Zavrieť

Porady

Vraj odmietam pomoc

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte. Práve som sa nahnevala na môjho priateľa. Prosím ako by ste takéto problémy riešili vy milé mamy a gazdinky? Som na RD, mám 15 mesačného syna. Domácnosť zvládam v pohode, syna tiež. Navariť a napiecť viem tiež aj keď to varenie je také začiatočnícke. Štve ma ale to, že mamka mojho priateľa je niekedy príliš iniciatívna a mne to lezie na nervy.
Dnes napríklad nám poslala šalát + zálievku na šalát. Naštvalo ma to, lebo zmiešať vodu, ocot a cukor dokážem celkom dobre aj ja. Takéto veci sa nestali prvý krát a ja som priateľovi povedala, že mi je to nepríjemné, pretože sa cítim ako totálne neschopný človek. Lenže priateľa to naštvalo, ževraj odmietam pomoc.
Ja nemám nič proti tomu, ak mi niekto pomože napríklad spolu so mnou navariť obed, ale je mi proti srsti ak mi niekto okrem šalátu pošle aj zálievku. Ako to riešiť?
Ďakujem
Usporiadat
mimap8 mimap8

mimap8 je offline (nepripojený) mimap8

4326 Pozri príspevok
Svokra nie je zlá. Pomáha najmä s malým, keď niečo potrebujeme vybaviť. Ale niekedy má tendenciu sa zamiešať aj do toho,do čoho by sa nemusela. Tiež som sa už o sebe dozvedela zopár "pekných" vecí. Asi je to tým, že keď máme problém, tak priateľ sa chodí vyplakať domov. Nuž čo - neostáva iné len niektoré veci brať s nadhľadom.
rada by som podotkla, ze zatial nie je tvoja svokra, ale len mama tvojho priatela.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mimap8 Pozri príspevok
rada by som podotkla, ze zatial nie je tvoja svokra, ale len mama tvojho priatela.
Ale aj táto môže narobiť viac škody ako osohu oproti nejakej tej svokre ...
Ale síce , hm , je v podstate jedno , ako sa nazve takáto osoba ...

Manželka volá tú svoju svokru - mama ....

Ja tú svoju ???...hm , na meno jej neviem prísť ...teda JA..
http://www.porada.sk/t109571-moja-svokra.html
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No ja si zase so svojim zatom tykam. A vola ma menom, aj manzela. Dcera zase jeho mame vravi teta. Vyka jej aj svokrovi a povedala, ze keby ju volala mama, tak to nie je od srdca, ale teta je.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
u nás si zase tykáme všetci navzájom ..... ale je pravda, že ľahšie sa povie Ty somár ako Vy somár .....
Ja svokre nenadávam a vyprosila by som si to aj od nej, ale priamosť je moja prvoradá vec, ja to vnímam tak, že pri neúprimnosti sa to vždy nabaľuje a jedného dňa stačí aj banalita a len to, že nie sme v úplnej pohode - a problém je na svete! Ja mám skôr problém so svokrou lebo klame- a verte tam musí byť 100% argumentácia tam by to na slamených nohách neobstálo
Moja svokra onehdy povedala, že si na moju úprimnosť musí zvyknúť, lebo vraj všade sa prispôsobuje a ohovára a vraj je to tak aj v rodine a nie je to nič zvláštne....
A na to zas platí moje obľúbené: Pane Bože ochraňuj ma od priateľov, od nepriateľov si pomôžem sám!
Pekný deň
1 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

no ako to riešiť???, si ešte mladá určite sa ti to chce riešiť tak, že nič nepotrebuješ, ani rady ani materiálne veci od priateľovej mamy, mňa by tiež hnevalo, keby mi chcel niekto takto "pomáhať", ak s tvojím pohľadom na takúto pomoc nesúhlasí tvoj priateľ, musíš sa zachovať inak, zdá sa mi že je pod veľkým vplyvom svojej matky, dokáž sa podvzniesť nad svojimi pocitmi a šalát aj so zálievkou pochváľ, a urob takisto niečo čo pošleš svoje nastávajúcej svokre, nech ochutná, trebárs aj taký istý šalát a nie že jej tam namiešaš cyankali
Bola by som zvedavá na jej reakciu?
Ak by to prijala normálne bez komentára, ktorý ak by bol myslím určite ti zreferuje priateľ tak to beriem, ak nie tak odporúčam do pozornosti skúsenosti Juraja tu z porady
Ja som tiež musela absolvovať na začiatku manželstva kurz varenia knedle, aj s fotopostupom, cha cha lebo iná by sa nezjedla a to mi aj prihorela, keď som kojila, prebaľovala a nevedela čo prv, a teraz teda už dlhé roky knedľu kupujem , ale teda viem aj urobiť..tiež som si užila svoje...

PS: som tiež svokra
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

alaya1 Pozri príspevok
No ja si zase so svojim zatom tykam. A vola ma menom, aj manzela. Dcera zase jeho mame vravi teta. Vyka jej aj svokrovi a povedala, ze keby ju volala mama, tak to nie je od srdca, ale teta je.
tiež si tykám so zaťom a nie je žiadny problém, ak by sa niečo vymyklo z rámca slušného správania, tak ..ale to u nás dúfam nehrozí a dcéra aj keď mala navrhnuté svokre netyká, a presne ako píšeš, ak to nie je od srdca, mama jej nehovorí ale ani teta. ja som moju svokru nikdy neoslovila mama a to som zo starej školy, keď sa to tak viedlo, že po svadbe sa hovorilo mama.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať