Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Tweety Pozri príspevok
Ahoj poraďáčka, nezúfaj si, to, že si dnes akosi dole, ešte neznamená, že tam budeš dlho, alebo stále. Veď ak chceme byť hore, vyššie, musíme parkrát ísťaj nižšie. Ale tak to už v živote býva. Prajem Ti, aby tá hojdačka bola čoskoro vyššie a vyššie, aby si sa mala lepšie a lepšie, a nakoniec najlepšie. Aby prešli všetky chmáry v Tvojom živote raz dva, aby bol každý dník slnečný, v zdraví a šťastí v kruhu najbližších. Zo srdca Maja

Ďakujem !!!!
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
ešte k tej cielenej liečbe:
http://zdravie.pravda.sk/rakovina-hr...sk-zpreven_p42


aj toto je zujímavé

http://www.exon.sav.sk/web/index.php?nodeid=24&lang=sk
5 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
všetci asi vieme o brokolici, ale tu pridávajú aj napr. vasbi..http://diva.aktuality.sk/clanok/3124...i-ju-okorenit/
5 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte mojí milí,

ospravedlňujem sa všetkým, že som sem nenakukla dlhší čas, no ako všetci iste viete nemala som veľmi dobré obdobie, no už som to ako sa vraví rozchodila, 30.10.2011 idem na liečenie - trošku si oddýchnem a potom opäť začínam boj...., ale to už je asi normálka.
Som veľmi rada, že sem prispievate a prikladáte užitočné poznatky. Všetkým držím palce a bola by som rada keby sa mi mohla ozvať Jarka1 a JarkaL.

Vaša V.
12 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ahojte, no, nemám teraz šťastné obdobie. Prvý krát za tých 5 rokov som poriadne ochorela a brala atb na kašeľ, oslabilo ma to a neviem sa z toho spamätať. Okrem toho mi klesá hemoglobín, takže miesto cht mi zatiaľ dali len krv. Zajtra idem na Klenovú, uvidíme, čo vymyslia, lebo sa mi zhoršili aj bolesti a zmenili mi tabletky, takže ak si dám tbl od bolesti, som ako opitá ( sú to opiáty) a nie som k ničomu, neviem sa sústrediť na prácu a bojím sa, že narobím chyby. A keď si nedám lieky, mám bolesti a to tiež nie je veľká výhra. Okrem toho sa stali dve smutné udalosti - v priebehu jedného mesiaca mi zomreli dve kamošky (obidve mladšie ako ja) a nemám z toho dobrý pocit. Viem, že sa s tým musím zmieriť čo najrýchlejšie, odosobniť sa a neporovnávať sa s nimi, len je to ťažké, keďže som citlivá duša. V jednu chvíľu si hovorím, že mne sa to nestane a zvládnem to, ale vzápätí cítim strašnú slabosť a cítim, že by bolo veľmi ľahké poddať sa, zaľahnúť a odísť - samorejme to nechcem, nechcem byť zbabelá, preto musím vydržať a byť silná. Vy mi v tom veľmi pomáhate svojimi príspevkami a niektorí ste mi darovali aj krv, veľmi si to vážim a veľa to pre mňa znamená. Aj kôli Vám sa nesmiem poddať a chcem byť vzorom pre tých slabších. Doteraz som ja bola tá, ktorá utešuje a posilňuje kamarátky a teraz nemám koho... Ostali ste mi však vy všetci a som šťastná, že Vás mám.

P.S. Spomenula som si, že mám nový problém- nefunguje mi lymfatický systém a začali mi opúchať nohy, to som zatiaľ nikdy nemala. Máte s tým niekto skúsenosti? Poraďte, čo mám očakávať a čo robiť , aby sa to zlepšilo. Ďakujem.
14 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

JarkaL prosím, drž sa
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Jarka držím ti palce......Jarmila
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ahojte, no, nemám teraz šťastné obdobie. Prvý krát za tých 5 rokov som poriadne ochorela a brala atb na kašeľ, oslabilo ma to a neviem sa z toho spamätať. Okrem toho mi klesá hemoglobín, takže miesto cht mi zatiaľ dali len krv. Zajtra idem na Klenovú, uvidíme, čo vymyslia, lebo sa mi zhoršili aj bolesti a zmenili mi tabletky, takže ak si dám tbl od bolesti, som ako opitá ( sú to opiáty) a nie som k ničomu, neviem sa sústrediť na prácu a bojím sa, že narobím chyby. A keď si nedám lieky, mám bolesti a to tiež nie je veľká výhra. Okrem toho sa stali dve smutné udalosti - v priebehu jedného mesiaca mi zomreli dve kamošky (obidve mladšie ako ja) a nemám z toho dobrý pocit. Viem, že sa s tým musím zmieriť čo najrýchlejšie, odosobniť sa a neporovnávať sa s nimi, len je to ťažké, keďže som citlivá duša. V jednu chvíľu si hovorím, že mne sa to nestane a zvládnem to, ale vzápätí cítim strašnú slabosť a cítim, že by bolo veľmi ľahké poddať sa, zaľahnúť a odísť - samorejme to nechcem, nechcem byť zbabelá, preto musím vydržať a byť silná. Vy mi v tom veľmi pomáhate svojimi príspevkami a niektorí ste mi darovali aj krv, veľmi si to vážim a veľa to pre mňa znamená. Aj kôli Vám sa nesmiem poddať a chcem byť vzorom pre tých slabších. Doteraz som ja bola tá, ktorá utešuje a posilňuje kamarátky a teraz nemám koho... Ostali ste mi však vy všetci a som šťastná, že Vás mám.P.S. Spomenula som si, že mám nový problém- nefunguje mi lymfatický systém a začali mi opúchať nohy, to som zatiaľ nikdy nemala. Máte s tým niekto skúsenosti? Poraďte, čo mám očakávať a čo robiť , aby sa to zlepšilo. Ďakujem.
Citlivá duša ...hm , čo Ti k tomu povedať ???Kto nemá v sebe ten správny cit , nie je pomaly ani ľudským stvorením .Ja svoje cit schovávam ( snažím sa o to ) , no aj tvrdí chlapi plačú ...to mi ver ...



Lymfatický systém reaguje v postate vždy po vážnejších operáciách ...zasahuje hlavne končatiny .Keďže mne operovali hrubé črevo , tak mám lymfedém ( už je to ale podchytené ...) pravej nohy , oblasť kotníka a nártu .Zbehni na angio a hematologiu , dostaneš lentilky - uľaví sa Ti ...
Naposledy upravil buchač : 20.10.11 at 21:45
8 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ďakujem, Juraj. Ja som to spomenula onkológovi, ale ten len kývol rukou, ani sa na nohu nepozrel a povedal, že to nič... Lenže mňa to aj bolí aj zle chodím, akoby som nemala nohy, ale nejaké náhradné palice.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahoj Jarka,

najskôr Ťa pozdravím, ďalej ja idem zajtra na onkologiu tiež tak verím, že sa stretneme, budem pobehovať niekde na druhom poschodí, čo sa týka Tvojho problému Juraj má pravdu, nedaj sa odbiť a povedz, že potrebuješ , aby s Tebou niečo urobil, že chceš fungovať ďalej, i ja som si musela niektore veci vydupať u lekára. Držím Ti palčeky, myslím na Teba a teším sa, že sa uvidíme.

V.
3 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

To je super, teším sa na Teba, ráno o 9 idem na krv, potom do algez. poradne k MUDr,Križanovej a Škripekovej, potom plánujem otočku domov porobiť trochu DPH a okolo 12.30 späť do čakárne k Šálekovi. Ráno Ti zavolám, keď tam budem.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Jarka,

ja tam budem už od rána, nájdem si Ťa o 9,00 na odberoch,som rada, že budeme spolu, neboj, nejako to zdoláme .

Pekné sny.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...držte sa dievčatá, hlavu hore!
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahoj Jarka,

najskôr Ťa pozdravím, ďalej ja idem zajtra na onkologiu tiež tak verím, že sa stretneme, budem pobehovať niekde na druhom poschodí, čo sa týka Tvojho problému Juraj má pravdu, nedaj sa odbiť a povedz, že potrebuješ , aby s Tebou niečo urobil, že chceš fungovať ďalej, i ja som si musela niektore veci vydupať u lekára. Držím Ti palčeky, myslím na Teba a teším sa, že sa uvidíme.

V.
....ja len na doplnenie , nakoľko Jarka spomenula onkológa , ktorý sa neangažuje nejak ...

Už som bol spomenul niekde ,že ja mám tých svojich lekárov - veľmi som spokojný ...no ani onkologička nejak nerieši , no záujem má , aspoň radu - usmernenie mi dala svojho času ...
Všetko riešim cez svojho bývalého ( útvarového ) lekára , ktorý je teraz normálny obvoďák ...
Takže najlepšie bude asi len od piky začať ...t.j. obvoďák na základe lekárskej zprávy odošle na ďalšie odborné vyšetrenia... samozrejme musí jedinec vysvetliť tie svoje problémy ...ak tak nečiní - neučiní , je to blb ...
Niektoré veci sú síce na dlhé lakte , no vybehanie si tých svojich vecí potom stojí za to ...
2 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
/Dievčatá moje - držte sa nám. Jarka je mi veľmi ľúto že si prišla o priateľky. Poznám ten pocit až veľmi dobre, možno preto nie som taká hrdinka a bojovníčka, lebo viem že všetko sa môže zvrtnúť / chvála Bohu niekedy aj k dobrému a niekedy nie... /a tak sa aspoň snažím nevzdať to skôr kým neprehrám. Ja mám po obojstrannej totálnej mastektómi a už asi 3/4 rok mám tiež problém s lymfou - hlavne puchne mi pravá ruka- to, že je to nepekné ani tak neriešim , ale mám ju ťažkú a slabú. Začala som chodiť na lymfo- masáže- strojové a zdá sa mi, že je akási ľahšia, nosím na nej elastický-rukávnik a keď žehlím, tak si ju aj riadne stiahnem obväzom.
Počula som, že je dobré pri týchto problémoch užívať vysoké dávky enzýmov, ja si ho kupujem, tak uvidím časom ako bude, vraj ho však môžu predpísať aj lekári- tak sa opýtaj.
Držím Vám palčeky aby sa Vám polepšilo.
Obímam Vás - držte sa a píšte !





Jarka pozri aj:

http://www.wobenzym.sk/verejnost/lym...1/Default.aspx

http://www.prevenzym.sk/

http://www.meditacia.sk/1291-Diety-p...aticke-uzliny/
Naposledy upravil plavčík : 21.10.11 at 09:04
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Neviem či strojové lymfomasáže sú najlepší nápad,potrebuje to ručičky sestričky,ktorá LU pootvára.Nenechala by som to veľmi na stroje.No ale závisí od pracoviska.
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
BXLmiami Pozri príspevok
Neviem či strojové lymfomasáže sú najlepší nápad,potrebuje to ručičky sestričky,ktorá LU pootvára.Nenechala by som to veľmi na stroje.No ale závisí od pracoviska.
Práve som chcela reagovať, že strojové lymfatické masáže nie sú pri týchto ochoreniach vhodné. Jednoznačne treba voliť ručné lymfatické masáže u dobrého odborníka /odborníčky/.
5 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Dievčatá - viem, že ručné lymfomasáže sú lepšie ale na Heydúkovej/ kam chodím na rehabilitáciu/ robia iba tieto. Nie je to také ako v salónoch na chudnutie. Je to špeciálne prispôsobené na onkologické pacientky.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No,povedala by som,že je to skôr špeciálne prisposobené nášmi zdravotníctvu.Držím,prsty.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

s Jarkou sme sa stretli, je to super baba-bojovníčka, viem, že začala dnes už riešiť tento svoj problém, to len, aby Ste vedeli. Veľmi jej držím palce.
V.
14 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať