Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

uct2007 Pozri príspevok
Neboj sa Bajam, zvládneš to, ja v piatok pôjdem už na 5.cyklus chemoterapie, dá sa to zvládnuť, neboj, netvrdím, že to je ľahké, ale musíme vydržať !!! Nie sme predsa žiadne "béčka", no nie ?? pôjde to, držím ti silno všetky palčeky ktoré mám !!!
Ivka, drž sa v piatok! Už nech to máš čím skôr za sebou
5 0
bajam bajam

bajam je offline (nepripojený) bajam

Ja chodim do Novak,ale to neznamena ,ze sa nemozme niekedy stretnut,neviem Ti odpisat tak ako si mi napisala Ty.Dakujem
3 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

http://www.centrumzdravi.net/boj-pro...-paraziti.html
http://www.lecenibezchemie.cz/Zdravi/rakovina2.htm
Absolvoval niekto z vás antiparazitálnu kúru?Ak áno.Kde?Pretože na Slovensku je v tomto odbore lekárov veľmi málo.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

rejich Pozri príspevok
http://www.centrumzdravi.net/boj-pro...-paraziti.html
http://www.lecenibezchemie.cz/Zdravi/rakovina2.htm
Absolvoval niekto z vás antiparazitálnu kúru?Ak áno.Kde?Pretože na Slovensku je v tomto odbore lekárov veľmi málo.
K tomuto príspevku len poznamenám, ak by bolo také jednoduché zbaviť sa rakoviny ako sa tam píše, prečo sa to nerobí všade a v každej nemocnici, tá suma, ktorá tam je uvedená nie je až tak horibilná, aby na to človek nenašetril, podľa môjho názoru je to len reklamný ťahák ako prilákať ľudí do zariadenia.
Maximálne si tak psychicky oddýchnu, ale považujem to za neetické zavádzanie pri liečbe rakoviny a to je tam podpísaná lekárka.....viac to nemienim komentovať...
Ten druhý príspevok detto.....
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rejich Pozri príspevok
http://www.centrumzdravi.net/boj-pro...-paraziti.html
http://www.lecenibezchemie.cz/Zdravi/rakovina2.htm
Absolvoval niekto z vás antiparazitálnu kúru?Ak áno.Kde?Pretože na Slovensku je v tomto odbore lekárov veľmi málo.
VieraPopluharova Pozri príspevok
K tomuto príspevku len poznamenám, ak by bolo také jednoduché zbaviť sa rakoviny ako sa tam píše, prečo sa to nerobí všade a v každej nemocnici, tá suma, ktorá tam je uvedená nie je až tak horibilná, aby na to človek nenašetril, podľa môjho názoru je to len reklamný ťahák ako prilákať ľudí do zariadenia.
Maximálne si tak psychicky oddýchnu, ale považujem to za neetické zavádzanie pri liečbe rakoviny a to je tam podpísaná lekárka.....viac to nemienim komentovať...
Ten druhý príspevok detto.....
...len otázku som si prečítal .....a ani na linky som neklikol.....z princípu považujem za bludy ...

...a pisateľov takýchto by som dal očkovať proti parazitom ....
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
rejich Pozri príspevok
http://www.centrumzdravi.net/boj-pro...-paraziti.html
http://www.lecenibezchemie.cz/Zdravi/rakovina2.htm
Absolvoval niekto z vás antiparazitálnu kúru?Ak áno.Kde?Pretože na Slovensku je v tomto odbore lekárov veľmi málo.
ja skôr nez nieco odvrhnem, najskôr si to precitam. tak som si pozrel odkazy na stranky. Neviem co na to povedat. Je mi luto ze uz aj ludia s titulom MUDr. zacinaju zarábat na ludskom nestasti. Píšu o parazitoch.. ved cudzia bunka je vlatne parazit a to jedine je pravdive. Clovek by mal vyskusat vzdy viacero moznosti, nemal by zavrhovat ziadnu moznost, teda ani alternativu, ved nie je rozhodujuce kto sa pricinil o vyzdravenie ale ze clovek vyzdravel, to je dolezite ale kde sa podela hypokratova prisaha ? Ze by do penazeniek ??? kde sa stratilo ludske svedomie ? kde sa vytratila ludskost ? Stale verim ze sa to vsetko vrati... len neviem ako mam oslovovat niektorych lekarov... pan doktor alebo pan podnikatel ? Veru niektory by si nezasluzili ziadne oslovenie.. teda ano, zasluzili ale to sem nepatri. Ak sa niekto stane lekarom, znamena to ze vela vela casu venoval studiu aby sa z neho stal doktor mediciny tak nechapem preco sa z nich stavaju podvodnici ktory nepotrebuju ziadnu skolu. Pozor, nehovorim o vsekych lekaroch.. hovorim o lekaroch podnikateloch.... zarabajucich na ludskom nestasti.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivantt Pozri príspevok
Neviem co na to povedat....


.....šak ani ja .........žeby návrat strateného syna ????
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
buchač Pozri príspevok


.....šak ani ja .........žeby návrat strateného syna ????
stale sa hladam :-) ale je pravda ze som sa uz takmer nasiel tak som sa odhodlal nakuknut aj napisat ;-)
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

ivantt Pozri príspevok
stale sa hladam :-) ale je pravda ze som sa uz takmer nasiel tak som sa odhodlal nakuknut aj napisat ;-)
Ahojky,

som rada, že si späť, tu Ťa radi uvítame, teraz si to nevysvetli špatne, nie že by sme chceli, aby si bol chorý, ale každá rada, každý názor, či už pozitívny, alebo negatívny až na propagovanie reklamy nás posúva vždy kúsok dopredu.....písal si mi, no ešte som nestihla reagovať, takže prepáč, nie vždy sa dá k danej téme hneď reagovať......
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pridám jeden, snáď zaujímavý článok. Aj ked nie je vlastne o liečení http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-le...5332_domaci_js
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Daška,

tu sa zmôžem len na veľké ďakujem, takéhoto onkológa som mala i ja p. Prof. Koza -menovec, našťastie sa mu podarilo vychovať pár takýchto lekárov...no za tento príspevok veľká vďaka......

keďže je to staršia téma nejde mi tu zakliknúť najlepšia odpoveď, ale určite je .....
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
článok som prečítala na jeden hlt...vzácny, vzdelaný a skromný človek....len som ostala v pomykove, lebo hneď na začiatku rozhovoru sa spomína, že kvôli vážnej nemoci je na konci svojej životnej cesty..... ale aj lekári sú len ľudia z mäsa a kostí....
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky,

som rada, že si späť, tu Ťa radi uvítame, teraz si to nevysvetli špatne, nie že by sme chceli, aby si bol chorý, ale každá rada, každý názor, či už pozitívny, alebo negatívny až na propagovanie reklamy nás posúva vždy kúsok dopredu.....písal si mi, no ešte som nestihla reagovať, takže prepáč, nie vždy sa dá k danej téme hneď reagovať......
to je v pohode... len ja som mal tazke obdobie a este neskoncilo... nemyslim len zdravotne, to je v pohode az na tu cukrovku ktorej sa neviem zbavit ... len osobny zivot trosku narocnejsi. ale to sem nepatri.. hi... a ja sa nikdy na nikoho nehnevam, mam vsetkych rovnako rad :-)
4 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

No, vitaj Ivan! Teším sa, že si späť medzi nami. Dúfam, že život sa Ti s hojdačkou prehupol už na tú lepšiu stranu. Ak nie, tak dobre potlač. Ja budem tlačiť tiež.
8 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Mala by som prosbičku-moja kolegyňa má manžela onkopacienta, ktorý je momentálne
hospitalizovaný, nie je na tom moc dobre /hlavne psychicky/, kolegyňa by chcela nastúpiť
od 1.7.2012 na OČR, čiže chce sa intenzívne starať o manžela....akú s tým máte skúsenosť? robia s tým lekári-sociálka obštrukcie?? a ako dlho takto môže byť s ním doma??Ďakujem...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Mala by som prosbičku-moja kolegyňa má manžela onkopacienta, ktorý je momentálne
hospitalizovaný, nie je na tom moc dobre /hlavne psychicky/, kolegyňa by chcela nastúpiť
od 1.7.2012 na OČR, čiže chce sa intenzívne starať o manžela....akú s tým máte skúsenosť? robia s tým lekári-sociálka obštrukcie?? a ako dlho takto môže byť s ním doma??Ďakujem...
...najprv sa zmienim o OČR ....t.j. trt o tom viem , ale niekto iný snáď aj hej ...

Ale jednoznačne môžem vravieť o tých skúsenostiach , o tej intenzívnej starostlivosti .
Počas mojej maródky - hlavne po prvej operácii manželka sa starala ...zhodou okolností akurát bola nezamestnaná , takže to bol full servis ...
Potom nastúpila do nového zamestnania a ja na druhú operáciu ....žezlo " servisu " prevzali dcéry ...teda čiastočne , nakoľko pooperačný stav bol úplne niečo iné ako pred prvou ...oveľa , oveľa lepší ...

Čo sa týka tej psychiky , keď je na tom blbo , tak niet čo riešiť ...a to aj za cenu nejakej inej cesty , povedzme neplatenou dovolenkou alebo ...???
...a ako dlho ???.....či tak , alebo onak , proste po určitej dobe je viac - menej potrebné postaviť sa tvrdej realite ( neviem stav , nenáleží mi hodnotiť ...)...
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Mala by som prosbičku-moja kolegyňa má manžela onkopacienta, ktorý je momentálne
hospitalizovaný, nie je na tom moc dobre /hlavne psychicky/, kolegyňa by chcela nastúpiť
od 1.7.2012 na OČR, čiže chce sa intenzívne starať o manžela....akú s tým máte skúsenosť? robia s tým lekári-sociálka obštrukcie?? a ako dlho takto môže byť s ním doma??Ďakujem...
S OČR nemam ani ja skusenosti... moja milovana manzelka mi akurat tak vynadala ze sa necham rozvazat ako keby som nemohol pesi chodit... ale na druhej strane bolo ovela lepsie ked ma brala normalne a nie s velkou lutostou. Ked sa k choremu cloveku spravaju ako k smrtele choremu, tak s citi ozaj na smrt vyplaseny. Treba sa k nemu spavat uplne normalne, ako keby mal chripku. privelka lutost by mu mohla ublizit. Ale to je len môj postoj.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dá sa to riešiť prechodne i na stálo cez UPSVaR a sociálnu poisťovňu opatrovateľským príspevkom , no tu už ide buď o dlhodobé neplatené voľno ak to zamestnávateľ umožní, alebo výpoveďou zo zamestnania, prípadne opatreťovatelskou službou.....neviem či ide dnes na NOU BA od 10,00-do 13,00 budem tam, kde máme všetky možné letáky, kde sa čo dá riešiť.....v prípade ak niekto nie je z BA pošlite mi ss-ku s konkrétnym prípadom, zašlem potrebné info, čo sa bude dať zverejniť sem, tak sa budem snažiť pripnúť cez víkend i sem, aby sa ľudia vedeli zorientovať a ako si pomôcť.....
5 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Vierka, ste zlatá, pacient leží zatiaľ v Nitre, bojuje s chorobou asi 9 mesiacov, jedná
sa o hrubé črevo, doteraz všetko zvládal veľmi dobre, ale posledný týždeň-dva to ide
dolu vodou, pred hospitalizácoiu v nemocnici s ním bola manželka pár dní doma /čerpala
si dovolenku/ a veľmi mu to psychicky pomohlo.... teším sa každej pozitívnej informácii,
ktorú sem zverejníte....
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Vierka, ste zlatá, pacient leží zatiaľ v Nitre, bojuje s chorobou asi 9 mesiacov, jedná
sa o hrubé črevo, doteraz všetko zvládal veľmi dobre, ale posledný týždeň-dva to ide
dolu vodou, pred hospitalizácoiu v nemocnici s ním bola manželka pár dní doma /čerpala
si dovolenku/ a veľmi mu to psychicky pomohlo.... teším sa každej pozitívnej informácii,
ktorú sem zverejníte....

Ingrid,

idem teraz na bus do BA,no budem mať so sebou laptop a odtiaľ Vám sem do témy napíšem všetky dostupné informácie, ktoré máme i prípadne kde sa v okolí Nitry na koho máte obrátiť, držím zatiaľ palce a verím, že sa pacient z toho dostane do remisie, bolo by však vhodné ak by Ste mi mohla bližšie info napísať do ss-ky, potrebovala by som vedieť o akú časť hrubého čreva ide, či je stomik, prípadne o aké štádium ide. akú liečbu má či chemo i ožiare a pod., podľa toho sa odvíjajú jednotlivé podmienky, ktoré by pomohli pacientovi i manželke. Prihlásim sa okolo 10,00. Samozrejme všeobecné informácie sem uvediem.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať