Zavrieť

Porady

kúpa chaty

Chcel by som Vás poprosiť :Chceli by sme si s manželkou kúpiť chatu , s majiteľom sme sa už dohodli na cene potrebovali by sme poradiť akú zmluvu treba napísať,(chceli by sme ju užívať čím skor)či vyplatiť dojednanú cenu pri podpise zmluvy alebo až keď budeme mať list vlastníctva ,alebo načo si dávať pozor pri takejto kúpe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Svoje poznatky pri kúpe nehnuteľnosti. Najskôr si overiť na katastri majiteľov. Treba podrobnú zmluvu o kúpe nehnuteľnosti, všetky nedostatky vypísať, doložiť
    list vlastníctva. Platili sme pri podpise zmluvy u notára a spolu s predávajúcim sme išli zaniesť Zmluvu na registráciu na kataster. Návrh zmluvy priložím zajtra, mám ju v práci.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ohľadom spôsobu vyplatenia kúpnej ceny sa tu už debatovalo. Zistite, ako je zabezpečený prístup k chate, ak nemá vstup na pozemok priamo z verejnej komunikácie.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Vlastas Pozri príspevok
    Svoje poznatky pri kúpe nehnuteľnosti. Najskôr si overiť na katastri majiteľov. Treba podrobnú zmluvu o kúpe nehnuteľnosti, všetky nedostatky vypísať, doložiť
    list vlastníctva. Platili sme pri podpise zmluvy u notára a spolu s predávajúcim sme išli zaniesť Zmluvu na registráciu na kataster. Návrh zmluvy priložím zajtra, mám ju v práci.
    Ako som sľúbila prikladám vzor kúpnej zmluvy a návrh na vklad. Táto kúpa bola uskutočnená v r.2008, podľa tohto vzoru sme zapísali kúpu nehnuteľnosti v BB na prvý krát bez problémov. Treba dať pozor kde treba písať r.č + dátum narodenia a rodné mená všetkých účastníkov (dokonca aj muža).Dúfam že pomôže.
    kupna-zmluva-nehnute.VZOR.doc

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Este sa popytajte ako a cez ake pozemky idu IS (voda, elektrina, prip. odpad), ak idu cez cudzie pozemky ci je zapisana tarcha, alebo to bolo vybudovane nacierno. Pristup k chate - ci je vecne bremeno ak je cudzi pozemok, alebo ma chata priamy pristup k ceste. Ci je pozemok vysporiadany a zapisany na LV, ci ma chata popisne cislo a je zapisana na LV. Sposob nadobudnutia pozemku - pozor na vydrzanie, velmi casty sposob nadobudnutia pozemku v chatovej oblasti. Zmluvu by som osobne robil cez pravnicku, je to dost velka suma pri ktorej cena za zmluvu 5 - 10 tis korun je to najmenej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.