Zavrieť

Porady

sidlo pre sro

Ahojte,chcela by som radu ohladne sidla sro spolocnosti.Je vhodnejsie prihlasit sa na mieste trvaleho bydliska a napr. v BA mat prevadzkaren alebo uz rovno sidlo v BA? Myslim z hladiska uctovnictva - odpisov a dani.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Pripajam sa aj ja. Nad tymto rozmyslam aj ja, hlavne do buducna, aby ma viac nestala zmena adresy prevadzky ako nemoznost dat si do nakladov veci, ked budem mat adresu v mieste trvaleho bydliska. Uvitala by som ja rady od skusenych - hlavne klady a zapory jednej aj druhej moznosti. /ak by som presla z tej zivnosti na s.r.o./

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Čo sa týka trvaleho bydliska ako sídlo spoločnosti je okolo toho dosť papierovačky, lebo treba vinať jednu miestnosť na podnikanie, rozlišovať elektriku, vodu a ostatné náklady na prevádzku, súhlas by mal aj dať správca bytu. Preto doporučujem najsť si kanceláriu mimo adresy trvalého bydliska. Zatial asi toľko, možno sa najdu oponenti.

    martin je offline (nepripojený) martin

    martin
    Pri zakladani s.r.o. je treba mat aj najomnu zmluvu (ak sidlo nie je zhodne s trvalym bydliskom konatela) a sidlo musi byt zapisane aj v spolocenskej zmluve - ako si tie priestory prenajmem, ked firma este neexistuje ? Ako fyzicka osoba ? Alebo ako (zatial neexistujuca) firma ? Alebo nejako inak ?

    Dakujem za radu

    Jaro M. je offline (nepripojený) Jaro M.

    Jaro M.
    Na druhej strane, ak máte sídlo v mieste bydliska a dochádzate denne do prevádzkarne, jedná sa o pracovnú cestu a s tým spojené náklady sú daňovo uznateľné. V opačnom prípade je to vlastne cesta do práce, ktorú si do nákladov nemôžete dať.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Pokial ja viem, pre registraciu si udam trvale bydlisko. Prevadzkaren ohlasujem len zivnostenskemu uradu, takze najomnu zmluvu uzavriem uz s pridelenim ICO a DIC, ked sa zaregistrujem na DU.
    ja sa pripajam k nazoru, ze nechat si sidlo v mieste trvaleho bydliska. Z mojich osobných skusenosti vám poviem, ako firma-prevadzka sme sa uz 4 krat stahovali, viete si predstavit tie papierovacky okolo, keby som stale musela menit sidlo spolocnosti na kazdom urade, aky vas napadne....a tiez, co sa tyka nakladov, no to tu uz bolo spomenute.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.