Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

akeber Pozri príspevok
Ja som onkolog. pacientkou už 32 rokov , mala som 9 ked mi v nosných dutinách a v pozadí oka narástol obrovský nádor. Vyoperovali mi ho a neliečili (1979) , po 11 rok. sa objavil ešte väčší vyoperovali a nasadili rádioterapiu. Po nej som postúpila niekoľko plast. operácií nakoľko mi nádor zohavil tvár implantovali mi titánovú mriežku ( nemalo čo držať oko nakoľko kosť bola množstvom operácií zničená ). počas plast. operácií odobratím vzorky tkaniva zistili nádor. bunky nasadili mi chemoterapiu .....trvala 8 mesiacov.....rádioter. vylúčili za inplantát titánu. Mala som 24 rokov.....život na ruby.....psych. zničená.Tvrdili že nebudem môcť mať deti.....po troch rokoch chemot. som otehotnela a porodila zdravého chlapca , dnes má už 14....a po 10 rokoch dievča , dnes má 4 roky.Minulí rok mi zistili nádorové bunky na krčku mater. Pravidelnou kontrolou včas vybrali a nemusela byť liečba.Nie som najmúdrejšia ale podám vám moje skúsenosti počas liečby chemot. Moje telo sa bránilo....mliečne výrobky a mlieko som nemohla ani kozie mlieko ani zmrzlina , vypadali mi vlasy a bolo mi hrozne zle (žalúdok ) schudla som . Stravovala som sa.....vývar zeleninový , vajcová polievka , suché rožky zelenina ovocie....jablká. Mala som pri sebe správnych ľudí...cudzích nie rodinu tá ma svojím plačom a ľutovaním privádzala do šialenstva. Viera sa vyliečiť silná vôľa a šťastie ma udržalo pri živote....hoc poslednú kúru chemot. 8 v poradí som odmietla.....už som nemala síl....po liečbe som pyžamo aj župan...všetko čo súviselo s chemot. vyhodila. Deti sa mi narodili zdravé ale malé , obe mali len 2500 g....malá placenta nestačila vyživovať plod. Lekári sa čudovali.....ale mám zdravé deti ! Všetkým chorým , vieru v uzdravenie, pevnú vôľu a šťastie prajem....život je niekedy ťažký.
Úžas, nemám slov, gratulujem, si silná, pokorná a plná lásky k životu, si hodná obdivu.
11 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
akeber Pozri príspevok
ďakujem :-))
..

..nekopírujem tvoj príspevok...my, čo ich rakovina len "lízla", máme veľké šťastie, ale ty máš k tomu silu, odvahu, vieru a velikánsku chuť žiť...veľmi silno ti držím palce,tebe aj všetkým...
11 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

vidím tu túto tému už dlhšie, priznám sa neviem či som nemala odvahu alebo síl to tu čítať.
Nečítala som tému a neviem čo je v predchádzajúcich príspevkoch, ale moja situácia je asi takáto. V máji minulého roka mi na preventívnom sone zistili 4cm cystu, po 10ks injekcií mi nezmyzla, doktor mi dal 3mes.antikoncepciu, po dobratí som bola na kontrole, je tam stále, dal mi Dienerette, že to vyzerá byť na endometriotickú cystu, tak ich beriem prvý mesiac, po troch mesiacoch idem znovu na kontrolu. Bral mi oknomarkery, hodnota bola 25 čo by malo byť v norme.
No ale pred mesiacom som bola na pravidelnom sone prsníkov a tam mi zistili v lavom prsníku 1cm cystu, že by to mala byť vodová cysta, ale aj tak. Zrejme nie je v mojom tele niečo v poriadku, keď sa mi takto tvoria cysty. Niekto mi odporúčal Wobenzym.
Chcela som sa len opýtať, pravdepodobne do tejto témy chodia tí, ktorí sami alebo prostredníctvo iných sa dostali do podobnej situácií. Čo vám/im pomohlo?
Ďakujem.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

KatarinaNR Pozri príspevok
vidím tu túto tému už dlhšie, priznám sa neviem či som nemala odvahu alebo síl to tu čítať.
Nečítala som tému a neviem čo je v predchádzajúcich príspevkoch, ale moja situácia je asi takáto. V máji minulého roka mi na preventívnom sone zistili 4cm cystu, po 10ks injekcií mi nezmyzla, doktor mi dal 3mes.antikoncepciu, po dobratí som bola na kontrole, je tam stále, dal mi Dienerette, že to vyzerá byť na endometriotickú cystu, tak ich beriem prvý mesiac, po troch mesiacoch idem znovu na kontrolu. Bral mi oknomarkery, hodnota bola 25 čo by malo byť v norme.
No ale pred mesiacom som bola na pravidelnom sone prsníkov a tam mi zistili v lavom prsníku 1cm cystu, že by to mala byť vodová cysta, ale aj tak. Zrejme nie je v mojom tele niečo v poriadku, keď sa mi takto tvoria cysty. Niekto mi odporúčal Wobenzym.
Chcela som sa len opýtať, pravdepodobne do tejto témy chodia tí, ktorí sami alebo prostredníctvo iných sa dostali do podobnej situácií. Čo vám/im pomohlo?
Ďakujem.
Cysty vraj vysušuje šťava z aloe vera. Toto si pamätám už pár desiatok rokov, od babky mojej kamarátky. V lekárni dostať kúpiť ACTIValoe, ja som to dostala pod stromček. Nič tým nepokazíš.
3 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Kvaka, ďakujem.
áno aloe som niekedy pijávala, a možno aj aloe dopomohlo, že som otehotnela,
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
KatarinaNR - buď kľudná cysta je cysta...niekomu sa tvorí viac cýst inému žiadna. Sama som onko.pac. a často sedávam v nemocnici a čakám na vyšetrenia a viem, že takých ako si Ty je veľa...roky majú síce cysty ale nezvrhli sa a to je podstatné. Verím, že aj Ty budeš OK. Na cysty je vraj v lekárni dobý jeden prípravok...nechcem robiť reklamu... začína sa na I...3C, vraj je dobý- treba skúsiť.

Pááá
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekný večer všetkým,

najskôr mi dovoľte zaželať všetkým veľa zdravia, šťastia, lásky a trpezlivosti v tomto roku, prajem, aby bol lepší ako minulý, viac dobrých správ v tejto téme a samozrejme i rád a snáď i nejaký nový objav v medicíne.....

Trošku som sa odmlčala, málo teraz prispievam, iste tušíte prečo,ale všetko poctivo čítam, keď som zakladala túto tému, nemala som ani potuchy, že koľkých ľudí zaujme, či už kvôli nim samým, alebo blízkym, alebo len pre informáciu dozvedieť sa o tomto ochorení viac.

Nemôžem povedať, že ma teší to množstvo ľudí, len z jedného dôvodu, že každý kto sem prispel sa ho toto ochorenie týka či už osobne, alebo nie, no som rada, že si môžeme navzájom poradiť, prípadne sa aspoň psychicky podporiť.

Chvíľočku, nejaký čas budem prispievať len sporadicky, dôvod: jednoduchý momentálne sa ma to opäť bytostne dotýka, no nevzdávam sa, len som trošku unavená a vyčerpaná, tak mi prepáčte, ak nereagujem.

Vaša V.
16 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Držím všetky palce. Určite bude dobre. Prajem veľa síl.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Vierocka si silna, nevzdavaj a tiez drzim palce
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Pekný večer aj Tebe Vierka,
doposiaľ som si iba čítala túto tému ale dnes mi akosi nedá nezareagovať. Sledujem ako sa nevzdávaš a statočne ideš ďalej, hoci telo neposlúcha, veľmi Ti prajem skoré načerpanie síl aby si tu mohla byť opäť s nami častejšie Pripájam taktiež jeden krásny vinš pre Teba aj pre všetkých onko pacientov, dostala som ho od vzácneho človeka.

Vinšujem vám dobrého zdravíčka a na stôl chlebíčka,
do duše radosti, do srdca svornosti.
Anjel pokoja nech medzi vami prebýva
a láska Krista Pána nech u vás spočíva.

Všetko dobré prajem
spolupacientka majka
18 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
držím palce a prajem veľa , veľa šťastia....
2 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Vierka naša obdivujem Ťa a Tvoju silu!!! Si pre nás všetkých vzorom sily a aj pokori s akou berieš všetko čo Ti život nadelí. Myslím, že píšem za všetkých ktorí sem prispievajú - prajem Ti z celého srdca aby si to všetko rýchlo a v pohode zvládla. Napíš ak budeš môcť!
16 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Vierka, drž sa
4 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Držím palčeky Vierka !!!!!
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova Pozri príspevok
Pekný večer všetkým,

najskôr mi dovoľte zaželať všetkým veľa zdravia, šťastia, lásky a trpezlivosti v tomto roku, prajem, aby bol lepší ako minulý, viac dobrých správ v tejto téme a samozrejme i rád a snáď i nejaký nový objav v medicíne.....

Trošku som sa odmlčala, málo teraz prispievam, iste tušíte prečo,ale všetko poctivo čítam, keď som zakladala túto tému, nemala som ani potuchy, že koľkých ľudí zaujme, či už kvôli nim samým, alebo blízkym, alebo len pre informáciu dozvedieť sa o tomto ochorení viac.

Nemôžem povedať, že ma teší to množstvo ľudí, len z jedného dôvodu, že každý kto sem prispel sa ho toto ochorenie týka či už osobne, alebo nie, no som rada, že si môžeme navzájom poradiť, prípadne sa aspoň psychicky podporiť.

Chvíľočku, nejaký čas budem prispievať len sporadicky, dôvod: jednoduchý momentálne sa ma to opäť bytostne dotýka, no nevzdávam sa, len som trošku unavená a vyčerpaná, tak mi prepáčte, ak nereagujem.

Vaša V.
Vierka, nepotešila si ma týmito správami. Z celého srdca Ti prajem lepšie zdravíčko, veľa, veľa šťastia, síl a lásky blížnych, aby si čoskoro mohla napísať, že už je všetko zlé preč, a už bude len a len lepšie a lepšie. Držím silno prstíky. Objímam. Maja
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majka 62 Pozri príspevok
Pekný večer aj Tebe Vierka,
doposiaľ som si iba čítala túto tému ale dnes mi akosi nedá nezareagovať.
Sledujem....
...veď hádam vieš , že aj ja ...

Dá - nedá ....predsa len , radšej hubu držím ..........
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

...čo povedať...myslím na Teba Vierka a zavolám zas...cmuk
6 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

aj ja sa pridávam, myslím na teba a posielam ti veeeľa pozitívnej energie. Prajem ti, aby si mala trpezlivosť. Držím palce, aby si bola znova na Porade a to čím skôr a zdravá, šťastná, veselá veď ty sa nevzdávaš. To si dovoliť nesmieš-nemôžeš!!!
11 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekný večer všetkým,

veľmi pekne Vám ďakujem, naozaj všetkým, potešilo ma to, dojalo, ale hlavne mi to pomohlo ako ja hovorím "rozdýchať" zasa tú potvoru, nemám veľmi dobré správy, dg. základná sa potvrdila, no mohlo by to byť aj horšie, sú to len MTS na pečeni, takže ako by asi Juraj povedal buď málo pijem, alebo veľa.
Čo už, teraz ma čaká ešte pár upresňujúcich vyšetrení, ktoré majú rozhodnúť či operovať, alebo liečiť...., no hlavne, že už viem na čom som a môžem sa ku tomu opäť postaviť čelom, pretože najhoršia bola tá neistota, vedela som, že mi niečo je , ale nevedeli čo.... a to sú pre mňa najhoršie stavy.

Takže, pokračujeme, všetky Vás objímam a pozdravujem, budem sa tu vyskytovať sporadicky ako sa bude dať, ale vždy dám o sebe vedieť.

Vaša V.

PS: ostatným všetkým držím palce.....
9 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Vierka moja, citam tvoje riadky v nocnej, si uzasna bojovnicka, sklanam sa ...... silno silno Ta objimam.
18 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať