Zavrieť

Porady

Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Rezerva sa tvorí z nevyčerpanej dovolenky,ktorá sa prenáša do nasledujúceho roka,ja to učtujem na 323.Napíš konkretnejšie čo chceš vedieť.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Zostatok dovolenky z r. 2005 u každého zamestnanca vynásobíš priemerkou na dovolenku za 4. Q a vypočítaš k tomu odvody. Potom vypočítanú sumu zaúčtuješ 552/323. V roku 2006 budeš potom podľa čerpania tejto dovolenky postupne rozpúšťať rezervu 323/652.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Palino
Zostatok dovolenky z r. 2005 u každého zamestnanca vynásobíš priemerkou na dovolenku za 4. Q a vypočítaš k tomu odvody. Potom vypočítanú sumu zaúčtuješ 552/323. V roku 2006 budeš potom podľa čerpania tejto
dovolenky postupne rozpúšťať rezervu 323/652.
Súhlasím s odpoveďou, doplním iba pre správne pochopenie, že počítame iba s tými odvodmi, ktoré platí organizácia, teda nie celkové.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ja účtujem rozpustenie rezervy jedným zápisom naraz.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sany
Ja účtujem rozpustenie rezervy jedným zápisom naraz.
Tento postup je nesprávny,pretože dovolenky si zamestnanci čerpajú po častiach a teda aj rozpúštame rezervu postupne.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Pridám programátorsky pohľad na problém.
Postupné rozpúšťanie rezervy je zbytočnou komplikáciou, ktorá aj tak veľa nerieši. Ak čerpá zamestnanec starú dovolenku niekedy v lete, na 99,9% ju už má zaplatenú v inom priemere ako bola počítaná rezerva.
Pri postupnom rozpúštaní je síce priebežný hospodársky výsledok presnejší, ale v celoročnom pohľade je to aj tak "o ničom". Podčiarkujem, že ide o názor pragmatika, ktorý sa musel chvíľu potrápiť pri programovaní postupného rozpúšťania rezervy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

endrju
Pridám programátorsky pohľad na problém.
Postupné rozpúšťanie rezervy je zbytočnou komplikáciou, ktorá aj tak veľa nerieši. Ak čerpá zamestnanec starú dovolenku niekedy v lete, na 99,9% ju už má zaplatenú v inom priemere ako bola počítaná rezerva.
Pri postupnom rozpúštaní je síce priebežný hospodársky výsledok presnejší, ale v celoročnom pohľade je to aj tak "o ničom". Podčiarkujem, že ide o názor pragmatika, ktorý sa musel chvíľu potrápiť pri programovaní postupného rozpúšťania rezervy.
Súhlas, výsledok je ten istý. Ale ako si aj Ty uviedol, priebežný HV je presnejší.
Inak by bolo účto v pohode, keby sme nemuseli každý deň o niečom účtovať.:p
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

´Dakujem všetkým za radu, budem to robiť prvrýkrát.
Ešte jeden dotaz: je to povinné, vyplýva to z nejakého zákona?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

detektív
´Dakujem všetkým za radu, budem to robiť prvrýkrát.
Ešte jeden dotaz: je to povinné, vyplýva to z nejakého zákona?
Ďakujem.
Áno, podľa zákona o dani z príjmov sú to zákonné rezervy.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

len poznámka, nemali by sa použiť účty 554 a 654?
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Ďakujem Tweety, idem si to popozerať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beatap
len poznámka, nemali by sa použiť účty 554 a 654?
Nie. Tam sa účtujú ostané rezervy. Tieto sú, ako som už písala ,zákonné.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Prosím Vás, kde presnejšie sa o tom dočítam v zákone o dani z príjmov?
Ďakujem
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Netka Pozri príspevok
Prosím Vás, kde presnejšie sa o tom dočítam v zákone o dani z príjmov?
Ďakujem
§19 Postupov PÚ a § 20 ZoDP.

Ale prečítaj si aj:
http://www.porada.sk/t41541-noveliza...-1-2007-a.html
0 0
ivcac ivcac

ivcac je offline (nepripojený) ivcac

Prosím poraďte. V roku 2005 sme vytvorili rezervu na nevyčerpané dovolenky dvoch zamestnancov. V roku 2006 zamestnanci dovolenku nevyčerpali a naviac ukončili pracovný pomer a o preplatenie dovolenky nepožiadali. Čo s rezervou?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivcac Pozri príspevok
Prosím poraďte. V roku 2005 sme vytvorili rezervu na nevyčerpané dovolenky dvoch zamestnancov. V roku 2006 zamestnanci dovolenku nevyčerpali a naviac ukončili pracovný pomer a o preplatenie dovolenky nepožiadali. Čo s rezervou?
O preplatenie dovolenky nemuseli požiadať, zametnávateľ bol povinný im ju preplatiť pri ukončení PP. Zvyšok nevyčerpanej rezervy na dovolenku bolo potrebné rozpustiť v roku 2006 cez účet 652.
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Tweety Pozri príspevok
O preplatenie dovolenky nemuseli požiadať, zametnávateľ bol povinný im ju preplatiť pri ukončení PP. Zvyšok nevyčerpanej rezervy na dovolenku bolo potrebné rozpustiť v roku 2006 cez účet 652.
Prosím ako to je vlastne s rozpustením rezervy v roku 2007. Viem že boli
zmeny v postupoch účtovania od 1.1.2007. Bolo mi povedené že rezerva
sa má rozpustiť za rok 2006 na účet 648. Ale čítala, že zospustenie mám
byť cez účet 331. Nejako mi to nieje jasné.

Detektív.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

R sa rozpúšťa cez účet nákladov, na ktoré bola vytvorená, napr. R na mzdy 521/323, rozpustenie R jedným zápisom priamo cez IUD 323/331, alebo nepriamo- mzdy 521/331- rozpustenie R 323/521.
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Ak som zaúčtovala pri zúč. a výpl. listine HM 521/331 a odvody 524/336,
a rozpustenie rezrvy na dovolenku 323/331,336 - je to zlé ?
Som teda úplne pomýlená, ako to má byť správne ? 323/521,524 ?
V ZVL je v HM vyčíslená aj tá dovolenka.
My sme n.o. takže namiesto účtu 323 používame 389.
Ďakujem !
0 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

Ak si zaúčtovala rozpustenie rezervy 323/331,336 je ešte potrebné znížiť 521 a 524 zápisom 323/521,524. Ak by si to nespravila, mala by si dovolenku naúčtovanú v nákladov v r. 2006 a ešte raz v r. 2007. Preto musíš náklady v r.2007 znížiť.
0 0
Načítať ďalšie