Zavrieť

Porady

Kto podáva návrh na zmenu v OR?

Dobrý deň. Založil som so spoločníkom s.r.o. kde sme zároveň figurovali ako konatelia. Po problémoch, ktoré vyrobil môj spoločník som sa rozhodol, že skončím s firmou. Najprv som teda riešil odstúpenie z postu konateľa. Zaslal som list a zvolal som VZ, na ktoré som horko ťažko dotiahol toho druhého konateľa (spoločníka). Od toho dátumu nie som teda už konateľ spoločnosti ak tomu dobre rozumiem. Teraz riešim aj prevod obchodného podielu ale viac ma trápi ako dostať moje meno z OR tej spoločnosti? Kto podáva návrh na zmenu, keďže už nie som konateľ? Môžem to urobiť aj ja? Môžem dať zmenu iba ako výmaz konateľa? Keď to neurobí ostávajúci konateľ, čo môžem robiť? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bolo to treba riešiť naraz, ked sa ti už podarilo "dotiahnuť" spoločníka na VZ. Spísať všetko naraz a podať návrh.

    Môžeš sa obrátiť na súd - to je na dlhé lakte
    alebo riešiť ešte jedno VZ.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    spravne, odo dna kedy sa konalo VZ je vzdanie sa funkcie konatela ucinne, takze konatelom spolocnosti nie si. No, aby Ta registrovy sud vymazal, musel by konatel, ktory ostal v spolocnosti podat navrh na zapis zmeny, no ak to nevykonal, ostava Ti len podat navrh na konanie o zhode zapisanych udajov so skutocnym stavom podla Obcianskeho sudneho poriadku. Bude to trochu dlhsie trvat, ale da sa to.

    goromir je offline (nepripojený) goromir

    goromir
    Ďakujem. Pomohlo. Skúsim to ťahať cez ten súd. Ako som už písal, bol to zázrak, že tam vôbec prišiel a po dohode ako sa bude konať ďalej zase rieši, resp. nerieši vôbec nič. Je bez majetku, už aj bez trvalého bydliska, pravidelne mi vyvolávajú jeho veritelia a on si proste behá po Slovensku a vyrába prúsery. Každý kto si teda klikne na OR samozrejme zistí moje údaje a hneď mi vyvolávajú. Nie je to nič príjemné. Ešte raz ďakujem.

    Kto podáva návrh na zmenu v OR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.