Zavrieť

Porady

čerešňová polievka

nevedel by mi niekto poradiť recept na pravú maďarskú čerešňovú polievku? Cez net som našla také zvláštne typy, buď je to len z vody, alebo tam pridávajú víno... viem že originál by tam malo isť mlieko, len neviem čo ešte
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Na TV Paprika som ti našla višňovú, môže byť?


    Studená višňová polévka - Menu „Bifidus”

    Hozzávalók 4 személyre:
    1 sklenice višňového kompotu z odpeckovaných višní
    10 dkg cukru
    1 tyčinka skořice
    3-4 ks hřebíčku
    1 citron
    2 dl červeného vína
    1 dl smetany
    1 dl zakysané smetany
    mouka
    K višním přilijeme 3 dl vody, přisypeme k nim cukr a do vody přihodíme ještě skořici a hřebíček. Začneme vodu ohřívat, a pak do ní nastrouháme citronovou kůru.
    K vařící se polévce přidáme smetanu smíchanou s červeným vínem. Až polévka znovu začne vřít, zahustíme ji moukou rozmíchanou v zakysané smetaně. Nakonec ještě polévku krátce povaříme, pak ji necháme vychladnout a na úplný závěr ji dáme ještě na několik hodin do chladničky.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    mlisa Pozri príspevok
    nevedel by mi niekto poradiť recept na pravú maďarskú čerešňovú polievku? Cez net som našla také zvláštne typy, buď je to len z vody, alebo tam pridávajú víno... viem že originál by tam malo isť mlieko, len neviem čo ešte
    ďakujem
    http://kucharka.madness.sk/recept/87...a-polievka.php

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marína Pozri príspevok
    Na TV Paprika som ti našla višňovú, môže byť?


    Studená višňová polévka - Menu „Bifidus”

    Hozzávalók 4 személyre:
    1 sklenice višňového kompotu z odpeckovaných višní
    10 dkg cukru
    1 tyčinka skořice
    3-4 ks hřebíčku
    1 citron
    2 dl červeného vína
    1 dl smetany
    1 dl zakysané smetany
    mouka

    K višním přilijeme 3 dl vody, přisypeme k nim cukr a do vody přihodíme ještě skořici a hřebíček. Začneme vodu ohřívat, a pak do ní nastrouháme citronovou kůru.

    K vařící se polévce přidáme smetanu smíchanou s červeným vínem. Až polévka znovu začne vřít, zahustíme ji moukou rozmíchanou v zakysané smetaně. Nakonec ještě polévku krátce povaříme, pak ji necháme vychladnout a na úplný závěr ji dáme ještě na několik hodin do chladničky.
    Dík za recepísek. Možno po tých dažďoch nám nejaké ostanú na strome.
    Naposledy upravil Tweety : 02.06.10 at 12:11

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    To mi pripomenulo. Mala som 15 rokov boli sme na dovolenke pri Balatone. Tam bola čerešňová polievka. Mám v poslednej dobe iné chute ako obvykle.. Dala by som si

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    2009 Pozri príspevok
    To mi pripomenulo. Mala som 15 rokov boli sme na dovolenke pri Balatone. Tam bola čerešňová polievka. Mám v poslednej dobe iné chute ako obvykle.. Dala by som si
    ved to, aj ja by som si dala Naposledy som ju jedla v zime na navsteve v jednej madarskej rodine, aj mi bol pretlmoceny recept, ale skleroza zauradovala
    Tie recepty sa trochu odlisuju, takze tazko povedat ktora je ten original, budem musiet skusat
    Ale vsetkym dakujem

    čerešňová polievka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.