Zavrieť

Porady

Možno poradíte- kam poslať pomoc pre zaplavené oblasti

Moja dcéra ma vždy prekvapuje svojími otázkami a nápadmi a jeden takýto mi včera povedala. Mamka pozri koľko máme doma hračiek a tie detičky čo ukazujú v televízore, čo im všetko vzala voda tak tie nemajú žiadne hračky, tak čo keby som im nejaké dala.
Mám dve dievčatá a tých hračiek a bábik je dosť.

No a tu bol začiatok a zárodok našeho plánu. Do večera sme triedili hračky, ktorých je neúrekom a dávali na jednu kopu. Zrazu som zistila, že moje odkladacie poličky sú na prasknutie vecami, ktoré sa doma u nás len skladujú a skladujú a keďže je ich veľa ani nemáme čas ich využiť a niekde tieto veci by určite privítali. Ide o domáce spotrebiče, oblečenie ....

Viem, že sa to možno niekomu teraz toto moje gesto nemusí páčiť, ale viem, že poraďaci radi pomáhajú veď o tom je aj porada a preto vás týmto chcem osloviť, či náhodou nepoznáte nejakú rodinu z tých zaplavených obcí, ktorým by sa hračky či nejaké tie veci, alebo oblečenie zišli.

Viem,že je už vyhlásených množstvo zbierok a viem, že kým sa to pretriedi a hlavne zadelí do rodín tak to to trvá. Tak by to mali hneď. Obvolala som známe a aj oni ponúkli pomoc.

Jednoducho svoj život v poslednej dobe musím stále prehodňoťovať a zisťujem, že niekedy stačí len chvíľka aby ste o všetko prišli, nielen o strechu nad hlavou, nejaký ten majetok, no aj o milované osoby a možno takto niekomu urobíme v ťažkých chvíľach radosť a vyčaríme úsmev na tvári, ktorý pomáha ako tak zabudnúť na bolesť.

Takže ak niekoho konkrétneho poznáte, tak budem len rada a možno sa nás, ktorí budu chcieť pomôcť bude viac.

Ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 16.06.10 at 10:15
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Emily, skvelý nápad Tvojej malej "doktorky", ktorá chce liečiť ubolené srdcia povodňou zaplavených obcí a miest, a ľudí ktorí trpia fyzicky ale aj duševne. So mnou môžeš rátať na 100%... budem sledovať tému a obzriem aj internet... keď zistíme kde by sa tie veci dali poslať, dáme všetko dokopy a pošleme... No v prvom rade idem triediť všetky veci v domácnosti a pripraviť veľkú krabicu
Verím tiež,že sa tu niekto ozve, prípadne dá návrh...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

pripájam sa kočky, tiež som nad tým uvažovala, keď v rádiu odznelo, že je možné posielať veci na adresu obecného úradu zaplavených obcí, avšak radšej by som, ak by sa dalo do konkrétnej rodiny na presnú adresu .....

takže uvítam, ak by niekto vedel o konkrétnych rodinkách s malými deťmi, ktorých to postihlo najviac, prípadne aj o čo majú záujem
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Hádam by bolo dobre pripojiť sem kontakty na Obecné úrady - starostou postihnutých obcí. Tí najlepšie poznajú konkrétne rodiny a možno navrhnú spôsob, ako by sa táto pomoc k nim dostala. Určite sa potešia.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

na nanic mame prebiehaju taketo zbierky dlhsie

Aktualne http://www.nanicmama.sk/aktivity-obc...rojekt-mamy-ma

sa na slovensku vytvaraju urcite zberne miesta, kde sa tieto veci budu odkladat a potom rozdelovat potrebnym.
1 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Dáša_ Pozri príspevok
na nanic mame prebiehaju taketo zbierky dlhsie

Aktualne http://www.nanicmama.sk/aktivity-obc...rojekt-mamy-ma

sa na slovensku vytvaraju urcite zberne miesta, kde sa tieto veci budu odkladat a potom rozdelovat potrebnym.

Viem Daška, že prebiehajú rôzne zbierky, ale sama som raz poháhala s niečim podobným a poviem ti, kým sa to dostane k tým čo to naozaj potrebujú tak to trvá.

Pred chvíľkou som sa spojila s jedným mojim kamarátom (dealerom), ktorý sa ponúkol, že mi to zadarmo roznesie keď príde budúci týždeň k nám do Bardejova. Sám býva v blízkej oblasti povodní, takže rád pomôže.

Ja som myslela, že keby sa tie veci dali priamo tým ľuďom, už by nemuselí čakať na ďalšie rozdeľovanie, a pripadne ak tých vecí bude viac, to by sa už potom odniesli aj starostom obcí, aby ich rozdelil.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Emily skúsim Ti pozháňať telefón na starostov .....
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Danielka si poklad. Vďaka.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

EMILY04 Pozri príspevok
Viem Daška, že prebiehajú rôzne zbierky, ale sama som raz poháhala s niečim podobným a poviem ti, kým sa to dostane k tým čo to naozaj potrebujú tak to trvá.

Pred chvíľkou som sa spojila s jedným mojim kamarátom (dealerom), ktorý sa ponúkol, že mi to zadarmo roznesie keď príde budúci týždeň k nám do Bardejova. Sám býva v blízkej oblasti povodní, takže rád pomôže.

Ja som myslela, že keby sa tie veci dali priamo tým ľuďom, už by nemuselí čakať na ďalšie rozdeľovanie, a pripadne ak tých vecí bude viac, to by sa už potom odniesli aj starostom obcí, aby ich rozdelil.
nanic mama je ista komunita ludi z celého slovenska. Uz sa viac krat pomahalo konkretnym ludom. Vzdy sa musi najst nejaka "nanic mama!, ktora osobne ludí v nudzi pozna, alebo zajde na tvár miesta, aby videla, či je všetko tak, ako sa napisalo.

A aj teraz sú tam priamo dievčatá, ktoré naozaj prišli o strechu nad hlavou. A deje sa to veľmi rýchlo. Konkrétne tuším budúci víkedn bude obchdadzať slovensko auto, čo bude aj zbierať aj rozvážať pomoc.

Spomínam si, že napríklad minulý rok pred vianocami prispela aj jedna firma pracími práškami, teraz prispieva ina velka firma, ale cim konkrétne neviem, ale múžem zistiť.

Samozrejme, pokiaľ zistíš presnú rodinu, kam s pomocou, tak je to najistejšie. Toto je len jedna z možností.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

DanielaSĽ Pozri príspevok
Emily skúsim Ti pozháňať telefón na starostov .....
na stránke www.expres.sk máte maily na starostov obcí, ktorý chcú pomoc..
7 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Dáška vďaka za info a radu. Každá pomoc a rada sa zíde.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Možno by bolo najlepšie, keby priamo tu na porade niekto poznal nejakú rodinu, ktorej sa dá pomôcť. Veď nás je tu tak veľa.

Možno priamo aj nejaký poraďák je postihnutý povodňami
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Pripájam sa, aj ja som už začala triediť veci. Len ešte som nezistila kam by ich bolo možné zaniesť alebo poslať.
Veľmi rada sa pridám
1 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Ak splní každý svoj sľub a prinesie mi tu tie sľúbené veci tak sa pomaličky ani nevojdem do kancelárie. Ľudia ste zlatí a sama som ani neverila, koľkí mate krásne srdiečka a chcete pomôcť. Za krátky čas sa vás už toľko nazbieralo, že ma to dojalo a snáď nejako budem môcť dnes ešte aj pracovať.

Vďaka.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

napísala som na niektoré mailové adresy zatopených obcí, ak môžu nech mi pošlú konkrétne rodinky s presnými adresami na zaslanie balíkov poštou, ak sa ozvú pricapím sem
4 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Samozrejme, budem rada, ak tieto adresy mi napíšete do ss. Ak nechcete, aby tieto osoby a adresy boli verejné.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Táto obec bola veľmi zasiahnutá povodňami a naša jedna kamarátka poraďačka mi dala na nich kontakt. Vďaka Renatka.

obeckolackov@stonline.sk Telefón: +421 52 428 62 81
www.kolackov.sk Fax: +421 52 428 62 81
2 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

No tuším nič čo sa týka účtovnia už dnes neurobím.

Tak práve som dohovorila s jedným pánom, ktorého manželka je učiteľka v Podolinci, a ten mi veľmi rád prisľúbil, že mi dá kontakty na rodiny ktoré ozaj pomoc potrebujú. Takže do konca týždňa by som ich mala vedieť a veľmi rada vám pošlem aj kontakty.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

EMILY04 Pozri príspevok
No tuším nič čo sa týka účtovnia už dnes neurobím.

Tak práve som dohovorila s jedným pánom, ktorého manželka je učiteľka v Podolinci, a ten mi veľmi rád prisľúbil, že mi dá kontakty na rodiny ktoré ozaj pomoc potrebujú. Takže do konca týždňa by som ich mala vedieť a veľmi rada vám pošlem aj kontakty.
super Emily, takže potom mi môžeš napísať do SS nejaké adresky, nech to priamo pošlem rodinkám, ktorí tú pomoc naozaj potrebujú ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať