Zavrieť

Porady

Nákup platobnou kartou VISA

Dlho nepodnikám, ale pri nákupe (výdaji) platim väčšinou platobnou kartou VISA, ktorou platím aj cez internet do zahraničia (napr. za software).

1. Je elektronická faktúra (PDF alebo vo Worde) rovnocenná s papierovou?

2. Ak zaplatim napr. 19.90 USD kartou VISA, banka mi nakoniec túto sumu strhne z účtu v korunách a uvedie ju aj vo výpise. Ako sumu za nakup uvediem tú sumu v korunách z bankoveho výpisu, alebo sa tých 19,90 USD musí prepočítavať nejak podľa kurzu NBS (Čo však s prípadným rozdielom?)?

3. Ešte sa chcem spýtať, banka mi pripísala na bežný podnikateľský účet úrok (pár korún), ktorý už banka zdanila 19%. AKo túto sumu zapísať do Peň. denníka? Nie je to príjem nepodliehajúci dani "Zdanený u zdroja zrážkou"?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Lubomir1
    Dlho nepodnikám, ale pri nákupe (výdaji) platim väčšinou platobnou kartou VISA, ktorou platím aj cez internet do zahraničia (napr. za software).

    1. Je elektronická faktúra (PDF alebo vo Worde) rovnocenná s papierovou?

    2. Ak zaplatim napr. 19.90 USD kartou VISA, banka mi nakoniec túto sumu strhne z účtu v korunách a uvedie ju aj vo výpise. Ako sumu za nakup uvediem tú sumu v korunách z bankoveho výpisu, alebo sa tých 19,90 USD musí prepočítavať nejak podľa kurzu NBS (Čo však s prípadným rozdielom?)?

    3. Ešte sa chcem spýtať, banka mi pripísala na bežný podnikateľský účet úrok (pár korún), ktorý už banka zdanila 19%. AKo túto sumu zapísať do Peň. denníka? Nie je to príjem nepodliehajúci dani "Zdanený u zdroja zrážkou"?
    Lubomir1, ty zadávaš takmer tie isté otázky do rôznych "chlievikov", boli by sme ti odpovedali na ne aj v jednej téme.
    1. Ja neuznávam elektronickú fa za rovnocennú s papierovou, žiadam originál, niekto ju uznáva,
    2. predpokladám, že účtuješ v JÚ, takže tú faktúru ti banka prepočíta a tvoj skutočný náklad je to, čo banka prepočíta kurzom,
    3. je to príjem podliehajúci dani, tých 19% zaúčtuješ ako zrážkovú daň a vysporiadaš ju pri daňovom priznaní.
    Kabaka123 22.05.15 09:11 odstránil(a) z Porady

    Nákup platobnou kartou VISA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.