Zavrieť

Porady

Ukradnuté doklady

Prosím poradíte mi? Manžel je živnostník, popri zamestnaní mu účtujem v jednoduchom účtovníctve. Stala sa nám takáto vec - blíží sa termín odovzávania DPH, a keďže som dosť pracovne vyťažená, vzala som si notebook aj s dokladmi za 3. stvrť. na dlhsiu cestu so sebou a v BA nám ukradli notebook aj spolu s dokladmi. Už som mala takmer všetko pripravené, trebalo len niečo skontrolovať. Som z toho nešťastná lebo informovali sme sa dnes na DU a tam nám povedali že priznanie musím odovzdať na čas aj keď s 0,- hodnotou a do 30 dní mám podať opravné, ale zaplatíme aj pokutu 2000,- SK. Nie je možné iné riešenie? Mám potvrdenie aj od polície, že nám vykradli auto. Notebook sme mali v osobnom vlastníctve, žiadna poistka, stál veľa peňazí a to mám ešte platiť aj pokutu, kvôli tomu, že nám nejaký feťak vykradol auto? Faktúry vystavené aj došlé manžel už zháňa od partnerov, ale to nestihnem všetko do zajtra t.j. 25/10.Nie je možné iné riešenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinka99 je offline (nepripojený) Martinka99

    Martinka99
    Žiaľ iba do 6. mesiaca na pevnom pc, z notebooku som nemala na to čas. Viem urobila som chybu, že som si to nezálohovala, ponaučenie do budúcnosti. (

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Chyba je nielen že si nezálohuješ ale aj že si nechávaš notebook v aute,polícia na to upozorňuje min 10 rokov

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Bohužiaľ, skutkový stav už nezmeníš, ale držím prsty, aby to všetko dobre dopadlo

    Ivuška je offline (nepripojený) Ivuška

    Ivuška
    Ak si aspoň približne pamätáš, koľko by ste mali platiť DPH, urobila by som to asi tak, že by som podala priznanie na sumu radšej trochu vyššiu, ako by mala byť a potom by som urobila dodatočné DP. Pokiaľ by suma v dodatočnom priznaní bola nižšia, podľa mojich vedomosti by si pokutu platiť nemala.

    Martinka99 je offline (nepripojený) Martinka99

    Martinka99
    Takže už som všetko stihla doplniť. Partneri s ktorými spolupracujeme mi veľmi pomohli, ešte mi chýba jedna fa, dúfam, že mi ju dodajú ešte dnes. Včera som účtovala v noci do 2.00 hod. tak dúfam, že tá pokuta nebude. Vychádza mi nadmer. odpočet.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Martinka99
    Takže už som všetko stihla doplniť. Partneri s ktorými spolupracujeme mi veľmi pomohli, ešte mi chýba jedna fa, dúfam, že mi ju dodajú ešte dnes. Včera som účtovala v noci do 2.00 hod. tak dúfam, že tá pokuta nebude. Vychádza mi nadmer. odpočet.
    Tak vidíš, nakoniec všetko dobre skončí

    Martinka99 je offline (nepripojený) Martinka99

    Martinka99
    Takže som to stihla, ale poradíte mi ešte? Faktúry mi všetci zašlú okrem jednej firmy-dali si podmienku, že ak im pošlem potvrdenie od polície, potom mi pošlu opis. Samozrejme, že potvrdenie mám, ale majú právo si to pýtať? Je to firma, kt. predáva pc na Slovensku, ale faktúrý vystavujú pod českou firmou bez DPH. Že by to bol dôvod a je to pre nich komplikovanejšie?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Ja osobne si myslím, že na to vôbec nemajú právo.
    Veď aj keď sa mi napríklad nejaká faktúra stratila, alebo proste oni ju poslali a ku mne sa nedostala, tak mi náš dodávateľ bez problémov poslal druhú. Veď stačí na faktúru veľkým napísaš OPIS. Neviem, prečo by to malo byť pre nich komplikovanejšie, veď ju jednoducho len vytlačia. Nebudú vystavovať novú faktúru s novým dátumom, no nie ?
    Neviem prečo s tým robia problémy. Ale ak im ku šťastiu chýba len potvrdenie od polície, tak by som im ho ofotila a dala. Nech su spokojný a ty dostaneš faktúru.

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    ahoj martinka
    takze DPH priznanie si podala nacas
    pokial viem opravne danove priznanie sa dava do terminu podania danoveho priznania tzn. ak by si podala jedno 20-teho a dalsie 25-teho tak sa na to prve hladi akoby nebolo podane
    ak budes podavat po 25-tom tak podas dodatocne dp
    a tam len v pripade ze mal byt nizsii nadmerak ti moze du vyrubit podla § 35 ods.1e a to vo vyske trojnasobku sucinu zakladnej urokovej sadzby NBS a to len v pripade ak je tato suma vyssia ako 500SK

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Martinka99
    Faktúry mi všetci zašlú okrem jednej firmy-dali si podmienku, že ak im pošlem potvrdenie od polície, potom mi pošlu opis.
    Toto je smutné........ a keby ste žiadali opis faktúry s dôvodom, že ste ju "nechtiac zničili pri prevrhnutí pohára vody" , tak sa s vami vôbec nebudú baviť? Sú ľudia a ľudia, ako všade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.