Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ivetab14 Pozri príspevok
Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Never reklamným sloganom, ktoré len oblbujú klientov. Dnes už skoro každý matrac je "antialergický", "anatomický", "ortopedický", "s poťahom aloe vera" a neviem ešte aký. Sú to všetko zbytočné prívlastky, ktorým chcú presvedčiť klientov na kúpu práve ich matraca.

Teraz sme kupovali novú posteľ a vyberali nové matrace, lebo tá naša posteľ už pomaly po 15 rokoch dosluhuje. Pôvodne sme mali molitanové matrace, ktoré sú už preležané. Tak sme si urobili prieskum na našom malom slovenskom trhu, čo nám to ponúkajú. A môžem ti povedať, že výber nie je veľmi veľký, teda nie ani matracov, ale dodávateľov.

Prvá možnosť je navštíviť veľké nábytkové obchody (IKEA, KIKA), kde majú vlastné matrace, už hotové na sklade.

Potom sú ešte dvaja veľkí výrobcovia matracov, ktorí ponúkajú ajmatrace na mieru (my sme potrebovali takého, lebo sme chceli predĺžené matrace - 210 cm). A to sú firmy Matratex a Materasso , v každom obchode s nábytkom nájdeš od nich letáky a ponuku, takže nemusíš obiehať veľa nábytkových obchodov.

Základom všetkých matracov je buď PUR pena alebo latex, potom kombinácia týchto materiálov a prípadne ešte k tomu aj kokosové dosky (aby to bolo pevnejšie).

Inou kategóriou sú pružinové matrace, my sme taký ale nechceli, lebo pružinové nie sú vhodné pre polohovateľné rošty.

V katalógoch (an na internet. stránke) sú pri každom matrace uvedené stupne tvrdosti. Vyber si taký, ktorý ma čo najväčšiu tvrdosť a nebude príliš drahý.

Nenechaj sa oblbnúť rôznymi "zónami" matraca, praktický význam to má len mizivý. Alebo si vyskúšaj na vystavených vzorkách, ktorý by sa tebe pozdával a pri ktorom sa tvoja peňaženka nezatrasie príliš strachom. Inak treba rátať tak s cenou od 5000 vyššie za jeden matrac. Nie je pravdou, že čím drahší, tým lepší matrac. ZA 15 rokov sa ti zleží rovnako matrac za 6 tisíc ako aj ten za 12 tisíc.

A problémy s chrbticou neodstráni samotný matrac. Ja mám tiež bolesti, najmä ráno a mne pomáha to, keď mám hlavu vyššie. Ja na rovnom nemôžem spať, preto máme polohovateľné rošty.

Ak chceš vedieť viac, len sa spýtaj. My sme 3 mesiace vyberali matrac.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

My sme kupovali matrace tvrdé,lebo radi spíme na tvrdom obaja aj manžel aj ja,ale napriek tomu sme kúpili každý matrac extre,teda 2 ks a nie jeden manželský,lebo nám bolo poradené,že predsa máme rozdielnu váhu a každý spíme ináč uložený a preto každý extra.Kúpili sme penový asi 16 cm hrubý a keďže som chcela ekologický kúpili sme PUR penu nie vyrobenú z ropy,ale vyrobenú z ricínového oleja,stáli nás asi 6100 za jeden kus,objednala som si ho v normálnom nábytku a dodávka prišla za 7 dní,a ja zase musím spať na rovnom a mám iba anatomický vankúš,mažel si na toé nemohol zvyknúť ale asi 2 roky ho má tiež a prestala ho bolieť chrbtica,hlavne krčná,takže ako vidíš každému pomáha na chrbticu niečo iné,ale asi najviac treba správne na to cvičiť resp.plávať.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Skús pozrieť

http://www.medivit.sk/web/company

Mám ich aj ja. Sú drahé, ale skúšam všetko, lebo som po vážnej operácii chrbtice a ďalšia ma ešte časom čaká. Pozri si aj referencie. Majú ich aj v nemocnici v N.Zámkoch.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Beba Pozri príspevok
Skús pozrieť

http://www.medivit.sk/web/company

Mám ich aj ja. Sú drahé, ale skúšam všetko, lebo som po vážnej operácii chrbtice a ďalšia ma ešte časom čaká. Pozri si aj referencie. Majú ich aj v nemocnici v N.Zámkoch.
Vidím, že tá firma má niečo spoločné s firmou Vorwerk, ktorá ponúka "úžasné" vysávače za 25.000 SKK. Predpokladám, že aj cena matracov bude takto neúmerne prehnaná, od nich by som určite matrac nezobral. Navyše všetky informácie o matraci mlžia, nie je tam fakticky nič o matraci, len samé kecy o jeho úžasnosti:

"Matrac je hydroskopický, antidekubitný a termoregulačný. Svojím špeciálnym zložením je zabezpečená dokonalá prievzdušnosť a odvetrávanie matraca."
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Lepka,ak môžeš, napíš, aké matrace ste kúpili. Ja tiež potrebujem tvrdý, mám chorú chrbticu a som po operácii bedrového kĺbu. Ďakujem.
lepka Pozri príspevok
My sme kupovali matrace tvrdé,lebo radi spíme na tvrdom obaja aj manžel aj ja,ale napriek tomu sme kúpili každý matrac extre,teda 2 ks a nie jeden manželský,lebo nám bolo poradené,že predsa máme rozdielnu váhu a každý spíme ináč uložený a preto každý extra.Kúpili sme penový asi 16 cm hrubý a keďže som chcela ekologický kúpili sme PUR penu nie vyrobenú z ropy,ale vyrobenú z ricínového oleja,stáli nás asi 6100 za jeden kus,objednala som si ho v normálnom nábytku a dodávka prišla za 7 dní,a ja zase musím spať na rovnom a mám iba anatomický vankúš,mažel si na toé nemohol zvyknúť ale asi 2 roky ho má tiež a prestala ho bolieť chrbtica,hlavne krčná,takže ako vidíš každému pomáha na chrbticu niečo iné,ale asi najviac treba správne na to cvičiť resp.plávať.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

/www.biga.sk/matrace-prirodna-pena/materasso-natur-biogreen
Tu som to našla na net-e má to poťah lyocell,ale robia to aj v inom poťahu myslím že s Aloe vera neobjednávala som si to tu,ale vážne v normálnom obchode s nábytkom,ale je to to isté,samozrejme sme to už aj zašpinili a veľmi dobre sa to čistí a spí sa na tom jedna báseň
Naposledy upravil lepka : 17.05.08 at 23:03 Dôvod: doplnenie
0 0
Clone1 Clone1

Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

natur biogreen je velmi dobry matrac, v ponuke od leta 2007 myslim, ponuka ho materasso, ktory zasobuje velkych predajcov ako nabytku tak aj ineho zamerania koberce trend priklad s predajnami po celom slovensku, maju rychlu dobu dodania a je to slovensky vyrobca aj myslim
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

A ozaj má to záruku 5 rokov uiné matrece majú 3 roky a až teraz som zistila,že ten poťah sa dá prať,takže idem to prať,zatiaľ som to čistila iba na matreci,takže dík donútili ste ma zamysieť nad tým,čo mám doma a beriem to akosi automaticky a Clone1 má pravdu je to výrobca Materasso,materiál biogreen
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Nemáte niekto skúsenosti s ortopedickým matracom od firmy MERKÁDO? Chceli by sme kúpiť dobrý ortopedický matrac pre 80-ročnú babku. Ďakujem.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ivetab14 Pozri príspevok
Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Ja mám tiež problém z chrbticov a máme tiež madrace od ,, MEDIVIT,, sme spokojný a dobre sa spí .....
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Myslím, že táto firma nie je výrobca, takže ťa to vyjde asi drahšie. Vygúgli si ORTHO matrac, ja ho mám, mám problémy s chrbticou aj kĺbami, je dobrý, vyspím sa dobre. Cenovo nie je náročný. Myslím, že pre babku by bol vhodný. Tiež som pozerala na nete aj Mercury matrac, aj ten sa mi pozdával a ako píšu horevyššie, Materasso bio green, ale ten je už trocha drahší.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chobot Pozri príspevok
..................

Ak chceš vedieť viac, len sa spýtaj. My sme 3 mesiace vyberali matrac.
Tibor, aký ste nakoniec matrac kúpili?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Marína Pozri príspevok
Tibor, aký ste nakoniec matrac kúpili?
Vybrali sme si od firmy Matratex matrac Latex Zone. 1 matrac o rozmerov 210x90x16 cm vyšiel na 6900 SKK. Myslím, že nie je o nič horší, než nejaký superextra zdravotno-antialergicko-anatomický matrac za 12 tisíc.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Zdravím, máme doma matrace od firmy MEDIVIT. Názor, že čím drahšie tým lepšie sa nám oplatil. Matrace v obchode sú lacnejšie,ale majú krátku záručnú dobu. Táto firma dáva až 12 rokov. Možno je to neuveriteľné ale je to tak. Mali sme reklamáciu nakoľko stratili pružnosť, Prišiel pán z firmy a matrace nám dal nové. Nájdite mi firmu alebo predajňu ktorá toto spraví. Ale to je na každom z nás koľko chce zaplatiť. Len môj názor.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Štefka 64 Pozri príspevok
Zdravím, máme doma matrace od firmy MEDIVIT. Názor, že čím drahšie tým lepšie sa nám oplatil. Matrace v obchode sú lacnejšie,ale majú krátku záručnú dobu. Táto firma dáva až 12 rokov. Možno je to neuveriteľné ale je to tak. Mali sme reklamáciu nakoľko stratili pružnosť, Prišiel pán z firmy a matrace nám dal nové. Nájdite mi firmu alebo predajňu ktorá toto spraví. Ale to je na každom z nás koľko chce zaplatiť. Len môj názor.
... a koľko vás vyšiel, ten zdravotný matrac?

Pozeral som stránku firmy Medivit a strašne mi to pripomína formu Teleshoppingu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chobot Pozri príspevok
Vybrali sme si od firmy Matratex matrac Latex Zone. 1 matrac o rozmerov 210x90x16 cm vyšiel na 6900 SKK. Myslím, že nie je o nič horší, než nejaký superextra zdravotno-antialergicko-anatomický matrac za 12 tisíc.
Dobre ste kúpili. My sme kúpili tieto http://www.segum.sk/?super-deluxe , bolo to však cca pred 6-7 rokmi. Jeden vtedy stál cca 12.000 Sk.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ivetab14 Pozri príspevok
Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?

moji rodičia si kúpili otropedické madrace dormeo,pochvalujú si ich.dobre sa na tom leží a ked boli nové voňali ako kokos
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja mám ortopedické matrace od firmy Machala z Nitry. Napriek vysokej cene - cca 23 tisic za dva - som s nimi veľmi spokojná.
Najskôr som si na ne nevedela zvyknúť, pripadali mi príliš tvrdé, ale postupom času, cca do týždňa, som ani nevedela, že som ich vymenila. Veľmi dobre sa na tom spí. Fakt nevstávam polámaná, ako kedysi.
Zatiaľ neviem oceniť teflónový povrch, pretože takéto nehody sa mi nestávajú, ale pre babičku by to bolo asi ideálne.

BTW: od firmy Vorwerk mám vysávač, tiež nebol lacný, ale nepochopím, prečo o ňom hovoria a hodnotia ho ľudia, ktorí ho doma nemajú... len toľko....
0 0
anawinka anawinka

anawinka je offline (nepripojený) anawinka

Mám už dlhšie starý matrac a chcem si kúpiť nový, aký máte vy na ktorom sa vám dobré spí? počula som že pružinové nie, a penové neviem. Mala som taký podobný, a za 3roky sa mi vyležal, tak potrebujem niečo kvalitnejšie, i keď to bude drahšie. ďakujem za rady.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

anawinka Pozri príspevok
Mám už dlhšie starý matrac a chcem si kúpiť nový, aký máte vy na ktorom sa vám dobré spí? počula som že pružinové nie, a penové neviem. Mala som taký podobný, a za 3roky sa mi vyležal, tak potrebujem niečo kvalitnejšie, i keď to bude drahšie. ďakujem za rady.
Keďže si nováčik, tak ti niečo poradím. Nabudúce, keď budeš chcieť zadať otázku, najprv pohľadaj podľa kľúčových slov, či taká téma už nie je náhodou založená, aby si nezadávala duplicitné otázky, ktoré už boli zodpovedané. Tému som ti pripojil k jednej staršej - existujúcej. Nájdeš tam kopec rád, treba pozrieť vyššie.
Naposledy upravil Chobot : 09.10.08 at 23:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať