Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Marta Kolštromová Marta Kolštromová
oplati sa pozrieť :
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ešte jeden článok http://www.brydova.cz/blocek/6-blog/...jsem-bojovala-
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dáška,

veľmi pekne ďakujem, budem rada ak nájdeš takýto pozitívny článok, kde pacienti popisujú ako bojovali s ochorením budem veľmi rada, sú to veľmi užitočné články, úprimne poviem ja som ich doteraz nevyhľadávala i keď som občas na ne narazila, no teraz ako dochádzam do styku s pacientami, ktorí buď sa dozvedia diagnózu, alebo už prechádzajú liečbou, je pre nich veľká pomoc hlavne psychická ak môžu prísť do styku s pozitívne naladenými spolupacientami, alebo pacientami v remisii, pre všetkých ktorí začínajú je oznámenie im diagnózy akokeby koniec života, no nie je to pravda, i keď ak sa nájde pacient v tzv. terminálnom štádiu, je jasné, že tam už pomôže naozaj len podpora hlavne psychická, ak natrafíš na takýto článok budem veľmi rada ak sem dáš, prípadne i s Tvojim názorom naň.
Veľmi pekne ďakujem.
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte dievčatá a chlapec,

práve som sa riadne nasr...la, tak lekárka vypíše návrh na liek, vraj ho musí schváliť poisťovňa a je u nás už registrovaný, podám a dnes sa dozviem od poisťovne po mesiaci, že nie je registrovaný a treba naň výnimku ministerstva....šlak, aby to trafil......tak kde je pravda? Lekárka ho má v počítači ako registrovaný na schválenie poisťovňou.....do frasa....
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

http://www.edusan.sk/

Vierka, tu nájdeš všetky registrované lieky na Slovensku, pomocou vyhľadávača podľa abecedy. Taktiež info o tom či je liek na predpis, prípadne náhradu za liek a koľko sa dopláca.

viď kategorizácia liekov
Naposledy upravil majka 62 : 19.06.12 at 13:45 Dôvod: doplnenie
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte dievčatá a chlapec,

práve som sa riadne nasr...la, tak lekárka vypíše návrh na liek, vraj ho musí schváliť poisťovňa a je u nás už registrovaný, podám a dnes sa dozviem od poisťovne po mesiaci, že nie je registrovaný a treba naň výnimku ministerstva....šlak, aby to trafil......tak kde je pravda? Lekárka ho má v počítači ako registrovaný na schválenie poisťovňou.....do frasa....
Tieto udaje nám sleduju počítačové firmy podľa udajov neviem odkiaľ,nie je v moci lekára tieto lieky,kde sa stav mení každé 2 mesiace inak sledovať.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky,

tu je trošku iná podstata, viem už čo sa stalo, ale bohužial musim dodržiavať určité pravidlá, takže ďakujem za podporu, trošku som sa posťažovala, ujeli mi nervy....čo by sa mi nemalo stávat.....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky,

tu je trošku iná podstata, viem už čo sa stalo, ale bohužial musim dodržiavať určité pravidlá, takže ďakujem za podporu, trošku som sa posťažovala, ujeli mi nervy....čo by sa mi nemalo stávat.....
veď aj ty si len človek, no nie, anjelik?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Marta Kolštromová Pozri príspevok
oplati sa pozrieť :
Dievčatá,

zaujímal by ma Váš názor na toto video, ja som si dala tú námahu, že som si to pozrela od začiatku až do konca, svoj názor si zatiaľ nechám pre seba, aby som nikoho neovplyvnila, poprosila by som ak by Ste sa k tomu mohli vyjadriť každá nezaujate podľa seba.....zaujíma ma Váš názor.....
ďakujem
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojte,

nikto si to nepozrel celé, nemáte na to žiadne pripomienky, mňa osobne by to zaujímalo, ak by Ste to mohli okomentovať, ďakujem.....
0 0
Marta Kolštromová Marta Kolštromová
Ja som tomu venovala cas a dost veci som pochopila inak a aj zo zivota mi to tak vychadza, ze na tom bude cosik pravdy. Prestala som jest maso pred dvoma mesiacmi a zijem celkovo lepsie, som aktivnejsia, jem castejsie a mensie davky - vsak tak by to malo byt.
Kamaratka robi na hemtologii a tam sa deju "ine veci s liekmi a pacientami. Nemaju jedneho ,co by sa im nevratil, alebo ho nepochovali-ako oni vravia. Pytala som sa, ci tam maju pacienti nejako upravenu stravu, ale len ze nemaju mliecne,lebo to im zle travilo. Aj im davali amaru po chemii, ale uz na to nemaju peniaze.
Je to hruza kam sme to dospeli. Co uz, rozhodnutie je na kazdom cloveku.
Drzte sa pravdy
PS: moj znamy rusky lekar ma zaruceny liek na hemofiliu /ja takych pijavickami liecit nemozem/ ak by mal niekto zaujem ...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Marta Kolštromová Pozri príspevok
Ja som tomu venovala cas a dost veci som pochopila inak a aj zo zivota mi to tak vychadza, ze na tom bude cosik pravdy. Prestala som jest maso pred dvoma mesiacmi a zijem celkovo lepsie, som aktivnejsia, jem castejsie a mensie davky - vsak tak by to malo byt.
Kamaratka robi na hemtologii a tam sa deju "ine veci s liekmi a pacientami. Nemaju jedneho ,co by sa im nevratil, alebo ho nepochovali-ako oni vravia. Pytala som sa, ci tam maju pacienti nejako upravenu stravu, ale len ze nemaju mliecne,lebo to im zle travilo. Aj im davali amaru po chemii, ale uz na to nemaju peniaze.
Je to hruza kam sme to dospeli. Co uz, rozhodnutie je na kazdom cloveku.
Drzte sa pravdy
PS: moj znamy rusky lekar ma zaruceny liek na hemofiliu /ja takych pijavickami liecit nemozem/ ak by mal niekto zaujem ...
Martuška,

ja som si ten príspevok pozrela pozorne a celý, zámerne sa ja teraz ku nemu nevyjadrím.....nechávam ho tam, aby si ho mal možnosť každý pozrieť a urobiť si záver , každý pacient sa má právo rozhodnúť o liečbe sám, no odporučam vždy po konzultácii s onkológom....a ešte jedno upozornenie, v tejto téme propagáciu a šírenie reklamy si jednotlivca mažem....tak na to pozor....ďakujem za pochopenie....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte,

nikto si to nepozrel celé, nemáte na to žiadne pripomienky, mňa osobne by to zaujímalo, ak by Ste to mohli okomentovať, ďakujem.....
Vieročka, mňa sa táto choroba aspoň zatiaľ netýka, ale pozrela som celé video. Ja som bola na Heydukovej operovaná pred vyše 20 rokmi, našťastie všetko bolo a aj je v poriadku. Pre mňa tieto informácie nie sú nové, zaujímala ma najmä alternatívna liečba, preto aj mám doma brožúru ešte z roku 1993, prvé slovenské vydanie, s názvom Gersonova diéta a psychoterapia v liečení rakoviny. Mám v podvedomí stále zásadu, málo mäsa, veľa zeleniny. Je ťažké povedať tu v tejto téme k liečbe rakoviny nejaký ucelený názor, keď by mohol niekoho ovplyvniť a možno aj ublížiť. To, že sa niekto rozhodne nejsť mäso a mliečne výrobky, by však nemalo ublížiť nikomu, ak prijme bielkoviny v inej forme. Rozhodne by som povedala svojmu onkológovi o tom videu a opýtala by som sa na jeho názor.
Prikladám naskenovaný doslov vydavateľstva k slovenskému vydaniu brožúry z roku 1993. Je to skoro 20 rokov, video je z roku 2008.
doslovGerson.jpg  
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Anka,

ďakujem, že si si dala tú námahu a pozrela si to, presne toto je i môj názor, no nechcela som nikoho ovplyvňovať a taktiež nemám rada reklamu zaručených diét, no toto video ma zaujalo práve týmy enzýmami a bielkovinami, plne súhlasím so zaradením väčšieho množstva zeleniny a menej červeného mäsa, no som za to , aby sa každá jedna zmena , ktorú chce pacient urobiť najskôr konzultoval s onkológom.

Z môjho pohľadu je toto video tak ako je prezentované považované za cielenu reklamu, no ak by bolo urobené v spolupráci s onkológom, tak by som niektoré časti z neho rešpektovala.

Veľmi pekne Ti ďakujem ešte raz za vyslovený názor a priložený text, avšak upozorňujem len v spolupráci s ošetrujúcim onkológom.

Ak nebude mať nikto nič proti tomu označím ho ako mimo témy, ale ponechám ho tam.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nemate prosim Vas niekto skusenosti s Oxy Live-energy ? Su to nejake vitaminy a mineraly,ktore zlepsuju stav po chemoterapiach.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona Pozri príspevok
Nemate prosim Vas niekto skusenosti s Oxy Live-energy ? Su to nejake vitaminy a mineraly,ktore zlepsuju stav po chemoterapiach.
...pozrel som sa na net .....vyhadzuje stránky z Poľska ....

Ale ja osobne poznám Nutridrink.......samé tie vitamíny a minerály , ktoré spomínaš .......

http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest

respektíve

Výživa pri nádorových ochoreniach
http://www.vyzivavchorobe.sk/vyziva-...ove-ochorenia/
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Diky Juri,
nepribera sa od toho?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona Pozri príspevok
Diky Juri,
nepribera sa od toho?
...hm .....a to chceš vážne odpoveď ????????

To sa predsa nejde , každý je iný - záleží aj od stavu pacienta........ale po cheme ( počas ) nejak nechutí , takže tento doplnok popraví , čo sa dá .....

...a od vitamínov a minerálov ešte nejak nik zvlášť nepribral ........a keby aj ????.......a seje ???
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojte,

nikto si to nepozrel celé, nemáte na to žiadne pripomienky, mňa osobne by to zaujímalo, ak by Ste to mohli okomentovať, ďakujem.....
Ahoj Vierka... k tomu sa je tazko vyjadrovat. Ale poviem ti môj nazor a mozno ta to trosku prekvapi. Najskôr, nie je rozhodujuca aka chemoterapia alebo aka dieta cloveka vylieci, alebo ci je to lekar alebo alternativny liecitel. dolezite je ze clovek sa uzdravi. Ja v poslednom case prestavam verit lekarom. cim dalej tym viac sa stretavam s tym, ze lekar uz nie je lekar, ze je to podnikatel a nastroj farmaceutickych firiem. Ale nehadzem vsetkych do jedneho vreca. su lekari, ktory ozaj spravia vsetko pre to aby pacienta zachranili alebo mu pomohli.
Strava a spôdob stravovania dokaze velmi vela. Ked vacsia cast stravy je v surovom stave ako v dusenom alebo varenom tak clovek je zdravsi. To nie je vymysel, to je fakt. Napriklad den by sa mal zacat poharom cistej vody. Ked clovek je vyprazane, udene a podobne veci, dava do seba karcinogeny a tie nie su zrovna zdrave. ale obcas treba aj take zjest. Ja som zmenil stravny listok a uz viac ako rok neberiem lieky na cholesterol a mam ho v poriadku, co som nemal za poslednych 20 rokov pri liekoch.
Neopovrhujem ziadnymi nazormi, ziadnymi prezentaciami... ale opovrhujem liecitelmi ktory odmietaju spolupracu s lekarmi tak isto ako lekarmi, ktory odmietaju spolupracu s alternativnymi liecitelmi alebo sposobmi liecenia. Su staty kde si navzajom pomahaju a funguje to. a alternativa je niekedy aj o viere a viera je o uzdraveni. Netreba hned vsetko odmietat ale netraba sa vsetkemu hned oddat. Clovek je tvor mysliaci a mal by nad vstkym porozmyslat nez zacne konat.
Inak nie je to prvy dokument co som videl na tu tematiku, je ich vela a podobnych. Kazdy neico cloveku da.
A na zaver ? ludia odmietli chemoterapiu a prezili... dalsi co odmietli chemoterapiu zomreli. Ludia prijali alternativu a prezili... dlasi naopak zomreli. Kde je potom pravda ? Kde hladat zachranu ? Ja som uveril, ze rakovinu uz nikdy nedostanem a 20 rokov som stasnym clovekom lebo sa mi nevratila potvora nepodarena :-) Verim ze este vela rokov budem vitat rano s usmevom na dusi a viem, ze ked tomu verim tak to tak aj bude. Ze ma caka este vela vela nadhernych rán, hoci aj uprsanych, zasnezenych ci slnecnych... ale nadhernych. Mam rad zivot a mam rad aj ludi... respektujem kazdeho a aj ich nazory a myslenie, povahy... Kazdeho si vypocujem, s kazdym sa porozpravam a pritom nemusim suhlasit s jeho nazormi. Kazdy ma pravo mat svoj nazor a môj je taky, ze treba skusit aj alternativu a netreba obchadzat lekarov. Ale ked sa spytam liecitela, co poviem lekarovi a ten zacne po mne kricat, ze naco som prisiel za nim ked chcem potom za lekarom, tak takemu cloveku ja neveerim. Ani lekarovi, ktory na mna nakrici ked spomeniem bylinky. Ked niekto krici po ludoch tak im sposobuje stres a stres sposobuje choroby. Takze ked lekar krici na pacienta a predpisuje chemoterapiu, tazko zaberie.
Tak v skratke len tolko :-) to sa neda len jednym riadkom napisat :-)
5 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
arizona Pozri príspevok
Nemate prosim Vas niekto skusenosti s Oxy Live-energy ? Su to nejake vitaminy a mineraly,ktore zlepsuju stav po chemoterapiach.
Primarovi vlasy dupkom stavali ked som pocas chemoterapie na balkone fajcil. A namiesto Oxy Live energy, ked mi dotiekla chemoterapie som siel na pivko... niekedy dokonca aj dve :-) hmmm.... a vies ze mi chutlo ?! :-)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať