Zavrieť

Porady

Nárok na stravné, keď už bolo zaplatené v konf. poplatku

Dobrý deň,
prosím o pomoc pri riešení vyplatenia stravného.
Zamestnancovi som zaplatila vložné na konferenciu vo výške 35,-EUR, ktoré obsahovalo náklady na obed a recepciu vo výške 5,30,- EUR. Zamestnanec odchádzal na služ. cestu o 06:00 a vrátil sa o 21:45, čiže nárok na stravné má vo výške 5,40 EUR. Mám mu doplatiť len ten rozdiel 0,10 centov?

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak stravovanie bolo poskytnuté relevantným spôsobom, tak nemá nárok na stravné, myslím si ja.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Gonova Pozri príspevok
    V rozpise vložného je napísané: náklady na obed, recepciu 5,30 EUR
    pozri §5,6 zákona o cestovných náhradách... "Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje"

    je preukazné, že zamestnanec mal na PC zabezpečené zodpovedajúce stravovanie ... nič by som mu nedoplácal

    Nárok na stravné, keď už bolo zaplatené v konf. poplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.