Zavrieť

Porady

prúdové chrániče - povinnosť montáže

Dobrý deň,
chcem sa poradiť ohľadom prúdových chráničov a povinnosti ich zapojenia v elektroinštalácii v rodinnom dome.
Od kedy vznikla elektrikárom povinnosť zapojiť prúdové chrániče a na ktoré okruhy ? Ide len o vonkajší zásuvkový okruh a kúpelňu / vodareň alebo všetky zásuvkové okruhy ?
Ktorá norma / vyhláška to rieši ?

ďakujem pekne za každú radu.
Usporiadat
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

kargo Pozri príspevok
Tým čo pokladajú prúdový chránič za zbytočnosť : http://www.pluska.sk/krimi/domace-kr...elektrina.html
Rozdiel v cene oproti ističu je cca 25 €. Aj keby to bolo 200 € na dom - je to veľa za jeden život?
Ani som to nečítal = NEEXISTUJÚ také normy, ktoré by ochránili VŠETKÝCH pred KAŽDÝM rizikom.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pokial ide do domu uz 5vodicova sustava tak na PE ak 4vodicova tak na PEN. ja mam 4vodic takze v skrini mam svorku ktora je modra ako N, ale je to PEN. v tom mieste je to este spojene z prudoveho chranica uz ide N a ta modra svorka je PE(N). Za prudovym chranicom sa uz nesmie spojit N s PE.
0 0
paoslav paoslav

paoslav je offline (nepripojený) paoslav

Zdravím, Vedel by mi niekto vysvetliť prečo za prúdovim chráničom 30mA na svetelnom okruhu s 5 svetlami a 2 fotobunkami mám na zemniacom 80V/ac
Pri zapojovaní na lištu síce iskrí, no prudak nevipne. Ikeď je inak funkčný.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať