Zavrieť

Porady

uznanie dlhu - notarska zapisnica

Potreboval by som poradit, ci je mozne pri uznani dlhu formou notarskej zapisnice dohodnut aj splatkovy kalendar. Pribuznemu som pozical peniaze, lebo mal financne problemy, kedze sme rodina tak sme nespisovali zmluvu o pozicke. On mi ma vracat teraz tie peniaze ale kedze nie som si 100% isty, ze to aj bude vracat, kedze financne problemy pretrvavaju, tak by som chcel s nim spisat vyhlasenie o uznani dlhu formou notarskej zapisnice, len neviem ci je mozne tam dohodnut aj splatky aby to nemusel zaplatit naraz. Notarskou zapisnicou by som to chcel urobit preto, lebo je spôsobila byt exekucnym titulom pre pripad pripadneho vykonu rozhodnutia (exekucie).
Este by som sa chcel opytat, ze ake su poplatky za spisanie notarskej zapisnice pri dlhu 700 € a ci je potrebne este platit aj za overenie podpisov alebo je to uz v tom zahrnute. Vopred dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    samozrejme, že to možné aj pri uznaní dlhu.
    Ja by som to riešil formou zmluvy o pôžičke a uznaním dlhu, len kvôli presným definíciam lehôt, samozrejme je možné uzavrieť zmluvu o pôžičke len ústne a následne uznávať dlh ....
    AKo som to počítal ...
    A1 min 16,60 EUR .... zaokrúhľuje sa na 17
    A6 ja som rátal dve osoby pri spísaní 2x 1,33 EUR
    L1 3 strany not. zápisnice 3x 1,33 EUR
    odmena not. komore
    E .... odmena za pridelenie 1 čísla NZ 3,30 EUR
    G1 ... odmena za registráciu do NCRls 0,40 EUR
    k tomu pripočítaj 19 % DPH

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    samozrejme, je možné zahrnúť splátkový kalendár do notárskej zápisnice. Pri Tebou uvádzanej sume je to cca 35 EUR dokopy

    Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

    Lukáš 142
    doktor23 Pozri príspevok
    samozrejme, je možné zahrnúť splátkový kalendár do notárskej zápisnice. Pri Tebou uvádzanej sume je to cca 35 EUR dokopy
    co si zarataval do tej sumy 35 €? Ja som pozeral cenník notarskeho uradu v trencine a tam je suma 16,60€ http://www.notarskyuradtrencin.sk/cennik.html rozpis tu sumu 35 €. Dakujem

    Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

    Lukáš 142
    doktor23 Pozri príspevok
    samozrejme, je možné zahrnúť splátkový kalendár do notárskej zápisnice
    viem, ze napr. pri zmluve o uvere formou notarskej zapisnice je to mozne, ale aj pri uznani dlhu?

    uznanie dlhu - notarska zapisnica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.