Zavrieť

Porady

Vraj odmietam pomoc

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte. Práve som sa nahnevala na môjho priateľa. Prosím ako by ste takéto problémy riešili vy milé mamy a gazdinky? Som na RD, mám 15 mesačného syna. Domácnosť zvládam v pohode, syna tiež. Navariť a napiecť viem tiež aj keď to varenie je také začiatočnícke. Štve ma ale to, že mamka mojho priateľa je niekedy príliš iniciatívna a mne to lezie na nervy.
Dnes napríklad nám poslala šalát + zálievku na šalát. Naštvalo ma to, lebo zmiešať vodu, ocot a cukor dokážem celkom dobre aj ja. Takéto veci sa nestali prvý krát a ja som priateľovi povedala, že mi je to nepríjemné, pretože sa cítim ako totálne neschopný človek. Lenže priateľa to naštvalo, ževraj odmietam pomoc.
Ja nemám nič proti tomu, ak mi niekto pomože napríklad spolu so mnou navariť obed, ale je mi proti srsti ak mi niekto okrem šalátu pošle aj zálievku. Ako to riešiť?
Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

4326 Pozri príspevok
Ahojte. Práve som sa nahnevala na môjho priateľa. Prosím ako by ste takéto problémy riešili vy milé mamy a gazdinky? Som na RD, mám 15 mesačného syna. Domácnosť zvládam v pohode, syna tiež. Navariť a napiecť viem tiež aj keď to varenie je také začiatočnícke. Štve ma ale to, že mamka mojho priateľa je niekedy príliš iniciatívna a mne to lezie na nervy.
Dnes napríklad nám poslala šalát + zálievku na šalát. Naštvalo ma to, lebo zmiešať vodu, ocot a cukor dokážem celkom dobre aj ja. Takéto veci sa nestali prvý krát a ja som priateľovi povedala, že mi je to nepríjemné, pretože sa cítim ako totálne neschopný človek. Lenže priateľa to naštvalo, ževraj odmietam pomoc.
Ja nemám nič proti tomu, ak mi niekto pomože napríklad spolu so mnou navariť obed, ale je mi proti srsti ak mi niekto okrem šalátu pošle aj zálievku. Ako to riešiť?
Ďakujem
Povznes sa nad tým, ona to určite myslela v dobrom, aby ťa takéto veci nemuseli trápiť, skús jej nabudúce opatrne naznačiť, že pomoc nepotrebuješ( ak ju ozaj nepotrebuješ), prípadne v čom by si ju potrebovala. Všetko sa dá riešiť.
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

4326 Pozri príspevok
Ahojte. Práve som sa nahnevala na môjho priateľa. Prosím ako by ste takéto problémy riešili vy milé mamy a gazdinky? Som na RD, mám 15 mesačného syna. Domácnosť zvládam v pohode, syna tiež. Navariť a napiecť viem tiež aj keď to varenie je také začiatočnícke. Štve ma ale to, že mamka mojho priateľa je niekedy príliš iniciatívna a mne to lezie na nervy.
Dnes napríklad nám poslala šalát + zálievku na šalát. Naštvalo ma to, lebo zmiešať vodu, ocot a cukor dokážem celkom dobre aj ja. Takéto veci sa nestali prvý krát a ja som priateľovi povedala, že mi je to nepríjemné, pretože sa cítim ako totálne neschopný človek. Lenže priateľa to naštvalo, ževraj odmietam pomoc.
Ja nemám nič proti tomu, ak mi niekto pomože napríklad spolu so mnou navariť obed, ale je mi proti srsti ak mi niekto okrem šalátu pošle aj zálievku. Ako to riešiť?
Ďakujem
Toto si vyjasni hlavne s priateľom...nech povie mamičke, že má doma šikovnú priateľku, ktorá tú zalievku urobí podľa JEHO chuti.
Naposledy upravil Halli : 23.06.10 at 17:43 Dôvod: poznámka k vyznačenému textu
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som neviem co dala za to, keby mne takto niekto pomahal. Vobec by som to nepovazovala za znevazovanie svojich schopnosti ale bola by som za pomoc vdacna.
A len tak mimochodom, do zalievky na salat ja davam okrem vody, cukru a octu aj trochu soli.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

4326 Pozri príspevok
Ahojte. Práve som sa nahnevala na môjho priateľa. Prosím ako by ste takéto problémy riešili vy milé mamy a gazdinky? Som na RD, mám 15 mesačného syna. Domácnosť zvládam v pohode, syna tiež. Navariť a napiecť viem tiež aj keď to varenie je také začiatočnícke. Štve ma ale to, že mamka mojho priateľa je niekedy príliš iniciatívna a mne to lezie na nervy.
Dnes napríklad nám poslala šalát + zálievku na šalát. Naštvalo ma to, lebo zmiešať vodu, ocot a cukor dokážem celkom dobre aj ja. Takéto veci sa nestali prvý krát a ja som priateľovi povedala, že mi je to nepríjemné, pretože sa cítim ako totálne neschopný človek. Lenže priateľa to naštvalo, ževraj odmietam pomoc.
Ja nemám nič proti tomu, ak mi niekto pomože napríklad spolu so mnou navariť obed, ale je mi proti srsti ak mi niekto okrem šalátu pošle aj zálievku. Ako to riešiť?
Ďakujem
Keď som bola mladá, asi som reagovala na svokru rovnako. To nie je o zálievke, o pomoci, ale o vzťahu. Ak je medzi vami dobrý vzťah, a ty máš len taký pocit, že si pripadáš preto menej schopná, tak ten pocit skús z hlavy vyhodiť. Kde je tá zálievka? Aj mne by sa zišla, ale nemá mi ju kto poslať.
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..teda ja by som dotyčnú "skorosvokru" pozvala na kávu len pre nás dve no a popritom by som jej vysvetlila,že akotak variť viem, som schopná, čo neviem- to sa naučím, takže nie je životne nutné, aby sa nejako angažovala v mojej kuchyni...no a ak by mala nejaké námietky, tak by som jej vysvetlila, že si svojho synka môže zobrať domov a variť mu..čím teda nechcem naznačiť, že by si sa mala zbaviť priateľa, pokiaľ si rozumiete,len ako krajný argument by som to použila ja (s mojou povahou)..synovia sú náchylní myslieť si, že ich mamky pomáhajú a všetko vedia najlepšie, len nie vždy je to po chuti ich priateľkám...(ak to nezastavíš na začiatku, bude to len horšie)...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Tvoj priateľ by mal svojej mamke vysvetliť, že by takéto veci robiť nemala ... aj keď to myslí v dobrom. Ja sama mám dospelé deti a viem o čom hovorím ... je to veľmi ťažké ... myslím tým, že už sú veľké a sú chvíle, keď sa neviem s tým ešte dobre vyrovnať, že je to tak ( vždy to pre mňa budú moji malí chrústikovia ...) ... ale je aj pravda, že by mi také dačo nedovolili ... brali by to ako zásah do súkromia.

No je možné aj to, že si Ťa mamka Tvojho priateľa chce získať a snaží sa ako vie ... pretože jej na Tebe záleží.

... takže skús sa nad tým povzniesť ... a citlivo a pokojne to priateľovi vysvetli ... a možno po čase, keď sa lepšie spoznáte ( jeho mamka a ty) to bude fajn.
1 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak si niečo neželáš, nehovor to priateľovi, ale rovno jeho mame (nerob z priateľa poštára , tým je postavený do nezávidenia hodnej pozície mlynského kameňa) a pokús sa pri tom použiť v hlase prejav úcty - k matke svojho priateľa, babičke svojho dieťaťa a aj k staršiemu človeku.
Neviem ako dlho sa s priateľovou mamou poznáte, koľko ste strávili spolu času, čo o sebe viete. Najlepšia cesta ako si k sebe nájsť dobrý vzťah je otvorená komunikácia – to platí nielen pre partnerské vzťahy. Keď sa nebudete stretávať, rozprávať sa , nikdy nezistíte, kde máte hranice svojho súkromia, čo komu vadí a nevadí. A pri rozhovoroch možno zistíš, že je priateľova mama iba osamelá a potrebuje cítiť, že je ešte na tomto svete potrebná.

Nezabudni, že RD raz skončí a ver mi, babičky sú na nezaplatenie.
Aký má zmysel za každú cenu dokazovať si, že všetko zvládneme sami a nikoho nepotrebujeme ? My vítame akúkoľvek formu pomoci a ak niekedy nestíhame, bez váhania prosíme naše mamy (voláme ich "babička") o pomoc . Máme zaužívané, že tak ako chodia deti na prázdniny k babičkám (moja mama býva o pár ulíc ďalej ), tak chodia babičky na prázdniny k nám. Sú to pre nás jedny z najkrajších dní v roku. Jedna obsadí kuchyňu, vypeká, druhá žehlí , motká sa záhrade, do všetkého sa nám montujú . Večer si posedíme pri vínku, hráme všelijaké čudné spoločenské hry,klebetíme. A to, že prvá zle umyla pekáč (lebo samozrejme najlepšie to viem ja ) , druhá skladá tričká inak ako ja (ja skladám krajšie ) a občas namiesto zeliny zmizne zo záhrady vzácna, ale pre babičku neznáma kvetinka (to má husiu kožu môj chlap) považujeme za druhoradé . Keď odídu, uvedieme si bez komentárov domácnosť do pôvodného stavu. Dôležité je niečo iné : nám zostane na duši hrejivý pocit, že dve postaršie osôbky prežili pekné dni so svojou rodinou , s vnúčatkami. Babičky vedia, že majú u nás svoje miesto a sú milované , vnúčatká vedia, že okrem rodičov majú ochranu a porozumenie aj u babičiek. Máme radi ich blažené úsmevy, aj ich historky, ktoré počúvame dokola už niekoľko rokov . Sme radi, že ich máme a je nám ľúto, že dedkovia už pomreli a pozerajú sa na nás iba z fotiek .

.... a tíško dúfame, že keď budeme my starí, tiež nás partneri našich detí nebudú považovať za votrelcov a staré obludy .
29 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

no podla mna,ked budete s priatelom viac rokov spolu,tak na takyto problem si ani nespomenieš....budu ovela vacsie problemy...treba sa nad tym povzniest,urcite to svokra nemyslela v zlom...to by ti poslala urcite navareny cely obed,aby ste nehladovali...je to podla mna normalne vo viacerych rodinach.-))
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Najskôr si ujasni jedno: Ten šalát so zálievkou ti poslala preto, aby ti pomohla, alebo preto, že „taký ako ona jednoducho nikdy nezvládneš“? V prvom prípade za šalát poďakuj a buď rada, v druhom prípade za šalát poďakuj a urob pre jej syna lepší. Ide o to, či ti chce pomôcť (po svojom, inak to nevie), alebo ťa chce podpichnúť. Skús sa na to pozrieť „jej očami“, možno to všetko uvidíš ináč. Moja mama vraví: Moja svokra ma naučila byť diplomatom“. A ja s ňou súhlasím.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Johanka Pozri príspevok
Ak si niečo neželáš, nehovor to priateľovi, ale rovno jeho mame (nerob z priateľa poštára , tým je postavený do nezávidenia hodnej pozície mlynského kameňa)


.... .
Johanka, pekne si to napísala, ale on už poštára urobil...zobral zálievku a doniesol ju svojej priateľke...a ešte sa na ňu nahneval...
To si musia riešiť medzi sebou, lebo on už od maminy odišiel a žije s priateľkou a to je dôležité...A potom môžno riešiť aj vzťah s jeho matkou. , čo ak to nie je prvý krát? Myslíš, že by hneď písala na Poradu? V ostatnom súhlasím.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zober to s humorom.
Poďakuj svokre a povedz jej, nech nabudúce aj šnicle pribalí...
2 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ďakujem vám všetkým za odpovede - naozaj sú poučné. CHcela by som sa aj ja stať diplomatom v takýchto veciach, ale niekedy ma to doslova irituje. Pomoc neodmietam, veď aj teraz mi svokra pomahala so zaváranim jahôd. Len niekedy mám pocit, že má prílišnú starosť o syna, lebo žili spolu 40 rokov a to na človeku
zanechá stopy. Zrazu prišla iná žena, prebrala starosť o syna....a už pár krát sa podobné veci stali, takže ma to jednoducho "dožralo".
Pokúsim sa teda o tú diplomaciu,vďaka ešte raz za odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

4326 Pozri príspevok
Ďakujem vám všetkým za odpovede - naozaj sú poučné. CHcela by som sa aj ja stať diplomatom v takýchto veciach, ale niekedy ma to doslova irituje. Pomoc neodmietam, veď aj teraz mi svokra pomahala so zaváranim jahôd. Len niekedy mám pocit, že má prílišnú starosť o syna, lebo žili spolu 40 rokov a to na človeku
zanechá stopy. Zrazu prišla iná žena, prebrala starosť o syna....a už pár krát sa podobné veci stali, takže ma to jednoducho "dožralo".
Pokúsim sa teda o tú diplomaciu,vďaka ešte raz za odpovede.
Netreba zabúdať, že všetko sa raz vráti, aj Ty budeš raz svokrou.... Držím prsty v spolunažívaní.
0 0
Kováčová.D Kováčová.D

Kováčová.D je offline (nepripojený) Kováčová.D

Momentálne som na RD.
ja by som to nebrala tak tragicky :-) podla mna ti chcela len pomoct. Čo by som dala ja za to, keby mi niekto niečo pošle len tak :-)) a suhlasim s tweety, že aj my raz budeme svokry..
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Zažila som si podobne.... da sa to pochopiť na oboch stranách. Som na tom podobne, osobne si myslím, že priateľ nepochopí, že nechceš pomoc od matky.On ju prijímal vždy a myslí si, že tak to berieš resp. máš brať aj ty. Na tom on nič zlé neuvidí... to mi ver vyjasni si čo si schopná rešpektovať a čo nie... a potom to rieš s nou, hlavne milo bez stresu .... podla mna sa i tak naštve, ale časom pochopi a utvoríte si hranice. Zatial to prehltni a kym ti nebude hovoriť, že ona i tak robi lepšiu zalievku ako ty, tak sa da zvladať si myslim
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

4326 Pozri príspevok
Ahojte. Práve som sa nahnevala na môjho priateľa. Prosím ako by ste takéto problémy riešili vy milé mamy a gazdinky? Som na RD, mám 15 mesačného syna. Domácnosť zvládam v pohode, syna tiež. Navariť a napiecť viem tiež aj keď to varenie je také začiatočnícke. Štve ma ale to, že mamka mojho priateľa je niekedy príliš iniciatívna a mne to lezie na nervy.
Dnes napríklad nám poslala šalát + zálievku na šalát. Naštvalo ma to, lebo zmiešať vodu, ocot a cukor dokážem celkom dobre aj ja. Takéto veci sa nestali prvý krát a ja som priateľovi povedala, že mi je to nepríjemné, pretože sa cítim ako totálne neschopný človek. Lenže priateľa to naštvalo, ževraj odmietam pomoc.
Ja nemám nič proti tomu, ak mi niekto pomože napríklad spolu so mnou navariť obed, ale je mi proti srsti ak mi niekto okrem šalátu pošle aj zálievku. Ako to riešiť?
Ďakujem
Ani by ma nenapadlo poslať neveste zálievku, mňa by totiž nenapadlo poslať jej ani šalát
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Kto nam pomaha, ma nas rad, kto pomoc odmieta, nechce mat rad.
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

Aj ja posielam budúcej neveste podľa mňa drobnosti a dúfam, že nemá na mňa "nervy", ale ja to myslím tak dobre aby som jej ulahčila
čo najviac roboty. Nejedná sa o zálievku na šalát ale napečené, navarené. Tak teraz neviem asi si s ňou pohovorím na rovinu.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

A vadilo by ti aj to, keby ti takto pomáhala aj tvoja mama? Svokra ti chce len pomôcť, chce byť užitočná. Ty si ale myslíš, že ťa robí neschopnou.. Neboj sa, príjmi to..Čo by niektoré za to dali.. A na tvojho chlapa sa nejeduj, je to jeho mama.. a vždy bude..Buď dobrá na ňu.. S úsmevom a peknými vzťahmi sa lepšie žije.. hlavne v rodine..
2 0
alveryst alveryst

alveryst je offline (nepripojený) alveryst

Skús mu šalátik naservírovať k pareným buchtám, možno pochopí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať