Zavrieť

Porady

Nárok na stravné pri pracovnej ceste

Dobry den, potrebujem sa poradit. Ak je zamestnanec vyslany na pracovnu cestu mimo pracoviska a pracovna cesta trva do 12 hodín, má narok na stravne 80,- Sk. Zamestanec ma však dejeunerky v hodnote 60,- Sk, musim mu doplatit len ten rozdiel 20,- Sk alebo ani nie? A viete mi povedať či je potrebne mať ku knihe jazd k služobnemu autu aj cestovne prikazy? Ak mi vie niekto poradiť kde to najdem v zakone, budem rada. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana47
    Dobry den, potrebujem sa poradit. Ak je zamestnanec vyslany na pracovnu cestu mimo pracoviska a pracovna cesta trva do 12 hodín, má narok na stravne 80,- Sk. Zamestanec ma však dejeunerky v hodnote 60,- Sk, musim mu doplatit len ten rozdiel 20,- Sk alebo ani nie? A viete mi povedať či je potrebne mať ku knihe jazd k služobnemu autu aj cestovne prikazy? Ak mi vie niekto poradiť kde to najdem v zakone, budem rada. Dakujem.
    Ja by som vyplatila cestovný príkaz podľa zákona, má naň nárok a zároveň odrátala v budúcom mesiaci z nároku na stravenky uvedený počet sl.ciest, kedy na stravenku nemá nárok.
    Cestovné príkazy sú účtovné doklady, ktoré sa uchovávajú medzi dokladmi pokl. knihy.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Jana47
    Dobry den, potrebujem sa poradit. Ak je zamestnanec vyslany na pracovnu cestu mimo pracoviska a pracovna cesta trva do 12 hodín, má narok na stravne 80,- Sk. Zamestanec ma však dejeunerky v hodnote 60,- Sk, musim mu doplatit len ten rozdiel 20,- Sk alebo ani nie?
    mala by si postupovať podľa zákona č. 283/2002 o cestovných náhradách, konkrétne § 5. V žiadnom prípade by si nemala kombinovať stravné lístky so stravným

    - stravné lístky rieši Zákonník práce
    - stravné rieši Zákon o cestovných náhradách

    Jana47 je offline (nepripojený) Jana47

    Jana47
    Ale čo v tom pripade, ak ide o služobnu cestu z jula a vyučtovanie bude urobene až teraz, môžem mu to vyriešiť so stravnymi listkami až tento mesiac? Je to zle, ak bolo vyučtovanie urobene až o 3 mesiace?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana47
    Ale čo v tom pripade, ak ide o služobnu cestu z jula a vyučtovanie bude urobene až teraz, môžem mu to vyriešiť so stravnymi listkami až tento mesiac? Je to zle, ak bolo vyučtovanie urobene až o 3 mesiace?
    Jednoducho mu odrátaj z nároku na mesiac november tie dni, keď bol na sl. ceste.

    Nárok na stravné pri pracovnej ceste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.