Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Anémia - nedostatok červených krviniek.
Červené krvinky sú zodpovedné za prenos kyslíka v krvi.
Príznaky
- vyčerpanosť, mdloba
- pocit ťažkých nôh a rúk
- pocit nedostatku vzduchu, zrýchlený pulz, búšenie srdca, extrasystoly
- bledosť
- problémy s konzentráciou, zábudlivosť
- smutná nálada, nechuť do práce a vôbec do života
- ani spánok neprináša úľavu
Príčiny:
- samotné nádorové ochorenie za účasti kostnej drene
- samotné nádorové ochorenie za účasti krvácania
- nedostatok vitamínu B12
- ožarovanie
- chemoterapia
Liečba:
- odstránenie príčiny
- transfúzia
- paliatívna terapia - zredukovanie dávky chemoterapie
- dodanie hormónu s krásnym poetickým menom "erytropoetín"
Rady a tipy:
- úlohy, ktoré máte počas dňa pekne rozdeliť do celého dňa, poprípade ich zadeliť iným - nikdy nie všetko naraz, alebo všetko sám
- vypiť minimálne 2 l tekutín denne a jesť pestrú stravu
- zostať telesne aktívny - nezostať len ležať
8 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Majkas Pozri príspevok
Velmi rada by som všetkým zdravým aj nemocným-a o to tu ide doporučila výrobky, ktorých som sa stala velkým fanúšikom, len sa bojím, že ma tu niekto zvozí-resp.neviem či by to nebolo považované za reklamu (ja som iba užívatel), tak poraďte akou formou sa to dá zverejniť ??
Výborne napomáhajú pri liečbe onkologických pacientov.

Takých výživových doplnkov sa dá nájsť na nete značné množstvo. Aj mne odporúčali známi rôzne, podľa ich vlastnej skúsenosti. Každý mal pocit, že práve ten jeho pomáha. Napokon som si vybrala sama, podľa vlastnej intuície a dostupných info o prípravku. K nemu som si pribalila môj vlastný obrovský balík viery, že toto je to, čo mi určite bude pomáhať a neuškodí mi. Vyskúšala som aj z lekárne, aj to čo sa nekúpi v lekárni.
Hlavné je, aby sa človek s tým stotožnil a veril tomu. A nie vždy je dobré len to, čo stojí veľa peňazí. Páči sa mi aj názor, že by sme si mali vyberať bylinky z prostredia, ktoré je nám blízke, v ktorom žijeme. Takže hlavne z malokarpatskej kotliny.
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Zápal slizníc - mukozitída.
Zvýšené riziko pri:
- vysoká dávka chemoterapie
- liečba s 5-FU
- liečba nádoru horného tráviaceho traktu
- liečba nádorov hlavy a krku a pažeráka
- zlý stav chrupu
- zlé stravovanie
- nízky počet krviniek ako východzia hodnota pred chemo
- zle sediaca protéza alebo paradentóza
- vek chorého
Rady a tipy:
- prevencia! - dobrá ústna hygiena, mekká zubná kefka
- vyplachovať, vyplachovať, vyplachovať ale neprehĺtať
- lepšie sú znášané studené pokrmy
- skôr kašovité jedlá nie jedlá, ktoré porania dutinu ústnu
- zabudnúť na korenisté jedlá a na tie ktoré treba poriadne žuvať
- zabudnúť na alkohol, citrusové plody a bublinky
- podľa potreby 20 minút pred jedlom použiť lokálne anestetikum v spreji napr. Xylokain sprej, tepilta
- šalviový čaj: 2-3 suché listy zaliať v šálke horúcou vodou, 5-7 minút nechať odstáť a potom vyplachovať ústa, neprehĺtať.
Kedy vyhľadať lekára?
- lekár musí každú zmenu v ústnej dutine vidieť
- nevoľnosť, vracanie
- tok slín
- krvácanie v ústnej dutine
- zmena chuti v ústach
- horúčka
9 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ľudmilka, ďakujem Ti veľmi pekne, pomohlo mi to.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj ja čítam po "kvapkách" túto nesmierne užitočnú tému pre tých, čo už ju pocítili na vlastnej koži, ale ktorá slúži aj ako prevencia, aby sme nezabúdali, že nikdy nikto nemôže povedať, že sa ho táto téma netýka.
Dnes je deň boja proti rakovine, na ulici som postretala plno ľudí s týmto kvietkom v klope saka či kabáta. My zdraví, prispejme podľa svojich možností.
Milé poraďáčky a poraďáci, obdivujem vás ....
8 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Nie je to tak veľmi dávno, čo mi na túto chorobu zomrela spolužiačka. Keď sa jej choroba vrátila po tretíkrát, svoj boj prehrala. Napísala si krásnu rozlúčkovú reč. No zapamätala so si z nej len jednu vetu, ktorá mi často rezonuje v ušiach. Práve v deň narcisov som sa rozhodla, že ju sem napíšem.

Ďakujem Ti Bože za chorobu, s ktorou si ma navštívil. Vďaka nej som dokázala veci, o ktorých som si myslela, že ich nikdy nebudem schopná.
13 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Pripájam sa aj ja - ráno som bola na RTG, tak som nemusela narcisy dlho hľadať, boli hneď pred vchodom do nemocnice. Pekný deň pre všetkých, i víkend - ten vraj má byť už krajší...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Poniektoré posledné príspevky pojednávajú o nevoľnostiach ...ťažkostiach s ( hlavne ) vracaním ...
Priznám sa , že aj ja som mal z tohoto obavy ...veď poniektoré filmy človek videl , tak sa to hneď vybavilo v mysli ...
Skúsim tie moje poznatky .

Keď som šiel na prvú chemo , som samozrejme nevedel , čo ma čaká ...
Príjem na lôžko , odbery , pokec s lekárom ...klasika ......
Na druhý deň prišla sestrička , na tej tácke , čo sa v závodných jedálňach používajú , mala naskladané infúzie veľkosti od 2 dcl až po tie najväčšie .
Zhodou okolností som ju poznal ( spolužiačka zo ZŠ ) , tak sa pýtam :..." Verka , to si pre celú izbu doniesla ...??? " ....boli sme tam traja ...
" Nie ...len pre Teba ...zvyšok je ešte na inšpekčke ...."....kriste , ale som zdúpnel ...
Jak ma napichla , presne úderom 15,00 hodiny ...začala tými malými , tak sa jej pýtam , že čo mi aplikuje ...tak prvé tri , tie dvojdecové boli na potlačenie nevoľnosti ...
Potom šli ďalšie a ďalšie - presne podľa rozpisu lekára , na hodiny - minúty rozpočítané to bolo ....
Po určitej dobe prípravy organizmu na príjem chémie došla sestra v čiernych gumených rukaviciach , infúzky zabalené tiež ...hm , trochu mi nejak stislo aj polky ...jak mi to začalo do žily tiecť , som myslel , že horím ...kua ....36 hodín v kuse infúzia fungovala ...dve prestávky na 1 - 2 hodiny ...

Boli tu spomenuté aj nejaké konkrétne látky , lieky ...
To moje zloženie som nevedel a ani neviem nájsť na nete ...vraj je to niečo špeciálne ...pod názvom ADAM / IFO to mám správe napísané ...lekár mi vtedy vravel , že je to ( bolo pred 10 rokmi ) to najúčinnejšie , ale zároveň aj najagresívnejšie , čo sa vo svete aplikovalo ...
Vtedy sa ešte aj na onkológii dosť divili , že ako to znášam , že mi nie je zle ...he , oni sa divili , ja som bol vytešený , že som Chačaturjana nemusel na záchodoch tancovať ...
6 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Jarka 1 Pozri príspevok
Nie je to tak veľmi dávno, čo mi na túto chorobu zomrela spolužiačka. Keď sa jej choroba vrátila po tretíkrát, svoj boj prehrala. Napísala si krásnu rozlúčkovú reč. No zapamätala so si z nej len jednu vetu, ktorá mi často rezonuje v ušiach. Práve v deň narcisov som sa rozhodla, že ju sem napíšem.

Ďakujem Ti Bože za chorobu, s ktorou si ma navštívil. Vďaka nej som dokázala veci, o ktorých som si myslela, že ich nikdy nebudem schopná.

Presne tak to cítim aj ja, chorobu neberiem ako trest, ale ako niečo, čo ma niekam posunulo... A dovolilo mi viac spoznať mojich blízkych, ktorí mi neskutočne pomáhajú a takisto som získala priateľky, ktoré síce boli priateľkami aj predtým, ale teraz sa viac vyselektovali tie, ktorým na mne najviac záleží a musím povedať, že nie od všetkých som čakala až takú obetavosť a podporu. Vždy hovorím, že choroba mi veľa vzala, ale aj veľa dala, a toho je oveľa viac. Aj preto sa mi teraz žije slobodnejšie a musím povedať, že nemám strach pred najhorším, lebo viem, že je tu niekto, kto moju dcéru , ak tu už náhodou nebudem, naučí namiesto mňa variť, vyšívať, háčkovať a všetko, čo má správne dievča vedieť. Samozrejme, stále verím, že to stihnem ja sama
7 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Aj ja čítam po "kvapkách" túto nesmierne užitočnú tému pre tých, čo už ju pocítili na vlastnej koži, ale ktorá slúži aj ako prevencia, aby sme nezabúdali, že nikdy nikto nemôže povedať, že sa ho táto téma netýka.
Dnes je deň boja proti rakovine, na ulici som postretala plno ľudí s týmto kvietkom v klope saka či kabáta. My zdraví, prispejme podľa svojich možností.
Milé poraďáčky a poraďáci, obdivujem vás ....
Včera som prispela...
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Pred chvíľou som v rádiove počula, že len v Bratislave sa vyzbieralo cca 215 tisíc eur - veľmi pekné...!
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

JarkaL Pozri príspevok
Presne tak to cítim aj ja, chorobu neberiem ako trest, ale ako niečo, čo ma niekam posunulo... A dovolilo mi viac spoznať mojich blízkych, ktorí mi neskutočne pomáhajú a takisto som získala priateľky, ktoré síce boli priateľkami aj predtým, ale teraz sa viac vyselektovali tie, ktorým na mne najviac záleží a musím povedať, že nie od všetkých som čakala až takú obetavosť a podporu. Vždy hovorím, že choroba mi veľa vzala, ale aj veľa dala, a toho je oveľa viac. Aj preto sa mi teraz žije slobodnejšie a musím povedať, že nemám strach pred najhorším, lebo viem, že je tu niekto, kto moju dcéru , ak tu už náhodou nebudem, naučí namiesto mňa variť, vyšívať, háčkovať a všetko, čo má správne dievča vedieť. Samozrejme, stále verím, že to stihnem ja sama
Jéj, Jarka, že vyšívať a háčkovať - to sa dnes už "nenosí", o to milšie mi to zaznelo... Tvoja dcérka bude jednou z mála, čo bude vedieť aj toto, aspoň ja tak vnímam dnešnú mládež... (Ani moje dcéry to nevedia , a to som kedysi dosť štrikovala aj háčkovala i vyšívala...)
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekné sviatky!
Prajem krásne prežitie veľkonočných sviatkov. Nech Váš dom je plný pokoja,
stôl hýri hojnosťou a srdcia blízkych sú naplnené láskou, porozumením
a hlavne pevným zdravím všetkým mojim netovým priateľom.



Vaša V.
9 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama


Pripájam sa k prianiu pekných sviatkov - všetkým želám najmä veľa slniečka, rodinnú pohodu a sviatočný oddych!
4 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tu je najväššia príčina ,najväčší zdroj rakoviny.Začiatkom minulého storočia bola rakovina takmer nepoznanou a bezvýznamnou chorobou .
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... to je hroznééééé ... ... už som to ani nestačila sledovať, koľko toho bolo ... potom nie je divu, keď v poslednej dobe sú také silné zemetrasenia ...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem všetkým krásny deň,

a všetkým mojim priateľom, návštevníkov tejto témy , skrátka všetkým ktorí nás podporujú či už osobne, alebo len takto cez net psychicky. Je to pre nás veľmi dôležité, a tak si dovoľujem sem dať jeden obrázok , ktorý hovorí za všetko:




7 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Mária Barborková Pozri príspevok
Zdravím, sme výrobcom odkysľujúcich prípravkov, môžeme nadviazať spoluprácu, ak sa Vám to bude hodiť, čítajte článok na pravej strane webstránky leansro.sk. Zaznamenávame vynikajúce účinky, ak sa Vám to bude páčiť, prosím píšte na mailovú adresu uvedenú na webe.
S pozdravom
Mária
Mária Barborková Pozri príspevok
Zdravím všetkých, čítala som vetu Rakovina miluje prekyslené prostredie!!! A my sme všetci prekyslení, pozrite clánky na webe leansro.sk, tak tam je všetko o prekyslení a čo robiť, sú na to vedecké dôkazy, tak prajem veľa šťastia.
Mária
No neviem, možno som mimo, ale máš 9 príspevkov na Porade a v každom si robíš podľa mňa reklamu na svoje produkty, tak sorry ale myslím, že v sekcii Zdravie by si s tým mala prestať.
5 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Mária Barborková Pozri príspevok
Zdravím všetkých, čítala som vetu Rakovina miluje prekyslené prostredie!!! A my sme všetci prekyslení, pozrite clánky na webe leansro.sk, tak tam je všetko o prekyslení a čo robiť, sú na to vedecké dôkazy, tak prajem veľa šťastia.
Mária
Toto je názorný príklad obchodníka, ktorý pôjde za vidinou zisku hlava-nehlava.
Už som zažila na Porade rôznych vlezov, ale tento vlez przní najcitlivejšie témy tohto fóra.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
betka631 Pozri príspevok
No neviem, možno som mimo, ale máš 9 príspevkov na Porade a v každom si robíš podľa mňa reklamu na svoje produkty, tak sorry ale myslím, že v sekcii Zdravie by si s tým mala prestať.
danushka Pozri príspevok
Toto je názorný príklad obchodníka, ktorý pôjde za vidinou zisku hlava-nehlava.
Už som zažila na Porade rôznych vlezov, ale tento vlez przní najcitlivejšie témy tohto fóra.
...kua a keby sa všetky Barborkovie sem nahrnuli , to by bolo len tóčo ....

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=45758&SID=2&P=1

http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať