Zavrieť

Porady

Pozná niekto toto?

Dostali sme minulý rok semienka z rastlinky - nazvali ju uhorkopaprika. Je to liana - nekonečná rastlina. Vytvorila krásny živý plod. Plody jedlé tvaru uhorky, chuť niečo mezi uhorkou a sladkou paprikou, konzistenciu plodu by som prirovnala k baklažánu. Plod je kuchynsky využiteľný na zaváranie na spôsob uhoriek, do čínskej kuchyne. Treba ho spracovávať mladý, kým zrniečka vo vnútri nestvrdnú.
Dscn1841.jpg  
Dscn1842.jpg  
Dscn1844.jpg  
Dscn1843.jpg  
Dscn1845.jpg  

Dscn1871.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Zuziana
    Dostali sme minulý rok semienka z rastlinky - nazvali ju uhorkopaprika. Je to liana - nekonečná rastlina. Vytvorila krásny živý plod. Plody jedlé tvaru uhorky, chuť niečo mezi uhorkou a sladkou paprikou, konzistenciu plodu by som prirovnala k baklažánu. Plod je kuchynsky využiteľný na zaváranie na spôsob uhoriek, do čínskej kuchyne. Treba ho spracovávať mladý, kým zrniečka vo vnútri nestvrdnú.
    Aj ti zarodila tu u nás? Ale asi v skleníku, nie? Z ktorej krajiny je táto rastlinka, kde ju bežne dostať? Zavárala si to? Aký veľký je ten plod, cca hmotnosť, napíš, viem, že je to veľa otázok, ale zaujala ma táto rastlinka.
    Ja som tento rok varila z vlastných kiwi džem, rastie nám na záhrade, je to Minikiwi Picolo. Džem je krásny zelený, má vynikajúcu chuť, je vhodný nielen na koláče, ale i do krémov. Škoda, že sme ho zabudli odfotiť, keď kvitlo a potom keď malo plody, také veľké egreše. inak je to kiwi bez chĺpkov, také oholené.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Aj ti zarodila tu u nás? Ale asi v skleníku, nie? Z ktorej krajiny je táto rastlinka, kde ju bežne dostať? Zavárala si to? Aký veľký je ten plod, cca hmotnosť, napíš, viem, že je to veľa otázok, ale zaujala ma táto rastlinka.
    Ja som tento rok varila z vlastných kiwi džem, rastie nám na záhrade, je to Minikiwi Picolo. Džem je krásny zelený, má vynikajúcu chuť, je vhodný nielen na koláče, ale i do krémov. Škoda, že sme ho zabudli odfotiť, keď kvitlo a potom keď malo plody, také veľké egreše. inak je to kiwi bez chĺpkov, také oholené.[/QUOTE]

    Vlasti, semienko zme dostali z Banskej Bystrice, tam to rodilo, rodilo to aj na Západnom Slovensku na rovine pod holým nebom. Teraz to už poznačili ranné mrazíky. Plod je veľkosti menšej uhorky nakladačky, tvar vidíš na obrázkoch. Zavarili sme, ale najprv sme zavárali väčšie a tam už boli jadielka tvrdé. Potom sme sa poučili a zavárali mladučké. Chutili nám. Odkiaľ pochádza, kde dostať a ako sa volá nevieme.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Ja to poznam tiez, tiez sme to doma v KE vypestovali a zavarili, ale lepsie to bolo surove, ale odkial to doslo to si uz nepamatam.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Babenky a mohli by ste ma poinformovať kde by som zohnala semienko?
    Môj otec je totiž náruživý záhradkár a keď mu zoženiem niečo nové, vždy ho to poteší a takúto uhorku určite ešte nemá. Zaujalo ma aj to kiwi. Viem, že si raz zasadil, ale nič z neho nebolo, uschlo.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    ...ozaj to rástlo vonku ako liana? a nebolo to náchylné na nejaké hubové choroby alebo iné potvory - vošky atď..... Vyzerá to dekoratívne listom a ešte keď je to aj chutné...

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Zuzka, Janka neporadíte kde by som to semiačko mohla zohnať? Chcela by som urobiť otcovi radosť. Ozvite sa kto túto rastlinku poznáte.
    Ďakujem.
    Elena Navrátilová
    Poznám to veľmi dobre. Volá sa to ačokča a rastie to aj v Turci. A darí sa mu unikátne. Opýtam sa manžela koľko toho máme a možno pomôžem. Ak toho bude málo tak sa dohodneme na budúci rok. Skúste pod týmto názvom.
    Elena Navrátilová
    Ale ak nevystihnete plod ako malý môžete ho zavariť ako kápiu, normálne na sladkokyslo, ale aj s olejom, feferónkami, naozaj chutné, len ho treba vypitvať.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Elena Navrátilová
    Poznám to veľmi dobre. Volá sa to ačokča a rastie to aj v Turci. A darí sa mu unikátne. Opýtam sa manžela koľko toho máme a možno pomôžem. Ak toho bude málo tak sa dohodneme na budúci rok. Skúste pod týmto názvom.
    Elenka bola by som veľmi vďačná. Zuzka sľúbila, že pohľadá semiačka, ale asi nenašla keď sa neozvala.
    Skúsim aj na internete, možno dačo objavím. Viete otec je po dvoch operáciách ( rakovina hrubého čreva ) a záhradka mu veľmi pomáha to prekonať. Tento týždeň bol na kontrole po troch mesiacoch a výsledky boli v poriadku. Sme strašne šťastní. A ja som mu sľúbila, že mu zoženiem tú uhorkopapriku ( už viem že sa to volá ačokča ). Babka sa hnevá ( ale len naoko ),aby sme to nepreháňali. Ale človek neodolá keď vidí ako mu to vracia chuť do života.
    Elena Navrátilová
    Simonab
    Elenka bola by som veľmi vďačná. Zuzka sľúbila, že pohľadá semiačka, ale asi nenašla keď sa neozvala.
    Skúsim aj na internete, možno dačo objavím. Viete otec je po dvoch operáciách ( rakovina hrubého čreva ) a záhradka mu veľmi pomáha to prekonať. Tento týždeň bol na kontrole po troch mesiacoch a výsledky boli v poriadku. Sme strašne šťastní. A ja som mu sľúbila, že mu zoženiem tú uhorkopapriku ( už viem že sa to volá ačokča ). Babka sa hnevá ( ale len naoko ),aby sme to nepreháňali. Ale človek neodolá keď vidí ako mu to vracia chuť do života.
    Ahoj Simonka, pošli mi Tvoju adresu na moju schránku alebo ako to mám správne nazvať a určite zopár pošlem. Ahoj

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Elena Navrátilová
    Ahoj Simonka, pošli mi Tvoju adresu na moju schránku alebo ako to mám správne nazvať a určite zopár pošlem. Ahoj
    Elenka už som poslala a chcem sa Ti aj tu ešte raz poďakovať.
    A posielam srdiečka Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  s23.gif
Zobrazení: 165
Veľkosť:  950 BytesKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  s23.gif
Zobrazení: 165
Veľkosť:  950 BytesKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  s23.gif
Zobrazení: 165
Veľkosť:  950 Bytes

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    neviem či je to srandička - dostala som takýto mail - akosi sa bojím to vyskúšať, aby mi mobil nezdochol:
    smelí skúste: :p


    UPOZORNENIE:
    ________________

    Keď na svojom mobilnom telefóne (pokým ho ešte máte) vyťukáte (hviezdička,mriežka, 06,mriežka)

    *#06#

    na displeji sa zobrazí výrobné číslo vášho aparátu (IMEI) - pätnásťmiestne. Niekam si ho poznačte a

    zapamätajte. V prípade straty alebo odcudzenia telefónu nahláste toto číslo vášmu operátorovi. Ten

    dokáže váš prístroj zablokovať a aj po výmene SIM karty bude telefón nepoužitežný. Pravdepodobne už

    svoj telefón neuvidíte, ale ktokoľvek ho medzitým nadobudol, nemôže ho použiť, ani poctivo predať. Ak

    sa to naučíme robiť všetci, nebude nikto mať dôvod telefóny kradnúť.

    Podľa IMEI môže polícia nájsť nového používateľa a telefón zhabať a vrátiť pôvodnému majiteľovi.

    PRETO TÚTO SPRÁVU POŠLITE ČÍM VÄČŠIEMU POČTU SLUŠNÝCH ĽUDÍ.

    SKUTOČNE TO FUNGUJE.

    aglv je offline (nepripojený) aglv

    aglv
    Pripojím sa. Aj ja to poznám . Tiež to volajú korila alebo uhorkopaprika.
    Pestuje to moja svokra a nemusi to dávať ani do skleníka vyrastie jej to aj na záhone a to sme z východu , len sa to ťahá takže to potom musí podoprieť. Zavára to vecsinou s feferónmi alebo aj k uhorkám. No pred zavaraním je dobre vybrať z toho tie packy vnutry lebo sú tvrdé keď dozrejú.

    Par semienok by som koncom leta mohla poskytnuť aj ja, stačí mi poslat adresu k sukromnym spravam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.