Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Čajíček,

ja Ti môžem pomôcť len tak, ak prídeš niektorý utorok, alebo štvrtok na NOU a môžeme sa porozprávať a prebrať to všetko, nie je to ľahká situácia, no čas trošku zbrúsy tie ostré hrany bolesti, no dovtedy by bolo dobré ak by si šiel raz jednej sestre a potom druhej, aby si nebol sám. Ak mi napíšeš , ktorý deň by si prišiel tak prídem i ja i keď mám november a december voľno, no určite napíš rada sa stretnem a porozprávam.
10 0
Cajicek21 Cajicek21

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

Neviem este isto. Mozno vo stvtok, by som prisiel do Blavy. Lebo chcem skusit zaziadat o dajaky prispevok z ligy proti rakovine. Som bez prace, na pohreb mi prispel obecny urad. tak chcem skusit zaziadat o ten prispevok
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Cajicek21 Pozri príspevok
Neviem este isto. Mozno vo stvtok, by som prisiel do Blavy. Lebo chcem skusit zaziadat o dajaky prispevok z ligy proti rakovine. Som bez prace, na pohreb mi prispel obecny urad. tak chcem skusit zaziadat o ten prispevok
Možno Ti v tomto budeme vedieť pomôcť, s papiermi i na koho sa obrátiť,aby si dostal niečo, podporu v hmotnej núdzi máš?
3 0
Cajicek21 Cajicek21

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

Podporu asi nedostaneem, lebo nie som evidovany na urade prace. Samozrejme, ze zdrav. si platim. Len este nemam umrtny list matky. Asi bude treba aj dajaku zdrav. dokumentaciu, ohladne toho, ze moja matka mala onkologicky problem, ze? Inak, ked som sa staral o matku a chodil s nou po vysetreniach a potom ju navstevoval v nemocnici, tak nebolo kedy si hladat pracu
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Cajícek, nemysli teraz dopredu..až tak, že blížia sa Vianoce...veď to ťa iba ubíja.
Iste na Vianoce nebuď sám. Raz u jednej sestry, raz u druhej sestry.
Moja mama tiež zomrela ani nie pred rokom na rakovinu. Tiež sme mali mizerné Vianoce a pohreb mala tesne po novom roku. Presne na synove narodeniny a tri dni pred mojimi.
Vieš, život ide ďalej ...ja viem ľahko sa mne rozpráva, keď mám rodinu ..si povieš, ale aj ty si musíš nájsť zmysel života...máš svojho napr.psíka a nie hocijakého, ale určite inteligentného keď môžem tak napísať vlčiaka Kennyho...veď ťa potrebuje. Aj on cíti, že sa niečo udialo, niekto chýba.
Boli ste asi s mamkou veľmi naviazaný na seba.
No teraz je na tebe, aby si sa nevzdával. Nebooooj, my všetci aj na Vianoce sme tu..
10 0
Cajicek21 Cajicek21

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

Ano. Bol som velmi naviazany na matku. mal som ju rad, aj ked sme sa niekedy pohadali. Ale to neznmena, ze by som ju nemal rad. Prave naopak. Psik asi tiez vycitil, že sa niečo deje, ked som plakal pri jeho ohrade. Matka ho totiz obcas hladkala za úška a mal to velmi rad. Ešte v sobotu, ked som bol za matkou, som jej povedal, že ja to tak neviem, ako ty. Ked ho hladila mama, tak sa pes pritisol na nu. Psik tiež cítil, že mama ho má rada. Ešte som v sobotu mamku krmil takymi vytamýnmi, čo jej dali v nemocnici. Aj bylinkový čaj som jej doniesol, ktory chcela priniest. Pozerali sme TV spolu. Povedal som jej, že aj drevo som porubal doma. Tieto veci mi zostanú v srdci. Ale velmi jej nechutilo. Aj obed, ked jej dali, tak to vyvratila! Už nemala v krku tú trubku (trachetomiu). Mohla rozpravat pekne. Už sa to všetko javilo, že bude lepšie. Ale jej srdce to v stredu vzdalo! Ešte som jej v sobotu povedal, že asi pridem na druhú sobotu, lebo aby mi peniaze zostali. Ale tu stredu ma to akosi tam tahalo. Ešte aj mobil som jej tam chcel zaniest. Ale som tam nešiel...
2 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Od piatka som tu nebola, ďakujem všetkým za podporu. Ešte musím vydržať týždeň, kým nastúpim na operáciu a dúfam, že na Vianoce budem doma. Vaša podpora je úžasnou vzpruhou, ďakujem za ponúknutú pomoc, a ochotu. Ste úžasní.
2 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Cajicek21 Pozri príspevok
Neviem este isto. Mozno vo stvtok, by som prisiel do Blavy. Lebo chcem skusit zaziadat o dajaky prispevok z ligy proti rakovine. Som bez prace, na pohreb mi prispel obecny urad. tak chcem skusit zaziadat o ten prispevok
Zdravím Čajíček, predpokladám, že si už kontaktoval ligu ohľadom finančnej pomoci keď tam chceš ísť vo štvrtok. Vo štvrtok totiž v lige je aj sociálna sestra pani Baranová, ktorá v tejto veci vie pomôcť. Určite si so sebou prines správu od lekára, ktorá potvrdzuje, že Tvoja mamina bola onkologickou pacientkou. Drž sa!
5 0
Cajicek21 Cajicek21

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

majka 62 dakujem...ešte som ju nekontaktoval. je tam dajake tel. číslo. Skúsim tam najprv v pondelok zavolať. Spravu od lekara mám, ohladne úmrtia. Aj dajake papiere doma.


Naposledy upravil Cajicek21 : 17.11.12 at 21:02
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky dievčence,

napriek osudu Vás humor neopúšťa a to som rada, pretože to býva 50% úspechu, ale ako píšete nedá sa to na povel, ja som teraz tiež nie v najlepšej forme - je jeseň-nikdy som ju nemala rada a ešte pri depke je to niekedy o držku....
No gratulujem Emilke k rente.....
A chcem sa spýtať, ktoré onkologické dni myslíte a kde sa budú konať, nakoľko i naša organizácia koná také dni tiež v decembri, tak či sa tam náhodou nestretneme.....
Ahoj Vierka,
je to III. Fórum onkologických pacientov, organizuje Liga proti rakovine a koná sa 14. a 15. decembra v Bratislave, v hoteli Double Tree by Hilton, Trnavská 27.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

bajam Pozri príspevok
Ahojte,aj sa trochu citim trapne,ze som sa dlho neozvala,ale citam skoro vzdy,ale nejak stale som sa k pisaniu nedostala,no dnes uz k tomu doslo.Vsetkym, ktori tu pisu prvy krat odkazujem, nebojte sa najdete tu vzdy podporu i radu.Drzim aj ja palce vsetkym,ktory zacali bojovat s tou piagou,ale aj tym ktori stale bojuju .Ja som skoncila chemo zaciatkom oktobra,potom som mala ist hned na oziare,ale som ochorela a drzalo ma to do minuleho tyzdna.Tak tento tyzden som zacala.Zabudla som povedat ,ze po chemo som mala vysledky v poriadku ta dufam,ze to tak ostane i ked clovek nikdy nevie, ako sa dozvedam s pribehov.A medzitym som sa osobne zoznamila s UCT2007 je velmi mila a tymto ju zdravim a myslim na nu aby vysledky s ct boli dobre.Prajem vsetkym vela sily v dalsom lieceni a tiez vela pozitivneho myslenia.
Aj ty si veľmi milá a rada som sa s tebou stretla, dúfam, že sa nám to ešte podarí zopakovať
Ďakujem a držím ti palčeky !!!
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Cajicek21 Pozri príspevok
Ja asi stracam zmysel bytia, lebo mi zomrela matka 14.11.2012...Som doma sam. mam sice 2 sestry, ale maju svoje rodiny a zivot. Samota velmi boli
Úprimnú sústrasť ti prajem !!
0 0
Cajicek21 Cajicek21

Cajicek21 je offline (nepripojený) Cajicek21

uct2007 Ďakujem
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

brezňanka Pozri príspevok
Od piatka som tu nebola, ďakujem všetkým za podporu. Ešte musím vydržať týždeň, kým nastúpim na operáciu a dúfam, že na Vianoce budem doma. Vaša podpora je úžasnou vzpruhou, ďakujem za ponúknutú pomoc, a ochotu. Ste úžasní.
Ahoj ,

týždeň utečie ako voda a do Vianoc? Čo sa chceš toľko povaľovať v posteli v špitáli hmmmm? Odoperujú, postavia Ťa na vlastné a hajde najneskôr po 14 dňoch domov....ale nie že budeš potom umývať okná keď prídeš.....
Držím silno palce.
14 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Ďakujem ešte raz veľmi. Keď sa vrátim zo špitála určite sa ozvem.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vyliecil sa niekto z vas bez ozarovania,chemo,ci radioterapie?

myslim len tak,alternativnou liecbou.
pacient o ktoreho ide,mal na zaciatku hodnoty 137,po 6 mesacnej liecbe alternativnou medicinou klesol na 1,3 a po mesiaci ma uz iba necelych 0.9,s tym ze kazde 3 mesiace mu bola pichnuta hormonalna injekcia.
teraz stoji pred rozhodnutim-lekar tvrdi,ze ak nepojde na ozarovanie,uz mu tu hormonalku nepichne a tym padom sa mu automaticky vytvoria metastazy.
pacient i my v rodine sme proti ozarovaniu ale toto sa mi zda ako nepriamy natlak.
co poradite?
alternativna liecba nie je lacna,no je setrna.
ked pojde na ozarovanie,boli to zbytocne vyhodene peniaze,lebo imunita sa mu uz iste natolko neobnovi.
prosim,vyjadrite sa cim skor a v co najväcsom pocte.ti ktori mate s niecim podobnym skusenosti.jedna sa o rakovinu prostaty,zatial bez metastaz,no neoperovatelnu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Plno otázok , takže v príspevku odpovede...
osky Pozri príspevok
vyliecil sa niekto z vas bez ozarovania,chemo,ci radioterapie?

myslim len tak,alternativnou liecbou.
JA osobne žiadneho nepoznám , takže neviem , ale možné to je .
pacient o ktoreho ide,mal na zaciatku hodnoty 137,po 6 mesacnej liecbe alternativnou medicinou klesol na 1,3 a po mesiaci ma uz iba necelych 0.9,s tym ze kazde 3 mesiace mu bola pichnuta hormonalna injekcia.
Aké hodnoty ???
Markery ??? ...a ktorých ???...PSA ???

teraz stoji pred rozhodnutim-lekar tvrdi,ze ak nepojde na ozarovanie,uz mu tu hormonalku nepichne a tym padom sa mu automaticky vytvoria metastazy.
Lekár by mal predsa len vedieť viac ako pacient a spol .
Ak sa nejaká buňka vyberie zlým smerom , tak sa predsa množí ako aj zdravá a následok sú tie metastázy .

pacient i my v rodine sme proti ozarovaniu ale toto sa mi zda ako nepriamy natlak.
co poradite?
Ožiar alebo chemo ..............
alternativna liecba nie je lacna,no je setrna.
Ožiar a chemo tiež nie je lacné , no na rozdiel od alternatívy platí poisťovňa tie tisíce éčiek ...takže ???
ked pojde na ozarovanie,boli to zbytocne vyhodene peniaze,lebo imunita sa mu uz iste natolko neobnovi.
prosim,vyjadrite sa cim skor a v co najväcsom pocte.ti ktori mate s niecim podobnym skusenosti.jedna sa o rakovinu prostaty,zatial bez metastaz,no neoperovatelnu.
No názor a hlavne skúsenosti Ti ženské osadenstvo asi nepovie ...a ja detto , nakoľko ( chvalabožku ) tento problém nemusím riešiť...
2 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
takéto niečo som našiel, pôvodne som sa ale snažil vygúgliť kliniku v Peru, ktorú založil poľský misionár, kde vraj dokážu liečiť rakovinu prírodnými liekmi, ktoré podporujú imunitu, pacient by však nemal absolvovať deštrukčnú chemoterapiu ani ožarovanie - táto informácia pochádza z časopisu Expres international, ktorý ktovie prečo 2x po sebe zrušili...
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lapejko,toto vsetko mame na nete uz preluskane,ja hladam niekoho konkretneho-lebo reci sa hovoriaa chlieb sa je...vies ako to je,skusil vsetko ,zabralo,ale predsa...
doktori nie su celkom blbi,takze je to tazke rozhodovanie.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
osky Pozri príspevok
vyliecil sa niekto z vas bez ozarovania,chemo,ci radioterapie?

myslim len tak,alternativnou liecbou.
pacient o ktoreho ide,mal na zaciatku hodnoty 137,po 6 mesacnej liecbe alternativnou medicinou klesol na 1,3 a po mesiaci ma uz iba necelych 0.9,s tym ze kazde 3 mesiace mu bola pichnuta hormonalna injekcia.
teraz stoji pred rozhodnutim-lekar tvrdi,ze ak nepojde na ozarovanie,uz mu tu hormonalku nepichne a tym padom sa mu automaticky vytvoria metastazy.
pacient i my v rodine sme proti ozarovaniu ale toto sa mi zda ako nepriamy natlak.
co poradite?
alternativna liecba nie je lacna,no je setrna.
ked pojde na ozarovanie,boli to zbytocne vyhodene peniaze,lebo imunita sa mu uz iste natolko neobnovi.
prosim,vyjadrite sa cim skor a v co najväcsom pocte.ti ktori mate s niecim podobnym skusenosti.jedna sa o rakovinu prostaty,zatial bez metastaz,no neoperovatelnu.
toto sú čo za reči???? toto je čisto vydieranie.......moja rada nech zmení lekára!!!!!! Pacient sám musí vedieť a sa rozhodnúť, že či to ožarovanie alebo chemo chce postúpiť, alebo nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať