Zavrieť

Porady

Predaj majetku, resp. ako ho vyradit?

Ahojte poradaci,

mam v IM zaradeny majetok - notebook. K dnesnemu dnu mam ZC danovu 0,-- ale ZC uctovnu mam este nejaky zostatok. Potrebovala by som od Vas radu ako by sa dal uz vyradit. Mozem ho vyradit napr. predajom za 1,-€? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    bacikovaz Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    mam v IM zaradeny majetok - notebook. K dnesnemu dnu mam ZC danovu 0,-- ale ZC uctovnu mam este nejaky zostatok. Potrebovala by som od Vas radu ako by sa dal uz vyradit. Mozem ho vyradit napr. predajom za 1,-€? Dakujem za radu.
    môžeš.

    bacikovaz je offline (nepripojený) bacikovaz

    bacikovaz
    Je to teda chyba, ak ZC uctovnu napr. 100,-- a danovu 0,-- a vyradim ho predajom napr. za 1,-- ?

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    bacikovaz Pozri príspevok
    Je to teda chyba, ak ZC uctovnu napr. 100,-- a danovu 0,-- a vyradim ho predajom napr. za 1,-- ?
    Ak mas zostatkovvu cenu 100,-, danovu 0,- bud predaj za 100,-, alebo doodpisuj a mozes ho i darovat.Nakolko mas rozdiel medzi danovymi a uctovnymi odpismi tie treba dat do suladu.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    bacikovaz Pozri príspevok
    Je to teda chyba, ak ZC uctovnu napr. 100,-- a danovu 0,-- a vyradim ho predajom napr. za 1,-- ?
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Ak mas zostatkovvu cenu 100,-, danovu 0,- bud predaj za 100,-, alebo doodpisuj a mozes ho i darovat.Nakolko mas rozdiel medzi danovymi a uctovnymi odpismi tie treba dat do suladu.
    ...rád by som vysvetlenie, prečo by to mala byť chyba.

    nira je offline (nepripojený) nira

    nira
    ahojte
    chcela by som sa spýtať pri predaji majektu na Ú a Ď odpisy.
    predaj majetku máj/2010
    účtovné odpisy odpíšem do predaja majetku
    41*5 = 205 EUR 551
    ZC 1177,63 EUR 541 - predaj majetku
    Vystavenú faktúru za predaj majetku musím v sume ZC pri ÚO ( 1177,63 )alebo môžem za inú sumu napr. 800 EUR
    a čo s danovými odpismi ZC 977,74 EUR
    za rok 2010 neuplatňujem DO lebo nie je majetok do 31.12.2010 a čo mám robiť s tou ZC?
    dakujem veľmi pekne za radu

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daňovú ZC vyriešiš v DPPO, účtovné sumy dáš ako pripočitateľnú položku.
    PC je vecou dohody s kupujúcim.
    Inak - táto otázka sa tu pravidelne opakuje a opakovane na ňu odpovedáme. Bolo by vhodné si vyhľadať odpovede v databáze, veď v princípe sa nič nemení, menia sa iba čísla......

    nira je offline (nepripojený) nira

    nira
    áno príspevky som si preštudovala, vytlačila ale neboli mi stále jasné tak preto sa ešte raz pýtam aby som mala v tom jasno
    ZC pri daňových odpisov k roku 2009 je 980 EUR a teraz neviem či od tejto sumy mám odpočítať daňové odpisy za rok 2010 ( 488 EUR ) ktoré si nesmiem uplatniť čiže ZC je 980-488=492 EUR ?
    dakujem veľmi pekne za odpoved

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ZC daňová je tá, ktorú máš v evidencii k 1.1.2010. Je platná aj k 31.12.2010, nakoľko daňové odpisy si uplatniť nemôžeš.
    Takže sa ti vlastne pripočítané účtovné náklady /odpis+ZCúčtovná/ kompenzuje tým, že si v DPPO uplatníš ako odpočitateľnú položku celú ZC daňovú.

    nira je offline (nepripojený) nira

    nira
    prepáčte, že Vás ešte raz otravujem ale neviem ako to je s tými pripočítatelnými a odpočítateľnými položkami
    môžte mi to vysvetliť na príklade a tie daňové odpisy ZC kde sa mi to vlastne ukáže v daňovom priznaní v ktorom riadku
    ešte raz dakujem veľmi pekne

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    douctovanie opravok 541/082, vyradenie 082/022
    na danovom priznani: uctovne odpisy X EUR, danove odpisy 0 EUR, vycislis rozdiel a to bude pripocitatelna polozka /mala by to byt zostatkova cena, ak je majetok v poslednom roku uct. odpisovania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.