Zavrieť

Porady

Pomoc!!! Zákaz styku s dieťaťom !

Dobrý deň,
prosím kto by vedel ako mám riešiť, ako zakázať bývalej svokre aby chodila navštevovať dcéru? Ide o to že príde za ňou raz za rok aj to za mojim chrbtom do školy a dcéra ju ani poriadne nepozná a má z toho potom traumu, nakolko momentálne mám už 3 roky iného partnera ktorého volá tatino a jeho rodičov berie ako svojich babku a dedka. Ako to treba riešiť na polícii nejakým konaním, alebo priamo žiadosťou na súd na zákaz styku s dieťaťom? Nechcem mať s ňou nič spoločné. Prosím poraďte!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dnes už je problém, aby sa niekto len tak dostal do priestorv školy, takmer všetky sa zamykajú. Neviem, ako je to u Vás...

    Môžeš požiadať tr. učiteľku, aby nepúšťali za dcérou cudzie návštevy bez Tvojho súhlasu, máš na to právo, ktoré by škola mala rešpektovať.

    (Určite máš dôvody, prečo tak robíš...ale skús sa vžiť do aj situácie babky, ktorá potajomky ide pozrieť svoju vnučku...
    Ak dieťaťu neubližuje a ozaj ju chce iba občas vidieť, možno by bolo lepšie si to v rodine vysvetliť a raz za rok tú návštevu umožniť... )

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, Danielle369, Flinstone, Mária27, 2009, jaros5
    6

    sharingan je offline (nepripojený) sharingan

    sharingan
    Vladka.K. Pozri príspevok
    Veď to, bývalý manžel si totižto podal na súd zníženie výživného nakoľko vraj má druhé dieťa. Ja som samozrejme nesúhlasila a zároveň žiadam zvýšenie.
    tomuto nerozumiem, veď v úvode píšeš, že už máš nového partnera, ktorý je pre tvoju dcéru ako otec...tak načo ti je zvýšenie, keď de facto VY žijete z dvoch príjmov, zatiaľčo nová rodina tvojho muža z jedného príjmu, keďže jeho partnerka je pravdepodobne na materskej - a ešte aj z toho mu chceš zobrať viac ako doteraz?? Netvrdím, že ti nemá paltiť, to určite nie, je otec a má voči svojej dcére povinnosti, ale toto mi už fakt pripadá ako nenásytnosť. A ešte sa sťažuješ na svoju byvalú svokru...ja sama som žena, ale niekedy sa fakt musím za niektoré z nás hanbiť...

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    na zaklade tychto informacii je nezodpovedne zaujat postoj od nestrannej osoby

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ...by ma zaujímalo, či by ste zaujali takto jednoznačne odmietavý postoj aj v prípade, že by vás navštívil právnik s tým, že tá teta zomrela a zanechala vnučke svoj majetok...
    Ešte by som pridala, že nemám na ňu ani na bývalého žiadny tel. kontakt! Bývalý dcéru nevidel už skoro 5 rokov!

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Vladka.K. Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím kto by vedel ako mám riešiť, ako zakázať bývalej svokre aby chodila navštevovať dcéru? ..... Ako to treba riešiť na polícii nejakým konaním, alebo priamo žiadosťou na súd na zákaz styku s dieťaťom? Nechcem mať s ňou nič spoločné. Prosím poraďte!!!
    ...... ak Ti nepomôže zamyslieť sa nad svojím postojom, navštív odborníka - psychológa... nie s dcérou, ale so sebou... ...prepáč, ale musela som... kvôli Tvojmu dieťaťu...
    No jednoznačne myslím, že nepotrebujem psychológa, ale len poradiť ako to riešiť. Bývalá svokra je totiž alkoholička a nemyslím si že je to aj pre 8 ročné dieťa práve najlepšie keď sa niekto zjaví po roku a tvrdí, že je jej "babka" Dcéra mi sama povedala, že jej to vadí keď tá TETA tak ju volá prišla za ňou...

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Ajuška Pozri príspevok
    ...... ak Ti nepomôže zamyslieť sa nad svojím postojom, navštív odborníka - psychológa... nie s dcérou, ale so sebou... ...prepáč, ale musela som... kvôli Tvojmu dieťaťu...
    No neviem. Ak ju jej otec nevidel 5 rokov a bývala svokra príde iba raz za rok nie je tam vzťah. A ak už malá prijala novú rodinu.. má v hlavičke určite zmätok. Mne tam nesedí tá návšteva raz za rok. Takto sa nespráva babička ktorej je smutno za vnučkou. Za tým bude niečo iné
    Veď to, bývalý manžel si totižto podal na súd zníženie výživného nakoľko vraj má druhé dieťa. Ja som samozrejme nesúhlasila a zároveň žiadam zvýšenie. Ono najhoršie na tom je, že "teta babka" príde za dcérou a ja si potom doma vypočujem o čom sa rozprávala s ňou čo je dobré, ale zaťažovať dieťa raz za rok otázkami typu: Ako sa máš s novým tatinom? Mamina nie je náhodou tehotná? A najlepší bonbónik vraj jej mám zavolať a povedať jej kedy môže prísť k nám a to nemám na ňu ani tel. a ona na mňa ano a ešte k tomu sa nemám ani ako doťať k tomu číslu, lebo bývalý zakázal dávať hocikomu mne jej a ich rodinné tel. čísla. a podobne... podľa mňa ju len zneužila na získanie nejakých informácií, prišla len vyzvedať!!! Vidím aj na dcére, že z tejto raz za rok návštevy nie je nadšená, a pritom som jasne vyslovila moje stanovisko, že ak chce za ňou prísť nech príde, ale chcem o tom dopredu vedieť aby som mohla na to dcéru pripraviť. Raz to tak spravila ešte pred 3 rokmi a posledné 2 roky sa zopakovalo toto...

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Vladka.K. Pozri príspevok
    Veď to, bývalý manžel si totižto podal na súd zníženie výživného nakoľko vraj má druhé dieťa. Ja som samozrejme nesúhlasila a zároveň žiadam zvýšenie. Ono najhoršie na tom je, že "teta babka" príde za dcérou a ja si potom doma vypočujem o čom sa rozprávala s ňou čo je dobré, ale zaťažovať dieťa raz za rok otázkami typu: Ako sa máš s novým tatinom? Mamina nie je náhodou tehotná? A najlepší bonbónik vraj jej mám zavolať a povedať jej kedy môže prísť k nám a to nemám na ňu ani tel. a ona na mňa ano a ešte k tomu sa nemám ani ako doťať k tomu číslu, lebo bývalý zakázal dávať hocikomu mne jej a ich rodinné tel. čísla. a podobne... podľa mňa ju len zneužila na získanie nejakých informácií, prišla len vyzvedať!!! Vidím aj na dcére, že z tejto raz za rok návštevy nie je nadšená, a pritom som jasne vyslovila moje stanovisko, že ak chce za ňou prísť nech príde, ale chcem o tom dopredu vedieť aby som mohla na to dcéru pripraviť. Raz to tak spravila ešte pred 3 rokmi a posledné 2 roky sa zopakovalo toto...
    Vladka chápem Tvoje obavy. Toto nevyzerá na babku ktorej je smutno za vnučkou. Nie som právnik ale myslím, že toto nestačí na zákaz styku z Tvojou malou. Môžem napísať iba ako to vidím ja.
    Babička dostala za úlohu vyzvedať /alebo je to jej vlastná iniciatíva/ Ale to nie je trestné. Skôr by som sa sústredila na to ako to rozumne vysvetliť dcérke. Nedá sa okolo nej vytvoriť vzduchoprázdno. Nejaké radikálne zákazy nemajú zmysel lebo to môže akurát vyvolať nepríjemné reakcie. Nechaj bežať čas. Pokiaľ budeš pokojná bude aj dcérka v pohode. Alebo sa vyber za ex svokrou a skús si to s ňou vydiskutovať. Veci dospelých sú veci dospelých na čo do toho ťahať deti?

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    V diskusii nie je uvedený vek tvojej dcéry. Ale ja by som sa asi porozprávala aj s dcérou, vysvetlila jej aký je stav a ak ona sama je presvedčená že Tetu nemusí,
    nech jej to dá jasne najavo aj ona. Deti bývajú otvorenejšie niekedy ako my, a ona sama by ju mala ignorovať a nekomunikovať s ňou. Určite je to ťažké aj pre dcéru, ale vzťah svokry k vnučke ktorý opisuješ asi nie je o láske k vnučke ale asi o niečom úplne inom. Treba to ustrážiť.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Vladka.K. Pozri príspevok
    ...Nechcem mať s ňou nič spoločné. Prosím poraďte!!!
    Vladka.K. Pozri príspevok
    No jednoznačne myslím, že nepotrebujem psychológa, ale len poradiť ako to riešiť. Bývalá svokra je totiž alkoholička a nemyslím si že je to aj pre 8 ročné dieťa práve najlepšie keď sa niekto zjaví po roku a tvrdí, že je jej "babka" Dcéra mi sama povedala, že jej to vadí keď tá TETA tak ju volá prišla za ňou...
    ...manipuluješ s dieťaťom tak ako to Tebe vyhovuje a ešte sa schovávaš za záujmy dieťaťa... preto som reagovala tak, ako som reagovala... hanbila by som sa priznať, že mojím pričinením moje!!! 8 ročné dieťa má chaos z vlastnej babky (nech by bola akaaakoľvek zrúda)... či to TETA... ...priznala si na seba viac než myslíš... len zabúdaš, že všetko sa Ti rokmi vráti... vtedy keď budeš namenej očakávať... a v podobe, akú si si zaslúžila...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.