Zavrieť

Porady

Budem sa rozvádzať a mám problém prosim o pomoc

Stále som zenaty a moja zena mi chce robit problemy. V nasom manzelstve nemame (chvalabohu) deti. bol by to este vacsi problem. Po svadbe sme si zabezpecili byt. Cely som ho financoval ja, zobral som na seba hypoteku a pozicku ona tam je vedena ako spoludlznik, tym padom musela byt aj spolumajtelka bytu. Tri mesiace po svadbe ma podviedla, a aj rok po tom. Rozhodol som sa rozviest. Ona byva u svojeho milenca 3 mesiace ktory ju dobrovolne zivi. Chce ma donutit byt predat, aj ked cely byt som hradil z mojich penazi (z penazi mojho otca) a ona do neho nedala ani cent. Mam to aj ako vydokladovat. Chcem vediet ci si ona moze narokovat na nejake peniaze... Viem ze keby sa byt predal a vyplatila by sa hypoteka tak by nezvysilo na vyplatenie pozicky pretoze byty sli cenovo dole. Ide mi len o to ze ja si byt chcem nechat. Zijem tu s priatelkou. Moja ,,byvala" zena je uz aj tehotna s inym, to si sud samozrejme zisti, pretoze chce ist na potrat. Ale k pointe, na o tento byt prist nechcem, chcem tu zit aj s priatelkou a chcem byt konecne stastny, chcem len vediet ci ma ona nejake pravo dozadovat sa nejakych financii, aj napriek tomu ze do bytu nedala ani cent. Je to pre mna velmi dolezite. Vopred dakujem za odbornu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    kanten Pozri príspevok
    Ide o to ze ona po cely cas manzelstva nepracovala. a ano mam na to doklad ze peniaze mi dal otec, az na tu hypoteku a pozicku ta isla od banky rovno na moj ucet ale zariadenie bytu je vsetko od otca a mám to ako vydokladovať.
    No tak vydokladuješ prehlásením čo Ti daroval otec na kúpu nehnuteľnosti, čo na zariadenie.
    Ak má byt hodnotu 100 000 eur a otec Ti dal 50 000 eur, tak na zvyšných 50 000 si bral hypo. Hypo nie je splatená,
    a tvoja skoro bývalá má právo na polovicu zaplatených splátok počas manželstva.
    Teda ak si splatil počas manželstva z hypotéky a pôžičky 1000 eur. Tak si dlžný mng. 500 eur.

    Nakoľko ty hypo budeš ešte 30 rokov splácať a to už nebudete manželia tak nemá nárok na polovicu hodnoty majetku.

    Takže ako písali vyššie kľud, sadni si. A daj si do kopy papiere, trebars to koľko Ti kedy daroval otec.
    Tiež požiadaj banku, aby ti vyčíslila v akej výške je splatená istina, prvé roky sa splácajú viac úroky a málo istina a tvoja mng. má nárok na 50% zo splatenej pôžičky a hypotéky ( z istiny ).
    Teda ak si splácal 500eur mesačne a dajme tomu rok , tak jej podiel nebude 500x12/2 ale len polovica splatenej istiny.

    Daj si to do kopy, navštív právnika a potom už len čakaj.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    rodina1, Marína, danushka, monika74, Lubaba, Mária27, ivustek, arizona, Martasch, oriana
    10

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Majetok nadobudnutý počas manželstva patrí do BSM. Neberie sa ohľad na to, kto zarobil viac, a pod. (delí sa rovnakým dielom)
    Ako majitelia ste uvedení obaja , takže má právo žiadať polovicu z ceny bytu a ostatného nadobudnutého majetku.

    Píšeš, že si do bytu investoval peniaze od svojho otca. Dary, ktoré dostaneš aj počas trvania manželsvta do BSM nespadajú. Máš nejaký doklad, že Ti peniaze na kúpu bytu daroval otec?
    Možno by si sa mal uberať týmto smerom a o snažiť sa o túto čiastku ponížiť cenu bytu.
    Možno zo šikovným právnikom sa Ti to podarí, ale vopred ťažko povedať ...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Laco-monter Pozri príspevok
    Moje príspevky k tejto téme boli vymazané osobou menom "arizona"

    ja neviem, ak opíšem svoj názor na to,že dvaja svojprávni dospelí ľudia sa rozvádzajú a poviem, že je to ICH OSOBNÉ ZLYHANIE .
    Čo je na tomto mojom názore chybné ?

    ALebo som stúpil dotyčnej osobe "na otlak " ???


    Zadávateľ jasne opísal svoj problém, nepotrebuje rozprávať o zlyhaní, potreboval právnu radu.
    Keď raz niekto chce mäso, nebudeme mu servírovať omáčku.

    kanten je offline (nepripojený) kanten

    kanten
    Ide o to ze ona po cely cas manzelstva nepracovala. a ano mam na to doklad ze peniaze mi dal otec, az na tu hypoteku a pozicku ta isla od banky rovno na moj ucet ale zariadenie bytu je vsetko od otca a mám to ako vydokladovať.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Moje príspevky k tejto téme boli vymazané osobou menom "arizona"

    ja neviem, ak opíšem svoj názor na to,že dvaja svojprávni dospelí ľudia sa rozvádzajú a poviem, že je to ICH OSOBNÉ ZLYHANIE .
    Čo je na tomto mojom názore chybné ?

    ALebo som stúpil dotyčnej osobe "na otlak " ???

    kanten je offline (nepripojený) kanten

    kanten
    Este som sa chcel opytat, my sme spravili medzi sebou (mnou a manzelkou) dohodu.. Ze ja jej kupim Notebook ( na splatky) a ona na mna prepise polovicu bytu, tym sa vlastne ona zbavi hypo a pocicky, lenze ma zacala vydierat... Neviem ako mam od nej pytat ten book spat, aj ked je pisany na noje meno a aj ho platim ja. Policia s tym asi nic nespravi pretoze je to ZATIAL moja zena...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kanten Pozri príspevok
    Este som sa chcel opytat, my sme spravili medzi sebou (mnou a manzelkou) dohodu.. Ze ja jej kupim Notebook ( na splatky) a ona na mna prepise polovicu bytu, tym sa vlastne ona zbavi hypo a pocicky, lenze ma zacala vydierat... Neviem ako mam od nej pytat ten book spat, aj ked je pisany na noje meno a aj ho platim ja. Policia s tym asi nic nespravi pretoze je to ZATIAL moja zena...
    Nie som právnik, ale myslím, že tadialto cesta nevedie. Byt za trvania manželstva môže na teba "prepísať" len zrušením bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

    Alebo najskôr rozvod a potom vzájomná dohoda o vysporiadaní BSM. Lebo ak sa nedohodnete a bude to riešiť súd, bude to trvať nekonečne dlho ( a to už nehovorím o súdnych poplatkoch)

    Budem sa rozvádzať a mám problém prosim o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.