Zavrieť

Porady

predbežné zverenie dieťaťa do starostlivosti

Dobrý deň..
Chcela by som sa opýtať,ako mám postupovať..S ex-priateľom sme sa dohodli,že mi bude každý mesiac do 15.posielať na účet 90€ na syna..prvý mesiac ich poslal,druhý až keď som mu povedala,že mu malého nedám,lebo mi neposlal tie peniaze a teraz mi nezaplatil za máj,jún..Zasa som mu povedala,že keďže si on neplní povinnosti,tak ani ja si ich nebudem.Na to on mi povedal,že 90€ mi nebude na malého posielať,lebo mu to finančne nevychádza (každý druhý mesiac ma inú robotu,platí si úver na auto,pôžičky,cigarety,..) a bude mi platiť len 50€..Momentálne robí niekde na čierno automechanika..Začal sa mi vyhrážať,že nebudem môcť chodiť s malým k babke (žije na Morave)
Hľadala som na internete aj nejaký vzor,ako napísať návrh na súd,ale nič som nenašla..Môžete mi niekto poradiť?
Je nejaká šanca,že by ho dostal on do opatery?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Aký vzor hľadáš? Čo presne potrebuješ? ...

    Podľa mńa Ti chce iba nahnať strach. Prečo by Ti malo byť dieťa odobraté? To nie je také jednoduché, nemaj strach. Dieťa sa matke odoberá iba ak sa o dieťa nestará, vedie neusporiadaný život, užíva alkoho,drogy a pod.
    Pokiaľ sa o dieťa vhodne staráš, nik ti ho nevezme.

    Ex si nemôže len tak sám meniť výšku výživného. Ak má súdom určenú výšku výživného, musí ju dodržať . Ak sa zhoršila jeho finančná situácia, musí dať najskôr žiadosť na zníženie výživného.

    Na porade je veľmi veľa príspevkov ohľadom neplatenia výživného.
    Nájdeš ich cez vyhľadávač
    Naposledy upravil arizona : 06.06.10 at 12:34

    darusik je offline (nepripojený) darusik

    darusik
    potrebovala by som vzor ako mám napísať návrh na predbežné zverenie do mojej opatery..
    na výške výživného sme sa dohodli samy..

    predbežné zverenie dieťaťa do starostlivosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.