Zavrieť

Porady

VELMI PEKNE PROSIM O POMOC S PREKLADOM ABSTRAKTU :-(

Velmi pekne by som chcela poprosit nejakeho dobreho cloveka, ktorý ovlada AJ, čo ja teda neovladam, či by sa nado mnou nezlutoval a neprelozil mi abstrakt do AJ. Som zufala a moje pokusy o preklad svojpomocne sa mínaju učinkom. Samozrejme aj za financnu odmenu. Zial potrebovala by som to co najskor, kedze pracu mam odovzdat v pondelok a este ju musim odniest zviazat. PROSIM VAS O POMOC. Velmi pekne dakujem

Fenomén chat – psychologické, sociálne a kultúrne aspekty.
Cieľom mojej bakalárskej práce je priblížiť čitateľovi vplyvy chatovej komunikácie na správanie jedincov vo virtuálno svete ako i v bežnom, akým spôsobom zasahuje chatová komunikácia do ústneho a písomného prejavu v bežnom styku , čo môžeme získať chatovním, ale taktiež stratiť. Bakalárska práca sa zaoberá chatom ako spôsobom iternetovej komunikáciie, psychologickými, sociálnymi a kultúrnymi aspektami. Prvá kapitola obsahuje stručnú históriu internetu, význam slova internet, jeho možnosti využitia vo svete. Druhá kapitola je venovaná komunikácii v internetovom prostredí, jej členeniu , procesom a spôsobom využitia v tejto oblasti. Tretia kapitola je hlavnou témou bakalárskej práce, ktorá je dôležitá na to, aby sme pohchopili na akom princípe funguje chatová komunikácia, aké negatíva a pozitíva so sebou prináša pre spoločnosť, obsahuje definovanie chatu, funkcie chatu, delenie chatu z hľadiska dostupnosti a anonymity a koniec tejto kapitoly som uzavrela chatovým slovníkom, ktorý slúži na ozrejmenie niektorých cuzdzých pojmov. Ďalšia kapitola je rozdelená do jednotlivých podkapitol a to psychologické, sociálne a kultúrne aspekty chatu. Výskum vo forme dotazníka som sa rozhodla robiť na základnej škole z toho dôvodu, že deti sú vo všetkých sférach života najľahšie ovplyvniteľné.Vzorka pozostáva zo sto respondentov, (žiaci štvrého až deviateho ročnáka) ZŠ, 53 dievčat a 47 chlapcov, vo veku od 10 do 15 rokov. Z priekumu vyplynulo, že mládež trávi denne značné množstvo času pred monitorom, navštevujú najmä chatové portály, najčastejšie uvádzaný facebook.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    VELMI PEKNE PROSIM O POMOC S PREKLADOM ABSTRAKTU :-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.