Zavrieť

Porady

výška výživného

ahojte,chcela by som Vas poprosit o radu co sa tyka vyzivneho. S mazelom sa budeme o tyzden rozvadzat, mame spolu 2,5 rocneho syna. Ziadam zverit do opatery maleho a poziadala som si o vysku vyzivneho 100 EUR, zatial nemam nic schvalene a nie sme ani rozvedeni. Len sa chem spytat z coho sa vlasten vyzivne pocita? Manzel volal nejakej znamej do firmy kotra tam robi mzdy aby mu poslala domov papier o prijme ktoré dolozi na sude. Na tom papiery som videla jeho prijem 650 EUR ale na vyplatnej paske a na ucet mu prisla suma 800 EUR preto by som chcela vediet co sud berie do uvahy ktoru mzdu? Tu kora mu pride na ucet a ma ju na paske alebo ten papier ktory mu poslala domov mzdarka? Dalej by som chcela vediet kedze maly chodi do skolky a ja som momentalen nezamestnana, kedze si robim rekvalifikacny kurz aby som mohla nastupit do zamestnania, je muz povinny prispievat malemu a mne aj teraz nejake financie este pred rozvodom?? Kedze uz dva mesiace som nevidela ani korunu, a brani sa tym ze plati najom a 1x do mesiaca urobi nakup na vikend. Odomna ziadal aby som zaplatila energie, malemu skolku a stravu pre maleho a pre mna na tyzden kedze on chodi prec na tyzdnovky. A to ziada odomna aj napriek tomu ze moj prijem je 20 EUR rodicovsky prispevok.Popri materskej som chodila na rozne brigady a aj teraz chodim na vypomoc a zaucat sa do firmy kde mam nastupit ked budem mat potrebnu kvalifikaciu. Dakujem za kazdu odpoved a radu!
Usporiadat
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

Tak skusim:dnes si podam na výživné-manžel-sme manželia.Na budúci týždeň nás rozvedú. Konanie na výživné manžel prebehne ažo dva mesiace-čiže po rozvode.Bude ešte pojednávanie na manžela?
Ďakujem
0 0
MiroslavV PF TU MiroslavV PF TU

MiroslavV PF TU je offline (nepripojený) MiroslavV PF TU

bublifuk
kisko@inmail.sk Pozri príspevok
Tak skusim:dnes si podam na výživné-manžel-sme manželia.Na budúci týždeň nás rozvedú. Konanie na výživné manžel prebehne ažo dva mesiace-čiže po rozvode.Bude ešte pojednávanie na manžela?
Ďakujem
Myslim ale nevim to na isto, ze v pripade rozvodu manzelstva je prvy rozvod a naslede uplatnenie si naroku na vyzivovaciu povinnost voci manzelovi ale aj tak tomu presne nerozumiem co chces!
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

ešte inak:bude ešte pojednávanie-výživné na manželku,keď rozvod už prebehol?
V pojednávaní na manželku sa malo určovať výživné na manželku-do času rozvodu.Rozvod však prebehol skôr
0 0
MiroslavV PF TU MiroslavV PF TU

MiroslavV PF TU je offline (nepripojený) MiroslavV PF TU

bublifuk
kisko@inmail.sk Pozri príspevok
ešte inak:bude ešte pojednávanie-výživné na manželku,keď rozvod už prebehol?
V pojednávaní na manželku sa malo určovať výživné na manželku-do času rozvodu.Rozvod však prebehol skôr
Do casu rozvodu? nie na cas po rozvode a ten je obmedzeny uz na 5 rokov ak sa nemylim to ci bude dalsie pojednavanie neviem ale urcite by bolo ak by manzelka podala novy navrh
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

MiroslavV PF TU Pozri príspevok
Do casu rozvodu? nie na cas po rozvode a ten je obmedzeny uz na 5 rokov ak sa nemylim to ci bude dalsie pojednavanie neviem ale urcite by bolo ak by manzelka podala novy navrh
existuje aj institut vyzivneho na manzela do rozvodu manzelstva, nie len institut vyzivneho na manzela po rozvode manzelstva ... su to dve navzajom nezavisle vyzivovacie povinnosti, ktore sa urcuju samostatnymi rozhodnutiami ...
0 1
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

ivaral Pozri príspevok
Ešte by som poprosil dať k tomuto nejakú radu, ako prezentovať na súde moju budúcnosť, keďže nebudem mať v ruke žiaden doklad o dôležitých výdavkoch, okrem výpisu z účtu v banke, kde je takmer nula.
Chcem, aby sa mali moje deti dobre, ale na to, aby som mohol v práci podávať normálny výkon, budem potrebovať nejaké zázemie - nie bývanie v ubytovni s perspektívou, že ako nepracujúci dôchodca budem mať akurát tak na pobyt pod mostom.
No tak nás dnes rozviedli (BA I). Sudkyňa mi dala najavo, že som nemal klamať s mojim platom. Vraj vieme ako to chodí - niečo je na papieri a niečo iné v skutočnosti. Tak to by som rád vedel, ako mám zdokladovať neoficiálny príjem! Manželka (odporkyňa) mala advokátku, ja som bol sám. Manželka povedala, že som zarábal 1200,- Eur a že na jedno dieťa chce odo mňa 200,- (keby aj ona chcela prispievať na jedno dieťa rovným dielom 200,-, tak je to 400,- na jedno dieťa !!!)
Ja som nemal vôbec šancu sa obhájiť (resp. neuznávala mi to sudkyňa - možno bola aj podplatená), že zarábam síce viac, ako je na papieri, avšak ani vo sne nie 1200,-
Sudkyňa im to akceptovala (zožrala aj s navijákom, alebo bola podplatená) a priklepla 200,- Eur na jedno dieťa.
No a ja si to teraz môžem ísť hodiť. Absolútne ju nezaujímalo, že odchádzam z manželstva doslova s holým zadkom - všetko nechávam manželke a ešte aj z 11-ročného auta chce polovicu.
Naposledy upravil ivaral : 16.03.11 at 19:30
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Prosím Vás,
chcem sa opýtať ak súd o nás žiada potvrdenie o príjme zamestnanca máme mu tam vypísať aj všetky cestovné náhrady, ktoré mu boli vyplácané pretože bol vysielaný na prácu do ČR? A ide o stravné, alebo sa to stravné nepočíta do výšky príjmu na určenie výživného? ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janapill Pozri príspevok
Prosím Vás,
chcem sa opýtať ak súd o nás žiada potvrdenie o príjme zamestnanca máme mu tam vypísať aj všetky cestovné náhrady, ktoré mu boli vyplácané pretože bol vysielaný na prácu do ČR? A ide o stravné, alebo sa to stravné nepočíta do výšky príjmu na určenie výživného? ďakujem
Stravné nie je príjem,
to neuvádzaš v potvrdení o príjme. V tomto potvrdení uvádzaš len zdaniteľné príjmy.
1 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ivaral Pozri príspevok
No tak nás dnes rozviedli (BA I). Sudkyňa mi dala najavo, že som nemal klamať s mojim platom. Vraj vieme ako to chodí - niečo je na papieri a niečo iné v skutočnosti. Tak to by som rád vedel, ako mám zdokladovať neoficiálny príjem! Manželka (odporkyňa) mala advokátku, ja som bol sám. Manželka povedala, že som zarábal 1200,- Eur a že na jedno dieťa chce odo mňa 200,- (keby aj ona chcela prispievať na jedno dieťa rovným dielom 200,-, tak je to 400,- na jedno dieťa !!!)
Ja som nemal vôbec šancu sa obhájiť (resp. neuznávala mi to sudkyňa - možno bola aj podplatená), že zarábam síce viac, ako je na papieri, avšak ani vo sne nie 1200,-
Sudkyňa im to akceptovala (zožrala aj s navijákom, alebo bola podplatená) a priklepla 200,- Eur na jedno dieťa.
No a ja si to teraz môžem ísť hodiť. Absolútne ju nezaujímalo, že odchádzam z manželstva doslova s holým zadkom - všetko nechávam manželke a ešte aj z 11-ročného auta chce polovicu.
no to ti pekne "priklepla" ta sudkyna, mne pri rozvode s prvym muzom,ktory bol "pan podnikatel" urcili 2500,-sk a to som bola na materskej,ziadny prijem,prichylili ma s malym rodicia mojej mamy,pretoze u mamy uz nebolo miesto... nikoho nezaujimalo,kde a z coho budem maleho vychovavat bez muza,ktory si odisiel k milenke a vyraba deti ako na pase. ani jeden mesiac nezaplatil tu ubohu ciastku vcas,musim ho dokopavat,ani tento mesiac /ziadna novinka/ este nezaplatil a splatnost bola 15.5.
a nikto s tym nic nenarobi... ja len,ze su aj opacne pripady ako ten tvoj,ale nezavidim ti tu sumu 200eur,hlavne ked si jej vsetko nechal a sam od nuly zacinas... to je ta spravodlivost asich sudov
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Xanti Pozri príspevok
Stravné nie je príjem,
to neuvádzaš v potvrdení o príjme. V tomto potvrdení uvádzaš len zdaniteľné príjmy.
A prosím Vás ak súd žiada opis mzdového listu aj s uvedením všetkých náhrad, ktoré sú mu poskytované? Tak musím tam uviesť aj to stravné príp.vreckové za min.rok??
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janapill Pozri príspevok
A prosím Vás ak súd žiada opis mzdového listu aj s uvedením všetkých náhrad, ktoré sú mu poskytované? Tak musím tam uviesť aj to stravné príp.vreckové za min.rok??
Ty dávaš stravné do mzdy?
Ved to na základe cestovných príkazov vyplácaš nie? My tieto údaje na mzdovom liste nemáme.
1 0
martinko123456 martinko123456

martinko123456 je offline (nepripojený) martinko123456

mňa by len zaujímal ako vychádzajú alebo teda z čoho vychádzajú sudcovia pri počítaní výšky výživného.. ja som odisiel s holým zadkom (viem že majetok je iný spor) a vôbec na to sudkyna neprizerala, bez pardonu zdvihla na odvolacom súde výživné na viac ako polovicu môjho platu, pritom som zdokladoval, že sa mi medzičasom príjem znížil ( v skutočnosti nielen na papieri) vôbec na to hľad nebrala, ešte zo mňa spravila hajzla.
neviem aký meter na to majú, keď poznám ľudí čo zarábaju približne ako ja a výživne daleko nižšie ako u mna...
0 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

A na odvolací súd si išiel s advokátom?!
Ja som sa potom odvolal, ale na to som si už zaplatil advokáta - drahého a na môj vkus príliš slušného a opatrného. Nemal som však v odvolacej lehote čas, hľadať niekoho, kto by išiel do toho za menej peňazí
Súd potom odklepol 130,- a neskôr pri spore s už dospelou dcérou mi iná sudkyňa dala 200 a opäť až po odvolaní mi znížili sumu bez pojednávania na 170,-
A to mám oficiálne minimálnu mzdu a sudkyne vôbec nepredvolali môjho zamestnávateľa, aby im vysvetlil, prečo tak málo zárabam v BA!!!
Hlavne, že potrestajú muža, ktorý opustil rodinu! U nás je totižto na vine vždy len muž ...
0 0
martinko123456 martinko123456

martinko123456 je offline (nepripojený) martinko123456

no to bolo takto.. my sme sa rozviedli, ja som poziadal rozvod, uz dlhsi cas to skripalo a hlavne, ja som uz nedokazal zvladat financovat rodinu o jednom plate /zena odmietala ist do prace/ na sude urcil sudca vyzivne 400 e dokopy. ona sa ale odvolala a tak odvolacia sudkyna na krajskom sude mi dala 490 e bez mihnutia oka, na odvolacom sude nebola moja pravnicka,len jej zastupca, ona mala vtedy neake pojednávanie ci co a ja som tam vraj nemohol ist, neviem ako to chodi, ale odvolaci sud ze udajne len zasadne a rozhodne od stola, bez dodatočných vypovedí. dokonca, poviem tak ze od odvolania po rozhnodnutie ubehlo asi 8 mesiacov a mne sa podstatne znizil prijem a aj som to dodatočne zdokladoval odvolaciemu sudu a ta to vôbec nezobrala do uvahy. pritom som uz na prvom sude hovoril ze mam dve zlozky platu, jednu fixnu a druhu pohyblivu vo forme odmien, kedze mame odmeny raz menej a inokedy viac, zavisi to od poziadaviek klientov tak sa mi vypla´ta mení. a na môj neprospech, odkedy bol sud tak sa mi prijem znizil cca o 300 e. podal som žiadosť o zniženie, ešte v marci a doteraz zase nic, najprv si to sudy prehadzovali 3 mesiace a teraz zase cakam.... keby som prisiel o pracu neviem co by som spravil pri takejto rýchlosti nasich sudov....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať