Zavrieť

Porady

Neuznaná reklamácia obuvi

Vo februári tohto roku som si kúpila značkové botasky za 85EUR. Po dvoch mesiacoch som si vsimla, ze sa mi urobili diery z vnútra, tak kde sú päty. Botasky som dala na reklamáciu. Po mesiaci mi v predajni predložili vyjadrenie súdneho znalca, že reklamácie nie je uznaná z dôvodu, že "vada pretrhnutia výstelky vznikla používaním a nesprávnou aplikáciou šnurovania a obuv bola nosená po vzniku vady".
Za prvé, obuv si viem zašnurovať po obutí aj rozšnurovať pred obutím, je to úplny nezmysel, nakoľko tam nie ej iné poškodenie dookola tých dier. A že som obuv nosila po vzniku vady bolo tým, že som si hneď nevšimla, že sa tam robia tie diery, lebo ja do botasiek nenazerám každý deň. Všimla som si to, až keď ma ten predratý materiál odieral do päty.
Volala som na SOI - obchodnú inšpekciu a tam mi povedali, že v tejto veci mi oni nepomôžu, lebo reklamácia bola vybavovaná vrámci lehoty a v súlade so zákonom.
Má teraz vôbec zmysel posielať túto obuv na posúdenie na moje náklady inému znalcovi? Nakoľko posudok nie je lacná záležitosť a už bol jeden vypracovaný (podľa mňa znalcom, s ktorým majú dohodnuté výsledky). Mám vôbec nárok na preplatenie nákladov za vypracovanie posudku predajňou, keď už jeden bol vypracovaný? Na SOIke mi povedali, že toto sa môže riešiť len súdnou cestou. Má vôbec nejaký zmysel argumentovať v predajni s iným posudkom, keď budú vypracované dva - jeden v rozpore s druhým? Ako je to vôbec možné, že súdny znalec môže vypracovať posudok s takými nezmyselnými argumentami?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Achelan Pozri príspevok
    Vo februári tohto roku som si kúpila značkové botasky za 85EUR. Po dvoch mesiacoch som si vsimla, ze sa mi urobili diery z vnútra, tak kde sú päty. Botasky som dala na reklamáciu. Po mesiaci mi v predajni predložili vyjadrenie súdneho znalca, že reklamácie nie je uznaná z dôvodu, že "vada pretrhnutia výstelky vznikla používaním a nesprávnou aplikáciou šnurovania a obuv bola nosená po vzniku vady".
    Za prvé, obuv si viem zašnurovať po obutí aj rozšnurovať pred obutím, je to úplny nezmysel, nakoľko tam nie ej iné poškodenie dookola tých dier. A že som obuv nosila po vzniku vady bolo tým, že som si hneď nevšimla, že sa tam robia tie diery, lebo ja do botasiek nenazerám každý deň. Všimla som si to, až keď ma ten predratý materiál odieral do päty.
    Volala som na SOI - obchodnú inšpekciu a tam mi povedali, že v tejto veci mi oni nepomôžu, lebo reklamácia bola vybavovaná vrámci lehoty a v súlade so zákonom.
    Má teraz vôbec zmysel posielať túto obuv na posúdenie na moje náklady inému znalcovi? Nakoľko posudok nie je lacná záležitosť a už bol jeden vypracovaný (podľa mňa znalcom, s ktorým majú dohodnuté výsledky). Mám vôbec nárok na preplatenie nákladov za vypracovanie posudku predajňou, keď už jeden bol vypracovaný? Na SOIke mi povedali, že toto sa môže riešiť len súdnou cestou. Má vôbec nejaký zmysel argumentovať v predajni s iným posudkom, keď budú vypracované dva - jeden v rozpore s druhým? Ako je to vôbec možné, že súdny znalec môže vypracovať posudok s takými nezmyselnými argumentami?
    Keď je reklamácia do 1 roka, musia pri zamietnutí určiť osobu na odborné posúdenie, pokiaľ nie ste pokojná s posúdením na ktorú sa môžete obrátiť o konkurenčný posudok. Pokiaľ predložíte tovar takto určenej osobe, náklady znáša predajca, aj pri negatívnom posúdení. Ak predložíte tovar na posúdenie inéj osobe (súdny znalec, certifikačný úrad, určená osoba alebo štátna skúšobňa) znášate náklady len v neúspešnom podaní. Toto nájdete v zákone o ochrane spotrebiteľa. Ten zákon je absolútne nekorektný voči predajcom a ak ho ovládate a postupujete v súlade s ním, neexistuje reklamácia s ktorou by ste neuspeli. Napríklad odpoveď (zamietnutie reklamácie) vám v prípade že bolo nutné posúdenie znalca musia DORUČIŤ do 3 dní od uplatnenia reklamácie a musí byť priložený posudok znalca. Ak odovzdáte reklamáciu 5 min. pred záverečnou, má predajca 2 dni na to aby zabezpečil posudok a doručil vám ho. Ak to nestihne, je reklamácia uznaná. AK jeden tovar reklamujete 3 razy (aj rôzne veci) máte nárok na zrušenie kúpnej zmluvy..........a pod. Ten zákon je nehorázny a spôsobí postupné zvašovanie cien, nakoľkoo budú musieť byť uznávané aj neoprávnené reklamácie. Takže ak máte oprávnenú reklamáciu, nemôže byť problém, len postupujte podľa tohto zákona.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na tvojom mieste by som podal na znalca staznost na Ministerstvo Spravodlivosti SR. Oni daju na svoje naklady vypracovat kontrolny posudok znaleckemu ustavu. A ak sa zisti ze znalec pochybil, mozes od znalca ziadat nahradu skody. On je na to poisteny.

    Achelan je offline (nepripojený) Achelan

    Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac Achelan
    Ahoj, no problém je v tom, že dali sme si urobiť posudok v inej firme, lebo sme nesúhlasili s vyjadrením znalca predajcu...napísali nám, že je to chyba materiálu ale pýtajú za znalecký posudok 50 EURO. Tak sa pýtam, či tie mi predajca musí preplatiť!? A ako postupovať, čo mu to mám oznámiť listom a priložiť účtenku? A potom znovu reklamovať aj botasky? alebo ísť naňho listom a kópiou posudku a vyhroziť sa súdom? alebo rovno na súd? a myslíš, že by sme súd vyhrali ako žalujúca strana?...@

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Môj názor, zbytočné náklady z Vašej strany na nové posudky, nikde nemáte zaručené, že aj tak Vám reklamáciu uznajú. V jednej značkovej predajni nám raz povedali, že ak chceme predísť roztrhaniu látky za päte pri obúvaní, treba používať obuvák a tá látka vydrží dlhšie. Je to naozaj pravda, ja používam obuvák a nemám poškodené tenisky, manželovi sa nechce používať a na všetkých teniskách má poškodenú látku.
    Asi Vám reklamáciu zamietnu - nevhodný postup pri obúvaní - máme s tým skúsenosti - neskutočne ťažko sa dokazuje, ako ste si obuv obúvali :-)

    Achelan je offline (nepripojený) Achelan

    Práca ma upokojuje...Keď nerobím nič som nervózny...@ ...viac Achelan
    ahoj, to je pravda, tak sa aj dialo, ale nie iba na týchto jedných botaskách,,,máme z tej predajne asi 3 páry a všetky sú OK a to niektoré majú už 3 roky,,,len neviem, prečo by po 1 mesiaci nosenia sa toto stalo...Asi sa na to vykašlem ale ešte predtým napíšem list do predajne, že mám posudok v moj prospech, či sa nebudú chcieť dohodnúť (aj keď ho zatiaľ nemám)...ale díky za info

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Vyskúšajte, ale do posudkov by som už peniaze nevrážala. Skúste sa dohodnúť priamo s predajňou - možno sa na niečom podarí dohodnúť. Veľa úspechov :-)

    Neuznaná reklamácia obuvi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.