Zavrieť

Porady

Dovolenka Sozopol

Ahojte,
niektorí sa mi tu zdáte ako zdatní cestovatelia. Bol niekto minulý rok na dovolenke v Bulharsku v Sozopole? Ja sa tam chystám tento rok asi tak po 20-tich rokoch, tak by som chcela nejaké informácie. Ak sa niekomu chce....
Nemusel to byť práve Sozopol, ale niečo okolo - Slnečné,Burgas....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    V piatok odchadzame do Bulharska uz treti rok po sebe. Nadchlo nas Primorsko. Ake informacie konkretne potrebujes?

    diprex je offline (nepripojený) diprex

    diprex
    Ďakujem, ja mám veľmi dobré spomienky na Bulharsko, tak dúfam, že sa nesklamem. Ako idete? Letecky, alebo autom? Ako to tam vyzerá s obchodmi - ideme s deťmi - takže ten základ, ako sa pohybujú ceny. Niekedy to tam nebolo boh vie čo. Viem, že teraz je to určite lepšie. O reštikách som si už čo - to prečítala. Dúfam, že bez problému. Ak idete autom, tak kadiaľ?
    Zdá sa mi, že Primorsko je ešte nižšie ako Sozopol, že?
    boli sme 2 x po sebe černomorec -sozopol reštiky v pohode, menu v češtine, alebo slovenčine, niekde maš jedla vyfotene niekde na tanieri vo vytrine ceny pohoda, teraz ideme nesebar samo autom cez romania

    dadae je offline (nepripojený) dadae

    dadae
    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či poznáte cestu cez Rumunsko, či nemáte nejaké obavy z bezpečnosti, či to nieje lepšie ísť cez Srbsko. My ideme do BG tento rok prvý krát a ešte k tomu aj sami /nenašli sme nikoho, kto by v tomto termíne tiež išiel autom okolo 10.07./ a nevieme sa rozhodnúť čo je lepšie či cez Rum. alebo Srb. Je treba aby mal vodič aj medzinárodný vodičák alebo stačí len naša kartička?

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Prave sme sa vratili z dovolenky v Primorsku, vsetko bolo skvele, cestovali sme cez Srbsko bez problemov, cesta je sice trocha dlhsia ale pohodlnejsia a rychlejsia. Vyskusali sme obe trasy a uz dva roky tam aj spat cez Srbsko. Dialnica tam stoji : 3,5 + 2,5 + 7,5 eur. Vodicak staci aj nas, hlavne nezabudnut zelenu kartu, vsade ju kontroluju Ceny sa pohybuju zhruba na tej urovni co u nas, aj v potravinach. Restavracie, hlavne menu mas aj od 1,5 eura. Prajem peknu dovolenku a tisko zavidim

    dadae je offline (nepripojený) dadae

    dadae
    Ďakujem za info, už sme rozhodnutý že to bude cez Srbsko, hlavne ma potešilo že netreba ten medz. vodičák, ako je to tam s parkovaním je to aj nejako strážené alebo mám rozmýšľať aj o tom že naspäť nemusím ísť vlastným autom?

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    dadae Pozri príspevok
    Ďakujem za info, už sme rozhodnutý že to bude cez Srbsko, hlavne ma potešilo že netreba ten medz. vodičák, ako je to tam s parkovaním je to aj nejako strážené alebo mám rozmýšľať aj o tom že naspäť nemusím ísť vlastným autom?
    Zalezi od toho akym autom idete, kradnu sa tam hlavne drahe auta, podla slov domacich najcastejsie BMW X5 a X6, to ti ani nepoistia na Sk proti kradezi. Ak sa ubytujete v hoteli, tie maju vacsinou vlastne parkoviska, na sukromi sa parkuje najcastejsie na ulici, ale pocas nasich rokov sme sa ani nedozvedeli az na jeden pripad o ziadnom kradnutom aute. Aj tak si stale radsej zaplatime na ten cas poistenie.

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    diprex Pozri príspevok
    Ahojte,
    niektorí sa mi tu zdáte ako zdatní cestovatelia. Bol niekto minulý rok na dovolenke v Bulharsku v Sozopole? Ja sa tam chystám tento rok asi tak po 20-tich rokoch, tak by som chcela nejaké informácie. Ak sa niekomu chce....
    Nemusel to byť práve Sozopol, ale niečo okolo - Slnečné,Burgas....
    Bola som za sebou 4 x, nikdy nechodím na jedno miesto, Nesbear, Sozopol, Pomorie, Prímorsko sú destinácie, ktoré som navštívila. Prezrela som si mnoho referencii na destinácie, a tak sme sa rozhodli. Vyberali sme vždy tak, že ak by nás chytilo zlé počasie, máš kam chodiť. Všetky tieto destinácie majú aj trochu histórie len Prímorsko je nanovo vybudované a zachoval sa tam len jeden kostolík, po požiari, je to skôr dest. pre mladých, kopu hudby zábavy a tak. A ak máš rada teplo, ba až horúco, vyberaj skór juh Bulharska t.j. od Slnenčného pobrežia nižšie k tureckým hraniciam. Menej tam prší a aj keď prší, rýchlo je teplo. Varna a sever je trochu chladnejšií, viac tam prší. More je špinavšie, po daždi tam voda všetko odnesie.
    Ubytovanie si vyberám vždy na súkromí, keď chceš riskovať môžeš si zaplatiť len cestu a ubytovanie nájdeš všade. Je to osobnejšie, domáci sú príjemní , poskytnú ti štandard t.j. chladničku, konvicu, televízor, klíma, kúpeňa so sprachovcím kútom. Je to fajn.
    Hotely mi pripadajú veľmi preľudnené. Stravovať sa môžeš kdekoľvek za prijateľnú cenu. Nie si viazaná na pravidelnosť hotela, raňajky, obed, večera. Mám také skúsenosti, že len českí turisti to obľubujú, oni majú radi organizovanosť a tak.
    Naposledy upravil Daniela : 09.07.10 at 07:10

    Daniela je offline (nepripojený) Daniela

    Daniela
    sysula Pozri príspevok
    Zalezi od toho akym autom idete, kradnu sa tam hlavne drahe auta, podla slov domacich najcastejsie BMW X5 a X6, to ti ani nepoistia na Sk proti kradezi. Ak sa ubytujete v hoteli, tie maju vacsinou vlastne parkoviska, na sukromi sa parkuje najcastejsie na ulici, ale pocas nasich rokov sme sa ani nedozvedeli az na jeden pripad o ziadnom kradnutom aute. Aj tak si stale radsej zaplatime na ten cas poistenie.
    Nemusíš mať strach, Bulharsko už dávno nie je to čo bolo. A Ak si nájdeš ubytovanie na súkromí, garážuješ vo dvore, alebo hľadaj ubytovanie s garážovaním. Nebudeš mať problém.
    A bez poistenia by som nešla ani nakrok. Jedno je kde.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Daniela Pozri príspevok
    Nemusíš mať strach, Bulharsko už dávno nie je to čo bolo. A Ak si nájdeš ubytovanie na súkromí, garážuješ vo dvore, alebo hľadaj ubytovanie s garážovaním. Nebudeš mať problém.
    A bez poistenia by som nešla ani nakrok. Jedno je kde.
    Ja o tom viem, prave som odtial prisla Myslim ze to patrilo Dadae .

    Roman_H je offline (nepripojený) Roman_H

    Roman_H
    Ahoj co odporucas v primorsku ? ja cestujem 1.8 s rodinou (4). mam rezervovany aparthotel na juznej plazi . je tam OK?
    dakujem

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Roman_H Pozri príspevok
    Ahoj co odporucas v primorsku ? ja cestujem 1.8 s rodinou (4). mam rezervovany aparthotel na juznej plazi . je tam OK?
    dakujem

    Veľmi O.K.

    možem len doporučiť ,

    ja som bol v Primorsku aj v Sozopole začiatkom aug.2008.

    Voda teplá, biela pláž ,počasie super slnečno, mierny vetrík od mora, pivo chladené priamo na plaži /ale za 2 leva, v METRO v Burgase máš akcie aj po 0,80 plechovkové pivo/
    Naposledy upravil Laco-monter : 09.07.10 at 11:37

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    My ideme 17.7. do Sozopolu letecký z Košíc do hotela Hera. Budem rada, ak sa ozve niekto kto to pozna alebo kto tam ide v tom istom termíne

    kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

    kamoska1
    Minuly rok sme boli Černomorec-Sozopol a bolo vyborne.Syn je teraz v Primorsku.Pre slovakov je to ešte stale najlepšia dovolenka,čo sa tyka cien.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Roman_H Pozri príspevok
    Ahoj co odporucas v primorsku ? ja cestujem 1.8 s rodinou (4). mam rezervovany aparthotel na juznej plazi . je tam OK?
    dakujem
    Hotel priamo nepoznam, ale juzna plaz je ta teplejsia a kludnejsia, nie su tam vlny, pokial nie je burka. Je piesocnata ale s drobnymi polamanymi muslami. Blizko je odtial do mesta aj na diskoteku, tak si over dopredu, na ktoru stranu je otocena izba. Odporucam aj aquapark, ceny su priatelne. Taktiez stoji za to prejst sa po promenade pri zapade slnka, vedie od juznej plaze z maleho pristavu az na severnu popri mori. Co sa tyka restavracii, najviac nam chutilo v restavracii Levteri, a v rest. Delfin. Ak ta nieco zaujima, opytaj sa presnejsie.

    Svit je offline (nepripojený) Svit

    Som vesela osoba Svit
    sysula Pozri príspevok
    Hotel priamo nepoznam, ale juzna plaz je ta teplejsia a kludnejsia, nie su tam vlny, pokial nie je burka. Je piesocnata ale s drobnymi polamanymi muslami. Blizko je odtial do mesta aj na diskoteku, tak si over dopredu, na ktoru stranu je otocena izba. Odporucam aj aquapark, ceny su priatelne. Taktiez stoji za to prejst sa po promenade pri zapade slnka, vedie od juznej plaze z maleho pristavu az na severnu popri mori. Co sa tyka restavracii, najviac nam chutilo v restavracii Levteri, a v rest. Delfin. Ak ta nieco zaujima, opytaj sa presnejsie.
    Nepoznáš náhodou hotel Plovdiv v Primorsku? Má to byť niekde blízsko severnej ´pláže. My odlietame teraz 13.08. /budet to piatok/ ideme aj 2-ročnou dcérkou, máme ešte aj 17 a 13 ročné slečny, čo by si odporučila čo máme navštíviť? Neaký tip na výlet? Viem, že sa tam vliela rieka Ropotamo, a že je tam neaká prírodná rezervácia. Nevieš niečo bližšie o tom? Ako sa pohybujú ceny v aquaparku?
    Dik za odpovede

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    Svit Pozri príspevok
    Nepoznáš náhodou hotel Plovdiv v Primorsku? Má to byť niekde blízsko severnej ´pláže. My odlietame teraz 13.08. /budet to piatok/ ideme aj 2-ročnou dcérkou, máme ešte aj 17 a 13 ročné slečny, čo by si odporučila čo máme navštíviť? Neaký tip na výlet? Viem, že sa tam vliela rieka Ropotamo, a že je tam neaká prírodná rezervácia. Nevieš niečo bližšie o tom? Ako sa pohybujú ceny v aquaparku?
    Dik za odpovede
    Hotel nepoznam, mozno pokial by som ho videla na fotke, tak skor. Slecny si tam najdu na plazi dostatok zabavy aj sami, ci uz vodne sporty, animacie a pod. Ceny si nepamatam presne, po 14.00 hodine sa v aquaparku platilo okolo cca 120 Skk..? Tento rok sme neboli, tak preto neviem konkretne. Rieka Ropotamo ako aj cela oblast s rovnakym nazvom je nieco ako nasa CHKO. Da sa povozit na lodke az k ustiu mora. Odporucim vylet do Sozopolu, stary aj novy pristav.. nadherne jachty a na strane druhej strane rybarske (smradlave) lode. Z Primorska z pristavu podvecer kazdu hodinu vyplava lodka, ktora vas povezie pri zapade slnka. Da sa objednat aj celodenny vylet na more s rybimi specialitami na obed. Nebola som, znami si to velmi pochvalovali.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.