Zavrieť

Porady

DPH a tovar zo zahraničia ( ČR )

Ahoj Poraďáci. Tento rok som založil živnosť a celkom sa to rozbehlo. Na výrobky ktoré vyrábam som objavil niektoré časti omnoho lacnejšie v ČR. Zaregistroval som sa v ich E-shope ako fyzická osoba - podnikateľ. Posielajú mi tovar bez DPH. Aké mám povinnosti ja ako neplátca DPH s touto daňou tu v SR ? Ako, kedy a kde ju treba prihlásiť ( ak je to potrebné ) ? Tieto materiály nepredávam samostatne, slúžia na výrobu. Vopred Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a akú odvolávku uvádzajú na faktúre? Ty si platiteľ DPH?
    pardon, čítam, že si neplatiteľ, ale prečo ti nefakturujú s DPH?
    Naposledy upravil KEJKA : 06.07.10 at 21:44

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Vy sa ako zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom DPH pri nadobúdaní tovaru z iného členského štátu riadite § 7, ktorý hovorí:

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku
    13 941, 45 eura.

    (2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

    (3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.


    Keďže vy nie ste platiteľom DPH a teda tovar v ČR ste neobjednávali pod prideleným IČ DPH a dodávateľ fakturuje bez českej DPH podľa všetkého bude aj on neplatiteľ DPH, pretože dodanie tovaru do iného členského štátu je od dane oslobodené ak je odberateľ identifikovaný pre daň v inom členskom štáte.
    Ak je český dodávateľ registrovaný pre DPH v ČR, alebo z titulu zásielkového predaja pre DPH v SR mal by správne vystaviť faktúru s DPH.

    JaDo je offline (nepripojený) JaDo

    JaDo
    Určite firma z ČR musí neplátcovi DPH vystavovať FA s DPH.
    Iba plátcovi DPH v SR môže vystaviť FA bez DPH.

    Ak niekto niečo predáva podnikateľovi - FO, musí pred prvým obchodom kupujúci podnikateľ predložiť predávajúcemu ŽL a doklad o tom či je plátcom DPH.

    danco111 je offline (nepripojený) danco111

    danco111
    Tak práve sa to vysvetlilo. Dodávateľ mi volal že nastala z jeho strany chyba a samozrejme sa ospravedlnil. Posiela mi nové faktúry aj s DPH. Ďakujem všetkým za príspevky.

    DPH a tovar zo zahraničia ( ČR )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.