ?
2 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
ospravedlnujem sa za vlozenie otazky, kedze som bola upozornena, ze sa sem nehodi, takze ju ignorujte.

Ivantt, do toho domu pred sviatkami asi poputuje viacero - darov, ci darcov, rozne charity. Nam ide o jednorazovu pomoc, preto som ani nechcela zakladat novu temu a o pomoc niekomu na koho nemyslia ani charity, ale predsa by chcel svojim detom dopriat take normalne vianoce, ale nie je z coho, ked vypadne jeden zarabajuci clen rodiny.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

bonita Pozri príspevok
ospravedlnujem sa za vlozenie otazky, kedze som bola upozornena, ze sa sem nehodi, takze ju ignorujte.

Ivantt, do toho domu pred sviatkami asi poputuje viacero - darov, ci darcov, rozne charity. Nam ide o jednorazovu pomoc, preto som ani nechcela zakladat novu temu a o pomoc niekomu na koho nemyslia ani charity, ale predsa by chcel svojim detom dopriat take normalne vianoce, ale nie je z coho, ked vypadne jeden zarabajuci clen rodiny.
Bonita,

je to sice prispevok, ktorý sa netýka priamo tejto témy, ale i týka, je veľa onkologických pacientov, kde majú v rodinách po výpadku rodiča z pracovného procesu problémy, ak je váš záujem o pomoc naozaj a chcete venovať niečo priamo konkrétnej rodine môžem sa spýtať priamo na onkológii u p. Prof. Kozu, ktorý pozná zázemie svojich pacientov a určite sa tam nájdu nejakí, ktorí potrebujú pomoc.
Ďakujem, že myslíš na ľudí i týmto smerom a teraz ma napadá, že pokiaľ by bol váš záujem priamo o rodiny s deťmi tak toto bude vedieť určite p. Siracká, ktorá je predstavitelkou boja za onkologických pacientov.
Ak sa niečo dozviem napíšem Ti.
Ešte raz veľmi si cením i takýto záujem o pomoc.
Viera.
6 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Tak sme dostali tip od dobreho anjela:
Pani Erika má 28 rokov, je rozvedená a sama vychováva dve deti vo veku
5 a 8 rokov.
V 04/2009 jej bola diagnostikovaná rakovina. Doposiaľ podstupuje
liečbu, pociťuje
strach, obavy a bezmocnosť z budúcnosti. Napriek všetkému sa snaží
bojovať
so všetkých síl so zákernou rakovinou. Silou a energiou ju napĺňajú
jej dve
deti,
ktoré nesmierne ľúbi. Nepriaznivá je aj jej finančná situácia. Pani
Erika je
nezamestnaná,
jej príjem 230 € tvoria rodinné prídavky, výživné na deti a dávky
v hmotnej
núdzi.




Dakujem Vierka, uz sa nemusite pytat.
7 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Odkial pochadza?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Z dediny pri revucej.

Tu je link zo zbierky: http://www.facebook.com/album.php?ai...9651611&ref=mf
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Ahojte,
dnes rano sa nasa starka vratila od koznej lekarky s vysledkami a nich mala,ze hrcka ktoru jej vybrali z ruky pred dvoma tyzdnami je Spinocelulárny karcinóm.Sme z toho vsetci dost vystraseny,lebo podla toho co som si nasla na nete to zvykne zasiahnut lymfaticke uzliny.Tam sice pisu,ze sa potom vyberaju,ale v jej veku 85 rokov si to neviem predstavit . Vobec netusim co treba robit-kam ist a kozna jej akurat povedala,ze ma prist na kontrolu tej rany na ruke,lebo sa jej to zle hoji.Nechcem zbytocne panikarit,ale asi by to bolo treba nejako riesit......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať