Zavrieť

Porady

Tranzit cigariet z USA na Ukrajinu cez uzemie SR

Dobry den chcel by som sa opytat ako je mozne zrealizovat tranzit tabakovych vyrobkov cez uzemie SR ?
v USA sa nakupi kontajner cigariet a sa posle na SVK. a tu uz vznika prva otazka musim zadat colnicu kam to pride a nemam ani tusenie ako sa to robi?
Nevie mi niekto povedat kolko musim zlozit colnu zabezpeku ked ide o 960 krabic, v kazdej z nich je po 50 kartonov. celkova hodnota tovaru je vo vyske 150 000 eur. ???
Dalej potrebujem mat vystavenu T1? kto mi to dokaze vystavit aka firma a kde taku firmu najdem???
Ale hlavne mi ide o to aby som pochopil ked si objednam cigarety. co dalej ako si ich vyzdvihnem z pristavu? asi rovno na SVK sa neda objednat?
P.S Keby aspon niekto vedel mi poradit aj malou radou budem velmi vdacny.
dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    TARNED Pozri príspevok
    Dobry den chcel by som sa opytat ako je mozne zrealizovat tranzit tabakovych vyrobkov cez uzemie SR ?
    v USA sa nakupi kontajner cigariet a sa posle na SVK. a tu uz vznika prva otazka musim zadat colnicu kam to pride a nemam ani tusenie ako sa to robi?
    Nevie mi niekto povedat kolko musim zlozit colnu zabezpeku ked ide o 960 krabic, v kazdej z nich je po 50 kartonov. celkova hodnota tovaru je vo vyske 150 000 eur. ???
    Dalej potrebujem mat vystavenu T1? kto mi to dokaze vystavit aka firma a kde taku firmu najdem???
    Ale hlavne mi ide o to aby som pochopil ked si objednam cigarety. co dalej ako si ich vyzdvihnem z pristavu? asi rovno na SVK sa neda objednat?
    P.S Keby aspon niekto vedel mi poradit aj malou radou budem velmi vdacny.
    dakujem velmi pekne



    Zaujímavé, všetci vozia cigarety z Ukrajiny, len ty ich ideš dovážať na Ukrajinu. ... to len tak, že je to nezvyčajné.

    Bohužiaľ v tých colných veciach sa nevyznám.

    TARNED je offline (nepripojený) TARNED

    TARNED
    tak si odmyslite Ukrajinu a ako by to bolo v pripade reexportu z tretej krajiny do tretej krajiny?? aky je postup. prosim o radu kazdeho kto apson nieco vie nech poradi dakujemm

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    No neviem, ale logika veci mi hovorí, že treba vystaviť papiere tak, že krajna pôvodu USA a krajna cieľová UA t.j. to že ten tovar pôjde cez SVK v podstate by nemalo mať vplyv na nejaké colné doklady... na slovensku by sa len skontrolovali plomby na kontajnery či sú neporušené a môže tovar pokračovať ďalej... nie?

    takže ak by šli loďou a následne vlakom, tak by som vybavoval veci len na colnici v Hamburgu a potom až na ukrajne ako miesto určenia...

    TARNED je offline (nepripojený) TARNED

    TARNED
    ale da sa vybavit T1 na slovensku??? a s tou colnou zabezpekou kde ju zlozim?? a v akej vyske?? ja by som chcel prelozit na slovensku do ukrajinskych kamionov preto sa kontajner otvori. co nato potrebujem?? dakuejmm

    TARNED je offline (nepripojený) TARNED

    TARNED
    a este taka otazka ci sa to da uloozit do colneho skladu??? a kde na slovensku je colny sklad ktory ma licenciu na tabakove vyrobky?

    Tranzit cigariet z USA na Ukrajinu cez uzemie SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.