Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Plavčík, ďakujem za ten štvorlístok. Niečo mi to pripomenulo.
Keď som chodila na chemo našla som v čakárni na zemi pod lavičkou usušený štvorlístok. Namiesto toho, aby som sa potešila, som si pomyslela, že ho tam stratil niekto, komu dával nádej. Aby som uľahčila svedomiu, povedala som si napokon, že možno ho tam stratil niekto, kto ho už nepotrebuje, aby pomohol zase mne. Práve dnes sa mi ten štvorlístok zlomil. Rozhodla som sa, že musím nájsť v lete štvorlístok, vylisovať ho a potom ho zanechám pri kontrole na zemi v čakárni. Veď si nájde majiteľa.
7 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ja som mala také vylisované, ale nestratila som, rozdala, hádam pomohli
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

[QUOTE=Jarka 1;1967001]Podľa lekárov ešte musím počkať do pondelka, lebo neviem prečo, ale nemali všetky výsledky z krvi.

To, že som dala rakovine navždy zbohom, hovorím podľa môjho vnútorného presvedčenia a na základe toho, že niečo aj sama pre seba robím. Nie podľa lekárov.
Na budúci týždeň Vám určite napíšem, že som Ok aj podľa lekárov. Ja to verím už teraz. Nevidím žiaden dôvod, prečo by to tak nemalo byť.


Tak dnes som konečne od pondelka nezabudla zavolať na onkológiu. Výsledky sú po onkostránke v poriadku.

Rozmýšľala som nad tým, čo som napísala v ešte v citovanom príspevku. Trochu to upresním. Nemôžem povedať, že nemám žiadne zdravotné problémy. Mám, len im nikdy nepripisujem možnosť, že by mohli byť následok ďalšej rakoviny. Viem, že niečo je následok už prekonanej a niečo by život aj tak priniesol.
No veď sa hovorí, že: keď sa po 40-tke zobudíš a nič ťa nebolí, tak si mŕtvy
Ale nemohlo by to platiť, že až po 100 -vke??? Jáááj, asi nie. To by nám skrachovalo naše skrachované zdravotníctvo.
14 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
[QUOTE=Jarka 1;1974227]
Jarka 1 Pozri príspevok
Podľa lekárov ešte musím počkať do pondelka, lebo neviem prečo, ale nemali všetky výsledky z krvi.

To, že som dala rakovine navždy zbohom, hovorím podľa môjho vnútorného presvedčenia a na základe toho, že niečo aj sama pre seba robím. Nie podľa lekárov.
Na budúci týždeň Vám určite napíšem, že som Ok aj podľa lekárov. Ja to verím už teraz. Nevidím žiaden dôvod, prečo by to tak nemalo byť.


Tak dnes som konečne od pondelka nezabudla zavolať na onkológiu. Výsledky sú po onkostránke v poriadku.

Rozmýšľala som nad tým, čo som napísala v ešte v citovanom príspevku. Trochu to upresním. Nemôžem povedať, že nemám žiadne zdravotné problémy. Mám, len im nikdy nepripisujem možnosť, že by mohli byť následok ďalšej rakoviny. Viem, že niečo je následok už prekonanej a niečo by život aj tak priniesol.
No veď sa hovorí, že: keď sa po 40-tke zobudíš a nič ťa nebolí, tak si mŕtvy
Ale nemohlo by to platiť, že až po 100 -vke??? Jáááj, asi nie. To by nám skrachovalo naše skrachované zdravotníctvo.
Tešíme sa s tebou , mňa čaká vyšetrenie v apríli,,,,,,,,, vždy mám pred vyšetrením nervy a pokiaľ prídu výsledky,,,,,,,páči sa mi jedna veta v tvojom príspevku nevidím žiaden dôvod, prečo by to tak nemalo byť budem sa jej držať ,,,,dík
6 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Musíš si zakázať nervy pred kontrolou. Teraz som mala prvýkrát v živote zvýšený cukor a sestrička povedala, že to môže byť z toho, že som mala stresy pred vyšetrením. Ale ja dobre viem, že som žiaden stres nepociťovala, ešte som ukľudňovala pani, ktorá stála za mnou. Takže najprv vyskúšam nejakú alternatívnu liečbu podľa pentagramu a ak bude cukor aj na budúce, hopnem na lekárov. Nechcem hneď do seba pchať lieky.

Takže, radšej sa nestresovať pred vyšetrením.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Nedá mi, aby som nepriložila link, ktorý som dnes dostala emailom z Čiech, možno niekoho bude zaujímať:
http://nwoo.org/view.php?nazevclanku...nku=2012020024
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Nedá mi, aby som nepriložila link, ktorý som dnes dostala emailom z Čiech, možno niekoho bude zaujímať:
http://nwoo.org/view.php?nazevclanku...nku=2012020024
...ako vždy si vyhľadám - pozriem aj iné linky , pokiaľ nejaké stanovisko zaujmem .....respektíve názor ....

Hoci Food and Drug Administration nakoniec môže patentovať Graviola alebo schváliť ako predpísané lieky na liečbu rakoviny
Štúdiá sú stále príliš čerstvé a nie sú odhalené niektoré možné alarmujúce vedľajšie účinky.
Mnohé webové stránky na Graviola, najmä tie , ktorá predáva produkt ako potravinový doplnok , tvrdia, že nemá žiadne vedľajšie účinky, v porovnaní s liekov proti rakovine.
Určite to nemôže spôsobiť vypadávanie vlasov, ale známe vedľajšie účinky existujú a je potrebné starostlivo zvážiť.

Po prvé - Graviola môže pôsobiť ako dávidlo.
Veľká dávka šťavy Graviola môžu niektorí ľudia zvracať, ktorý robí to nie je tak moc iné ako štandardné chemoterapiou .
Po druhé - Graviola má známu depresívny účinok na kardiovaskulárny systém a je potrebné sa vyhnúť ľudia so srdcovými slabosťami alebo ľudia, ktorí lieky na krvný tlak alebo srdcové problémy.
Po tretie - Graviola môžu stimulovať sťahy maternice a nikdy by nemali užívať tehotné ženy.

Ďalším nežiaducim účinkom je možné interakcie s antidepresívami.
Graviola môžu mať tiež antimikrobiálne vlastnosti, ktoré odrovnať prospešné bakteriálne na koži, v pošve a v črevách.
Dlhodobé užívanie môže viesť k kvasiniek a plesňové infekcie.
Chemické látky prítomné v Graviola boli tiež zistené súčasnej dobe u ľudí s ochorením, atypické Parkinsonovou, hoci žiadny príčinný vzťah je pevne stanovený.

Kým Graviola predajcovia môžu tvrdiť, že ovocie a časti rastlín sú úplne v bezpečí terapeutického dávkovania, Food and Drug Administration doteraz nehodnotil
tieto vyhlásenia, pretože Graviola je videný ako potravinový doplnok.
Zatiaľ čo rastlinné zložky, to všetko boli použité v pôvodného lieku, zostáva otázkou, či je skutočne prospešné Graviola.
Prinajmenšom by sa Graviola mala vždy používať pod dohľadom lekára.
Pôvodný link spomína aj džús ...no na nete som nejak nevidel takúto úpravu , viac menej sa v ponuke nachádzajú skôr tie pilulky , prípadne prášok ...

No podarilo sa mi zasa objaviť niečo iné ...čaj ...

cena je celkom prijateľná ( 3,60 € ) , no kto bude na ňu pozerať ??????

Popis:
Graviola je malý, vzpriamený vždyzelený strom dorastajúca výšky 5-6 m, s veľkými, lesklými a hladkými, tmavo zelenými listami.......
Momentálne nedostupný síce na tejto stránke http://www.zdravyobchod.sk/zdravyobc...iola-Anona-50g , ale možno niekde inde , trebárs aj v kamennom obchode sa povaľuje ....

Ale keď som hľadal podľa ...

Natívne názvy:
graviola, soursop, brazílska papaya, guanábana, guanábano, guanavana, GUANABO, ostnatý (pichľavý) corossol, huanaba, togebanreisi, Duriany benggala, nangka blanda, ostnatý cachiman..
...tak tých produktov je habadej ...
5 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

tak som sa konečne dala ako tak do poriadku, viem tentokrát mi to dosť dlho trvalo, no každým dňom sa moja kondička zlepšuje... i keď zdravotný stav ako taký je jasný, no ide sa ďalej.... dnes mám veľmi dobrú náladu.... mala som nečakaný telefón od jedného dobrého anjela s pomedzi nás, ktorý ma povzbudil a dodal mi energiu.... som mu za to neskonalé vďačná...no nebudem ho menovať....
.... samozrejme ďakujem všetkým vám, ktorí na mňa myslíte i vám patrí moja vďaka,... i keď som sem nepísala všetky vaše príspevky sledujem....
.....ďakujem

V.
PS: definitívny zdravotný stav zverejním až po doručení výsledkov na NOU a určení ďalšieho postupu, teraz by som len teorizovala....
15 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Teším sa s Tebou Vierka z dobrého anjela a želám Ti ich čo najviac. Aj Ty potrebuješ povzbudenie a energiu, ktorú zase dávaš Ty nám. Najviac ma teší, že si sa opäť naštartovala.
11 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vierka - dnes najlepšia, najkrajšia správa dňa. Ďakujem.
3 0
sandeee sandeee

sandeee je offline (nepripojený) sandeee

VieraPopluharova Pozri príspevok
Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
dobrý večer, ja potrebujem poradiť s niečim, práve mi končí materská, ale mám diagnostikovanú rakovinu takže pracovať nemôžem ísť, o týždeň ma čaká druhá operácia a potom rádio liečba, čiže do leta pracovať isto nemôžem. som slobodná mamička a teraz sa mi naskytuje otázka z čoho budeme žiť? je možnosť dostávať nejaké sociálne dávky alebo niečo čo mi nahradí rodičovský príspevok?som z toho zúfalá,nemocenskú dávku dostávať nemôžem lebo počas materskej som nebola nemocensky poistená, neviete mi prosím poradiť, čo mám robiť alebo za kým ísť?
vopred pekne ďakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sandeee Pozri príspevok
dobrý večer, ja potrebujem poradiť s niečim, práve mi končí materská, ale mám diagnostikovanú rakovinu takže pracovať nemôžem ísť, o týždeň ma čaká druhá operácia a potom rádio liečba, čiže do leta pracovať isto nemôžem. som slobodná mamička a teraz sa mi naskytuje otázka z čoho budeme žiť? je možnosť dostávať nejaké sociálne dávky alebo niečo čo mi nahradí rodičovský príspevok?som z toho zúfalá,nemocenskú dávku dostávať nemôžem lebo počas materskej som nebola nemocensky poistená, neviete mi prosím poradiť, čo mám robiť alebo za kým ísť?
vopred pekne ďakujem
Preštuduj ..

http://www.employment.gov.sk/hmotna-nudza.html
http://www.employment.gov.sk/davka-v-hmotnej-nudzi.html

...je tam viacej informácií , riaď sa podľa svojic podmienok ...
7 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A ešte môže byť aj www.dobryanjel.sk - ale to nie je štátna dávka.
7 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Sandeee, pridávam ešte jeden kontakt:

Liga proti rakovine, sociálna sestra: Baranová Anna, kontaktovať je najlepšie vo štvrtok na t.č. 02/5296 5148 v čase od 9.00 - 13.00 - je to linka pomoci onkologickým pacientom. Určite Vám pomôže nájsť východisko z tejto neľahkej situácie konkrétnou radou a postupom, čo je potrebné vybaviť ako prvé a čo neskôr. V ozaj ťažkých životných situáciách - je možné poskytnúť aj jednorázový finančný príspevok. Neváhajte a kontaktujte. Taktiež odporúčam kontaktovať dobrého anjela, ako už písala Eulalia, veľmi promptne reagujú a konajú. Pomáhajú pravidelne finančne každý mesiac až kým sa nezlepší finančná situácia v rodine s onkologickým pacientom.
Nech Vám to všetko dobre dopadne, držte sa a ozvite sa nám ako sa darí.
11 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dobrý večer,

dlhšie som tu nebola, no nemám nič nové, stále ešte nedorazili písomné výsledky na NOU, takže ďalší postup neviem, no chcela by som sa všetkým poďakovať čo sem prispievate a pomáhate, psychickou podporou, dobrými radami i humorom, ktorý veľmi pomáha... však Juraj....
sandeee...držím palce a hlavne sa nevzdávaj oslov všetky inštitúcie, ktoré Ti tu poradili, určite pomôžu....V.
6 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pre sandeee

http://www.dobryanjel.sk/spolupracujuci-lekari/
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Dobrý večer,

dlhšie som tu nebola, no nemám nič nové, stále ešte nedorazili písomné výsledky na NOU, takže ďalší postup neviem, no chcela by som sa všetkým poďakovať čo sem prispievate a pomáhate, psychickou podporou, dobrými radami i humorom, ktorý veľmi pomáha... však Juraj....
sandeee...držím palce a hlavne sa nevzdávaj oslov všetky inštitúcie, ktoré Ti tu poradili, určite pomôžu....V.
...hm ...a teraz čím ???

...a prečo práve JA ???........ja som v tom nevinne ........
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Takže moji milí poraďáci a spolubojovníčky v tejto chorobe som doma z "rekreačného" pobytu v nemocnici po 2. operácii (od júna, v júni bola prvá)
Dosť rozhasená z výsledkov - karcinomy odstránené a histologiou potvrdené - na tenkom aj hrubom čreve, maternici aj vaječníkoch (odstránená maternica aj s vaječníkmi) a ostránili mi aj časť mechúra (malý kúštik).
Zatiaľ rozmýšľam a neviem ako sa pohnúť....ako sa zase naštartovať do nového boja, písala som Vám, ako som všetko poctivo aj príliš dodržovala a bola na seba veľmi prísna, aj čo sa týka stravy a všetkého.
Kde začať? ....neporadíte nejaké vitamínové doplnky na naštartovanie imunity ? Snažím sa nabudiť znova na pozitívne myslenie a znovu začať veriť, že sa z toho vylížem...
Začala som tým, že sa neskutočne teším z toho že som doma, že keď pozriem von, svieti slniečko a je síce zimno, ale za oknom krásne.
Pekný deň, všetkým !!!!
2 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Daj si,ale skutočne veľmi opatrne pretože nevieš koľko máš síl,Arnicu 1LM-len kvapku 1x týždenne a Chinu 1 LM len 1 kvapku týždenne.Dostaneš to v homeo Nitra,pošlu aj na dobierku.Neviem či znesieš na črevá zel.šťavu,stačí na začiatok deci denne a zvyšovať a hned ako vykukne žihľava tak nazbierať a spraviť sirup,ale tiež skutočne veľmi pomaly a opatrne.
Toto je doporučenie pre Teba a pre nikoho iného,nedoporučujem pri onko diagnozach brať homeo lieky naslepo!
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
uct2007 Pozri príspevok
Takže moji milí poraďáci a spolubojovníčky v tejto chorobe som doma z "rekreačného" pobytu v nemocnici po 2. operácii (od júna, v júni bola prvá)
Dosť rozhasená z výsledkov - karcinomy odstránené a histologiou potvrdené
...a nie krajšie by vyznelo ???
Výsledky sú síce histológicky potvrdené karcinómy ...ale našťastie odstránené .....
- na tenkom aj hrubom čreve, maternici aj vaječníkoch (odstránená maternica aj s vaječníkmi) a ostránili mi aj časť mechúra (malý kúštik).
Zatiaľ rozmýšľam a neviem ako sa pohnúť....ako sa zase naštartovať do nového boja, písala som Vám, ako som všetko poctivo aj príliš dodržovala a bola na seba veľmi prísna, aj čo sa týka stravy a všetkého.
Kde začať? ....neporadíte nejaké vitamínové doplnky na naštartovanie imunity ? Snažím sa nabudiť znova na pozitívne myslenie a znovu začať veriť, že sa z toho vylížem...
Začala som tým, že sa neskutočne teším z toho že som doma, že keď pozriem von, svieti slniečko a je síce zimno, ale za oknom krásne.
Pekný deň, všetkým !!!!
Vravíš - " snažím sa nabudiť na to pozitívum ....tak viď vyššie ....tam a takto nejako začni , hlavne v tej hlave , ak telo je ako tak v poriadku...najlepšie snáď bude ...
...nazval by som to " vylezenie z nory raneného tvora , ktorý si doteraz v samote rany lízal " ...

Vitamínových doplnkov je strašne veľa ...na nete nájdeš neúrekom a aj v lekárni poradia ...no každý sme iný ...

Tešíš ???...trochu romantickáho optimizmu nezaškodí predsa .
Za oknom mrazivo , slnko pomaly bude jasnejšie a silnejšie , vzduch príjemnejší...
Naštartuj svoj organizmus , sprvoti v nízkych obrátkach začni a postupom času pridávaj , zaťažuj ......
...ako auto v zábehu...
...a neskôr aj tekutý dusík môžeš dať , ako v tom filme " Rýchlo a zbesilo " ......žeby čistý JA ...???
13 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať