Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm ....dievky moje zlaté ...

Ja ..." Sám vojak v poli " medzi ženami ...

...že ako to povedať ( napísať ) ...že normálne sa cítim blbo ???
Pri tých všetkých vašich problémoch , ťažkostiach .....
...že trápne je mi napísať , o chválení nemôže byť ani reči
...teda len také menšie konštatovanie z dnešných výsledkov ( kontrola po roku ) USG vnútorných orgánov RTG pľúc - t.j. všetko v norme , negatívne...
Už len jedno vyšetrenie ma čaká , zasa o panenstvo prídem ...
No po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov , kde výsledky boli také isté , som presvedčený optimista , že aj ten výsledok z kolono bude v pohode...


...prajem podobné preberanie lekárskych správ všetkým ...
15 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Juri,

určite ak napíšem, že som šťastná i s ostatnými dievčatami spolu s Tebou , nebudem klamať, si náš životabudič a Ty to dobre vieš, no nesiem Ťa veľmi vychvaľovať, aby si nám nespyšnel.
Teraz vážne som šťastná, že máš dobré výsledky a no že prídeš zasa raz o panenstvo, aspoň v tom nebudem sama .
Prajem Ti veľa takých výsledkov

Viera
9 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

buchač Pozri príspevok
Hm ....dievky moje zlaté ...

Ja ..." Sám vojak v poli " medzi ženami ...

...že ako to povedať ( napísať ) ...že normálne sa cítim blbo ???
Pri tých všetkých vašich problémoch , ťažkostiach .....
...že trápne je mi napísať , o chválení nemôže byť ani reči
...teda len také menšie konštatovanie z dnešných výsledkov ( kontrola po roku ) USG vnútorných orgánov RTG pľúc - t.j. všetko v norme , negatívne...
Už len jedno vyšetrenie ma čaká , zasa o panenstvo prídem ...
No po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov , kde výsledky boli také isté , som presvedčený optimista , že aj ten výsledok z kolono bude v pohode...


...prajem podobné preberanie lekárskych správ všetkým ...

Určite aj kolono bude OK, no to ma potešilo, že máš výsledky v poriadku !!! Len tak ďalej, Juraj !!!
Aj my budeme mať výsledky v poriadku, o tom ani nepochybujeme, len si ešte trochen počkáme, pravda baby ?
Ale veď máme čas, trpezlivosť ruže prináša aj vyliečenie z tej mrcha nemoci.
11 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

uct2007 Pozri príspevok
Určite aj kolono bude OK, no to ma potešilo, že máš výsledky v poriadku !!! Len tak ďalej, Juraj !!!
Aj my budeme mať výsledky v poriadku, o tom ani nepochybujeme, len si ešte trochen počkáme, pravda baby ?
Ale veď máme čas, trpezlivosť ruže prináša aj vyliečenie z tej mrcha nemoci.
Źe váhaš, predsa sa nedáte zahanbiť! Zo srdca to všetkým onkáčom želám, len tak ďalej, tak veľa sťastia všetkým.
10 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
Hm ....dievky moje zlaté ...

Ja ..." Sám vojak v poli " medzi ženami ...

...že ako to povedať ( napísať ) ...že normálne sa cítim blbo ???
Pri tých všetkých vašich problémoch , ťažkostiach .....
...že trápne je mi napísať , o chválení nemôže byť ani reči
...teda len také menšie konštatovanie z dnešných výsledkov ( kontrola po roku ) USG vnútorných orgánov RTG pľúc - t.j. všetko v norme , negatívne...
Už len jedno vyšetrenie ma čaká , zasa o panenstvo prídem ...
No po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov , kde výsledky boli také isté , som presvedčený optimista , že aj ten výsledok z kolono bude v pohode...


...prajem podobné preberanie lekárskych správ všetkým ...
...a ja budem taká mrcha, že ti to doprajem!!!..až tak, že aby si vyzdravel nakomplet a nemusel už nikdy na žiadnu kontrolu a ani na kolono chodiť!..na!!...a nemusíš mi ďakovať, náhodou to myslím úprimne...
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
...a ja budem taká mrcha, že ti to doprajem!!!..až tak, že aby si vyzdravel nakomplet a nemusel už nikdy na žiadnu kontrolu a ani na kolono chodiť!..na!!...a nemusíš mi ďakovať, náhodou to myslím úprimne...

...tak sme sa pobavili...

...ale aj ja úprimne ...môžem ?

- ja poniektoré mrchy celkom môžem ...
- verím , že som nakomplet ...kompletný...
- kto to nemyslí vážne , nie je normálny...

Ale aj tak ...že dík....
5 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky,

pre Pepsi a Juraja, práve toto som myslela, Vy dvaja ani keby Ste cvičili toto celé roky, tak sa Vám to nebude dariť tak ako teraz, som rada , že sem prispievate a vnášate zdravý humor sem medzi nás.
Možno sa niekomu zdá, že sa nemáte radi, ale opak je pravdou máte, inak by Ste nevedeli čo si jeden k druhému môžete dovoliť a viete sa i ospravedlniť ak je to potrebné, síce svojsky, ale áno.
Niekomu sa bude zdať, že to sem nepatrí, patrí....takto by sme mali brať život s nadhľadom a vyhli by sme sa veľa stresom a tým pádom i ochoreniam.
Máte moje ďakujem.

V.
2 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Samé dobré správy, téma čo ma drží nad vodou...
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Bol z Vás niekto na "scintigrafii skeletu"? Aké je to vyšetrenie, ako dlho trvá a ako to prebieha, máte niekto skúsenosti a poradíte ?
Ďakujem už vopred za všetky odpovede, pekný večer
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...ja som bola na rádioizotopovom vyšetrení, je to asi niečo podobné.... ak nie to isté...
...vyšetrenie bolo nebolestivé, ale veľmi zdlhavé, takže sa tak treba aj pripraviť /jedlo, pitie/
...zobrali krv, ...primiešali rádiofarmakum a vstrekli späť... potom sa pozerali pod rentgenom...
to je asi v krátkosti všetko..báť sa nemusíš...
4 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Valčake Pozri príspevok
...ja som bola na rádioizotopovom vyšetrení, je to asi niečo podobné.... ak nie to isté...
...vyšetrenie bolo nebolestivé, ale veľmi zdlhavé, takže sa tak treba aj pripraviť /jedlo, pitie/
...zobrali krv, ...primiešali rádiofarmakum a vstrekli späť... potom sa pozerali pod rentgenom...
to je asi v krátkosti všetko..báť sa nemusíš...

Ďakujem Valčake, asi to bude to isté, aspoň podľa toho, čo som si tu vygooooglila. Nebojím sa, len som chcela vedieť, čo to obnáša.
Pekný víkend, všetkým
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
uct2007 Pozri príspevok
Ďakujem Valčake, asi to bude to isté, aspoň podľa toho, čo som si tu vygooooglila. Nebojím sa, len som chcela vedieť, čo to obnáša.
Pekný víkend, všetkým
..

..učtík, ak sa trošku bojíš, tak my sa budeme trošku s tebou-a bude to menej trošku..a držíme palčáky, tak neboj!...aj tebe pohodu na celý víkend prajem...
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

uct2007 Pozri príspevok
Bol z Vás niekto na "scintigrafii skeletu"? Aké je to vyšetrenie, ako dlho trvá a ako to prebieha, máte niekto skúsenosti a poradíte ?
Ďakujem už vopred za všetky odpovede, pekný večer
Ahojky,

Ivy Tebe som napísala do ss-ky, pre ostatných:

ide o rontgenové, alebo CT vyšetrenie celej kostnej sústavy v našom tele, prebieha najskôr zoskenovaním celej sústavy bez kontrastnej látky - dĺžka sa odvíja podľa jednotlivých zariadení kde to vykonávajú, prvý sken cca 30-45 min., potom podajú kontrastnú látku a treba čakať cca 2-4 hod., popritom je potrebné veľa piť, každé zariadenie má k dispozícii čakáreň ktorá je skoro všade vybavená i lôžkom, pre tých ak by nevydržali celý čas sedieť, minerálkou, alebo čajom, TV,WC, je potrebné si zobrať napriek tomu piť, jesť, odporúčam nejaké čítanie a samozrejme lieky. Druhý scan prebieha podobne i časovo, po ňom je potrebné počkať na pokyn opersonálu, či sa všetky snímky vydarili, alebo je potrebné ešte niektoré časti zopakovať, to ide už rýchlejšie, no a potom sa môže ísť domov a čakať na výsledky.
Je potrebné sa pripraviť na dobu min. 6 hod. ak ide všetko dobre až 8-12 hod. v prípade ak by tam bol časový posun pacientov.
Každé zariadenie má svoj postup ako časový tak i vyšetrovací, niekde ide o vyšetrenie pod CT , niekde pod súborom rontgenov.

Prajem pekný deň
8 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som bola na scintigrafii pľúc, postup presne ako píše Vierka, jedine to išlo cez prístroj, trošku sa mi hlava krútila a horšie dýchalo, ale nič hrozné ani moc bolestivé, len časovo náročné.

Prajem samé priaznivé správičky.
6 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Keby to Vierka tak podrobne nepopísala, aj zabudnem, že som na tom bola. Naozaj to nebolí. Treba dodržať všetko, čo Vierka napísala a nič z toho nezabudnúť zobrať so sebou. Časopisy si povymieňate navzájom s pacientami. Len som si spomenula, že som tam mala potom zobrať akúsi tabletku. Nespomínam si prečo nám to odporučili. Dopredu som o tom nevedela. Tak mi poskytla jedna pacientka. Možno Vierka bude vedieť, lebo tá má "hlavu ako kôň". Vierka, to myslím v tom najlepšom, lebo Ty si pamätáš a vieš takmer všetko.
4 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ja som si ani nemyslela, že by to malo bolieť, len som bola zvedavá čo je to za "zázrak",lebo na tom som ešte nebola. Ale ako sa hovorí: "Všetko je raz po prvýkrát"
Ďakujem Vám všetkým za rady, ste milí a zlatí všetci !!!!
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky ,

potrebovala by som od Vás radu, alebo pomoc, nemá z Vás niekto skúsenosť s melanómom......čokoľvek.....

vopred ďakujem
0 0
bajam bajam

bajam je offline (nepripojený) bajam

Ahojte vsetci,vcera som prisla z nemocnice vybrali mi nador pod nim nasli dalsi mensi tak aj ten a jednu uzlinu,ktora bola pri operacii negativna.Tak uz cakat len na vysledky a co to dalej prinesie.V nemocnici,[ nechcem sa tam vratit, to len aby som nezakrikla] bolo velmi dobra partia,vobec som nad tym nerozmyslala, no perfektni ludia, nasmiala som sa ako davno nie.Je to dobre ked si sadnete ci mladi ci stari 31 az 84.Dlho budem na to spominat.Citala som nove prispevky a mozem reagovat len na vsetkych naraz,lebo ja si este nepamatam tak mena a ked by som sa mala vratit dozadu pozriet tak mi toto zmizne a zacinam odznova a to by som tu sedela 2dni.Prajem vsetkym, ktori idu na vysetrenie dobre vysledky,ktori idu do nemocnice,taky prijemny pobyt,ako som mala ja a samozrejme dobre vysledky,ktori su na liecbe, vela sily a ostatnym tiez vela sily a stastia,aby uz boli ,len a len dobre spravy.Dakujem vsetkym za podporu. NO vidite nejde mi to odoslat a zase sa s tym budem trapit pre toto nerada komentujem, co uz, kto nevie tak nevie, som samouk
12 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky bajam,

som šťastná, že si sa konečne objavila opäť na scéne, gratulujem k úspešne zvládnutej operácii a som presvedčená, že vybrali všetko, teraz len rýchle sa dať do poriadku po operácii, aby si nabrala silu a všetko ostatné zvládla....objímam Ťa a prajem pekný deň....
7 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

bajam Pozri príspevok
Ahojte vsetci,vcera som prisla z nemocnice vybrali mi nador pod nim nasli dalsi mensi tak aj ten a jednu uzlinu,ktora bola pri operacii negativna.Tak uz cakat len na vysledky a co to dalej prinesie.V nemocnici,[ nechcem sa tam vratit, to len aby som nezakrikla] bolo velmi dobra partia,vobec som nad tym nerozmyslala, no perfektni ludia, nasmiala som sa ako davno nie.Je to dobre ked si sadnete ci mladi ci stari 31 az 84.Dlho budem na to spominat.Citala som nove prispevky a mozem reagovat len na vsetkych naraz,lebo ja si este nepamatam tak mena a ked by som sa mala vratit dozadu pozriet tak mi toto zmizne a zacinam odznova a to by som tu sedela 2dni.Prajem vsetkym, ktori idu na vysetrenie dobre vysledky,ktori idu do nemocnice,taky prijemny pobyt,ako som mala ja a samozrejme dobre vysledky,ktori su na liecbe, vela sily a ostatnym tiez vela sily a stastia,aby uz boli ,len a len dobre spravy.Dakujem vsetkym za podporu. NO vidite nejde mi to odoslat a zase sa s tym budem trapit pre toto nerada komentujem, co uz, kto nevie tak nevie, som samouk
Aj ja gratulujem,že si tak super zvládla operáciu a držím ti palčeky !!! Všetko len to naj-sam-najlepšie ti prajem.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať