Zavrieť

Porady

Zahraničná pracovná cesta - 12 hodin letu t.j. 4 hodiny nadcasu?

Ahojte, asi to bude dost jednoducha otazka pre tych co robia mzdy tak prosim poradte. Zamestnanec bol na pracovnej ceste v Norsku, jeho cesta trvala asi 12 hodin. Chcem sa spytat ci do vyplaty sa mu ma zahrnut ze odpracoval 12 hodin ci iba sa vyplaca pracovny den t.j. 8 hodin?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    paradnicaaa Pozri príspevok
    Ahojte, asi to bude dost jednoducha otazka pre tych co robia mzdy tak prosim poradte. Zamestnanec bol na pracovnej ceste v Norsku, jeho cesta trvala asi 12 hodin. Chcem sa spytat ci do vyplaty sa mu ma zahrnut ze odpracoval 12 hodin ci iba sa vyplaca pracovny den t.j. 8 hodin?
    Dakujem
    Teraz neviem, či je nadpis nesprávny, alebo text. V nadpise píšeš, že let trval 12 hodín. Do Nórska? Alebo celá cesta trvala 12 hodín aj s pobytomo? To je zase príliš krátke.

    V každom prípade za čas, kedy zamestnanec nepracuje, mu náhrada mzdy nepatrí. To neplatí za čas, ktorý by inak pracoval. Takže ak v ten deň trvala PC 12 hodín a jeho pracovný čas je 8 hodín, tak papierovo pracoval 8 hodín a 4 hodiny strávil cestovaním. Tie 4 hodiny nie sú nadčas ani ich nedostane preplatené. Má za ne nárok len na cest. náhrady.

    paradnicaaa je offline (nepripojený) paradnicaaa

    paradnicaaa
    Presnejsie, je to cesta spat, v norsku bol 3 tyzdne, v den odchodu na SR pracoval od 7:15-11:15 a potom isiel na letisko, priletel do viedne a cesta na slovensko mu skoncila 23:45. Ziada na ten den 16 hodin t.j. z coho 4 hodiny odpracoval...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    paradnicaaa Pozri príspevok
    Presnejsie, je to cesta spat, v norsku bol 3 tyzdne, v den odchodu na SR pracoval od 7:15-11:15 a potom isiel na letisko, priletel do viedne a cesta na slovensko mu skoncila 23:45. Ziada na ten den 16 hodin t.j. z coho 4 hodiny odpracoval...
    Má nárok len na toľko hodín platu, koľko by pracoval v ten deň na svojom pracovisku. Ak je jeho prac. doba 8 hodinová, tak na 8 hodín mzdy. Ostatné precestoval, nie je to nadčas.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    12petkovic Pozri príspevok
    Ja som (na domácich SC ) písal - hodiny strávené na ceste.
    Príklad :
    V ten deň mi ešte trvala SC , ráno jednanie , o 12,00 štart , o 19,30 príchod domov (normálna prac doba doma 7,00 - 15,30 ) = čas strávený na ceste : 19,30 mínus 15,30 = 4 hodiny.Ale taxa tam bola slabučká (asi 3x ako za referentské šoférovanie ).
    Ono nie je vylúčené, aby firma poskytovala nejakú náhradu zamestnancovi za čas strávený cestovaním, ale nie je to zákonný nárok. Tak to si mal dobrého zamestnávateľa... aj to málo je lepšie ako nič.

    Zahraničná pracovná cesta - 12 hodin letu t.j. 4 hodiny nadcasu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.