Zavrieť

Porady

Depresia sa dá rozchodiť - dobrá správa!

Viete o tom, že depresia sa dá rozchodiť?
Moja priateľka trpí ťažkou rekurentnou (opakujúcou sa )depresiou. Nedávno bola dva mesiace v nemocnici a jej stav sa vobec nezmenil. Vymenili jej niekolko druhov liekov a žiadny efekt. Tak jej doporučili podať si žiadosť o invalidný dôchodok, kedže sa lieči uz asi štyri roky a zlé stavy sa jej každú chvílu vracajú, a je už rok na PN. Tak išla na LPK a tam jej LPK lekárka zo sociálnej poisťovne povedala, že to nič nie je, že má aj napísaný stav z nemocnice, že má ťažkú depresiu, vraj má chodiť každý deň pekne na prechadzky a to jej prejde, že na taký stav ona nemá tabuľky, že by mohla ísť na invalidný dôchodok. Inak je to už pani stredného veku

Tak ja len toľko, že všetci ktorí máte ťažku depresiu tešte sa !!!!!
Veď ona sa dá pekne rozchodiť, nemusíte ani lieky brať, aby ste zbytočne nepripravovali štat o peniaze patriace skutočne chorým ľuďom !!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Posudkovy lekar SP ma postupovat podla zakona a dodrzavat sa odbornych lekarskych nalezov a tabuliek, podla ktorych na posudzovat,a nevynasat svojvolne vyhodnotenia Dg. Ak ste jej odovzdali podklady - lekarske nalezy a dostali ste toto odporucanie, pockajte na pisomne rozhodnutie a urcite sa odvolajte, pripadne podajte navrh na sud.

    dracik1 je offline (nepripojený) dracik1

    dracik1
    Ja na tuto diagnozu mam ciastocny ID, cize pani, ktora to takto posudila, mala bludy. Oni maju na to nejake kriteria, napr. kedy sa to prvy krat vyskytlo, aka terapia bola aplikovana, ci tam bola aspon jedna hospitalizacia, kolko sa lieci atd. Ale treba sa branit. Ono, ten ID, hlavne ciastocny, nie je ziadna vyhra. V tejto krajine sa velmi neda spolahnut na stat ani ked ste si tazku situaciu sami nezavinili a jej napravu neviete ovplyvnit. Zial Ja by som dal vsetku do dobromilnu "stedru" pomoc statu (resp. SP) s radostou spat, ak by som mal schopnosti a vyhliadky zdraveho cloveka. tato diagnoza je osobne prekliate a vobec prezivanie s tym je trest sam o sebe.

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    nie je to pravda čo Vám povedala tá doktorka, že na to nemá tabuľky, na diagnózy depresie je možné samozrejme udeliť i plný ID

    MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

    MIG_6
    gigi24 Pozri príspevok
    Viete o tom, že depresia sa dá rozchodiť?
    Moja priateľka trpí ťažkou rekurentnou (opakujúcou sa )depresiou. Nedávno bola dva mesiace v nemocnici a jej stav sa vobec nezmenil. Vymenili jej niekolko druhov liekov a žiadny efekt. Tak jej doporučili podať si žiadosť o invalidný dôchodok, kedže sa lieči uz asi štyri roky a zlé stavy sa jej každú chvílu vracajú, a je už rok na PN. Tak išla na LPK a tam jej LPK lekárka zo sociálnej poisťovne povedala, že to nič nie je, že má aj napísaný stav z nemocnice, že má ťažkú depresiu, vraj má chodiť každý deň pekne na prechadzky a to jej prejde, že na taký stav ona nemá tabuľky, že by mohla ísť na invalidný dôchodok. Inak je to už pani stredného veku

    Tak ja len toľko, že všetci ktorí máte ťažku depresiu tešte sa !!!!!
    Veď ona sa dá pekne rozchodiť, nemusíte ani lieky brať, aby ste zbytočne nepripravovali štat o peniaze patriace skutočne chorým ľuďom !!!!
    konecne viem, co mam robit hura........a ja sa zbytocne trapim takou jednoduchou chorobou ako je depresia

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No nie každý to rozchodí. Hlavne tí čo majú taký tmavší odtieň pokožky.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Reagujete na štyri roky starý príspevok a jeho autor už dva roky nič nenapísal.
    alaya1 Posudkari sa nemenia, mozno to pomoze niekomu, kto hlada radu!.

    Depresia sa dá rozchodiť - dobrá správa!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.