Zavrieť

Porady

Súdne trovy

Ahojte, prosím poraďte mi.

Firma neplatila havarijné poistenia až ju dala poisťovňa na súd. Teraz to majú doplatiť + súdne trovy + úrok z omeškania. Čo všetko mám dať v JÚ do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzana hlavata
    Ahojte, prosím poraďte mi.

    Firma neplatila havarijné poistenia až ju dala poisťovňa na súd. Teraz to majú doplatiť + súdne trovy + úrok z omeškania. Čo všetko mám dať v JÚ do nákladov?
    Ak máš zmluvu, že v prípade nezaplatenia poistenia bude dlžná suma vymáhaná súdnou cestou, tak by som to do nákladov dala, ale:
    - do VOZD - zaplatenia poistenia
    - do VNZD - súdne trovy aj úrok z omeškania,
    nakoľko by som neverila, že mi to kontrola odobrí. V prípade nesolventnosti podnikateľa nie z vlastnej viny - tzn., že z dôvodu druhotnej platobnej neschopnosti by som to považovala za uznaný výdaj, mám ako dokázať, že nezaplatenie zmluvnej ceny nenastalo mojou vinou, v prípade ignorovania zmluvy by som rozhodne súdne trovy a úroky z omeškania nedávala do VOZD.

    Milky110 je offline (nepripojený) Milky110

    Milky110
    Dobrý deň, ja mám taký problém, mal som auto na leasing ktorý som predčastne ukončil ku dňu 6.5. 2011. V zakonnej a havarijnej poistovniach som sa bol informovat este pred ukoncenim ze ci bude zmluva pokracovat dalej povedali mi ze ano. Tak som cakal na sekya bol som v tom ze mam havarijnu poistku. 26.5.2011 sme mali havariu tak som to siel nahlasiť do mojej havarijnej generali spisali sme papiere a odoslalo sa to do Bratislavy,generali mi povedali ze si mozem ist dat opravit auto. Dal som si opraivt auto servis poslal fakturu do generali oni ju zaplatili a mne prisiel papier ze vec je uzavreta. Mesiac na to mi prisiel dalsi papier od generali ze som sa neopravnene obohatil lebo ze medzi mnou a nimi skoncila 5.5.201 zmluva1 a vcase nehody som nemal havarijnu positku u nich aktivnu. A teraz odomna ziadaju naspat peniaze a nie je to mala suma. Jedno nechapem preco mi nepovedali ked som bol u nich nahlasit skodovu udalost ze uz snimi nemam aktivnu zmluvu a ako to mohli riesit tu udalost potom keby som vedel ze ju nemam aktivnu tak by som auto opravovat nedal ale nik mi to od nich nepovedal a nik ma anipisomne neinformoval ze mi skoncila zmluva.Poradte mi ci ma zmysel sudit sa snimi lebo oni sa mi teraz vyhrazaju sudom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.