Zavrieť

Porady

Problem z reklamou na Facebooku

Môj problem z Facebookom
Chcem upozorniť na môj problém. Registroval som sa na Facebooku nasledne som vyskúšal ich reklamu čo ponúkaju. Pre platbu je potrebné zadať kreditnu alebo debetnu kartu. Reklamna kampaň prebehla a automaticky si sťahovali platby z platobnej karty potiaľ je to OK. Potom som skončil z reklamou na ich strankach zmazal z ich aplikácie platobnú kartu a zmazal svoj učet a tu nastali problémy. Po zmazani svojho učtu so dostal email, že do 14 dni sa môžem znovu prihlásiť a moje údaje budú zachované. Pred koncom tejto lehoty som dostal email ze som sa znovu prihlásil do učtu a teraz my dosiel email ze my nemohli stiahnuť úhradu z platobnej karty za reklamnu kampaň a odkaz cez ktorý to mam uhradiť. Samozrejme že som sa znovu neprihlásil na Facebook a žiadnu reklamu u nich neriešil.

Má s tým niekto skúsenosti? Neviete či to sú len povine tance Facebooku ako Vás dostať naspäť alebo došlo k nejakému podvodu a môžem na to doplatiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    Vyzerá to na neserióznosť zo strany Facebooku. Týmto emailom, v ktorom ma informujú že my nemohli stiahnuť platbu z karty ma donútili sa znovu prihlásiť do svojho účtu. Po prihlásení my samozrejme znovu obnovili konto. Pozeral som na reklamné kampane nová kampaň sa tam nenachádza a všetky staré mimochodom sú z leta 2009 od vtedy som ich reklamu nepoužil sú uhradené v plnej výške. Po tom ako som prestal používať ich reklamu mali možnosť ešte 6 mesiacov si stiahnuť peniaze z karty potom som ju údaje o karte z aplikácie zmazal. Všetko bolo uhradené a je to aj teraz v poriadku, keď si porovnám požadované platby za kampane a stiahnuté platby . Záhadne sa po mojom zmazaní konta objavila pozdĺžnosť 0,60 €, ktorá predpokladám je len chybou v aplikácii. Takže môj účet nebol zneužitý čo som rád ale je neskutočné ako neseriózne dokáže Facebook postupovať ak si u nich zmažete účet. To ma teda prekvapili Nepíšem čo robili počas tej 14 dennej lehoty ktorú Vám dajú na návrat škoda sa rozpisovať ale ak nereagujete sú schopný Vám napísať, že ste sa znovu prihlásili a tak Vám konto nezrušili a ak ani na to nereagujete sú schopný Vám napísať, že im dlhujete. Proste výstupom z tohto všetkého je, že Vaše konto na facebooku je nezmazateľné na večne veky. Idem skúsiť zmazať znovu som zvedavý či sa podarí.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V tomto pripade mi to vychadza ako zneuzitie osobnych udajov a pokus obrat ta o peniaze. Si si isty ze nemas avirenu masinu a ze niekto nepozna tvoje pristupove udaje na facebook? Na tvojom mieste by som to zacal riesit..

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Prajem pekný deň, prosím napíšte mi svoj názor. Je možné zistiť, kto si prehliada môj verejný profil na facebooku? Chcem sa zaregistrovať, neobľubujem však zverejňovanie určitých informácií o mne. Alebo chcem vedieť, kto si prehliada môj profil. Je toto možné? Ďakujem.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Nie, nie je možné zistioť kto si prehliada Váš profil. Po registrácii si môžete zvoliť kto všetko uvidí Vaše informácie. Môžete si nastaviť najprísnejšie zdielanie veci o sebe a v tom pripade tieto veci uvidia iba ti ktorim to dovolite (napriklad Vasi priatelia) ostatni tieto veci neuvidia.
    V pripade, ze sa chcete zaregistrovat kvoli reklamnemu uctu mozete vyuzit obchodny ucet, kde neuvadzate ziadne svoje udaje

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Uz ked sme pri facebooku, co kebyu si naml napisal aku ucinnost reklamy si dosiahol a ci sa ti ta reklama tam oplatila?

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    Sociálne média sú bez pochyby skvelá vec na reklamu dá sa tam doslova čarovať. Nemyslím na štandartnú ponuku reklamy, ale na možnosti ktoré sa tam ponúkajú pre nízko nákladovú reklamu. Treba si uvedomiť ze je tam cca 800tis FB a 500tis. YT slovákov.

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Prikladom usechu propagacie na socialnych sietiach konkretne na Facebooku bola strana SAS pred volbami. za minimalne poplatky oslovila siroku verejnost a najme prvovolicov, na ktorých bola aj ich kampan z casti orientovaná.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    makiki Pozri príspevok
    Sulik a jeho kvazi politici su zly priklad

    Bude to mimo témy ale nedá mi nereagovať.
    Veľa ľudí sa nechalo nachytať na pekne písané članky do istých inzertných novín. Články I.M. z Hnutia obyčajní ľudia dokázali poblázniť hlavy veľa voličom a teraz je tento akože "politik" v parlamente a nevie čo od rozkoše.

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    makiki Pozri príspevok
    Sulik a jeho kvazi politici su zly priklad
    Chápem ako to myslíte, ale z hľadiska využitia internetových médii je to dobrý príklad. Fakty: Z neznámych ľudí za cca 1 rok sú mediálne hviezdy, ktoré reálne získali vstup do parlamentu štátu.

    Za rok cieľ dosiahnutý - náklady minimálne možné. Dosiahnúť takýto cieľ z použitím iných prostriedkov propagandy v takom krátkom čase sa snáď ani nedá.

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    FugAn Pozri príspevok
    Bude to mimo témy ale nedá mi nereagovať.
    Veľa ľudí sa nechalo nachytať na pekne písané članky do istých inzertných novín. Články I.M. z Hnutia obyčajní ľudia dokázali poblázniť hlavy veľa voličom a teraz je tento akože "politik" v parlamente a nevie čo od rozkoše.
    Mňa osobne práve dosť zarazilo na akej úrovni komunikovali ,,Obyčajný ľudia,, až taký úspech by som nečakal.

    SCANDAL je offline (nepripojený) SCANDAL

    fotič špeciálnych špztiek SCANDAL
    MIWOSLAV tiež zdieľam podobný názor...
    môžu si ľudia z SAS gratulovať...ale skôr by ma teraz zaujímal názor čo hovoria na nich ich voliči po tom, čo sa predstavaní z SAS pekne vyfarbili po zložení poslaneckých mandátov...

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    SCANDAL Pozri príspevok
    MIWOSLAV tiež zdieľam podobný názor...
    môžu si ľudia z SAS gratulovať...ale skôr by ma teraz zaujímal názor čo hovoria na nich ich voliči po tom, čo sa predstavaní z SAS pekne vyfarbili po zložení poslaneckých mandátov...
    Majú na to dostatočný čas aby verejnú mienku zmenili. Ak budu na tom poctivo pracovať v nasledujúcich voľbách môžu isť aj hore. Uvidíme ako to dopadne

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    SCANDAL Pozri príspevok
    MIWOSLAV tiež zdieľam podobný názor...
    môžu si ľudia z SAS gratulovať...ale skôr by ma teraz zaujímal názor čo hovoria na nich ich voliči po tom, čo sa predstavaní z SAS pekne vyfarbili po zložení poslaneckých mandátov...
    Síce sme všetci OT, ale nad touto vládou by som ešte nevynášal žiadne rozsudky. To uvidíme reálne až po tých 3 rokoch, čo niečo robia, alebo nie...

    dilla je offline (nepripojený) dilla

    dilla
    Chcel by som sa spýtať, kde je možné nájsť faktúry za reklamu na facebooku v ich systéme a ako je možné kontaktovať ich reklamné oddelenie.

    Vopred ďakujem

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Prejdeš na reklmné rozhranie a potom vľavo klikneš na "vyúčtovanie". Tam si zvolíš mesiac a más faktúry.

    Reklamné oddelenie, skús kontaktovať cez formulár tu: http://www.facebook.com/business/contact.php

    Či sa ti ozvu naspat je otazne. Hlavne komunikuj v anglictine

    danmag je offline (nepripojený) danmag

    danmag
    Ja som mal tiez taky mensi problem z platbou na facebooku...skoncil som tam z reklamami a mal som pocit ze za vsetky inzeraty som mal zapletene ale potom neskor po mesiaci mi opat stiahli a nemyslim si ze to bolo celkom v poriadku...

    Neriesil som to lebo neslo o velku sumu...

    SCANDAL je offline (nepripojený) SCANDAL

    fotič špeciálnych špztiek SCANDAL
    danmag Pozri príspevok
    Ja som mal tiez taky mensi problem z platbou na facebooku...skoncil som tam z reklamami a mal som pocit ze za vsetky inzeraty som mal zapletene ale potom neskor po mesiaci mi opat stiahli a nemyslim si ze to bolo celkom v poriadku...

    Neriesil som to lebo neslo o velku sumu...


    Práve pre niečo podobné si to neriešim cez takéto a podobné spoločnosti, resp. typy reklám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.