Zavrieť

Porady

Mikrovlnka alebo Mini rura?

Ahojte Poradaci!

Momentalne s drahym stojime pred dilemou, ci kupit alebo nekupit mikrovlnku. Je to totiz super vec (napr. rezen sa inac velmi tazko ohrieva ), ale pocula som vela kritik, co sa tyka zdravotneho hladiska.
Ale za a proti mikrovlnky tu nechcem rozoberat.

Rozhodli sme sa totiz pre zdravsie riesenie a to je mini piecka. bohuzial na Slovensku nie je bohvieaky vyber

Chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s nahradenim mikrovlnky pieckou? Vie ju plne zastupit, t.j. ohriat jedla? Podla mna ano, ale chcem pocut aj ine nazory. Zaroven vyhodu piecky vidim v tom, ze ak budem chciet piect male mnozstvo napr. masa (napr. len 1-2 kuracie nozky), tak je lacnejsie vykurit mini piecku ako celu ruru

Som zvedava na Vase rad s skusenosti a vopred za ne velmi dakujem
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

"Ani moc ne xxxx !"

Pokiaľ má minipiecka príkon 2000 W tak je to rovnaká spotreba ako klasická rúra.

Mikrovlnka je obľubená skor z pohodlnosti, no pokiaľ pri nej nedržíš hlavu,keď zohrieva ,tak riziko ohrozenia zdravia je na uplnom minime.

Pokiaľ by som ja býval v dome a mal rozľahlú kuchyňu, tak jednoznačne uprednostním konvektomat.
Stojí okolo 3000 eur , ale stojí to za to!

Možno v ňom variť v pare , piecť naraz na 4-och plechoch a má aj sondu na meranie teploty pečeného mäsa vo vnutri počas pečenia.

A sposob pečenia sa nastavuje len 1 gombíkom !

V METRO je teraz veĺký výber gastro techniky treba tam zájsť a určite si niečo vyberiete,napr.multifunkčný parný hrniec.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Na také mini pečenie si vystačíš aj s remoskou.
Neviem posúdiť rozdiely medzi minipieckou a mikrvlnkou, ale napadá mi jedna vec, či to ohrievanie v minipiecke nebude dlhšie a nákladnejšie oproti mikrovlnke. Predsa len chladné jedlo na tanieri máš v mikrovlnke zahriate do dvoch minút a keď narýchlo potrebuješ mäsko rozmraziť, tak je to tiež šup-šup...

U nás teda, keby sa na ohrievanie používala minipiecka, tak nám to určite zvýši zálohové platby na elektrinu, prihliadnúc, že každú chvíľu si deti zmyslia niečo fajné a hlavne rýchlo

A keď už veľa piecť, tak potom v teplovzdušnej rúre aj tri plechy naraz.
5 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ja mám aj minipiecku aj microvlnu.využivam obe,ale piecku na zohrievanie si neviem predstaviť.tu musíš prv rozohriať a potom zohrievaťjedlo.micro zohrieva hned potravinu.tu je jasne,šetríš čas a hlavne energiu,potom vodu,lebo nemáš tolko riadu.vela ľudí povie,že používa micro iba na zohrievanie,že v nej nevarí.teda ak zohrievate jedlo 3 min,ja mam za 3-4 min uvarené parené buchty, ak máte viac studené jedlo,musíte zohrievať aj 4-5 min,ja zatial uvarím zemiaky bez vody alebo mraz.zeleninu.je vela odporcou microvlny,ale ešte nikto nedokázal,ze je škodlivá. jasné nejaké zasady treba dodržať,nepozerať do nej uplne blízko, jedlo ked vyberiem,chvílku nechám odstát, atd.varenie na pare je dietnejšie, vhodnépre deti, chorích, pri chudnutí, zdravom stravovaní..su aj špeciálne nádoby na varenie v micro-na pare.tu su nasmerované microvlny do vody,ktoru zohrievaju, a para potom smeruje cez sitko hore,a varí potravinu.je zaujímavé,že microvlna nieje vôbec plná pary,ako pri napriklad zohrievaní.je na kazdom ,kto si čo zvolí,ak si teda myslíme že microvlna je škodlivá ,zahodte mobil,nesedte pri počítači..ale je už nálepka na mobil na ničenie vln,v televízii ukazovali CD,ktoré sa dá na počítač,aje aj karta na ničenie ziarenia.v mini piecke upečiem kura,prerezane ,pečiem žemlovku ,fr.zemiaky a cestovinu,jasné že menšie množstvo.čiže je na vás ako sa rozhodnete.veľa štastia.
2 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

MW mam, ale používam ju minimálne. Čítala som, že problém je v kumulovaní žiarenia z MW. Môj názor je používať ju len ak sa mimoriadne ponáhľame.
alenkam: ...(napr. rezen sa inac velmi tazko ohrieva )....
Rezne robím výnimočne ale ohrievať sa dajú jednoducho. Teflonovú panvicu dáš zohriať, nasucho na ňu položíš rezeň a pri minimálnej teplote pomaly zohrievaš (treba aj otočiť). Trvá to cca 10min. V obalu má isté množstvo tuku, ktoré sa uvoľní a pri miernom zohrievaní sa v žiadnom prípade nespáli.
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

alenkam Pozri príspevok
Ahojte Poradaci!

Momentalne s drahym stojime pred dilemou, ci kupit alebo nekupit mikrovlnku. Je to totiz super vec (napr. rezen sa inac velmi tazko ohrieva ), ale pocula som vela kritik, co sa tyka zdravotneho hladiska.
Ale za a proti mikrovlnky tu nechcem rozoberat.

Rozhodli sme sa totiz pre zdravsie riesenie a to je mini piecka. bohuzial na Slovensku nie je bohvieaky vyber

Chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s nahradenim mikrovlnky pieckou? Vie ju plne zastupit, t.j. ohriat jedla? Podla mna ano, ale chcem pocut aj ine nazory. Zaroven vyhodu piecky vidim v tom, ze ak budem chciet piect male mnozstvo napr. masa (napr. len 1-2 kuracie nozky), tak je lacnejsie vykurit mini piecku ako celu ruru

Som zvedava na Vase rad s skusenosti a vopred za ne velmi dakujem
Používam mikrovlnku už viac ako 20 rokov, priniesla som si ju zo zahraničia, lebo ma fascinovala predvádzacia akcia-vajce -volské oko za 40 sekúnd...
Preto si nemyslím, že má výnimočne škodlivé účinky,/za dvadsať rokov by sa isto prejavili aj v našej domácnosti/ klopkám na drevo, tiež sa zaujímam o zdravú výživu, ale na mikrovlnku nedám dopustiť. Doteraz som nenašla opodstatnený dôvod škodlivosti, sú to iba teórie. Preto Vám mikrovlnku odporúčam, je to skutočne ekonomický pomocník. mini -rúra nemôže mikrovlnu nahradiť, je to alternatíva klasickej rúry na pečenie v malých priestoroch. Samozrejme je to na vás, vyjadrujem svoj názor.
2 0
Fellini Fellini

Fellini je offline (nepripojený) Fellini

Snažíme sa doma zdravo žiť a mikrovlnku preto nepoužívame. Všetko, čo sa v nej pripravuje, je tzv. mŕtve jedlo, teda bez vitamínov a akýchkoľvek živín. Najskôr som si myslela, že je to len módny výstrelok dietológov, ale fakt je cítiť, keď jedlo pripravíš klasicky a keď ho urobíš v mikrovlnke. A dilema či mikrovlnka alebo minipiecka - rozhodla by som sa pre kvalitnú rúru s horúcim vzduchom a grilom. Príliš veľa spotrebičov len zaberá miesto:-)))))
2 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Máme mikrovlnku aj s grilom a s crips platňou a nedopustín na ňu. Som maximálne spokojná. Upečiem v nej hoci čo. Nastavim čas a sadnem do obývačky alebo robím niečo iné a časovač mi oznami kedy je koniec. Nečumakujem kedy výpne a menusím sa báť, že mi niečo prihorí alebo pripečie. Toto je moja skúsenosť.
1 0
alenkam alenkam

alenkam je offline (nepripojený) alenkam

Asi som sa rozhodla pre klasicke ohrievanie na panvici a hrncoch. Viac riadu, ale snad lepsie...
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

s tym nezdravym ohrievaniom v mikrovlnke by som urcite nesuhlasil.. ono zohrievanie v mikrovlnke je prakticky mechanicke - na molekularnej urovni.

a ci mikrovlnku alebo malu pec?

jednoznacne teplovzdusnu mikrovlnku.

nie je problem v nej urobit tortu, hranolky, upiect pizzu, kura, alebo zemiaky.

znackova sa da kupit za cenu do 300€
1 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

v súvislosti s mikrovlnkou mám v pc uložený tento link:
http://www.pramen.info/c/530/prokaza...mikrovlnek.htm
preštudované to ešte nemám, ale snáď to niektorým uľahčí rozhodovanie
1 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

na jeden hocijaky clanok o tom ze si mikrovlnky nezdrave sa da najst 10 dalsich "vedeckych studii" ze je to inak....
taka internetova stranka toho znesie ovela viac ako papier a je na kazdom aby si myslel svoje..
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak my mame doma mikrovlnku-na tu teda nedam dopustit,je prakticka,rychla......pouzivame ju len na zohrievanie.priznavam,ze v poslednom case sa znepokojujem preto,ze som sa dopocula o mrtvom jedle z mikrovlnky.ale neviem si to uz bez nej predstavit.navarim gulasu,paprikasu,polievky,napecieme bravcoviny,kuraciny.....naporcujem-zamrazim,ked nemam cas varit,rano vyberiem kelimok a moj drahy si to vecer,ked pride z prace, len supne aj s kelimkom do mikrosky zohriat.vyvari si kolienka alebo nudle a ja mam sväty pokoj......vsak ja chodim domov neskor ako on....
mikrovlnka je dobra aj na rozmrazovanie.nemusim dopredu vymyslat,ked mam cosi v mrazaku a napadne ma z toho nieco pouzit,staci mi pouzit mikrovlnku.rozmrazim,zohrejem a zjem...

mame doma aj mini-ruru.nemyslim si,ze je to presne to,co tu nazyvate minipieckou.
v tejto malinkej rure ,ktora je este o nieco mensia ako mikrovlnka,sa daju upiect maximalne parky.
ma casovac max.15 minut!!!,takze o peceni kurata alebo torty nemoze byt ani rec.t
en casovac je ako kuchynsky budik-odtikava sekundy a ked je hotovo,cinkne ako zvoncek.
netreba ju vobec predhrievat!jednoducho vlozim potravinu,zvolim minutnik a nastavim ako chcem "piect"-z hora,z dola alebo z hora i dola.
okrem toho,neda sa regulovat teplota,ta je prednastavena/neviem kolko stupnov/-je to nieco ako hriankovac v inej forme....
je to ale velmi prakticka vec na ohrievanie reznov,pice,kolacov ci starsieho peciva-vsetko je ako cerstve,chrumkave!po zohriati v mikrovlnke su taketo potraviny mokre a mäkke!!
mini-rura je vyborna na zapekane tousty,alebo ked mam zamrznuty krajany chlieb,vlozim krajec bez rozmrazovania a on sa mi tam za 2 minutky ohreje a hned aj rozmrazi.
rano sa neponahlam do obchodu na pecivo anemusim jest ani vcerasie.jednoducho si nakupim do zasoby,dam zamrazit,rano vybriem a este zamrznute si vlozim zohriat,upiect.....ani neviem ako by som to nazvala.vyberiem teplu,chrumkavu zemlu-chlieb-rozzok....,ktora vonia cerstvostou,akoby mi ju prave z pekarne doviezli.mnam.
alebo napeciem pice aj z 2 kg muky,naporcujem,zamrazim.moj muz si to rano len vyberie,ked pride z prace je to uz rozmrazene,pacne to do mini rury a o 5 minut sa uz napchava picou,ktora rozvoniava na 100 kilometrov....kde by som prisla,keby som kazdu chvilu,ked mu zacnu slinky tiect,piekla picu.....

odporucam teda kupit oboje a nesuhlasim s nazorom ze vela spotrebicov zabera miesto.skor som za to,pouzivat dane spotrebice na to,na co su urcene.mini piecka nie je mikrovlnka a mini rura nie je mini piecka!!!!
Naposledy upravil osky : 13.07.10 at 22:06
4 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

teplovzdusna mikrovlna ke lepsia ako minipecka, uz len z toho dovodu ze v tak malom priestore ako ma piecka sa dost tazko vsetko rovnomerne upecie vacsie jedlo. mikrovlnka ma spiralu v zadu, a hore s tym ze tam teply vzduch rozhana ventilator takze je to rovnomernejsie upecene. a o rychlosti uz ani nehovorim, kedze m mikrovlnke su keramicke telesa.
navyse su v mikrovlne programy kde sa pouziva kombinacia zadneho vykurovanie, ventilatora, horneho vykurovania a mikrovln. takze nie je problem aby pocas zobrievania spiral mikrovlne zatial rozmrazovala jedlo.
takze naozaj ALL-IN-ONE
0 0
palking palking

palking je offline (nepripojený) palking

daria29 Pozri príspevok
ja mám aj minipiecku aj microvlnu.využivam obe,ale piecku na zohrievanie si neviem predstaviť.tu musíš prv rozohriať a potom zohrievaťjedlo.micro zohrieva hned potravinu.tu je jasne,šetríš čas a hlavne energiu,potom vodu,lebo nemáš tolko riadu.vela ľudí povie,že používa micro iba na zohrievanie,že v nej nevarí.teda ak zohrievate jedlo 3 min,ja mam za 3-4 min uvarené parené buchty, ak máte viac studené jedlo,musíte zohrievať aj 4-5 min,ja zatial uvarím zemiaky bez vody alebo mraz.zeleninu.je vela odporcou microvlny,ale ešte nikto nedokázal,ze je škodlivá. jasné nejaké zasady treba dodržať,nepozerať do nej uplne blízko, jedlo ked vyberiem,chvílku nechám odstát, atd.varenie na pare je dietnejšie, vhodnépre deti, chorích, pri chudnutí, zdravom stravovaní..su aj špeciálne nádoby na varenie v micro-na pare.tu su nasmerované microvlny do vody,ktoru zohrievaju, a para potom smeruje cez sitko hore,a varí potravinu.je zaujímavé,že microvlna nieje vôbec plná pary,ako pri napriklad zohrievaní.je na kazdom ,kto si čo zvolí,ak si teda myslíme že microvlna je škodlivá ,zahodte mobil,nesedte pri počítači..ale je už nálepka na mobil na ničenie vln,v televízii ukazovali CD,ktoré sa dá na počítač,aje aj karta na ničenie ziarenia.v mini piecke upečiem kura,prerezane ,pečiem žemlovku ,fr.zemiaky a cestovinu,jasné že menšie množstvo.čiže je na vás ako sa rozhodnete.veľa štastia.
Práve sa rozhodujem, že si kúpim minirúru, ale neviem sa rozhodnúť pre značku. Sú rozne - napr.Luxell, Guzanti - to sú tie menej známe, a potom už značkové, ale tie sú drahšie. Neviem, aký príkon má taká rúra mať, niektoré majú 1100, 1450, niektoré aj 2000 W. Neviete niekto poradiť? Dosť ma to súri, už tento týždeň by som si ju chcela objednať cez net.
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

ked uz radsej chcete tu piecku tak si dobre pozrite na akej ploche je spirala. kedze je v nej maly pristor a nie je tam ventilator mala by byt spirala na co najvacsej ploche, alebo este lepsie by bolo keby je zabudovana vo dne pre lepsie rozlozenie tepla.
ja by som skor preferoval teplovzdusnu mikrovlnku... predsa len programy na pecenie s kombinaciou mikrovln a tepleho vzduchu usetria vela casu a energie...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

palking Pozri príspevok
Práve sa rozhodujem, že si kúpim minirúru, ale neviem sa rozhodnúť pre značku. Sú rozne - napr.Luxell, Guzanti - to sú tie menej známe, a potom už značkové, ale tie sú drahšie. Neviem, aký príkon má taká rúra mať, niektoré majú 1100, 1450, niektoré aj 2000 W. Neviete niekto poradiť? Dosť ma to súri, už tento týždeň by som si ju chcela objednať cez net.
moja ma 650W a znackaTrion.
ako sa tak pozeram,da sa tam pripravit ryba,hot-dog,pica,hamburger,toust,steak-tomu steaku neverim,ale mozno.ja tam robievam aj parky alebo klobasu.je tam malinky pekacik,hlinikovy,ak ho pouzivam,vylozim ho alobalom alebo papierom na pecenie,lebo sa dost tazko cisti,ked to dam len na to.no a pecivo alebo picu davam len na mriezku,bez pekacika.
dolu je vyberatelny rost,ako na hriankovaci,kde opadaju smeti a omrvinky,to sa da krasne ocistit ale ja si aj to vzdy obalujem alobalom,je s tym menej roboty.
stala okolo 30 euro,a myslim ze je to madarska vyroba,ja som ju kupila v Rakusku.som spokojna.
ten prikon asi zväcsuje moznosti vyuzitia ale mysli aj na to,ze cim viac W,tym viac elektriny to zozerie a ak to nechces na pecenie ,len na take prihrievanie ako som spominala,kludne ti staci aj s mensim vykonom.
musis zvazis na co to potrebujes.
Naposledy upravil osky : 21.07.10 at 19:43
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/lidl...ndex_30427.htm čo poviete na túto, dík
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

teraz som si pozrela tu malu piecku, aj video, velmi sa mi paci, je super, ak by som nemala tak ju hned kupim.myslim je od stredy??
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

http://peciace-rury.heureka.sk/?o=4
0 0
ifcina ifcina

ifcina je offline (nepripojený) ifcina

lujza.j tuto mini-ruru z Lidlu mam, pouzivam ju celkom casto. Priznavam, masko peciem radsej v remoske, zostava krasne stavnate a nevysusene. V mini rure peciem ostatne, vyhodou je ze sa da v 2 poschodiach. Ako nevyhodu vnimam, ze mini plech je velmi plytky. Nahradzam silikonovymi formami. Inak spokojnost.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať