Zavrieť

Porady

veniec ako preklad

zdravim,


akurat robim veniec.bude zaroven aj ako preklad nad oknami (max velkost okna 2m.) a dverami. Strop bude dreveny,cize pojdu na veniec stropnice a krokvy...a tak dalej...
veniec sme robili z U-profilu Ytong (vnut.rozmer 22cmx17cm),vystuz sme dali 2xfi10 hore,2xfi10 dole + nad otvormi je dole este 2xfi10,strmineka kazdych 25cm,beton pojde B20.
Len ma zaujima vas nazor ci to bude stacit.

dakujem za nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    To zavisi od zaťažovacej šírky toho nosníka, neá sa to takto povedat uplne na istotu. Ak mate najbližšiu stenu do 6m, tak to stačí, v inom prípade to treba prehodnotiť.

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    ako to myslis najblizsiu stenu?prikladam aj podorys,ak to pomoze pri prehodnoteni....
    Naposledy upravil cimox : 20.06.10 at 12:28
    PRIZEMIE B2.jpg  
    PODKROVIE B2.jpg  
    1/1

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    To ma podkrovie ci este jedno podlazie a strechu? Ak chces este jedno podlazie + strechu, tak sa to neda vystuzit, maly prierez nosnika a neda sa vystuzit tak, aby porusenie nedoslo ku krehkemu lomu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nad tým dverným otvorom by som ešte pridal roxory hore dve 10mm a dole vymeniť tie 10mm za 12-14 mm.Takisto nad tým otvorom hustejšie strmienka rozteč po 150mm.A poriadne zhutniť.

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    este chcem len dodat ze tie terasove (2,2m siroke dvere) tam nebudu,namiesto toho tam je okno (2m)

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    ciners Pozri príspevok
    To zavisi od zaťažovacej šírky toho nosníka, neá sa to takto povedat uplne na istotu. Ak mate najbližšiu stenu do 6m, tak to stačí, v inom prípade to treba prehodnotiť.
    co je to ta zatazovacia sirka nosnika?

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    ciners Pozri príspevok
    To ma podkrovie ci este jedno podlazie a strechu? Ak chces este jedno podlazie + strechu, tak sa to neda vystuzit, maly prierez nosnika a neda sa vystuzit tak, aby porusenie nedoslo ku krehkemu lomu.
    nema to 2.poschodie,len podkrovie....ziadne nadmurovanie,rovno na stropnice ide podlaha...

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    v akom pomere sa miesa beton do prekladov v domacich podmienkach? Kolko cementu na kolko strku?

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    ciners Pozri príspevok
    Tak potom dole pridat este 2 fi R12 a strmienka dat po 15cm
    cize aby som to zhrnul. nad otvormi dat strmienka hustejsie (kazdych 15cm) a 2 pruty fi12 extra nad otvormi.cize budu 2xfi10hore,2xfi10dole+2xfi12dole...?

    cimox je offline (nepripojený) cimox

    cimox
    ja mozem povedat len tolko co davame my....16-17 lopat piesku,1/2 vrecka 25kg cementu,a vodu podla potreby

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    alltracboy Pozri príspevok
    a v nejakych kyblovych alebo lopatovych mierach?
    1:3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.