Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ahojte moji onkáčski spolukolegovia aj všetci ostatní, ktorí túto tému čítate:
dnešné výsledky mám takéto: onkomarkery v norme, CT brušnej dutiny OK.
21 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Blahoželáme
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

uct2007 Pozri príspevok
Ahojte moji onkáčski spolukolegovia aj všetci ostatní, ktorí túto tému čítate:
dnešné výsledky mám takéto: onkomarkery v norme, CT brušnej dutiny OK.
Ani nevieš, ako si ma potešila. Gratulírujem, a prajem, nech sa to ešte vylepší, nech je to ešte lepšie ako teraz, najsamlepšie.
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Krásna letná správa!!!
3 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ďakujem Vám všetkým !!!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...teraz sledujem CSI Miami ..

...Horátio Cain sedí pri svojej milej na onkológii......
...jej kapačky idú do žíl .............

...nerád pozerám takéto scény.......film , seriál , realita ...



...kúúúa život ............
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Do tejto témy vždy nazriem len tak opatrne, narýchlo a s rešpektom. Údajne v ČR vyskúmali liek na rakovinu. Mal by byť do piatich rokov na trhu a u pacientov. Nič zo správ dnes ráno na nete ma tak nepotešilo ako táto.
1 0
kamen18 kamen18

kamen18 je offline (nepripojený) kamen18

Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

kamen18 Pozri príspevok
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.
...ach... Bohužiaľ ja Ti neporadím, ale po prečítaní Tvojho príspevku mi nedá neozvať sa - aspoň aby som vyjadrila prianie a nádej zároveň, nech sa Ti podarí v spolupráci s lekármi a prípadne i s Poraďákmi, ktorí o tom vedia svoje..., vybrať pre Teba tú najlepšiu cestu...
Teraz tu zo 2 týždne nebudem, ale budem na Vás všetkých, aj na Teba, kamen18, myslieť, a silno Vám držím palce!!!
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Niekoľkokrát som si prečítala príspevok od kamen 18. Veľmi ťažko sa mi hľadá odpoveď, ako by som ja riešila túto zapeklitú situáciu. Ty už totiž vieš svoje. Zažil si, videl si a poznáš realitu. Sám sa musíš rozhodnúť, čomu najviac veríš, čo Ti dáva aspoň nejaký pocit istoty, že práve to bude najlepšie riešenie. Musíš veriť svojmu vlastnému rozhodnutiu, lebo inak sa Ti ťažko bude bojovať s pocitom, že toto si Ty nechcel. Držím Ti palce, aby si sa rozhodol tak, že to za žiadnej situácie nikdy neoľutuješ.
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
kamen18 Pozri príspevok
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.
Tu je každá rada drahá. Na Tvojom mieste by som asi skúsil konzultáciu v Brne na onkológii. Dcére mojej známej na slovensku povedali, ze nie je možné zachrániť nohu, že ju treba urezať od stehna. V Brne jej nohu zachranili a odvtedy je už 10 rokov a je uplne zdrava. Treba skúsiť konzultovať s viacerými lekármi, to ti nemôže nikto zakázať.
5 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
uct2007 Pozri príspevok
Ahojte moji onkáčski spolukolegovia aj všetci ostatní, ktorí túto tému čítate:
dnešné výsledky mám takéto: onkomarkery v norme, CT brušnej dutiny OK.
Nech to už tak ostane :-)
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Pikoška Pozri príspevok
Do tejto témy vždy nazriem len tak opatrne, narýchlo a s rešpektom. Údajne v ČR vyskúmali liek na rakovinu. Mal by byť do piatich rokov na trhu a u pacientov. Nič zo správ dnes ráno na nete ma tak nepotešilo ako táto.
Dúfajme že to nie je ten liek, ktorého výskum museli presunuť zo Slovenska do Čiech a od tal to museli presunúť do USA. Ten liek sa už mal začať testovať na dobrovolníkoch na Slovensku keď to z nejakeho neznameho (???) dôvodu zastavili.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

ivantt Pozri príspevok
Nech to už tak ostane :-)
Bodaj by ostalo
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Jarka 1 Pozri príspevok
Niekoľkokrát som si prečítala príspevok od kamen 18. Veľmi ťažko sa mi hľadá odpoveď, ako by som ja riešila túto zapeklitú situáciu. Ty už totiž vieš svoje. Zažil si, videl si a poznáš realitu. Sám sa musíš rozhodnúť, čomu najviac veríš, čo Ti dáva aspoň nejaký pocit istoty, že práve to bude najlepšie riešenie. Musíš veriť svojmu vlastnému rozhodnutiu, lebo inak sa Ti ťažko bude bojovať s pocitom, že toto si Ty nechcel. Držím Ti palce, aby si sa rozhodol tak, že to za žiadnej situácie nikdy neoľutuješ.

Jarka, napísala si to presne tak, ako by som to povedala aj ja. Je to ťažké, naozaj veľmi ťažké. Držím ti aj ja palce, kamen 18 !!!!!!!!!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

kamen18 Pozri príspevok
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.
Ahoj,

najskôr som nechcela reagovať z osobných dôvodov, nakoľko riešim podobný problém s priateľkou....o jej stave tu nebudem písať, no pokúsim sa niečo napísať z posledných skúseností k Tvojmu, ale potrebovala by som presnejšie vedieť odpoveď na pár otázok, ktoré tu položím.....odpovedať na ne môžeš i ss-kou ak nebudeš chcieť tu:
1/ ako dlho sa liečiš presne na nádor v hlave
2/predchádzala tomu iná diagnóza, alebo toto je primárne ložisko

vieš z toho čo si napísal je ťažké povedať čo máš urobiť, alebo čo i len poradiť....ale po zodpovedaní sa aspoň pokúsim Ti napísať svoje skúsenosti , ale konečné rozhodnutie bude i tak na Tebe, prepáč, že tak otvorene, no po posledných skúsenostiach som zistila, že akokoľvek pravda bolí, je lepšie byť informovaný, ako robiť chyby z neinformovanosti.......a snáď ešte jedna poznámka, ožiare tak ako chemo sú určitým spôsobom naozaj na jednej strane škodlivé, ale debilko ako píšeš sa nestaneš z nich, ale z toho akou silou bude tlačiť nádor na určité centrá v mozgu, posledný mesiac som trávila na rádioterapeutickom oddelení každý deň, nie osobne ako pacient, ale ako priateľ chorého a trávila som veľa hodín s lekármi, ktorí boli ochotní mi vysvetliť každú otázku, každý liečebný postup do podrobnosti, za čo im veľmi pekne ďakujem....a rozhodne by som sa poradila ešte i s inými lekármi, nespoliehala by som sa na názor len v jednej nemocnici.....
9 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
uct2007 gratulujem a teším sa s tebou len tak ďalej
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kamen18 Pozri príspevok
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.
...môže , no nemusí ......
ivantt Pozri príspevok
Tu je každá rada drahá.
...
Treba skúsiť konzultovať s viacerými lekármi, to ti nemôže nikto zakázať.
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahoj,

najskôr som nechcela reagovať
...
vieš z toho čo si napísal je ťažké povedať čo máš urobiť, alebo čo i len poradiť....ale po zodpovedaní sa aspoň pokúsim Ti napísať svoje skúsenosti , ale konečné rozhodnutie bude i tak na Tebe, prepáč, že tak otvorene, no po posledných skúsenostiach som zistila, že akokoľvek pravda bolí, je lepšie byť informovaný, ako robiť chyby z neinformovanosti.......
JA sa pridávam k tej otvorenosti , som totiž za pravdu do ksichtu , ako medovinu popod nos ťahať ...

Takže riskantná operácia ( pri mozgu je táto vždy )...môžeš ostať ale ochrnutý....
Alebo ožiare ...keď ich neabsolvuješ , nádor Ťa o zdravý rozum pripraví a do stavu poniektorých politikov dostane ( a pritom týchto ich ani nič choré v hlave netlačí ....)..

...a teraz tá pravda - krutá , no reálna ....

Radšej byť na vozíku , ako by som sa mal dostať do tej fázy debilizmu....
Výsledok je totiž na stejno ...v oboch prípadoch je nutná tá nejaká starostlivosť ...
...ale predsa len ten prvá možnosť je prijateľnejšia ....

MOJ NÁZOR ( nezamieňať s niečím iným ..)...a nie je to ani návod , doporučenie , proste holé NIČ....iba názor...
7 0
apea99 apea99

apea99 je offline (nepripojený) apea99

Dobry den,

pre vsetkych, ktori potrebuju pomoct alebo poradit v ramci narocneho onkologickeho ochorenia, davam do pozornosti tento link:
http://www.vitaminex.eu/vitaminex/4-Online-poradna
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
apea99 Pozri príspevok
Dobry den,

pre vsetkych, ktori potrebuju pomoct alebo poradit v ramci narocneho onkologickeho ochorenia, davam do pozornosti tento link:
http://www.vitaminex.eu/vitaminex/4-Online-poradna
...sorry , ale pod týmito slovami si predstavujem niečo iné........teda ( pravdupovediac ) takú pomoc alebo radú , čo reklamou nezaváňa ...

...ale budiž , aj to je informácia ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať