Zavrieť

Porady

Dobry den prajem

Dobry den prajem.

Ak sa mozem spytat dneska sme preblali na dobierku znackove slapky Puma z internetovej predajne ktora ma predajnu v Banskej Bystrici. Slapky su poskodene vymena tovaru nie je mozna preto ze sme kupovali posledne cislo.
Uz sme informovali predavajuceho o nasej reklamacii na ktoru aj reagoval.

Co neviem je ze predavajuci mi napisal ze mi vrati peniaze iba za tovar co cini 12,90Eur. Nie je to nasa vyna preto ze tovar prisiel poskodeny za dobierku sme zaplatili 3,30Eur a teraz budeme platit za to aby sme poskodeny tovar vratili spet.
Tym sa chcem teda opytat ci predavajuci nenesie vsetku zodpovednot a nemal by uhradit i vsetky nase naklady nie len za tovar ale i za dobierku a i uhradil ked mu to zasleme spet.

Preto ze ak by nebol povini uhradit vsetko tak myslim ze za to ze sme videli jeden den slapky je nenormalne zaplatit len tak viac ako 5Eur do vzduchu.

Dakujem vam vopred za radu.


Dufam ze som to dal spravne .
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik dana9
Ahoj, samozrejme ze predavajuci je povinny ti preplatit vsetko co suvisi s porusenim jeho povinnosti dodat tovar riadne a vcas.
On tuto povinnost porusil a je povinny ti v zmysle ustanoveni obcianskeho zakonnika vratit kupnu cenu tovaru, a suvisiace naklady (nahradu skody), postovne a podobne, proste naklady ktore suviselis uplatnenim reklamacie
nedaj sa odradit ak ma v obchodnych podmienkach napisanie nieco ine, taketo podmienky su neplatne a postupuje sa podla zakona

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

hubatá
Napíš si 2 x žiadosť o vrátenie vedľajších výdavkov za reklamáciu (cestovné 2 x, poštovné, strata času, telefóny) a choď to do predajne vybaviť osobne. Ak ti nedá euráčiky na mieste, nechaj si to od neho potvrdiť aj s pečiatkou predajne. Ak odmietne, tak mu to pošli doporučenou poštou. Ak nezaplatí dobrovoľne cca do 1 mesiaca, podaj návrh na vydanie platobného rozkazu na súde.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Laco-monter Pozri príspevok
Kto si objednáva na dobierku šlapky a ešte k tomu značkové , nemá niečo v hlave v poriadku.

A preto musí znášať všetky škody.
hubatá Pozri príspevok
Napíš si 2 x žiadosť o vrátenie vedľajších výdavkov za reklamáciu (cestovné 2 x, poštovné, strata času, telefóny) a choď to do predajne vybaviť osobne. Ak ti nedá euráčiky na mieste, nechaj si to od neho potvrdiť aj s pečiatkou predajne. Ak odmietne, tak mu to pošli doporučenou poštou. Ak nezaplatí dobrovoľne cca do 1 mesiaca, podaj návrh na vydanie platobného rozkazu na súde.
Prepáč , ale nedá sa iné len súhlasiť s Lacom ...
Aj keď ste ho "odmenili" nevhodným obodovaním , má pravdu ...

A Tebe sa čudujem ...takú vec by si urobila ???
FAKT ???
Išla by si hore dole - viď kontakty .../ nevieme , odkiaľ boli a kam zaslané tie šľapky .../
napríklad :
http://www.teamshop.sk/futbal/obuv/sandale-slapky

Lebo ja teda nie ...

Jeden kus smiešnych plážoviek ???...vydrbal by som sa aj na značku , poslúžili by mi aj iné , lacnejšie a aj možno kvalitnejšie ...
Ozaj , značka .
Tak tú fakt len osobne ...

Ozaj , ten platobný príkaz ...tak ten fakticky nemá chybu .
Naše súdy nevedia , čo robiť s inými kauzami ...nie , ony sa budú zapodievať nejakými po...... plážovkami ...

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

hubatá
Veď za to čo má výdavky na reklamáciu tak si kúpi zasa jedny nové šľapky nie ?
A keď budeme rozmýšľať všetci ako ty, tak nas budú oje...babrávať beztrestne na každom kroku. Súdy sú fakt zavalené prácou, ale nie sudcovia...........
A mimochodom ten plaťák - keď si pripočítaš k istine aj úroky vyjde ti už pekná suma za ktoré si 123tornado môže kúpiť nové značkové šľapky v mieste bydliska.
Naposledy upravil hubatá : 26.06.10 at 06:31

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.