Zavrieť

Porady

ĆISTENIE ZAHRADÝCH HADíC NA POLIEVANIE

Ahojte Poraďáci,
vie mi niekto poradiť ako a čím vyčistiť plastovú hadicu na polievanie? Totiž hadicou preteká vždy len voda z vodovodu, teda nezávadná pitná a aj napriek tomu /asi preto, že je pri používaní vystavená slniečku/ sa vo vnútri hadice po celej dĺžke vytvorili zelenohnedé usadeniny. Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil mariavia : 12.06.10 at 20:24 Dôvod: v nadpise sú pravopisné chyby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    mariavia Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci,
    vie mi niekto poradiť ako a čím vyčistiť plastovú hadicu na polievanie? Totiž hadicou preteká vždy len voda z vodovodu, teda nezávadná pitná a aj napriek tomu /asi preto, že je pri používaní vystavená slniečku/ sa vo vnútri hadice po celej dĺžke vytvorili zelenohnedé usadeniny. Ďakujem za odpoveď.
    záleží od toho na čo tú hadicu chceš používať... pokiaľ len bežne v záhrade na polievanie tak ja to robím nasledovne:

    po použítí hadicu zmotam tak aby z nej vytiekla všetká voda (stačí na jednom konci nadvyhnúť a prerúčkovať na druhý koniec), potom ju prestriem na chodník alebo inú rovnú betónovú plochu nech sa suší cca 1 deň potom sa po nej prejdem (alebo ju poohýbam v ruchách - záleží od nálady), aby sa usušené zelené usadeniny uvoľnili... následne ju pripojím na hydrand a pustím vodu naplno... a usadeniny sa vyplavia...

    ĆISTENIE ZAHRADÝCH HADíC NA POLIEVANIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.